Nealkoholické pivo v těhotenství

333janinka333
20. kvě 2016

Ahoj všem, jsem v prním trimestru a mám dost často chuť na nelkoholické pivo. Normálně nejsem žádný pivní fanda, ale teď je krom citronové vody nealko pivo pití na které mám chuť. Dnes mě ale vyděsila známá která říkala že i v tomto pivě je trocha alkoholu a v jednom článku jsem si přečetla že se do něj přidává kobalt který je přímo škodlivý - máte někdo zkušenost s tím co vám na to řekl lékař? Prohlídku mám až za tři týdny....
Předem díky za informace,
J.

stesil
20. kvě 2016

Můžeš všechno ale s mírou. Klidně aj malú 10

lucijes
20. kvě 2016

Úplně klidně i alko...pořád lepší jedno pivo než půlitr cocacoly...dala jsem si i dvojku vína, když jsem měla chuť. Samozřejmě, nelila jsem denně, ale nejsem z těch matek, které by si nedaly hermelín, sushi, nebo třeba tu dvojku...Já měla spokojený těhotenství, narodilo se mi nadmíru spokojený a zdravý dítě...Radši ani nemysli, co dýcháš, co na sebe matláš v podobě kosmetiky, atd. atd....a pivo si dej 😉

carmilla
20. kvě 2016

Souhlasím. Podle mě nemůže uškodit výjimečně a příležitostně (na sosat denně samozřejmě) ani "normální" malé pivo nebo dvojka vína...Nejsem zastáncem názoru, že těhotenství = nic nesmím, měla bych raději jen ležet a každé sousto si rozmyslet třikrát...Samozřejmě už nelze někde kalit do božího rána nebo se opíjet, ale v malé míře a jednou za čas ani pivko nebo vínko nemůže uškodit, si myslím. I když doktor a zapřisáhlý abstinent Nešpor by nás asi hnal. :D

333janinka333
autor
20. kvě 2016

Diky moc za reakce. Na kaleni nemam ani pomysleni, nejradej bych se odvelela do postele po vecernicku 🙂

kaciobst
21. kvě 2016

Klidně si dejte já nedokázala odolat ani energitaku 😀 takže jsem si dala.. Ale pokud je to jednou za čas nemělo by se nic stát 🙂

maqua
25. kvě 2016

Já mám zase právě chutě na tu Coca-colu. Ale vyloženě chuť. Pomáhala mi i při nevolnostech☹

luj89
25. kvě 2016

Tak to, jestli konkrétně to nealko, které piješ obsahuje alkohol zjistíš spíš na obalu, než na MK ;). A jestli vadí to nula nula nic? Myslím, že ne 🙂

te_reza
25. kvě 2016

Já měla i malou 12tku 😀

suzina08
26. kvě 2016

Taky jsem si klidně dávala i trochu vína občas 🙂 Jak se říká - všeho s mírou. Kdybych měla celé těhotenství přemýšlet o tom, co mi uškodí, tak bych nic nejedla ani nepila, protože bych pořád jen přemýšlela 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru