Nástup do školky v necelých 3 letech. Nastupuju do práce

vendeta
2. lis 2010

Máte některá zkušenost s nastupem do školky když je prckům mín než tři??
Naší dcerce budou na konci prosince dva a třičtvrtě roku.Dostala jsem fajn pracovni nabidku a chci od ledna do práce. Dcerce buodu tři az v březnu. Zrušila bych rodičák a šla tedy dřív do práce.Dcerka je v pohodě, ale občas je mamámek a nekdy je i beze mě v pohodě. Babičky máme daleko. Takl jsme ji chteli davat od ledna do školky asi do 15h.Bojim ale jak vše zvladnem.Mate zkušenost?diky

zuzik03
2. lis 2010

myslim, ze kdyz ji zacnes pripravovat hned a zasnes ji davat treba 2x tydne a vsechno ji vysvetlis, tak by to vzit mohla 😉 ja davam malou od dvou let 1 - 2x tydne a zvladla to v pohode, akorat se teda priprav na to, ze muze byt furt nemocna, tak aby te to nezarazilo, dobre mit v zaloze pro tyto pripady pani na hlidani. myslim, ze nejde obecne rict, jestli dite skolku zvladne, ja se bala scen, ale zvladla to prekapive dobre a to mamanek je a v kolektivu se do te doby vetsinou nezapojovala a schovavala vecne za mnou.

jjaanca
3. lis 2010

@vendeta To je náhoda, dceři budou taky v březnu 3 a já nastupuju do práce 1. ledna. Šla bych ještě dřív, ale chtěla jsem být na Vánoce ještě doma. Máš velký štěstí že ti jí vezmou do školky (jestli teda nejde do soukromé). Já to plánuju tak, že bude hlídat babička, posledních 5 dní v únoru by nastoupila do školky. Takhle bych brala ještě za únor rodičák.
Budu obvolávat školky v místě bydliště jestli se někde náááhodou neuvolnilo místo nebo ještě zkusím jesle, snad by jí tam do konce školního roku vzali, když to neklapne, bude do září u babičky (na soukromou školku nemáme) Já myslím že to dcera zvládne dobře, má ráda děti i když nesmí být moc divoké, to se pak bojí. Já myslím že nástup do školky o 2 měsíce dřív nehraje pro dítě žádnou roli.

chuda
13. led 2012

Dobry den hledam školku po české lipš neni tak nevim kam ji mam dat když bydlim v lipě mužete mi poradit kam ji mam dat blisko bydlište moc bych byla rada kdy byla naka ta školka holce jsou tet 3 roky ja potrebuji jit do prace moc vam děkuji když se ozvete děkuji housková.

akras
13. led 2012

@vendeta Ahoj, já jsem nastoupila do práce, když bylo Barunce 2,5 roku. 3 roky jí budou v únoru a nastoupila od září. Zvládla to hodně dobře. Je fakt, že celý půl rok předtím jsme si doma stále hrály s plyšáky na školku, simulovaly jsme všechny školkové činnosti, režim a myslím, že to hodně pomohlo (i když to bylo někdy na hlavu 😅 ), takže když nastoupila, tak prostě neznala nic jiného, než, že se ve školce spí, tak s tím problém neměla, hned první den tam chtěla spát (i když jsem měla v plánu si ji vyzvednout po obědě, ale tajně jsem se tam šla optat, jak to probíhá a prý Bára říkala, že tam bude hajat, takže jsem zase vesele odskotačila do práce). Pak bylo asi 14 dní, kdy ráno poplakávala, že nechce nebo plakala, když jsem odcházela. Ale Báře se dá opravdu hodně věcí vysvětlit, takže si s ní pí. uč sedla a vysvětlila jí, kde jsem...a pak už to bylo OK, plakala jen chvilinku a pak celý den v pohodě. Po obědě jsem ji nikdy nevyzvedávala, ani by to nešlo (tak ji na to nechci navyknout), protože učím na tamní základce a je prostě lepší, aby si odpočinula s dětmi, pak na svačit a pak už pro ní chodím mezi 14,30 a 15h.
Taky si musela zvykat na dost brzké vstávání (já v půl 6, Bára v 6, před třičtvrtě na 7 odjezd.
je fakt, že Bára hodně dobře mluvila ve větách, rozumět jí také bylo,s dětmi byla ráda... kdyby to tak nebylo, tak nevím, jestli bych si tohle troufla.
Ale má bezvadné učitelky, někdy třeba ráno fňukne, to je jasné, ale většinou, jak dorazíme před školku, tak je v poho. Má ráda stereotypy, jako každé malé dítě, takže jsou důležité ranní rituály: po vzbuzení jde k nám do postele, pustíme krtečka, dostane mléko, snídani (když chce), při 3. epizodě krtečka oblékáme, pak nám jde nandat pastu, sežene si plyšáky do školky, a odjezd, před školkou běžíme "do teplíčka", zdravíme sochu kočičky, kterou mají na zahradě....v šatně převlíkáme, pusu, hezky si to užij a přijdu pro tebe po hajání....
také se jí snažíme MŠ nespojovat z žádnými negativními pocity jako: musíš si přestat hrát a jít hajat, protože musíš ráno do školky - to ne, musíme to uhrát na něco jiného. Co se týče školky, je pro nás prostě všechno super a nové věci, kamarádi, na všechno se může těšit....je to pro ni výsada, že už je velká holka a MŮŽE chodit do školky....
Teď měli super besídku: Bára tancovala, klaněla se, zpívala....všichni byli nadšeni, jak si tam zvykla...
bla bla bla, promiň za román. Ale u nás fakt celkově v pohodě, tak snad to u vás bude podobné. Držím palce.