Může školka vyhodit dítě za to, že má vztek a brečí?

ppepik
12. led 2017

Dobrý den muze školka vyhodit dítě pouze ta to ze ma vztek a breci? od zaří do prosince byl malej v pohodě ale v lednu jako kdyby se neco v nem zlomilo a zacina se vztekat a u vseho brecet dostavam to kazdej den na talíři od učitelek dík za radu

terezapos
12. led 2017

Podle meho nazoru nemuzou s tim by si mela ucitelka poradit od toho tam je. Ale 100%to nevim

victress
12. led 2017

ne, takhle jednoduché to není, dítě lze vyloučit jenom pokud má neomluvenou absenci nebo na základě lékařského posudku , ale přesné formulace neznám...

ckei
12. led 2017

Záleží taky, kolik dítěti je a pokud není vzato se zkušební dobou?

terezapetrova
12. led 2017

@ppepik pokud je to bezne vztekani a breceni tak tezko. To by musel treba ve vzteku hodne ublizovat ostatnim detem a kdyz by se situace nelepsila nebo nebyl zajem na tom zlepseni tak pak mozna. Nekdy mi prijdou v tech skolkach fakt na tecku, my ted zas resime, ze syn musel dostat ve skolce plenu na poo spani, byt uz byl bez nich a oni proste nedohlidnou na to, ze ma jit pred spanim presto curat takze si vzdy plinu procura az na pyzamo ale dne nich je vse ok uf! grr to jsem se rozpalila 🙂

apacheee
AMBASADORKA
12. led 2017

Urcite

apacheee
AMBASADORKA
12. led 2017

Urcite to neni mozne,v ms jsem ucila.

madrilena
12. led 2017

Zkušební doba už asi vypršela. No, já bych pátrala po příčinách. Toto nebývá jen tak. Dělá to i doma? Možná si potřebuje po prázdninách zase zvyknout? Netrápí ho ve školce někdo? Je to divné. Já bych šla s dotazy za učitelkou. A pokud to nedělá doma, tak bych jim asi nějak naznačila, že to doma nedělá a že ve školce na dítě nemůžeš mít vliv.

terezapetrova
12. led 2017

@ckei ale i kdyby bylo ve zkusebce tak mi ukaz dite, ktere nema vztekaci a zlobici obdobi a kdyby meli vsechny povyhazovat nevim tedy

victress
12. led 2017

co je to zkušební doba ve školce? nic takového neznám....myslela jsem, že buď je přijato nebo ne....

@terezapetrova tak učitelky raději dávají plenu synovi než aby ho poslaly vyčurat?????

paulovak
12. led 2017

zkušební doba ve školce je 2-3 měsíce, hodně často to bývá u přijetí do školky - papír který jste dostali po zápise ( přijetí/nepřijetí). Pokud se vzteká a brečí tak to má asi důvod? Nestalo se něco po Vánocích - doma, ve školce. Hodně často se stává, že být doma týden či nemoc - zvyknutí na to že nemusí do školky.

ppepik
autor
12. led 2017

holky vynucuje si pozornost kdyz jsem sla od svagrove dnes potkala jsem ucitelku a mluvila s ni asi 20 minut dela to kdyz vstane a pani ucitelka treba obleka mladsi deti nebo kdyz se treba vic venuje jinemu diteti jako ja to chapu ze ma dalsich 19 deti a nemuze se venovat jenom memu a fakt nevim jak to resit doma mi proste tady to nedela

netopejr
12. led 2017

To mají řešit ony, od toho jsou to dobroně vzdělané pedagogické pracovnice, ne? Naopak by Ti měly ještě poradit. Tohle není nic mimo normu.

ppepik
autor
12. led 2017

no nevím jak to bude dál ,ale ani nevím jak se bránit v připadě kdyby k tomu došlo že by ho chteli vyhodit jelikož se tomu nerozumím Rozhodně si nemůžu dovolit aby do školky nechodil to bych přišla automaticky o zaměstnání a to si mužu jit rovnou hodit jelikož mam hypoteku na 30 let 😢

netopejr
12. led 2017

@ppepik To je samozřejmě složité: aby se nevozily po dítěti, protože to evidentně nejsou láskou a pedagogikou obdařené pipiny. Tak asi nějakou vhodnou strategii, co by radily, jak by Ti výchovně poradily, otočit to, že Ty to řešíš, oni radí, takže pokud mají problém, tak Ty vlastně děláš všechno podle nich... Nevím. Na někoho je lepší zadupat, jsou to ženský, může být lepší tam poslat tatínka, aby to s nima probral, a může to mít velký efekt i do budoucna. S ženskou soupeří, chlapovi se snaží zalíbit.

Podle toho co píšeš je taky možný, že učitelkám se na něm něco nezamlouvá, nesedí jim "jen tak", nebo je s ním v něčem víc práce nebo je jenom jinej než stádní průměr, tak se různě vozí, někdy to některé učitelky dělají, aby se dítěte zbavily, a ty jeho reakce můžou být důsledek jejich chování.

Syn Ti třeba něco trochu řekne, ale asi moc ne. Většinou jsou děti klidnější, když je rodič vůči školce v pohodě a vzdor nějakým drobnostem, který jsou skoro vždy skoro všude, zachová klid a pohodu a dítě dává do pohody a ty drobnosti si snaží ohlídat mimo to.

Třeba někdo poradí líp, vím, je to složité a těžko se to řeší, když nevíš přesně, co a jak.

lajla
12. led 2017

Sorry ale ucitelky ve skolce nejsou od toho aby vychovavaly..to ma delat matka..a nemuzou fakt obskakovat jednoho kdyz maji x dalsich deti co vyzaduji pozornost..kazde ma to svoje.jsou to jen lidi..tak prosim trochu soudnosti..tady si matky kolikrat stezuji ze nezvladnou to jedno sve..a ony toho maji kopu
Kolik klukovi je ze se neumi sam vycurat...nebo predtim ho ucitelky davaly a ted uz ne? Kazdopadne klukovi bych dala sebou do skolky kalhotkovou plinku tu si snad sam oblece...holka mela taky takove kratke obdobi ve skolce a pocurala se i kdyz se chodila vycurat ale plinku si iblekla...to vam nikdo nemuze zakazat..v procuranych matracich se mnozi plisne a bakterie...nechtela bych aby me dite na takove spalo..
Ono asi i hodne udelalo to volno, vanoce..nemuzete si ho ted bravat po obede?

babovka_babovicka
12. led 2017

@lajla souhlas. Některé matky si myslí, že MŠ má za úkol děti vychovávat. Nezvládají děti doma, ale chtějí po učitelce, která jich ma na starost například 15, aby to zvládala. Moje mamka učí v MŠ 25 let, děti miluje, ale někdy z těch příběhů mi jde hlava kolem. A tu práci bych nikdy dělat nechtěla. Za výchovu dětí odpovídají rodiče a je jasné, že pokud se dítě vzteká, stagnuje a narušuje ostatní děti a celkově kolektive, není vina na straně MŠ. Chtělo by to opravdu trochu soudnosti.

mrazulkav
12. led 2017

Jestli je to vždy jen při vstávání, tak to určitě tak zásadní nebude... co kdyby mu učitelka podala / připravila oblečení? On by viděl, že ho vnímá a ona by pak dál pomáhala mladším...
Já bych se snažila počkat, přece jen přes vánoce byl úplně jiný režim.
Mě už několikrát jedna učitelka říkala, že vždycky když jdou ven, naší malé se chce hned čůrat. A že kdyby šli na procházku, tak neví jak by to dělala. No co jí na to mám říct? Holt musí dohlídnout, aby se šla vyčůrat před odchodem do šatny. Nebo mám doběhnout, abych to zkontrolovala? Dát jí plenu nebo nějaký špuntík?

barchen
12. led 2017

@netopejr – Můžou poradit a probrat to s rodičem. Ale ne stylem ty si pedagog, tak to řeš, je to tvoje práce. Některé maminky v dnešní době očekávají, že jim to dítko učitelka snad i porodí. (Pro rýpavé, máma je pedagožka a ředitelka MŠ již 40 let a s moderním přístupem a neustálým vzděláváním a není to žádná zapřklá fúrie, jak si starší učitelky v MŠ někteří představují) @ppepik – pro autorku, mluvte se s svým dítetem, Vy jako rodič musíte zjistit, co se stalo, změnilo. Učitelka s Vámi v domácnosti nežije, neví, jestli se v rodině něco nezměnilo, jestli syn nezaslechl nějakou informaci, která by ho rozhodila a nebo prostě je jenom vzdorovitý, takže vysvětlovat a vysvětlovat, jak se ve školke chováme, jak se chovají i jiné děti a říkat, co má dělat a jak se správně chovat.

terezapetrova
12. led 2017

@victress
on spal normalne poo bez pleny pak se zacal pocuravat tak jsme mu po uvaze dali do ms na to spani zpet pleny ale i do ni se vycura tolik, ze ji precura a stejne musim prat pyzamo. S tim, ze kdyz byl bez pleny i ted s ni proste maji problem zrejmne dojit zkontrolovat, ze fakt pred tim cura.  Me spis stve, ze jim to snad prijde normalni ci co, ze ma pres plenu kazdy den mokre pyzamo a myslim, ze zkontrolovat by to mohli jestli jde pred tim curat. Jsme v soukr ms, 12 deti trida a temer 17tis mesicne.. V globalu me stve, ze my jdeme ve vyvoji zpet, davam synkovi znova plenku /jen do ms, doma je ok bez ni/ a pres to denne peru pyzamo. Pokud v pristich dnech nebude zmena slusne na ne nastoupim.

Jestli muzu i k te zkusebce, my to tez v jedne skolce u syna meli, duvod byl, ze pokud by se ukazalo, ze dite ani pres pomoc neni schopno ve skolce funovat muze byt v nejakem terminu vylouceno.

terezapetrova
12. led 2017

@lajla
narazite s tim curanim prosim na muj prispevek? Dekuji za odpoved. Pokud ano velice rada to vysvetlim.

lajla
12. led 2017

@terezapetrova
To prece neni mozny aby za necele dve hodiny procural plinku a jeste pyzamo...spis jestli curani nedrzi cele dopoledne..?
Kazdopadne i kdyz se to doma nedeje..nechala bych mu zkontrolovat moc...i mirne nachlazeni ci zanet mocaku muze byt pricina...pokud ne je treba patrat dal
Dalsi variantta je ze pokud mu plinu davaji ucitelky tak ji davaji blbe, kdyz je nakrivo atd protece raz dva

paulovak
12. led 2017

@lajla souhlasím s Vaším příspěvkem.

Učím ve školce a občas ty rodiče nechápu. Ve třídě mám 28 dětí ( 2,5 roku - 3,5 roku) a mám tam rodiče co si myslí, že jejich dítě bude mít přednost před ostatními. Vychovávat má rodič a ne učitelka. Sama mám syna v jeslích ( 2,5 roku) a vidím že má problém s jesličkami po Vánocích, ale komunikuji s ním a vysvětlujeme si to ( proč je v jeslích, práce, děti, učitelky...).

nelam
12. led 2017

To

nelam
12. led 2017

To je zase diskuze... Pulka nevi,pulka si neco mysli a hlavne se obout do pedagogickeho umu tech pipin :-/ nestacim zirat! Takze k dotazu: ne,nemohou v zadnem pripade vyloucit dite za Vami popsane chovani. Vyloucit dite z MS neni vubec jednoduche a deje se tak pouze za prestupky uvedene v radu MS (a to je treba neplaceni skolneho a stravneho,opakovane pozdni vyzvedavani apod.). Ucitelka ma samozrejme pravo Vam rict,ze se domniva,ze dite neni pro skolku zrale,ale stahnout byste ho opet musela na zaklade sveho rozhodnuti. Jinak doporucuji si vyslechnout ucitelky,rict jim,ze doma budete diteti vysvetlovat,jak se chovat v MS a poproste o denni zpetnou vazbu. V pripade,ze se nic nezmeni,poproste je o schuzku (zadny letem svetem pri predavce) a reknete,ze jste vycerpala sve moznosti,ze byste rada zjednala napravu,ale potrebujete jejich odbornou radu/pomoc. Proste polechtejte jim ego,ony si ve finale tak jako tak museji poradit,ale je vzdy lepsi,kdyz citi,ze rodice to zajima,nez kdyz si pujdete po krku.

evulinkab
12. led 2017

učím v mš... a odpoved je, že NE, za vztekání vám rozhodne díte ze školky nemohou vyloučit!!

victress
12. led 2017

@terezapetrova co téměř 17tis měsičně? to jako platíte za tu školku? to snad ne..to by musela být na 1 dítě 1 učitelka, pokud je jich tam jenom 12 dětí, tak je to luxus, to snad učitelka zvládne ohlídat...co má dělat chuděra ve státní, když je jich tam 28☹

@lajla jsou prostě děti, nad kterýma se musí stát, aby něco udělaly, učitelky mu řeknou, ať se jde vyčurat, protože děti obzvláště malé nebo nové ve školce na to prostě v zápalu hry nebo v cizím prostředí zapomenou, doma to dělají v pohodě, ale ve školce se jim to musí připomínat...,na tom nevidím nic hrozného nebo selhání matky...ona s tím dítětem ve školce není, tak mu to připomenout nemůže...

nelam
12. led 2017

A

nelam
12. led 2017

A s tim curanim v MS - ve vsech skolkach,ktere znam,zenou ucitelky deti pred spanim vycurat. Neumim si predstavit skolku,ve ktere se to nedela... 🙂

lajla
12. led 2017

@victress
Ja nerikam ze takove deti nejsou...jen jsem rekla ze ne vse lze svadet na ucitelky..a krom toho tady se dite zaclo pocuravat takze mluvime o konkretnim diteti...
Jinak spis by me zajimalo..jak ktera matka vi ze ucitelky deti nedaji curat...to si mysli..protote se pocura...nebo to hlasi dite ci je vyveseno nekde v radu😊protoze taky takovou skolku neznam...prosli jsme jich 5...cimz nerikam ze to neni mozny...ale jak to ta matka vydedukuje? Pricin pocuravani je spousta

victress
12. led 2017

@lajla pro dceru chodím po obědě a když na ni v šatně čekám, než ta louda malá dojí😀 tak už za tu dobu vím, jak to tam po O a před spaním chodí a věř mi, že bych některé věci raději ani neviděla a neslyšela, bylo by mi jako matce lépe ve sladké nevědomosti, že je v MŠ o dítě DOBŘE postaráno....možnost dát ji jinam není, tak mě to čeká ještě se synem...