Nejlepší fotomobil. Se kterým máte dobré zkušenosti?

stef9328
10. srp 2019

Prosím poraďte mi, jaky mobil si pořídit s nejlepším fotakem. IPhone X, huawei P30, Samsung galaxy S10. Poprosim ke komentářích přiložte i fotku z vašeho telefonu, nejlepe portret 🙂 ….Za každy názor moc děkuji. Jsem unašena z fotek od iphonu X, ale rada bych slyšela i další názory, přeci jen není nejlevnější investice 🙂

pavca1982
11. srp 2019

Samsung S9

obla
11. srp 2019

@avadake já jsem na tohle fakt střevo, mě technologie moc neberou. Máme jabko celá rodina, včetně tabletů a MACa.. kvůli synchronizaci a kvůli prac. aplikacím mého muže. Do ledna jsem měla už 4 roky 6s, předtím 4ku, kdybych ho nerozmlátila a neutopila - mám ho do teď. Ale když jsem byla nucená pořídit novej, hodně jsem četla a kvůli focení (moje hobby) jsem šla právě do XSka i kvůli možnosti volby hloubky ostrosti. A jsem spokojená. Fotím většinu už na mobil a ani na dovču jsem těžký zrcadlo s objektivama netahala.
Já zase nikdy neměla Android, takže v tom fakt neporadím. Ale podle mě je to tak intuitivní, že člověk přejde snadno ;)

nazka
11. srp 2019

@stef9328 já měla honor 8 a super teda a teď mám Huawei P30 a mnohem lepší. Dává to fotky za šera i za tmy a i v pohybu.

zelenaesmolda
11. srp 2019

@obla
tak to jsou krasne fotky!
ten rozdil proti ostatnim zde vlozenym fotkam je obrovsky

obla
11. srp 2019

@zelenaesmolda děkuji moc, fakt nelituji koupě, i když je to palba. Fotím hodně a ráda, nemusím tahat všude zrcadlo a i po výtisku je fotka fakt v dobrý kvalitě.

zelenaesmolda
11. srp 2019

@obla
ja mam iphone 7 a taky jsem spokojena.ted dostanem do drzky jake jsme snobky :D

obla
11. srp 2019

@zelenaesmolda no, kdyby to uměla stará Nokia 5110, klidně budu mít tu 😂 fakt to není o machrech, mě třeba technologie fakt nezajímají a je mi úplně fuk, kdo co má 🙂 teď si třeba okukuju mobilní tiskárnu na fotky. Jakože polaroid z mobilu .. takovou malou. A už v tom zase ležím měsíc a furt nevim. A nikde není psáno, že nejdražší- nejlepší. Sleduju youtube a recenze. Zatím jsem se nerozhodla a to jde o investici asi do 4 tisíc. Takže asi jo, asi snobka .. a to dokonce nemusím jezdit sockou a mám vyhřejvanej volant.
Já tohle škatulkování fakt nesnáším. Protože soudit lidi podle obalu je víc povrchní, než mít ten obal ze zlata !

zelenaesmolda
11. srp 2019

@obla
souhlasim,bohuzel na ceskych diskuzich je to velice caste,mas iphone jsi snob...

obla
11. srp 2019

@zelenaesmolda btw. ještě je potřeba počítat s kompresí těchto stránek .. takže ve výsledku jsou fotky ještě kvalitnější (tím myslím ale všechny vložené, ne jen ty moje).

dura175
11. srp 2019

Jedoznačně iPhone, samozřejmě proč ne X, postačí i 7 nebo 8, už tyhle fotí dobře. Umí dobře postprocesing, má dobrý stabilizátor na videa. Já bych třeba už do jiného telefonu nešla, máme doma s mužem též vše od Apple. A ano, jsem snobka a nestydím se za to 😂😂😂
@obla nádherný fotky

obla
11. srp 2019
sudylichozrout
11. srp 2019

Jeden cas jsem delala recenze mobilu do techcasopisu. Byt nejsem jablickar, musim priznat, ze Apple mel fotografie nejlepsi, a to mi tech mobilu prosla rukama velka hromada. Samsungy (a plati to i o vlajkovych lodich) snimky prepalovaly co do sytosti barev, ty fotky vypadaly jak omalovanky. Levnejsi modely Samsungu pak mely casto barevny posun zelenych a cervenych odstinu, zejmena na snimcich kvetin to bylo hodne znat. Honor me neoslovil nikdy nicim, mela jsem testu naposledy Honor 8 a byla to velka bida. Soukrome jsem jeden cas mivala Honor 6+ a take nic moc. Kvalitni snimky delal a dela i Sony (tam je tradice velika), ale musi jit o ty top modely rady Xperia XZ. Spatne nebyvaly ani LG, ale tem nejak ujel celkove vlak.

avadake
11. srp 2019

@obla no komprese... většina jich bohužel i vypadá nezaostřeně krom tvých. Vždy jsem měla mobily v hodnotě cca 5t, nikdy jsem si na to nepotrpěla a většinou mě dražší nepřesvědčil, že za ty peníze stojí. Až teď opravdu uvažuji, že se přes kapsu plácnu, ten xs a ještě 8plus. Není to o snobismu ani náhodou. To je právě to, že většina telefonů dnes fotí dobře, obzvláště z blízka ale stačí malinký výkyv a hned je to třeba na tom zaostření znát. Moje hobby je též focení, ale tahat se s zrcadlem není s dětmi to pravé ořechové, už jsem zrcadlo nevytáhla několik měsíců a mrzí mě to.

obla
11. srp 2019

@avadake přesně tak .. tahat zrcadlo je prostě voser. Proto jsem se plácla i já. Jinak bych to nedala.. ale u mě tel. plní fakt funkce místo x dalších zařízení. To focení je ale primár.

kiki1912
12. srp 2019

Honor 8x

zelenaesmolda
12. srp 2019

@kiki1912
dost neostre

kiki1912
12. srp 2019

@zelenaesmolda aji tohle je neostré?? Ani bych neřekla

avadake
12. srp 2019

@kiki1912 bohužel taky neostré a to ruční domazání je strašné. Tak ale fajn, že jsi to sem dala, člověk si udělá představu jak co fotí.

zelenaesmolda
12. srp 2019

@kiki1912
ano,porad neostre

konidana
12. srp 2019

@zelenaesmolda ja tady nevim ale fotky od
@dandaa mi prijdou v pohode. Ostřejší než ta výše z iphonu. Huawey se mi zda fotí dobře.

anaon
12. srp 2019

Možná blbě čtu, ale nikdo tu ještě nezmínil, že na focení je výborný i Google Pixel 3, z řady srovnání vychází i jako aktuálně nejlepší fotomobil. Mám jeho starší verzi, i ten je výborný a to říkám jako nadšený uživatel "zrcadla" 🙂 Ale pokud se ti líbí iPhone, máš obecně ráda Apple "ekosystém" a není ti líto peněz, tak do něj jdi, je určitě velmi kvalitní a litovat nebudeš. Jestli ale chceš vybrat více kvalifikovaně, neřeš to tady na Koňovi a raději mrkni na konkrétní srovnání fotek z různých modelů, internet je takových věcí plný. Porovnávat tu fotky od uživatelek je nesmysl, je to focené za různých podmínek, někdo s tím umí dobře, někdo zase moc ne atd... Ty hádky "Apple vs. zbytek světa" mi přijdou fakt úsměvné, koukám, že ani Koňovi se tomu člověk nevyhne 🙂

tauriel_nm
13. srp 2019

@obla tykrasooo..a bez nějakého programku??

tauriel_nm
13. srp 2019

Mám iPhone 6S.
Myslela jsem, že Xiaomi parádně fotí. Ne. Jinej mobil, než iPhone už nechci, je to dokonale propracovanej mobil..ne jen fotak! Fakt úžasná věc. 😍

dura175
13. srp 2019

Iphone 7 plus, fotky nijak neupravované.

kafice
13. srp 2019

Nema prosim nekdo srovnani fotek iphone se a xs? Jento velky rozdil?

stef9328
autor
13. srp 2019

Dekuji vsem za nazory, zkusenosti i zaslani fotek. Rozhodla jsem se a ve ctvrtek si jedu pro iphone XS.
Nikdy jsem iphona nemela, doufam, ze me nadhne a konecne deti budou mit krasne a kvalitni fotky!!!

zelenaesmolda
13. srp 2019

@stef9328
nebylo by lepsi nejdriv si poridit starsi verzi z druhe ruky?treba ti iphone nesedne a je skoda dat tolik penez za telefon,se kterym nebudes spokojena...

stef9328
autor
13. srp 2019

@zelenaesmolda Dekuji za nazor. Uz jsem rozhodnuta a urcite mi sedne, nikdy neni pozde se naucit i na iphone. 😁😁 Stejne nejvic budu vyuzivat fotak, whatapp,vibec, internet ,sms a volani... Ale kdo vi, mozna se najdou i jine veci ktere budu vyuzivat a nauvim se spoustu dalsiho. Ale zatim, do te doby co mam jeste mimco asi na dalsi veci mit cas nebudu.hihi

zelenaesmolda
13. srp 2019

@stef9328
ja mam iphone a sjem s nim spokojena ale taky vim,ze kazdemu to proste nesedne.
taky jsem mela prvni iphone z druhe ruky at neutracim majlant za telefon,ktery mi mozna nebude vyhovovat 🙂

anaon
14. srp 2019

@stef9328 jj mít kvalitní fotky dětí je k nezaplacení! Taky bych s tím nákupem příliš neotálela a nepořizovala nic "na zkoušku", se dvěma malýma dětma prostě nemám náladu se v něčem takto vrtat. Tak ať ti telefon dobře slouží 🙂 Pořizovala sis k němu nějaké pojištění?