Nejoblíbenější jídelko naších batolat (12-24m.)

peppapig
19. bře 2009

Tak maminky, kdyz uz jsme u toho jidla, zakladam nove tema, jen tak pro zajimavost 🙂 Mozna nektere z nas najdou novy napad na obed ci veceri 😉

Takze, nejoblibenejsi varene jidlo vaseho zlaticka je...?

elucinka
25. bře 2009

pepp - on je Adam jinak docela dobrý jedlík a to jeho "ňamiňami" občas slyšíme s manžou i v noci - ze sna 😀 asi se mu o jídle i zdá 😀. Jo a taky miluje piškoty Opavia, ty máčené v čokoládě se želé uprostřed 🙂

peppapig
autor
25. bře 2009

😀 😀 😀 to je sikula, jen at papa, nase Mia ma uz 5 mesicu obdobi vzdoru co se jidla tyka, ale uz se lepsi

vendy01
25. bře 2009

U nás vede rajská s kolínkama 🙂 , koprovka taky 🙂

jandalinka
25. bře 2009

naše neoblíbenější jídlo,co bychom mohli mít od" rána do večera" 😀 je svíčková omáčka s těstovinami 🙂 a to jí dělám takovou obyčejnou na rychlovku 😝

anatanka
26. bře 2009

Ty jo, mne tady z toho Miriam skoro nic neji, ona chce porad jen ty svoje miminkovsky presnidavky...

Vede kecup a miluje parky a lovecky salam, jinak maso neji vubec. Takze nejoblibenejsi jidla jsou suchy brambory, sucha ryze, suchy spagety, suchej chleba....

standu
26. bře 2009

jandalinka, prosim recept na tu svieckovu.... 😅

ivka144
26. bře 2009

Nas Matuso ma najradsej P-P (to je HIPP), zial. Ale inak skoro vsetko s masom, zial. Hustu hovadziu polievku - maso, zelenina, ryza. A polievky - hrasulku a brokolicovu. A aby som nezabudla - DEDET (to je dezert - ryzovy s ovocim s bio obchodu).

standu
26. bře 2009

my sme mali dnes na obed P-P 🙂 raz za tyzden-dva, cca... preco maso bohuzial?? deticky potrebuju bielkoviny na rast..

lucaska
26. bře 2009

u nas vedie rajcinkova so syrikom a pecene zemiacky........................ 😉

digysa
27. bře 2009

tak u nas je to jednoznacne akakolvek polievka, aku navarim. Moje decka maju radi polievky a chlieb. V poslednej dobe je to- mliekova-fazulova polievka (z cerstvej zelenej fazule)

Moja rocna dcera nezje ziadnu kasu. Najradsej sa krmi sama. Este aj z tej polievky jej musim obcas fazulky vyberat.
Vsetky prikrmy Hipp a Hami a co ja viem co este vypluva, dokonca aj tie sladke. Divne.....

katusha
28. bře 2009

u nas tiez fičia najma polievky - zeleninova, rajcinova, brokolicova, sosovicova, hrachova, vyvar ... no asi vsetky 😅 😝 😉
a tiez ma malá velmi rada maso, zemiakovu kasu, chlebik s maslom 😉

kasis
29. bře 2009

Taktiez vsetky polievky,este sa nestalo, ze by nejaku nezjedol, masko so stavou aleb omackou na vsetky sposoby,priloha ryza alebo zemiaky, cestoviny moc nemusi, ale zamaskovane zje. No a este ovocia a zeleniny na kila denne.

marinka
29. bře 2009

Tak u nás suveréně vedou polévky všeho druhu, na druhém místě asi rýže

elly
30. bře 2009

U nas suverene vedou ranni vlocky s bilym jogurtem.. 😉 ale nepohrdne zadnym jogurtem od Activie..
Jinak z jidel ma rad testoviny...a brokolici.. a salam. 😅

hancas
30. bře 2009

elly...a ty vločky ji uvaříš a vmícháš do joguŕtu nebo jak???dobrej nápad na svačinku,napiš do ip

bibinka
30. bře 2009

tak si vás čítam a napadá ma, že vlastne závidím(v dobrom), že vaše detičky papkajú takú rôznorodú stravu. To môjj expert Alexík má naj naj najradšej len moje mliečko- to môže od rána do večera. ...a potom jogurt z jednoty a kuracie masko na paprike s cestovinami. nič iné mu nešmakuje "podľa mojich predstáv" 😅

peppapig
autor
29. dub 2009

Caute maminy kucharky, nam se ta oblibena jidla a potraviny meni z tydne na tyden. M uz 4ty tyden miluje zelenou okurku, porad chce dalsi a dalsi kolecka, denne jedna okurka padne 😀 A ja je jako dite tak nenavidela 🤐

vendy01
29. dub 2009

U nás vede jednoznačně rajská omáčka s těstov.! 😀 Jinak je náš Filda nejedlík 😒

jandalinka
29. dub 2009

u nás bramborová kaše......potom upečené kuřárko...............a na třetím místě svíčková
standu:podusím na másle zeleninu mraženou přímo na svíčkovou,přidám trochu koření zdravovita,pak přidám napůl mléko napůl smetanu a povařím,nakonec zahustím moukou,rozmixuji a 😉 🙂 tak to je má svíčková

power700
29. dub 2009

jandalinka- prosím tě,kde kupuješ to koření zdravovita? V§ůbec to neznám. Díky. 😉

jahodka11
29. dub 2009

u nas zemiakova kasa rozmixovana s mrkvou.... 🙂

jandalinka
29. dub 2009

power700´:opravuji se je to Zdravita a je to koření bez glutamanu sodného a je tam napsané zeleninová přísada do jídel,klasicky koupíš v supermarketu mezi kořením,vegetou apod. 😉

power700
29. dub 2009

Díky, mrknu na to. Já mám doma Solčanku. 😉

kristi
29. dub 2009

momentalne ujizdime na parku 😉

kacamar
29. dub 2009

1. kure na paprice s testovinama
2. dusene veprove s mrkvi, hraskem a bramborem
3. zeleninova polevka
4. pecene kure s brkaší

a krom tohoto neji temer nic 😠 😖

nikka.vo
29. dub 2009

Bohužel nic zdravého, když vám řeknu, že první zdravou věc co vzal na milost je ve skoro dvou letech banán 😖 tak pochopíte 😒 Jednu dobu nejedl skoro nic 😠
Takže:

kuře na paprice a nebo sladké omáčky jako koprovka, rajská apod
párek (ten neodmítne opravdu nikdy)
hranolky (bohužel též nikdy neodmítne, ale ty si dá max že je vidí u nás a somruje)
toast jak zapečený, tak i s pomazánkovým máslem na kostičky a napichuje
šuknofleky
sýr (takové ty sýrové tyčinky) Kiddy Boo (tam jsou snad návykové látky, nebo co 😅 😅 😅 )

a víc ani nevim, pak už bych těm jídlům ani neřekla oblíbené, spíš že je trpí 😅 a aby neumřel hlady, tak si dá 🙄

nikka.vo
29. dub 2009

Já když tu teď čtu, jak vám pěkně jedí polévky a celkově hlavně zeleninu, tak je mi ouvej 😔 Doufám, že ho to nějak ,,nepoznamená,, že nejí vůbec zeleninu 😒

martao
29. dub 2009

nikka.vo
ono sa to upraví. Takto vyzeral tiež jedálniček mojho najstaršieho syna.
Teraz má 6 rokov a ako nastúpil do školky jeho obľúbené jedlá sú:
špenát
kura
kyslá kapusta
fašírka
veľa ovocia
Vlastne zje všeko okrem banánu.

kristi
29. dub 2009

nikkousi, klid...banan nesnedla Mia v zivote jeste snad ani jeden.

parek a hranolky, to je klasika kdyz nechce nic jinyho. Ale polivky miluje, ponejvic ty zeleninovy, ted jsem udelala kvetakovou, je schopna snist 3 sberacky

alcatko.j
30. dub 2009

Takze nepatrime zrovna ke vzorovym🙂Ale kdo nas zna, vi, ze my jsme radi za COKOLIV 😔

Toasty se sunkou a syrem, to je pochoutka😅

Domaci polivka, ale pouze bud kvetackova s bramborem, mrkvi a ovesnyma vlockama, misto kvetaku jeste brokolici.

Kure pecene, brambor.

Jakakoliv rybicka.

Parek 😔

Hranolky 😔

Makovec 😅

Kureci rizek, ale MUSI byt pokrajeny na rybicky, uz dopredu😅

Jablicko a hruska....

To by jedla furt a temer o nic jineho nema zajem..zadne jine ovoce nebo zelenina, ani to neochutna...

Ma rada sunku a ruzne tvarohove pomazanky, snese platkovy syr, ale asi jen 5x kousnout...