Roční dítě nechce nosit boty

monisek7x
1. dub 2018

Zdravím, mám dítě 1 rok a 5měsíců, doteď bez botiček. Doma lítá bosá, to je v pořádku. Ovšem problém nastává venku, už moc nechce sedět v kočáře a chce běhat, ale jen v ponožkách to nejde. Zkoušela jsem atipasy, kožené capáčky, i normální šité boty (barefoot). Nesnese na noze nic, sedne si a má histerák, dokud boty nesundám. Nepomáhá žádné vysvětlování(myslím, že tomu ani nerozumí), nepomáhá ani když ji v tom nechám sedět a řvát, nepomáhá ukazování, že boty jsou krásné a nic se neděje, když je má na noze.
Prostě jsem v koncích, jak naučit nosit boty? Máte někdo tip, zažili jste něco podobného? Díky

lusynkova
1. dub 2018

Asi bych začala nasazovat na chvíli i na doma...

monisek7x
autor
1. dub 2018

@lusynkova to jsme právě zkoušeli, nechce, řve jak šílenec. Nenávidí pocit mít zespodu nohy něco, zvládá jen ponožky

lucyp13
1. dub 2018

@monisek7x ja bych boty nenutila a zkusila se kouknout na leguano, to jsou ponozkove boty

monisek7x
autor
1. dub 2018

@lucyp13 díky za tip, ale to je dost podobné těm atipasům a ty nechce taky 😞

lucyp13
1. dub 2018

@monisek7x no jeste jsou skinners ale nebim zda dělají dětské , deti mají vždy důvod proč neco nechtějí, jak bych kde to jde nechala klidne na boso, jakmile ji bude zima, pochopí

semisovamys
1. dub 2018

Pokud nechce boty, nechala bych ji v kocare. Jakmile by chtela z nej ven, dala bych ji boty.a vysvetlila ze bez bot nemuze na zem. Kdyby si boty sundavala tak bych ji zase dala do kocaru. Myslim ze rychle pochopi, mladsi syn ma 1.5 roku a tento problem jsme nemeli. Ale od vcera ucime na nocnik. Chtel strasne rohlík kdyz na nem sedel-stejna metoda-chces rohlik? Musis byt na nocniku. Jdes pryc? Rohlik mi dej. Pochopil hodne rychle, samozrejme se vztekal..ale nakonec uspech, spokojenost na obou stranach- on se vycural-sedel jak jsem ja chtela..a mel u toho rohlik cili byl motivovaný na nem zustat. Ted uz děláme jinou motivaci, uz chape co po nem chci aby na nocniku udelal. Takze od rana ma suchou plinu protoze je motivovany ze pak dostane odmenu. Takhle to fakt zkuste..kdyz budeš mit boticky muzes chodit sama..jinak budes sedet v kocarku.m

swetlusska
1. dub 2018

nechce ani s tkaničkama? Nebo naopak jen nazouvací? Já mám dítě co nenávidí ponožky, pořád chodí doma na boso. Boty si ale časem (opravdu až za několik měsíců, časem) docela i oblíbil. Už ví, že ven bez bot se prostě nejde, takže si je dobrovolně nechá dát.

veronicka89
1. dub 2018

To prejde my to meli loni taky ...trvalo to par tydnu 😉 zkouseli jsme vse ...ps mozna zkusit oblect na ven aspon takove ty ponozky do vody s podrazkou 😉

veronicka89
1. dub 2018

@lucyp13 skinners 😉 presne ty by taky mohly jit 🙂

iva27
1. dub 2018

Presne tohle jsme meli s oblekanim ven u syna (17m) takze jsem taky vysvetlovala,neobleces se- nepujdes ven.Parkrat hysterak a ted uz zacina chapat a nastavuje i ruce na oblekani.Chce to trpelivost

konidana
3. dub 2018

počkejte ještě pár dní a může celé léto chodit naboso🙂 Dcerka začala chodit v září (9.m) a ještě celý říjen mi boty odmítala, tak chodila bosa. Pak si časem nějak zvykla.

saroukri
5. říj 2018

@monisek7x Můžu se zeptat jak u Vás dopadlo odmítání botiček? Já právě teď řeším úplně ten stejný problém, vše jak přes kopírák. Odmítá veškeré botičky včetně Atipas a hysterák jen jak se blížíme s botou k noze. Ponožky snese, ale někdy si je taky sundává. Je jí jeden rok a dva týdny, už chodí sama asi tři týdny. Pomohlo u Vás něco?

monisek7x
autor
6. říj 2018

@saroukri Jojo pomohlo jediné, nekompromisní řešení. Šli jsme v kočáru ven, chtěla už fakt hodně dolů, tak jsem ji prostě nazála i přes extra odpor boty obula a hned ji pustila z kočáru. S křikem se rozběhla i s botama a od te doby ji nevadi

saroukri
6. říj 2018

@monisek7x Tak to je dobré. No doufám, že u nás časem taky něco zebere. Teď už bude chladno, tak to nejspíš nikde venku chodit sama nebude. Doma může bosa v ponožkách, máme všude podlahové topení a na jaro si to doufám už nějak sedne a nechá si obout boty. Budu to asi postupně zkoušet i přes odpor, ať si zvyká, ale hrotit to nebudu.