Na kolik dní / hodin můžu dát dceru (2,5) do školky?

innes
29. srp 2011

Zajímalo by mě na kolik dní (5?), nebo hodin denně (4?) můžu dát dceru ve věku 2,5 roku do školky, když už na ni nebudu pobírat rodičovský příspěvek. Je možné, aby chodila na celý den celý měsíc? Omlouvám se, jeslti odpověď na foru už na moji otázku je, většinou jsme našla otázky ohledně školky u takto malých dětí, kdy se ještě pobírá rodičovský příspěvěk. Díky

mamkamarketa
29. srp 2011

Nejsem si jista,ze skolka by 2,5 lete dite vubec vzala? 😕 Co ja vim,drtiva vetsina statnich skolek dite vezmou az v e 3 letech. v tomhle veku,muze chodit na plny uvazek do statnich jesli.

vojtisek2007
29. srp 2011

@innes - může chodit na celý den, celý měsíc...ale skoro žádné školky do tří let něchtějí brát - mají dětí dost, ale pokud u vás nejsou jesle, ty máš práci, vzít by ti jí měli od dvou let....ale musí kvůli tomu být ve třídě míň ostatních děti - počty přesně nevím, tak proto menší děti neberou...ale pokud jak koukám do pasu jsi těhule a budeš doma s dalším miminkem, tak ti jí vezmou ztěží - spíš bych šla k zápisu s tím, že do těch tří let bude 5ti denní a od tří let normál, to je větší šance na přijetí - aspoň teda u nás....

dexonka
29. srp 2011

Řekla bych,že záleží na kapacitě školky a přístupu ředitele,jinak bych v tom problém neviděla.........
Ať úspěšně pořídíte 🙂

andy80
29. srp 2011

Pokud nebudeš pobírat rodičák, tak to problém není, problém je, že dítě mladší tří let by do školky vzít neměli, nejsou na to školky uzpůsobené.

ia.
29. srp 2011

řekla bych že ti ji nevezmou. V naší školce se řešilo, že by otevřeli jednu třídu pro děti, jejíchž matky mají rodičák na dva roky, tudíž dvouleté děti a bylo jim řečeno, že od tří let může dítě vychovávat pedagogický pracovník, do tří let to musí být zdravotní sestra....

barborka09
30. srp 2011

Mě půjde malá od září do školky na celý den a to jí budou dva a sedm měsíců. Musela jsem si kvůli tomu zrušit i rodičák který mám až do tří let. Když jsem školku vybírala, tak jsem u dvou školek o kterých jsem uvažovala dokonce přímo na jejich internetových stránkách četla, že můžou příjmout i dítě od dvou a půl let. Je to rozhodnutí ředitele školky. Sice jsem nepočítala že mi ji vemou, ale nakonec se povedlo a jsem zvědavá jak to půjde. Takže možné to je, záleží na počtu dětí. Přece jenom je pro ně lepší vzít starší děti, ale když mají místo (což bývá problém) tak proč ne?