Nechce chodit, radši leze. Jaký máte názor?

eloana
2. črc 2011

Ahoj holky. Rada bych se zeptala na vas nazor..... syn bude mu 13 mesicu ..... postavil se na 7,5 m a v 8 capal kolem nabytku....
Na prvni krucky se osmelil na tom roce. tyden to zkousel a pak se najednou zasekl a za mesic neudelala zadny pokrok ba naopak vratil se zpet k lezeni a ani to nezkousi.... za jednu ruku tape, ale nechce se mu hned se posadi a chce vzit.... bylo mi naznaceno ,ze to je proto ,ze ho nosim, ale ja ho do chozeni nutit nechci a nechci, aby si na betone odrel od lezeni kolena nebo si neco vrazil do rucicky. Tchanovci to furt zkousi- na tom roce presel sam od jedne osoby k druh ,ale ted jde radeji na kolinka a doleze si.
Dcera sice sama zacala chodit po 13 mesicich, ale udelala prvni krucky a pak to slo rychle a behem mesice chodila

majka12
2. črc 2011

Nech to být 😉 Až bude chtít, tak začne 😎 😎 Syn to měl podobné a když se náhodou pustil a šel sám a upadl, tak zase třeba týden chodil jen za ruku 😔 Až si bude jistý, tak začne a určitě bych ho nenutila má času dost 😎 😎

beruthiel
2. črc 2011

Starší syn je úplně ten samý případ. Velmi brzy stál, před 7 m, i chodil kolem nábytku ale samostatná chůze přišla až kolem roku a 1/4. Není to problém, naopak, čím déle dítě leze, tím silnější zádové svaly bude mít. Jednou chodit začne a když to stihne do 18 měsíců, tak je všechno v pořádku.

majka12
2. črc 2011

Osobně znám i případ, kdy dítě nelezlo a začalo chodit až ve 20 měsících a je naprosto zdravé 😉 😉

eloana
autor
2. črc 2011

@majka12 ja zacala na 17 mesicich🙂 ale jsem narozena ve 34tt

jajina87
2. črc 2011

Určitě to nenuť.. dcera to měla to samý... nejdřív to vypadalo, jak bude rychle chodit a pak se najednou zasekla a nechtěla chodit ani za ruku, jenom lezla. Tak jsem jí nenutila a pak za měsíc nebo za dva začala sama chodit 😉 hlavně na to nechce tlačit.. ty dětičky věděj, kdy se maj rozeběhnout 😀 a je to prej zdravější, kdy začnou chodit přirozeně, bez nucení a bez chodítka 😉

majka12
2. črc 2011

@eloana neboj, každý dítko je jiný a ve dvou letech bude běhat určitě a o nic jinýho nejde. Fakt má času spoustu a je super, že leze kvůli posílení těch svalů. 😔 😉 Oni sami poznají, kdy se cítí jistí a vůbec bych ho nenutila.Čím později začne chodit, tak tím ta chůze bude taky stabilnější a budete mít míň pádů. 😎 😎 😎 Já myslím, že je to lepší než když se do toho vrhají děti bezhlavě a nemají žádnou stabilitu a rovnováhu. 😉 😉 To že děti začínají chodit v roce je těžký přežitek. Něco jako s nočníkem a v roce bez plen. 😉

spagatice
2. črc 2011

Náš malej začal chodit v šestnácti měsících. Do té doby krásně chodil za jednu ruku, s vozíčkem, ale sám se pustit nechtěl. Pomohlo, že jsme mu nedávali tu ruku. Dva dny se vztekal, že musí po čtyřech a ne po dvou a pak začal běhat sám. Teď už nedělá nic jiného 😉

eloana
autor
2. črc 2011

@majka12 jasne🙂 no me jen zarazilo,ze uz sam chodil na tom roce se pustil.... nejak jsem ocekavala, ze se to bude vyvijet dal... a ted uz asi 3 nedele se nepusti a chodit nechce...
ja ho samozrejme nenutim🙂

majka12
2. črc 2011

@eloana no jo no, to se stane. Můj syn vždycky nasbíral odvahu a pustil se a pak si dal na čumec a a ni né hodně a bylo vymalováno a už zase sám nechodil 😔 A trvalo mu to dost dlouho. Teď už měsíc chodí sám a občas má takové dny, že vyžaduje ruku jinak neudělá ani krok 😕 😅 Těžko říct co se jim v těch hlavinkách honí. 😅

majka12
2. črc 2011

@eloana jo a první samostatný krůčeky udělal den před svými prvními narozeninami a chodit začal sám až ve 14 měsících 😵

eloana
autor
2. črc 2011

@majka12 🙂) jj Jachym taky 2x spadl na zadek a zjistil,ze po kolinkach je to jistejsi))

eloana
autor
2. črc 2011

@majka12 na druhou stranu bych byla docela rada kdyby chodil....🙂 nevim co s nim- v kocarku ani ve sportaku ani v golfkach sedet nechce- jakmile ho mam dat do kocarku silenej rev prohyba se.... ma takovou trikolku -v te docela dobry ,ale posledni dobou v ni taky dost zlobi- nahyba se, vzteka...:(( nejradeji by se nosil... jenze 11 kilo stale nosit je fakt narocne

endlessblue
7. zář 2012

Holky, též se připojuju. Malému je rok a 2 týdny. Leze po kolínkách asi 3 měsíce. Kolem nábytku capká asi měsíc a půl. Ale nějaký samostatný krůček ani náhodou. Když ho vezmu za ručičky, tak se začne klátit, vyšpulí břicho dopředu a raději hned klesne na kolínka. Takže ani za ruce ani krůček 🙂
Jak v této fázi s botičkama? Doma máme plovoučky, takže celkem tvrdá a klouzavá podlaha. Má na sobě buď protiskluzové ponožky, nebo takové ty ponožky s koženou podrážkou. Už jsem nevydržela a koupila i ty první botičky od Pegres, má je do kočárku a někdy je dám i doma. Ale na to lození mi přijde, že je to nepohodlné. Ale při stání má zase daleko lepší stabilitu... tak nevííííím. Dcera se rozchodila ještě před ročníma narozeninama.

jaya
12. zář 2012

@endlessblue Ahoj, kdyz sam nechodi, nekupuj boty ani capaky. Ortopedi povoluji jenom botky s latkovou podrazkou (aby nebyla zima na nozicky). No a ani ti nedoporucuju tahat ho za ruce, zbytecne ho naucis mit blbe teziste a pak se jeste dlouho ruky nepusti. Nic tim neuspisis. Svemu synovi jsem nikdy nedopomahala a sam se vybicoval, protoze musel. Tedka na hristi potkavam spoustu maminek, co vse dite tahaji jako opicku a divi se, jeste v roce a x mesicich nechodi... Jo a boty kup az bude chodit (az udela treba sedm kroku za sebou, zastavi se a rozejde se. Hodne stesti.

diviska
12. zář 2012

ježkovi brejle, ženský! když jsem to otevřela, čekala jsem, že nechodícímu dítěti bude aspoň 15 měsíců! Pak by se možná bylo čemu divit. Kluci všeobecně začínají dost často chodit až ve 14 měsících. Moje dcera začala až krátce po 13 měsíci, před tím taky udělala tu a tam krůček. Chodí 14 dní a to ještě dost vrávoravě a často pořád ještě leze po čtyřech. NIKAM nespěchejte!

paja.83
25. zář 2012

já bych to vubec neřešila, malá má 13 měsíců, nechodí, dokonce se ani nevytahuje do stoje, nijak ji nepomáhám, neurolog mi řekl, že pokud leze, tak už je vyhráno. Na rhb nám zákazala stavět, vodit za ruce, dávat do chodítka, tak ji necháváme být.

l1nda
28. bře 2017

Ahoj holky. Malemu je 15,5 medice a porad nechodime. Nechce chodit ani za rucicku. Kolem nabytku chodi pekne, jakmile mu chci pomoct a ujit s nim par krucku, tak nechce. Kolikrat si nechce ani stoupnout, kdyz to po nem chci. Mela bych to nejak resit, nebo byt jen trpeliva? Je ho kus a tahat ho je neco pro ma zada 😊