Není v rodném listě, jakou šanci má vídat dítě?

brumlicka
8. říj 2015

Mám dotaz mám kamaráda ten má dítě ale není v rodném listě jeho partnerka se sním rozešla jaké má šance dítě vídat a nechat se zapsat do rodného listu ráda bych mu pomohla ale netuším jak děkuju za rady ☹

gracinka7
8. říj 2015

@brumlicka Myslím, že by si musel nechat udělat testy DNA a pak podat žádost k soudu.

lpamela
8. říj 2015

Tak musí si nechat určit otcovství. Pokud bude napsán pak v rodném listě, bude muset platit alimenty. Pak byl měl šanci i dítě vídat.

shine2015
8. říj 2015

@brumlicka žádost soudně, nechat udělat testy DNA, zapisou ho do rodného listu....a bude mít práva....
Kamaráda neznám ale moc bych se nehrnula do pomáhání.....Nevis jak to mezi nimi bylo atd....pro tebe může být kamos báječný ale kdo ví proč se rozešli...co dělal nebo nedělal ex....dobře to promysli ať nezavaris život dalším lidem....i když dítě má právo na otce. Atd atd...a to píšu zejména že zkušenosti v okolí....někteří muži jsou fakt....vycuranci.

brumlicka
autor
8. říj 2015

tak ja nic nepodnikam jen se chcu zeptat co by musel udelat jen je me ho lito ma tu malou rad a ona mu nedovoli ju vidat

zitulkah
9. říj 2015
Uživatel zitulkah je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zitulkah.

To je hrozná situace. Ale docela se divím té ženě. Když není zapsaný v rodném listu nemusí platit alimenty a já bych asi nezůstala bez finanční pomoci od otce.

cajomilka
9. říj 2015

Tak tohle téma mě taky zajímá, máme podobný případ v širší rodině 😒 Naši příbuzní takhle přišli o vnučku, které se hodně věnovali a měli ji moc rádi ☹ Myslíte, že je nějaká šance, aby se třeba s pomocí právníků domohli práva dítě vídat? Taky nehodlám nic podnikat, zajímá mě to čistě teoreticky.

shine2015
9. říj 2015

@zitulkah podle me kdyz toto zena udela - uplne se odstrihne od muze se kterym ma dite,tak uz k tomu musi mit joooo duvod...

andelka
9. říj 2015

@cajomilka ano,mohou požádat o určení styku s vnoucetem. Podle NOZ tu možnost mají.

zitulkah
9. říj 2015
Uživatel zitulkah je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zitulkah.

@shine2015 V tom s tebou určitě souhlasím. Musí mít opravdu velký důvod. Znám pár žen, které otce do rodného listu nedaly, ale to jen z toho důvodu, že nevěděly, koho je dítě :(

shine2015
9. říj 2015

@zitulkah bud si nejsou jiste nebo ten chlap udelal neco co ji tolik ublizilo ze nechce..nebo ma strach o budoucnodt ditete...zjistila ze na verejnosti hraje divadla a ditetem by ji vydiral....chtel penize on pi ni aby zajistil stejnou uroven diteti...chtel by stridavou...tezko hledat duvod....ale chapu nektere ze proste otce neuvedou a stopnou kontakt ...v zajmu svem i decka.