Něžná náruč rodičů u starších dětí

Maminky, vy, které jste se při manipulaci s miminkem řídily Něžnou náručí rodičů od Evy Kiedroňové, odkdy jste přestaly dítě zvedat s podepřenou hlavičkou a zadečkem? Synovi je půl roku a nějak se mi příčí zvedat ho za podpaží... Děkuju za vaše odpovědi.
betelgeuzz
14. pro 2015
@marion14 já používala spíš překulení na ruku, že jsem ji pak měla jakoby zavěšenou přes ruku. A to jsem využívala dlouho, protože jsem si i pak opřít o bok a tak ji nosit. Podle mě tak můžeš nosit, dokud ti to dítě dovolí. Jak se mu to nebude líbit, tak to poznáš sama, že je potřeba jiná poloha.
olga_
14. pro 2015
@marion14 Za podpaží ne, taky jsem překulovala na ruku, a to od doby, kdy se mi zvednutí s rukou pod hlavičkou a zadečkem začalo jevit jako nestabilní, kdy už byl syn dost těžký a zároveň hodně pohyblivý.
andelka
14. pro 2015
Já taky překulením. A pak tuším na koníčka a klokánka (zády k břichu matky a buď s podporou pod kolínky nebo bez, když jsem potřebovala druhou ruku, nebo o bok)
jitavrtule
14. pro 2015
Přesně jak píšou holky, zvedám nabalením (nakulením) cca od 4-5 měsíce? Ale řekla bych, že to je individuální, podle velikosti dítěte. Prostě když už mi přišlo, že na zajíčka je to nestabilní a hrozí, že se mi vykroutí nebo ji na předloktí neudržím, přešla jsem na zvedáním nabalením do klubička. Z autosedačky a z kočárku jsem tak vyndavala od začátku. Za podpaždí (myšleno širokým úchopem kolem hrudníku) nezvedám ani teď (7m - zatím se jen plazí, nesedí, neleze), to nejčastěji jde nabalením do klokánka nebo koníčka, jak píše @andelka, nebo z bříška rovnou (bez nabalení) - jedna ruka pod hrudník, druhá pod zadeček.
avantgarda
27. pro 2015
Podpírat hlavičku jsem přestala, když jsem začala se synem docházet na fyzioterapii a rehabilitační sestřička mi řekla, že mám zapomenout na to, že mám malé miminko, že už je velkej a hlavičku mu podpírat nemusím. To synovi bylo 4,5 měsíce.
korin
27. pro 2015
Synovi jsem při pokládání hlavu podpírala hodně dlouho, v půl roce ještě zcela jistě, jinak by si ji omlátil 😉 Při zvedání taky, samozřejmě. Byl lehce hypotonický. Dcera byla mnohem pevnější, byl to úplně jiný pocit při manipulaci, nebála jsem se, že si ublíží. Řekla bych, řiď se svým pocitem.

Začni psát odpověď...

Odešli