Nadměrné přibírání miminka, nemůže to něco být-zdravotně?

ajurka
27. lis 2014

Ahoj maminy.. chtěla bych se zeptat zda nějaké mamince příbíralo nadměrně miminko? Můj malej když se narodil vážil 3kg... už v šestinedělí měl 6200g.... přibíral mi 500g týdně...Do půl roku byl pouze plně kojený, ted se to trochu zpomalilo a příbírá 250-300g týdně.... za týden mu 9 měsíců a váží 13kg... příkrmy moc nejí většinou sní 3-4 lžičky, pak trochu přesnídávky a před spaním rýžovou kaši... jinak je pořád kojený.... je mi to divný, že pořád tak přibírá... nemůže mu něco být? myslím zdravotně? Dr. se o ničem nezmínila.... na kontrolu jdeme až v lednu... Budu ráda za každou odpověd.. děkuji 🙂

ajurka
autor
27. lis 2014

😕 😕 😕 😕

polaks
27. lis 2014

Ahoj.A to nieje vašej Dr. divné,že vám malý tak priberá? Kamarátka mala podobný problém,odoberali jej materské mlieko na rozbor a malému krv.Zistili,že jej mlieko je nejaké extra "tučné" neviem nájsť vhodnejší výraz. Proste všetky hodnoty v mlieku mala troj až štvornásobné.A Tak musela obmedziť kojenie len na 2 x za deň a dostala nejaké detské mlieko na predpis od lekára,aby sa dal malý do poriadku. MYslím si,že by nebolo od veci,keby malému Dr. vzala krv..

leniczka23
27. lis 2014

@ajurka Kolik měří?A jestli dr. nic neřikala je to špátná dr...Změň lékaře a hned zmiň tenhle důvod..

latkovkybrno
27. lis 2014

Hele, můj syn měl taky v 6 týdnech 6,3kg, v 1 roce 15 kg.. byl baculatej jako buřtík a jedl za tři.. teď mu bude 2,5 roku a má 17kg, je pevný, svalnatý, miluje pohyb a jí normálně... a měří skoro metr... je prostě kus a jestli to tak bude, šoupnem ho asi na basket, tam za exota nebude 😉

ivular
27. lis 2014

@ajurka Připomíná mi to mého syna. Při narození vážil 3,3 kg (takže spíše méně) a od toho okamžiku přibíral neuvěřitelně raketově. Ve 4 měsících vážil 9,5 kg! Naše pediatrička mu pro jistotu udělala krevní test na cukrovku, ale naštěstí vše OK. Postupně se to tempo přibírání snižovalo (v roce vážil asi 14 kg). Teď je mu tři a třičtvrtě roku a váží cca 19 kg - takže už v podstatě dohnal vrstevníky.
Držím pěsti, aby i u Vás bylo všechno v pořádku 🙂

latkovkybrno
27. lis 2014

@ivular jako u nás ,-)

ivular
27. lis 2014

@latkovkybrno U nás je mi příčina jasná - kojila jsem šlehačku a navíc v neuvěřitelném množství. Jenom na nás jako rodinu byl zajímavý pohled - já jsem byla celkem štíhlá, otec je vyloženě kost a kůže a dítě nám přetékalo z kočárku 😀

aaababy
27. lis 2014

Ja sla z porodnice a malej vazil 2490g v 6tydnech 5kg !! Podezirali me ze ho necim prikrmuju. V roce 13kg a ve 2l 14kg a v 1.tride 22kg tak ze OK. V roce se to zbrzdilo.

latkovkybrno
27. lis 2014

Já nekojila od 2měsíce, ale Hubi měl furt hlad, jedl i 14krát denně... i příkrmy futroval jak hrom... ve 2letech cca nastal zlom... ale i teď sní klidně 3 jablka na posezení a miluje maso... já hubená nejsem, naopak, můj muž je normoš a dost vysoký...

aaababy
27. lis 2014

Jinak si myslim ze pokud ji dite od roka za 3 je to vina rodicu nebo je potreba upravit jidelnicek aby mohlo jist dite vic ale zdrave. Nejvic me stvaly babicky cim vic jedl tim vetsi radost.

ivular
27. lis 2014

@aaababy Syn byl skoro plně kojený až do 2 let, takže ubírat na potravě fakt nešlo 😀 Prospíval krásně, rozbor krve měl ukázkový, takže nebyl důvod cokoliv řešit 😉 Ale je fakt, že v tomto jsme byli asi extrém 😀

latkovkybrno
27. lis 2014

@aaababy jíst za 3 se dá ale i ve zdravé verzi 😉 děti rostou různě rychle v různých fázích, já bych to nebrala na všechny stejně

hermanecka
27. lis 2014

manžel měl v roce 18 kg a teď má v dospělosti při výšce 1,95 cm sotva 80 kg..takže je vyhublý..možná za jinou Dr., ale taky to nic nemusí znamenat..

latkovkybrno
27. lis 2014

@ivular my sme byli taky extrém, když měl banán tak ho snědl asi za 5 vteřin a chtěl ihned další.. když ho nedostal vypadalo to, že se zblázní... a když občas druhý dostal chtěl i pak další... to už samosebou ne... a to už měl přes rok... teď je ok, má dny, kdy jí jak vrabec

latkovkybrno
27. lis 2014

@ivular nebo kedluben a ředkvičky, ro nemá problém sníst i půl kila 😀

ivular
27. lis 2014

@latkovkybrno Páni, tak v tomto jste byli přesně opačně než my. Já jsem do syna do těch dvou let nebyla schopná dostat naprosto nic - fakt mu stačilo jen to MM 😀 Dala jsem plně na svoji intuici, která mi říkala, že je všechno v pořádku. Jen jsem byla zvědavá, kdy už konečně mu i ta šlehačka přestaně stačit 😀 A přestala právě po těch druhých narozeninách. A když byl i rozbor krve v pořdku, nebylo co řešit 😉

ajurka
autor
27. lis 2014

@leniczka23 meri 75 cm... tak snad by poznala, ze malemu neco je... jinak si pozadam o kevni odber
@polaks

aaababy
27. lis 2014

@latkovkybrno vzdyt jsem to same napsala ze muze jist vic ale zdrave

leniczka23
27. lis 2014

@ajurka Né nepoznala,je vysoko nad 100 percentilem v percentilových grafech a to je něco špatně,měla by minimálně udělat testy a zajímat se o to,nechápu že pořád tolik doktorů neřeší obezitu již v raném věku,protože to je důležité..Změň doktora..

ajurka
autor
27. lis 2014

@leniczka23 No já se ptala jak je to možný, řekla mi že se nehýbe..., že až začne chodit.. bude jen růst

ajurka
autor
27. lis 2014

@leniczka23 máš někde ty grafy??

polaks
27. lis 2014

@ajurka Na to by som sa nespoliehala,že až začne chodiť,tak sa to zlepší,nepoznám dieťa,ktoré by vďaka chodeniu zchudlo,moja dcéra nieje obézna,ale keby mala prá kg menej bolo by to asi lepšie,keĎ sa narodila mala 3900g a 53cm. a bola taká pevná ,krásne papala,priberala o trošku viac ako by mala,ale nebola to žiadna tragédia,tiež mi všetci vraveli,až začne chodiť,tak to zhodí,nezhodila,má 8 r.,132cm a 32 kg,Určite by mala mať aspoň o 5 kg menej,ale nech robím čokoľvek,už to nejde zhodiť a týrať ju hladom nebudem.Pravidelne pláva,cvičí,tancuje,stravu jej strážim,no nestačí to!Ale je malá,na to aby držala nejakú diétu,nechcem jej zničiť zdravie..

leniczka23
27. lis 2014

@ajurka Samozřejmě se to teď bude zpomalovat a jak se začne hýbat tak to někdy může i stát,ale je potřeba to hlídat a pokud by na grafu i dál stoupal je potřeba to řešit,proto si myslím,že doktorka to zanedbává když jako maminka ani o grafech nevíš a nemáš to vysvětleno a řekne ti že je to v pořádku..není a pokud to není schopná hlídat ona,musíš ty..Malej je určitě krásnej zdravej kluk a vyroste z toho,ale jak řikám je potřeba hlídat aby i dál nestoupal na grafu..já koukám sem http://www.szu.cz/uploads/documents/czzp/rustov...

ajurka
autor
27. lis 2014

@leniczka23 no ja se mic grafy neridim... ale urcite jak pujdu k dr. tak to resit budu...

kimby
27. lis 2014

Má dcera přibírala stejně, jako píšete..500g týdně a to pouze kojená. Narodila se s 3560g a 51cm a pak to jelo. Pediatra říkala, že to nemám řešit, není co...je pouze a jen plně kojená, že to vstřebá, že to jsou tuky, které se neukládají do budoucnosti. Dceři bude 5let a opravdu není obézní 🙂

u nás:
2 týdny - váha 3880g, délka 51cm, obvod hlavy 34,5cm, obvod hrudi 31cm
4 týdny - váha 4710g
6 týdnů - váha 5360g, délka 59cm, obvod hlavy 38cm, obvod hrudi 37cm
8 týdnů - váha 6230g, 62cm
10 týdnů -váha 6880g
3 měsíce(13 týdnů)- 7450g, 65cm, obvod hlavy 44cm, obvod hrudi 43cm
4,5 měsíce( 24 týdnů) -9,440g, délka 69cm, obvod hlavy 45cm, obvod hrudníku 45 cm
6,5 měsíce ( 28 týdnů) -9,970g, délka 71cm, obvod hlavy 47cm, obvod hrudníku 45cm,
7,5 měsíce ( 32 týdnů) -10,300g, délka 72cm,
10 měsíců - 9,980g,74cm
v 1 roce - 10,830g, 77cm
13,5 měsíce - váha 11,200g
15 měsíců - váha 11,500kg
18 měsíců - váha 12,100g, délka 84cm, obvod hlavičky 48cm.
24 měsíců ( 2roky )- výška 89cm, váha 14,5kg
30 měsíců ( 2,5roku ) - výška 92cm, váha 15kg,obvod hlavičky 49cm
36 měsíců ( 3roky ) - výška 96cm, váha 15,9kg, obvod hlavičky 50cm
60 měsíců ( 5 let ) - ....?


@leniczka23 obezita u plně kojeného kojence? :-O

kimby
27. lis 2014

@ivular nápodobně - hubení rodiče a miminko jeden fald za druhým... zajímavý pohled na nás byl 😀

leniczka23
27. lis 2014

@kimby Ano... . Ve 40 % závažná obezita začíná ve fázi do 1 roku věku..je sice dokázáno,že kojené děti v prvním půlroce jsou trošku nad normálním percentilem ale kolem toho 9.-12.měsíce se srovnávají a grafy by měli být důležitým ukazatelem pro pediatra pro zdravý růst..Pokud je velký výkyv na jednu či druhou stranu není to dobré prostě..pokud by mělo dítě podváhu taky by jste to řešila tohle jen na druhou stranu,ale to samé..minimálně testy jsou na místě..13 kg na 75 cm je až moc..

leniczka23
27. lis 2014

@kimby A mimochodem vaše udávaná váha dcery je uplně v normě..

ajurka
autor
27. lis 2014

@leniczka23 pisete mezi 9-12 my teprve budeme zacinat 9 malej pouze valy sudy takze nic moc pohyt treba do roka bude v grafu 😉