Nejoblíbenější jídelko naších batolat (12-24m.)

peppapig
19. bře 2009

Tak maminky, kdyz uz jsme u toho jidla, zakladam nove tema, jen tak pro zajimavost 🙂 Mozna nektere z nas najdou novy napad na obed ci veceri 😉

Takze, nejoblibenejsi varene jidlo vaseho zlaticka je...?

lenousek100
12. led 2010

Tak u nás vedou polívky - jakákoliv, ale musí být hodně hustá, se spoustou zeleniny a nudliček. Dále pangas zapečený s mrkví a porkem + bramborová kaše, pečené kuře, ryby jakékoliv, řízky (z jakéhokoliv masa). Rajčata, mandarinky, banány, jablka. Tvrdé sýry. A suchým rohlíkem ani suchým chlebem (namazané nechce...) naši malou nikdy neurazíte - nejlépe ještě, když je tvrdý (sušíme na strouhanku a ona je krade 😅 )

luca76
13. led 2010

maty miluje uvařený ovesný vločky, do toho rozmačkanej banán a activii jogurt. je schopnej toho sníst tolik, co bych ani já nedala 🙂 ovesný vločky mu pak cpu do všeho, i do oběda, svačinek....

anta
13. led 2010

Tak u nás jdou na dračku makaróny 🙂 Berynka má super heslo v pase, to stojí za zkouknutí 😀 😀

watergeenie
13. led 2010

🙂 Aj my milujeme rohlicek kedykolvek a kolkokolvek.
Inak cestoviny so syrikom alebo s cimkolvek, hlavne, aby tam bol "kepuč" (kečup) a klasicku zeleninkovu polievocku s kuracim maskom. Zboznuje aj palacinku, ked obcas dostane. Nepohrdne ani brokolickou, hraskovym privarkom. A jablcko, bananik, mandarinku,jogurty, minule dostal po prvykrat Pribinaka, tak za tym sa isiel umlatit 🙂

martimarti
13. led 2010

Nejoblíbenějším jídlem naší dcera je cokoliv, co je nezdravé a pro dítě nevhodné 😀 😀 😀 Při pohledu na párek, tlačenku, turistický nebo jiný suchý salám je schopná udělat cokoliv, aby je zíslala, nadávno partner povolil a rozdělil se s ní o párek a ještě byla naštvaná, že jsme jí ho nedovolili namočit do hořčice 😝 😀 Takže tyto potraviny, které stejně jíme jen opravdu vyjímečně, jíme tajně 😀
To je pro odlehčení... 😉 jinak nejvíc má asi ráda polévky, hlavně masové vývary s nudličkama 🙂

rencata
13. led 2010

Maruška miluje snad všechny polívečky (vyjídá hlavně tu vodovou část), maso (kuřecí, telecí) a rýže, pangas a bramborová kaše, sýrové tyčinky a kousátka Kidiboo, Lipánek, smetanové jogurty, jablíčka, rajčata a okurky. Jo a málem bych zapomněla na šunčičku 😀 😀 😀 A co teda může absolutně každý den snídat a dokonce to vyžaduje, je chleba nebo rohlík s Lučinou a meruňkovou marmeládou.

papuellka
13. led 2010

U nás taky vede rohlík, stačí jen vejít do obchodu, tak už ví... A jinak jíme všechno, hlavně když to má mamka nebo taťka na talíři a nepatří to jemu, to by vyrval z pusy... 🙂 Jinak jogurty a i brambůrky, když je může sám jíst, ale běda jak udělam brkaši, tak to néé, mlíko nemusí...

simlenka
13. led 2010

Nase prdelka krom zeli miluje vsechno,ale top je asi rajce! pak testoviny a bramboracka,ale vpodstate fakt vsechno 🙂 anebo taky nic,zalezi jestli je nebo neni hladova a jak moc.

boobinka
13. led 2010

polevky... a pak jen samotne maso- je strasny masozravec 😀

beata.n
14. led 2010

tak náš prďolka miluje vše,co se dá pozřít.nepohrdne ani papírem a jinýma dobrotama.když má nouzy a hlad,sbírá doma drobky 😅 😀 jinak sní vše krom papriky.kdyby mohl sní všechno na kila 🙄 je to opravdu jedlík,když si vzpomenu jak mu nejela první mrkvička,ještě jsem se strachovala o to,jestli mi bude vůbec jíst,tak se ted tomu musím smát 😅

jankapiknova
14. led 2010

babulky ak mate niektora dieta jak ja okolo 14-15 mesiacov,kolko vam vypije mlieka za 24 hodin? Nas vypije okolo 600ml , nieje to moc? Som rada ze mu chuti mliečko ale niekedy mi pripada ze by mohol viac tuhej stravy, polievku papa kazdy den aj milacika-jogurt kazdy den. Rozok-chleba mu tiez chuti ale tie jedava skor medzi jedlami take suche si zoberie papa potroske, spapa aj sladke trochu ale to obmedzujem a pije len čistu vodu,caje mu nechutia 🙂

bianka234
14. led 2010

Ahoj, môj malý bude mať teraz 15 mesiacov, a závidím Ti že vypije tolko mlieka, mne malý vypije len večer flašku aj to ovsené kôli ekzemom, jogurty nemôže, tak sa bojím že bude mať málo vápnika, našťastie má rád zeleninu, tej by zjedol na kilá, tak to aspoň nejak vynahradím. Inak Janka nepoznáme sa náhodou?

bianka234
14. led 2010

Ešte som sa vlastne nevyjadrila k téme. Takže kôli tým ekzemom máme dosť obmedzenú stravu, ale môj pokladík je za všetko taký vďačný, všetko zje s takou chuťou, že mi ho je až lúto, že normálne ochutené jedla ani vlastne nepozná. Dnes jedol rizoto s kru.maskom, skoro sa zadrhol, výnimočne som mu nenavarila zvlášť, bolo tam všetko čo môže aj on. Včera prvýkrát jedol sojový jogurt, ale bolo vidieť na nom, že sa mu niečo nezdá. Inak fuj, je to hnusné, teda ten čokoládový.

knobloska
14. led 2010

Já musím dělat obden hrnec hovězího nebo kuřecího vývaru, nic jiného k obědu téměř nechce. A do něj pěkně domácí nudličky a zeleninku.

vodnarky
15. led 2010

ahojte..tak u nas vyhrava kuracia alebo hovedzia polievocka zo zeleninkou..no a nesmiem zabudnut na salamik,alebo zavaranu uhorku..chlebik..ale inak vyhravaju polievky a omacky.. 😀

kepassa
15. led 2010

pridame sa aj my, ja som zaviedla od malicka zdravu vyzivu co nam fungovalo v plnom prude pokial sme nesolili a neprisli chute a s nimi masko a slane 😠 mala sa uz prestava pytat a ked mame navstevy sama si berie napr. cipsy a podobne co ma vrcholne rozculuje a tak si nase castejsie navstevy zvykli, ze sa u nas vyberaju veci na stol az ked ide spinkat 🙂 pripadne su na takych vyssich miestach, na ktore nedotiahne aj ked je riziko, ze sa teda tam bude splhat 🙂
ale najradsej ma asi cestovinky s paradajko-syrovou omackou ako jej mama 🙂 😀 sunku a syry a sladke ani za svet nic vobec nula bodov maximalne osladeny caj v com nie je ako jej mama 😀

renuliq
16. led 2010

no u nas je hit tiez ta zavarana uhorka 😀 vsetky polievocky (huste), kuracie prsia na stave, cestoviny s omackami..dalej rozne slane pecivko, sunky, syry a v poslednej dobe kecup na hrianku, alebo toast🙂
sladke tiez velmi nieje oblubene, ale sem tam dam kustik cokolady 😉 cajik velmi nepijeme, skor obycajna cista vodicka..petoze nic ine na pitie dcerka nechce 😒

martimarti
16. led 2010

Renuliq. Co je kečup na hrianku? 😕 😕 😉

renuliq
16. led 2010

🙂 ja si zvyknem robit hrianky, na ne postruham tvrdy syr a na to dam trosku kecupu..mojmu drobcovi to velmi chuti 😉

tom75
16. led 2010

Dobré odpoledne!

Držím palce s krmením, zejména těm, kteří nepoužívají zdrobněliny (bumbat, jablíčka, přesnídávčička) ani množné číslo (pěkně jsme se napapali, už jsme měli hladík).

Tom

martimarti
16. led 2010

Reniliq...normálně jsem musela zavolat mami, která pochází ze Slovenska, aby mi přeložila, co je to hrianka...už víííím 😀 😀 😀 ...je to topinka 🙂 🙂 😉 Takže chápu hrianka se sýrem a kapkou kečupu...dobrota 🙂 🙂 😉

Tomášku, ráda bych s tebou pokecala o krmení...ale musím připravit svojí holčičce večerní papáníčko - kašičku a mlíčko, aby neměla v noci hladík, až bude spinkat 😀 😉

evi3
16. led 2010

šunkofleky - láska na prvý pohľad 😉

knobloska
16. led 2010

Tomíčku rejpálku to ses zaregistroval jen proto, abys nám řekl tohle?

paola.o1
18. led 2010

tak aby si vedel, Tom75, u nas letia hranolcicky, ciernucke olivecky, hamburgericek z mekdonaldicku a tiez vypijeme cca 600ml mliecka za den.

bianka234
18. led 2010

Ahojky, Tomičku, na Teba tu všetci čakali, pijem kavičku, detičky spinkajú a hladam nejaké receptíky pre detičky, a čo nevidím? Tomík sa nám zaregistroval.

lenka.22
18. led 2010

Ahojky, Tomicku, aj ja si davam kavicku, so slahacickou, take kapucinko.... a nasla som receptik na jablckovy kolacik, tak ked sa moje dietatko zobudka, skusim, ci mu bude chutinkovat, mnamky mnaminky

tanaba
20. led 2010

ahojte, aj u nas je "in" nakladana uhorka a polievky bud s cestovinou alebo opecenym chlebikom, a uplne naj jedlo su tuniakove fasirky so zemiakovou kasou a pizza. A este halusky alebo cestoviny s cottage syrom 🙂

katkaaalex
21. led 2010

Ahojte baby, nas maly teda nieje velky jedak a tiez nespapa cokolvek. Najviac sa napapa zeleninovej polievky s cestovinou, najoblubenejsie su celozrnne pismenka. Obcas nejaky privarok a chlebik s cibulkou, jablcko a banan a tiez celozrnna spaldova krupica. To je vsetko - takze zavidim vsetkym papkacom 🙂

katkaaalex
21. led 2010

... a aby som neukrivdila mojmu drobcovi - velmi ma rad strukoviny a mliecko od maminky 🙂

ined77
21. led 2010

tom75 🙂 ...
až budeš krmit své dítě,protože ještě samo stolovat neumí,také budete papat 😉 .
akorát moc dobře nechápu o co ti jde 😀 .
vyrazili tě z autoklubu,tak jsi přišel ťápat zemákovicu k nám?
jinak tě tu samo vítám 😝 .
určitě budeš pro nás maminky vééélikananáský přínosek 😀 😀 😀