Nejoblíbenější jídelko naších batolat (12-24m.)

peppapig
19. bře 2009

Tak maminky, kdyz uz jsme u toho jidla, zakladam nove tema, jen tak pro zajimavost 🙂 Mozna nektere z nas najdou novy napad na obed ci veceri 😉

Takze, nejoblibenejsi varene jidlo vaseho zlaticka je...?

sokolka
30. dub 2009

Tak to mi teda ovoce a zeleninu vůbec 😔 Jsem z toho na mrtvici, ale násilím to prostě do něj rvát nemůžu. Jediný co si sem tam dá je banán nebo přesnídávka a také ovocné šťávy. Jo a výborná věc co můžu doporučit jsou sýrové lízátka od Kidiboo. Ty mi sní klidně 3 na posezení 😀

janinac
30. dub 2009

Nejoblíbenější je rozhodně knedlík s omáčkou....knedlík jen můj domácí a omáčka jakákoliv. Pizza, halušky s uzeným a se zelím.....a pak to co psala Alča - párek, hranolky 😔 Adámek není moc velký jedlík takže i pár lžiček jídla je u nás úspěch a dá se pak mluvit o oblíbeném jídle 😅

jabber
30. dub 2009

Tak naše jedničky jsou:

ryba s bramborem
palačinky
zeleninové polévky
chleba s Lučinou
rajče, salátová okurka
jablko, hroznové víno
piškoty
🙂

janickabez
3. kvě 2009

u nás vede jakékoliv masíčko, kuřecí, hovězí, vepřivé i rybí,šunčička z chlebu (i maminčiného obraná), pak následují brambory, těstoviny, rýžička, kuskus...milujeme jablíčka, babnány, hrozny, rajčátka, cibuli, pažitku,sýry jogurty my prakticky sníme cokoli... zatím moc nemusí sladký, brumíky a pod. nejí vubec, což mě až tak nevadí, piškoty po málu, raději volím nějaké cereální sušenky, jídla na sladko jsme ještě nezkoušela, myslím jen rýžový nákyp a to jí docela šlo..... 😉
ale ze všeho nejvíc u nás stále vede flaška s Nutrilonem, tu máme 1-2x denně a nikdy nepohrdne 😉

potvora1
3. kvě 2009

u nas vedie tarhona so stavou...to moze aj kazdy den....
ale aj tuniak so zemiakovym pyre...
sladkosti akehokolvek druhu...
mliecko s medikom- to musi mat kazdy vecer!!!!!
a samozrejme makovka s mlieckom-to ma po mamine....a pudiiing, aby som nezabudla....

potvora1
3. kvě 2009

...janickabez...ved ryzovy nakyp vyskusaj...nas maly to zboznuje...len mu ho musim urobit taky redsi, alebo mlicnu ryzu s ovocim...v obchodoch sa predava dost za draho, ale doma si to urobis za par korun...

janickabez
3. kvě 2009

jj, rýžový nákdyp jsem zkoušela, to jí chutná, ostatní jídla jako buchty, knedlíky, buchtičky s pudinkem , palačinky jsem nedávala.... kupovanou rýžovou kaši moc nemusí 😉

potvora1
3. kvě 2009

janicka...tie kupovane ani moj nechce..radsej si da krupicu...ale aby som nezabudla, z tych sladkych mu chutia sulance s makom....vzdy mu urobim zopar takych vacsich, nech ma "do rucicky"

lennis
3. kvě 2009

brambory s tvarohem, bram kaše, polívky, hlavně králičí, piškoty, jogurty a hlavně vejce na jakýkoliv způsob 😀

agness02
3. kvě 2009

nejoblíbenější jídlo?...bílý nebo jiný jogurt, přesnídávky, puding a všechno ostatní, co se nemusí kousat 😅
a z normálního jídla zeleninová zahuštěná polévka, z masíčka je ryba (pangas) s bramborovou kaší 😵
.....a piškoty 😀

majatob
3. kvě 2009

tak my mame oblibeny uplne vsechno, co se da jist...vcetne omitky, pisecku a listi 😀 ale tak z normalni stravy je nej kus chleba 😀 😀 😀 😀

davidko7
4. kvě 2009

Baby,myslite,že sa može dať kombinacia zemiakova kaša so šunkou-že by som k tomu primiešala šunku na obed?Lebo už fakt neviem čo variť.Skušali ste to niekto?

martas123
4. kvě 2009

davidko7 - bramborová kaše+nakrájená šunka+mražená jakákoliv zelenina je u nás veliká mňamka 😉

akejka
4. kvě 2009

martas aj moja malá miluje zemiakovú kašu a detskú šunku. A dnes jej veľmi chutil samotný neúdený salámový syr - nakrájaný na pásiky...veľmi si pochutnávala.

mispuli
4. kvě 2009

moje deětičky milujou zapečený brambory i bramkaši 🙂

zuzin78
4. kvě 2009

moja dcerka zboznuje spenat+kuracie maso+zemiak.ale zje aj brokolicu, syr, sunku, roztek, banan, jablko, vyzivy. polievky, cestoviny slovensku ryzu, a najradsej ma mliecko od maminky 😀

katuska85
6. kvě 2009

ahojky.Tak u nás vedou na plné čáře cherry rajčátka,čokoládový Lipánek a svíčková 🙂

moniska24
6. kvě 2009

ahojky tak u nás sou to polívky, nejradši hodně husté 🙂

bobisek
7. kvě 2009

Taky máme polívkový dítko, ale jakmile vidí v lednici kečup, tak je jako závislej. Musela jsem mu pořídit jemný dětský, protože náš tatík je taky kečupovej a ten si to dává i na chleba. Malej to okoukal 😀 .

jankapiknova
12. led 2010

Naš maly ma 14 mesiacov a jeho naj je stale mlieko a ma rad zeleninove,masove polievky ale keby moze tak stale mlieko mlieko a mlieko + jogurty,milaciky 😕

amira55
12. led 2010

u nás vedou těstoviny, špenát a zapékaná brokolice se smatenou sýrem a zeleninou nebo ještě místo brokolice pangasius a samo piškoty 😀

amira55
12. led 2010

u nás vedou těstoviny, špenát a zapékaná brokolice se smatenou sýrem a zeleninou nebo ještě místo brokolice pangasius a samo piškoty 😀 no a mlíko také stále vede

zuza.m
12. led 2010

tak u nas su rajčiny,cestoviny,polievky ,omačky smotanove,kukurične chrumky,krupicova kaša,tvrdy syr.

patrik mlieko uplne ignoruje.rano vypije tak 120ml večer a cez den vobec.tak isto sladene napjoe čaje,štavy uplne neznaša.

kijonkova.k
12. led 2010

Tak u nás je to:

ryba s br.kaší nebo zeleninou
br.kaše se šunkou
zelenové polívky
sýrová kousátka od Kidiboo
hruška,mandarinka
a mlíčko(Sunar nebo obyč.mlíko) 🙂

mahulena
12. led 2010

Justynciny nejoblibenejsi jsou
polivky hovezi, kureci, krupicova, obcas kvetakova
zapecene brambory
brambory s maslem, snitlikem a vajickem natvrdo
testoviny se sunkou a syrem
jogurtovy nepeceny dort (selsky jogurt, banany, piskoty) - jinak jogurty neji, tak tohle je jedina forma
eidam
okurka, cherry rajcatka, banany
detske buchty z listoveho testa a jablky (bez cukru)
pecivo

Jake ryby krom pangase davate? Casto pisete, ze deti maji rady ryby...

berenika39
12. led 2010

brkaše s jakýmkoliv hodně masem a čerstvou pažitkou, říká tomu "strakatý".
omáčky s těstovinama
chleba se šunkou, ale ten chleba se sundavá z tý šunky dolů.

Hlavně to nesmí být sladký. Dostal lízátko, z lékárny, hroznový cukr, chvíli byl klid, ticho...pak na něj koukám, a on to držel za to sladký a tou tyčkou si rejdil po rostoucích zoubkách. nepozře buchtu,koláč,sladký obědy,doma pečený věci,nic.

libka1
12. led 2010

moja ryby miluje, ked ma rybu odmieta k tomu jest aj zemiaky, len cistu rybu chce 😅 davam kapra, stuku, zubaca, pstruha, ine som zatial neskusala...

inac miluje polievku kuraciu hustu (vela zeleniny, maska a cestovinky v tom)

a dalsie co zje vzdy je uvarena spenatova cestovina s kockami cukiny, pokvapkam to olejom, posypem sezamom a pazitkou, niekedy dam k tomu syr, niekedy nie, zladuje to vzdy, je to vynikajuca vecera, hotove za par minut a vzdy mi to spapa 😵

a mali sme urcitu dobu uhorkove obdobie, teraz to trochu ustupuje, uz nie je taka posadnuta uhorkou a syr by zjedla aj po spiacky 😅 akurat donedavna chcela len tvrdy, teraz presedlala na taveny 😅

libka1
12. led 2010

no to si vystihla berenika s tou sunkou 😀 u nas to iste 😅

kisska
12. led 2010

u nas tento tyzden vyhrava kuraci vyvar - husty 😉 ako u libky, zemiakova kasa s fasirkou a banany tie ficia od zaciatku 😀 a este sa stavam velkoodberatelom tvrdeho syra - ten mizne z chleba rychlejsie ako sunka 😅 ale nastastie Adam zatial zjedol vsetko - okrem sosovicoveho privarku. A zo sladkeho tiez len tak aby sa nepovedalo...

berynka
12. led 2010

cokoli s "kečůpkem", zkouší, jestli bych ho nepřidala třeba i do svíčkové 😝, ale jinak toustík, různé těstoviny, pizzu, maso-rybu s bramborovou kaší, vnitřek rohlíku, jablka, mandarinky 😉