Náušničky, kdy se dávají a kdo je dává?

sim007
10. bře 2015

Kdy se davaji a kdo je dava?

andrrriiik
10. bře 2015

Nevim,jestli je to stejne jako pred 5lety,ale my davali po druhe davce hexavakciny,to mela dcera 4mesice.Dava je pediatr.My dali ty nastrelovaci.

tanu
10. bře 2015

My dáme, až/jestli je budou chtít 🙂

vetyver
10. bře 2015

my jsme dali po 1.hexe, takže asi kolem 5 měsíců? nastřelovací a bylo to v kosmetickém studiu (ne každý pediatr to dělá), moc příjemná paní, na doporučení. Po asi 8 týdnech jsme měnili za visací.

ingrid3
10. bře 2015

Dávali jsme kolem pátého měsíce. Dali jsme nastřelovací u pediatra v sousedním městě (náš dělal jen klasiku jehlou). Malá zaplakala jen trošku, téměř bez krve a pěkně se hojilo. A to jsem se toho bála.

naomi6
11. bře 2015

@sim007 My dávali po očkování ve 4 měsících na doporučení dětské doktorky, dávala jí je doktorka a klasicky píchala. Ouška jí vůbec nehnisala, plakala jen trošku. Svěřila bych to raději lékaři než někomu, kdo je nastřeluje. Držím palce 😉

radushka1
11. bře 2015

Mě doktorka říkala, že je to nejlepší do půl roku, pak už se děti hrozně malou, a celkově i samotná aplikace je horší. Gabce jsme nechávali nastřelit naušničky v 5 měsících a v pohodě, plakala jen proto, že se lekla, bolestí asi ne, protože jak ji dal tatínek do mých rukou, už byla spokojená 😉
U nás nastřelovala pediatrička.

pisisvori
11. bře 2015

také po první hexe = 1. dcera 3m, 2dcera 2m. Píchala je doktorka, která se střídá s naší v ordinaci a navzájem se zastupují....vzali si dcery do ordinace mě nechali venku, trvalo to 5 minut. Asi jeden den to měly červené, ale žádné hnisání nic....holčičky náušničky krásně zjemní a sluší jim🙂

kamilka007
11. bře 2015

@sim007 Dcerce je ve dvou mesicich nastrelila jeji doktorka. Bylo to za vterinku, zadny brek z bolesti, jen leknuti. A pak velka parada. 🙂

veruska007
11. bře 2015

Dali jsme v 5 měs., dětská dr. je píchala jehlou. Dost to krvácelo, malá řvala... ale jinak komplikace žádné, dírky má krásné, rovnoměrné. Původně jsem chtěla nastřelení, ale dětská dr. i maminka (bývala dětská zdr. sestra) mi to rozmluvily. Nelituju.

blahova_andrea
11. bře 2015

my dávali po první dávce hexy, v 5m, nastřelovali jsme u naší pediatričky. ale všude je to jinak. je to o domluvě. zeptala jsem se dr. jak to má ona, kdyby mi to nevyhovovalo, tak budu řešit jinou variantu - specializované pracoviště

andrrriiik
11. bře 2015

@veruska007 Můžu se zeptat,proč ti to rozmlouvaly? 🙂

veruska007
12. bře 2015

@andrrriiik Že se hůře trefí správné místo, často vyjde každá náušnička do jiného bodu. A prý je u toho více komplikací, když místo po nastřelovacích naušnicích hnisá, občas se stane, že nastřelovací náušnička do ouška...

katcha21
12. bře 2015

Já jsem nechala dceři nastřelit v půl roce u dětské Dr., dcera brečela asi dvě minuty 😉 Nic nehnisalo, krev netekla, dírky měla hnedka zahojené a v roce dostala normální naušničky 😉 Přístě bych udělala stejně.

andrrriiik
12. bře 2015

@veruska007 Aha,tak naštěstí malá neměla žádný problém 😉

tmagda
19. bře 2015

@sim007 my je nechali pichnout už v porodnici.

paajus
19. bře 2015

@sim007 určitě bych volila píchnutí jehlou než nastřelení - už z logiky věci, při nastřelení se díra do ouška udělá tou tupou náušnicí... v pubertě jsem si nechávala přepichovat uši v salonu normálně jehlou (protože mi je jako miminku nastřelili úplně křivě) a vůbec to nebolelo, jen to bylo trochu nepříjemné 🙂

lorrelai
21. bře 2015

Taky po 1. Hexe 😉 pri navsteve trimesicni poradny, zrovna pani doktorka male nastrelila nausnicky-pochopitelne na moje prani 😉

jolima
21. bře 2015

Nastrelovaci nausnice nejsou tupe, prave naopak. Ten hrot je velmi ostry, takze se uzaver neda priblizit vic k lalucku, aby nausnice tzv. neplandala, protoze ten hrot potom cni a dite to muze tlacit, boli to, zkousela jsem to sama na sobe. Moji dcerce nausnice nastrelila pediatricka v necelych 4 mesicich. Nikdy bych ji lalucky nenechala pichat a nikdy ne pozdeji nez v pul roce, a to proto, ze mam vlastni otresnou zkusenost. Pichali mi lalucky v 7 letech, krvacelo to a priserne bolelo (nejdrive se to musi pichnout a pak jeste protahnout nausnici), dodnes si to pamatuju, fakt traumazazitek! V 19 jsem si nechala nastrelit vedle hlavni dirky jeste jednu nausnici. Oproti propichnuti nesrovnatelne lepsi. Zadna krev, jen nepatrna bolest. Dcerce jsem nausnicky, ktere jsou de facto jen na to nastreleni kvuli tomu ostremu hrotu, vymenila po mesici od aplikace, dala vyvarene zlate, promazala Framykoinem a vse v poradku, zadne hnisani.