Nedonošené dítě - kdy jít ven?

lenkasve1
3. srp 2017

Zdravím, chci se zeptat, kdy jste u nedonošený dětí začali chodit ven? Malá se mi narodila v 36tt a držíme se už pomalu měsíc doma, krom chození k doktorům a už mi z toho začíná hrabat 😀 Čekám na další poradnu, ale mám strach aby doktorka neřekla, že by malá ještě neměla chodit.😑

mku
3. srp 2017

@lenkasve1 nam rekli nad 2,5kg.. ale treba vcera jsem ho v kocarku do stinu na terasu asi na hodinu vzala...

lenkasve1
autor
3. srp 2017

No my bydlíme v podkroví, takže bych ráda odsud zmizela někam do chladku. Tak snad nám ta naše holka pořádně přibere

aluskacz
3. srp 2017

Mě se první syn narodil 38týden domů jsem si ho dovezla a měl 2500kg. Dr mi řekla že můžeme ven až bude mít 3kg. No poslechla jsem ji ale taky mi řádně hrabalo když jsem byla měsíc zalezlá doma a ven jen do poradny..

rickym
3. srp 2017

Já taky čekala, až bude mít malá 3kg a verim, bylo to hrozné čekání, pořad zavřené doma...

lenkasve1
autor
3. srp 2017

No je to naprd, moje rodina ještě ani malou neviděla, bydlí 200 km daleko, tak doufám že už nás pustí ať můžeme za nimi konečně vyrazit 🙂

katka865
3. srp 2017

Syn se narodil 37+2. Byli jsme v porodnici 5 dni, domu jsme sli kdyz vazil 2,4 kg a ven jsme sli druhy den po propusteni. Myslim si ze je spis dulezite ohlidat teplotu. Po prichazce zmerit a podle toho priste oblect vic nebo min. Nase doktorka rekla ze ven muzeme v tydnu. Dcera se narodila 37+5 a u ni doktorka rekla ze mame pockat az bude mit 2,5kg.

mku
3. srp 2017

@lenkasve1 s takhle malym bych teda nikam nejezdila... taky mam mamku daleko a prijede ona za nami, ja chci cestovat az po sestinedeli.

lenkasve1
autor
3. srp 2017

@mku Na takovou dlouhou cestou pojedeme až po šestinedělí 😉

mr_falko
3. srp 2017

mala se narodila 36+6tt s 2080 gr, domu jsme sly s 2250 gr a ven jsme mohly cca po 3 dnech na chvilku, jinak by mi jeblo

blahova_andrea
3. srp 2017

já bych ven do stínu, chládku klidně šla. ale rozhodně bych necestovala v tom šíleném počasí, v šestinedělí 200km po návštěvách. ono je rozdíl ven a ven 😉

lenkasve1
autor
3. srp 2017

@blahova_andrea však jsem psala,že na tak dlouhou cestu pojedeme až po šestinedělí 😉 v tom horku bych nikam nejela

blahova_andrea
3. srp 2017

syn se narodil 36+1 a měl přes 3kg, takže nám nikdo nic vlastně nezakazoval. byl zimní, takže opatření jako všichni ostatní. ne do velkých mrazů, ne na dlouho, ne po obchoďácích plných bacilů...

pokud je možnost sednou si někde u vody pod strom a být v příjemnějším klimatu než je vyžhavené podkroví, tak bych šla a neřešila datum narození nebo řeči doktorů. já na ně celkově moc nedám. spíš na potřeby svého dítěte a svoje a prostě se zdravým rozumem 😉 až opadne to horko, tak vem kočár a klidně si udělejte podvečerní příjemnou procházku. uvidíš, jak vám to oběma prospěje 🙂

kexina
3. srp 2017

Syn se narodil 35+4 a ven jsem s ním šla asi třetí den, co jsme byli doma (12 dní jsme byli v porodnici, odcházel s váhou 2300 g). Nikdy mi nikdo neřekl, že bych s ním ven nesměla a jak dlouho musím být zavřená. Určitě bych se tedy vyhnula těm vedrům, ale když s dítětem půjdeš ven ráno nebo navečer, kdy je ještě slušné počasí, tak proč bys nemohla?

lenkasve1
autor
4. srp 2017

@kexina No doktorka mi oponovala váhou, odcházeli jsme z porodnice 4. den s váhou 2340 g, a říkala že by to ven viděla až bude mít kolem 3 kg. A prý kvůli infekcím.

ivadol
4. srp 2017

Já mám zimní dítě, při odchodu z nemocnice byla váha 2200 g. Taky nám bylo řečeno, že máme čekat na 3 kg. Když jsem se ptala proč, jestli ty bacily venku poznají, kolik dítě váží, tak mi doktorka řekla, že nejde ani tak o nákazu, jako o prochlazení. Jednoduše menší dítě se snadněji prochladí. Také vzduch při dýchání se nestihne tolik prohřát. Ale to bylo v zimě. Myslím že pokud se budete pohybovat venku na vzduchu (ne MHD nebo jiná místa z velkým počtem lidí) a dáte si pozor na termoregulaci tak se nemůže nic stát.

belleelle
4. srp 2017

@lenkasve1 take jsme cekali na 3 kg. A u ocka jsem chtela az bude mit 5 kg.

mari90
4. srp 2017

Tak v 36tt neni zas az tak nedonosena, dcera je 33tt, domu jsme sli po mesici s 2300g a detska na neonatologii rikala, ze chodit ven muzeme hned, dokonce to doporucovala, dcera je unorova

lenkasve1
autor
4. srp 2017

@mari90 No na to že jsem měla rodit až příští týden, tak mi taky malá přijde, že se narodila celkem v pohodě a v pořádku 😊

tadeasek3
4. srp 2017

Vidíte...syn se narodil po termínu, ale když nás poustely mel asi 2600... A doktor mi nic neříkal a tak jsme chodili ven od začátku. 🙂

swetlusska
4. srp 2017

ven určitě, my šli hned pár dní po propuštění domů a to měl cca 2,5 kg.
Ale cestu autem jsme odložili o několik měsíců - když ho chtěla rodina vidět, museli si přijet oni. (nechtěla jsem dítě trápit v autosedačce na dlouhý cesty).

kexina
4. srp 2017

@lenkasve1 Víš co, podle mě je to zbytečné strašení. Jasně, infekce je pro malé miminko nebezpečná, ale zas si myslím, že není potřeba z toho dělat bubáka. Jednoduše řečeno, použij zdravý rozum, neber dítě do extrémního vedra nebo zimy, do mateřských školek, obchoďáků, vyhni se MHD popř. "dálnicím" a pokud máš poblíž aspoň nějaký kousek přírody, procházka vám oběma jen prospěje. 😉

andiienka
6. srp 2017

Já rodila v prosinci, v 35+3... a ven jsme normálně chodili. Samozřejmě ne v nějakých extra mrazech, ale na krátké procházky jsme chodili hned, jinak by nám doma šouplo asi všem 🙂 malý byl uplně v pohodě a v kočárku se mu moc líbilo, takže bych to nijak nedramatizovala 🙂

pap8
6. srp 2017

ahoj, mě se malá narodila 31+6, šli jsme po měsíci domů a pak za 14 dní, tedy dva týdny před termínem porodu jsme mohli ven kolem poledne (byl začátek května). A pak už jsme procházky prodlužovali. Teď v létě by to nemuselo být problém, tak se neboj a užívejte si léta 🙂

beruda
6. srp 2017

Dcera se narodila v 35, v 36 jsme šli domů a mohly jsme ven okamžitě.

nonnni
6. srp 2017

@lenkasve1 ve 36.tt je dite prakticky dopecene...posledni mesic se akorat obaluje tukem. Takze ven jste nejem mohli, ale i meli jit okamzite. Dite potrebuje cerstvy vzduch a vit D...prirozeny, ne z vigantolu.

terezapetrova
6. srp 2017

@lenkasve1starsi syn měl stejnou váha jako Tvoje dcera a upřímně by mi přišlo trochu moc kdyby mi DR řekla ze měsíc nikam.. Jak někdo psal stačí selsky rozum 🙂 "úplně prinejhorsim DR je porad jen DR a nemusi vědět vše 🙂" jinak by to asi bylo kdyby dítě hodně neprospívalo popripade bylo nemocné atd. hezky večer 🙂

bianca_86
6. srp 2017

Malá sice není nedonošená, ale narodila se 37+3 se 2.440 g. Domů jsme šly na 2.250 g. A ven jsme chodily hned po první poradně. Mudr se dokonce divil, že jsme ještě nebyly.

terezavr
22. lis 2017

malá se narodila 34+0 a začaly jsme po 3 týdnech - pár minut u otevřeného okna (dva dny), poté na balkoně 15-20 min (tři dny) a dnes jsme byly poprvé venku 30 minut a budeme chodit dvakrát denně pokud bude hezky a nebude inverze,mlha, pršet a nebo velmi nízká teplota