Nočník. Co udělat a jak to zlepšit?

drahotka
19. črc 2022

Zdravím maminky,
potřebovala bych poradit ohledně odplenkování dcery. Zitra je ji 23 mesicu, mela jsem pocit, ze je sikovna, chapava a ze zvladneme nocnik a tak jsem se vcera zacala snazit. Zvolila jsem takovy postup, ze ji necham doma běhat nahou a při sebemensim naznaku ji posadim na nocnik. Nejdriv v pohode, pri vycurani to bylo dobré, sly jsme spolu curani vylit a splachnout, umyt rucicky a dostala jako odmenu 1 gumidka, kterého jeste predtim nikdy nedostala - aby to byla opravdu velka odmena... nicméně, pak se jednou vycurala na zem a od te doby je posaseni na nocnik pri curani vyloženě katastrofa. Rve, vzpira se, neda se posadit, radeji se vycura po troskach na zem... kdyz je vycurana, nema problem se zase na nocnik posadit, ale jakmile prijde na curani a ma uz jakoby fakt velkou potrebu, zacne se chytat mezi nozkama a plasit. Nez se vycura, je to potom boj... ma otazka je tedy, jak to zlepsit? Co mam udelat, aby to pro dceru bylo v pohode? Na nocnik se ji zkousim nalakat jak jen to jde - hrajeme si, drzim za rucicku, koukame na pohadku... proste u nas je kamen urazu v tom, kdyz prijde na vec, to ji tam pak neudrzim... Moc diky za jakekoliv rady!

michaela666
19. črc 2022

@drahotka Já malou naučila poslouchat jestli už čůrá....Sedne na nočník a já řeknu pst, poslouchám ( dřív jsem si ukázala na ucho). Ona na mě vždycky koukala a když začala čůrat a slyšela ten zvuk, začala jsem tleskat a pochválila jsem ji. Teď už sedne a hned ukazuje na ucho, jakože čeká a poslouchá.

Měj trpělivost, je to pro ni velká věc. Ještě si neuvědomila, že do nočníku čůrání patří, takže může mít strach, že dělá něco co nemá.

areh
19. črc 2022

@drahotka k tomu, že jí necháváš nahatou - takhle jsem to udělala se starším synem a když byl bez kalhot, tak neměl problém si sám dojít, ale když měl kalhoty, tak si nedošel. To se počůral. Takže teď u druhého syna nechávám trenky a radši peru, ale ať se to naučí najednou.

drahotka
autor
19. črc 2022

@michaela666 ale jo, mame hrací nocnik, takze cekame i na to, az bude hrát. Nemam problem, dat ji tam x krat za hodinu, ale nevim co s tim jejim zachvatem, kdyz se vycura... proste ji ani neudrzim na nocniku, jak rve a snazi se z nej dostat. Jak kdyby se bala na nej curat. Uplne na ni vidim, ze potrebuje, zacne se kroutit, ale boji se to vycurat do nocniku a pak i na zem, to samozrejme vi, ze je špatně... takze pak tak nějak ucurava se řevem a ja nevim, jak ji vyvetlit, ze do nocniku je to dobre, kdyz to mame s takovym vystupem...

elesse
19. črc 2022

Nech ji byt, dojde k tomu sama… u nas prubeh podobny, pak si nocniku music ani nevsiml a ted vyhlasil, ze plenku uz nechce a zacal chodit sam, i se svleka a sam si zatleska:D 29 mesicu

fazolkazuzka
19. črc 2022

Delame to samé už 4 tydny. Zlepšení občas jo a občas nic a ted? Už 2 den jde všechno jen do nočníku. Takže trpelivost

lida9
19. črc 2022

pokud jsi vcera zacala, tak kliid, to by musela byt Einstein, aby dnes chodila na nocnik😀 vytrvej, ona to pochopi, dnes nechce a rve, zitra to muze byt uplne jine...

zuzickan
20. črc 2022

Jestli máte hrací nočník, tak se možná bojí právě toho zvuku - to jsme měli s nejstarším synem, taky hrací nočník, myslela jsem, jak je to super pomůcka, ale absolutně odmítal na něm čurat... tak jsme pořídili nehrací a v pohodě

drahotka
autor
21. črc 2022

@zuzickan to mame jen dole, v patre ma nehraci a je to to same... a nechce ani na wc se sedatkem. Tam je to stejny problem...

zuzickan
21. črc 2022

@drahotka tak vydržet, ona se naučí, má čas, všechny děti k tomu jednou dozrají, některé dřív a některé později... nás to právě taky čeká, dcera má 18 měsíců a nočník je zatím nepřítel... ale zvládli jsme to se staršíma dětma, tak ona se taky naučí 🙂

fandamohyla
21. črc 2022

Podobný problém máme se synem (23 měsíců). Kakání už jakž takž zvládáme, ovšem náš Fanoušek je ještě hodně velký počůránek. Teď v létě to jde, po zahradě si běhá nahý, ale problém je ho doma zabalit do plínek. Snaží si je shodit z penisu, hlasitě protestuje (ne ne, neci a pod.) a nejrůzněji se převaluje, jen aby nedostal plínky. Přitom nechat ho na noc (nebo i odpolední spánek) bez plínek, znamenalo by to mít totálně mokrou postýlku. Na kakání si už říká, ale na čůrání vůbec ne. Asi to má po mně, prý jsem byl podobné číslo...

lenatko91
21. črc 2022

@lida9 tak to máme doma asi Einsteina. Ráno 1-2 nehody než pochopila a potom už chodila jen na nočník..
@drahotka nehrotila bych to a počkala, až k tomu dozraje.. Nebo koupit sedátko ať chodí na záchod jak maminka.. děti se učí nápodobou..

teate
21. črc 2022

@drahotka Jediná rada. Počkat!

drahotka
autor
21. črc 2022

@teate dobre. Vcera uz jsem schovala jak nocnik, tak sedatko a rekla si, ze ji dam tyden odpočinku... tak uvidime, jak na tom bude třeba za tyden 😉

drahotka
autor
21. črc 2022

@lenatko91 sedatko jsem zkousela taky a je to stejny problem...

drahotka
autor
21. črc 2022

@zuzickan no, 18 mesicu... nasi uz je 23 mesicu... a fakt je jinak sikovna, proto jsem myslela, ze to pujde lip...

fazolkazuzka
21. črc 2022

Počkat. Ted. To dceři trvalo 3 týdny. Poslední 3 dny se sama sebere a chodí všechno na nočník. Takže paráda. Jen teda po vykonání si to chce sama uklidit a pak letí ke skříni a křičí kokinko🤭🤭🤭

janina228
21. črc 2022

@drahotka já žádnou radu nemám ohledně toho jak začít (u nás to nějak přišlo samo.. dokud jsem se aktivně snažila posazovat, dopadlo to většinou vedle 🙈) no ale bacha na ty odměny - medvídky a tak.. u nás dcera chodila pak "čůrat" do hodiny klidně několikrát .. pokaždý něco málo pustila a už se hrnula pro odměnu 😄

fandamohyla
23. črc 2022

@janina228 děkuji, to je dobré vědět. U našeho Fanouška jsme o tom taky uvažovali jako motivaci na nočník (hlavně teda čůrání), ale pak se to může zvrhnout do tohoto stavu...