Nosící bunda, jakou jste si vybraly?

hildegarda_terez
8. říj 2014

Ahoj děvčata, už asi týden se intenzivně hrabu v různých variantách a možnostech nosící bundy. Hledám nějakou pěknou a vypasovanou. Do žádných extrémů, spíš po městě a na výlety. Když to půjde (zatím to cca 2 měsíce šlo), plánuju jenom nosit a kočárek vůbec nepoužívat. Mám hruškovou postavu, takže mi standardní střihy buď v kříži plandají nebo je nedopnu přes boky. Nosicí bundu jsem zatím neměla příležitost vyzkoušet.
Co zatím vím - Vonzino tuhle sezonu nešije, RebekaQ a Adelay neupravují už tuhle sezonu střihy a šijí jen konfekční velikosti. Jediný, kdo by mi ušil bundu na míru je Matola z fleru, ale bunda by byla až na konci listopadu. Za nižšší cenu (o litr, což už je dost) můžu mít konfekční Adelay a doufat, že se na postavu doladí stahovací gumkou v pase. Za stejnopu cenu jako by byla bunda na míru můžu pořídit Angelwings. Je fakt tak skvělá, nebo těží z toho, že je u nás nejstarší a nejznámější?
Hu, co vy na to? Mátě některá Adelay? Jak se nosí? A najde se mezi váma taky nějaká hruška? Jakou jste vybraly bundu? Předem vám děkuju za tipy, nápady a především zkušenosti! 🙂

atinkaa
10. říj 2014

@hildegarda_terez ahojki, pozeram, ze ti nik neodpisal.....nemam sice postavu hruska a ani nepoznam ziadne typy bund, ktore si tu davala ty, ale ajs ohladom na to, ze zatial nema tato tema ziaden ohlas ti tu napisem co mam a som spokojna s touto znackou http://www.windeln.de/boba-hoodie.html
maju aj vestu, teda bundu mozes nosit akukolvek svoju
je to Firma, ktora robi nositka a satky, takze vedia co robia a robia to krasne funkcne 😉

tak snad ti to trochu pomoze, ak nie tipom na bundu tak aspon tym, ze temu budes mat opatovne v popredi a nezapadne 😉 snad s tymi dalsimi fler bundickami poradia ine

za mna este vyhoda boby oproti fleru je i ta, ze mas moznost reklamovat, teda neviem ako sa s zakonom o spotrebitelovi popasovali na fler jednotlivy predajci ale toto je vyrobca, kde ak ti Bunda nesadne alebo sa s nou cosi udeje v ramci doby kedy mas narok na reklamaciu tak ju budes moct vymenit, vratit.

loupacek
10. říj 2014

Mám AW bundu, softshellku. Akorát teda postavu mám jablko. 🙂 Byla jsem s ní jakžtakž spokojená. Bývaly by se mi hodily hlubší uzavíratelné kapsy a trochu tam zlobí zip u přední části. Jinak ale odnosila jsem ji cca podzim až jaro, děti v ní spokojené (nosívala jsem obvykle obě děti naráz), párkrát jsem ji nako nouzovku vzala i bez dětí, to pak trochu tlačí ta zadní část.

brunensiska
13. říj 2014

Ahoj, taky poslední týden řeším jakou bundu zvolit a furt tápu. Nemůžu se rozhodnout, jestli softšelku podšitou nebo nepodšitou flísem a k tomu třeba flísovou mikinu...co jsi nakonec vybrala ty? U Adelay se mi jevila jako vcelku praktická i flísová mikina s odepínacími rukávy, ale na celou zimu si s tím asi nevystačím...Mám postavu velká prsa velký zadek, takže taky sranda 🙂

nikus30
9. lis 2014

Holky,take přemýšlím o bunde a jsem ztracena ☹ jakou jste nakonec vybrali ? Kde najdu Adeley na fleru ?
Diky moc 👍

xdany
9. lis 2014

@hildegarda_terez Lilliputi je super na hrušku. Mám, je teplá a jsem celkem spokojená 🙂

brunensiska
10. lis 2014

já jsem nakonec vybrala softšelku nepodšitou od Rebeky, kvůli praktičnosti, dá se používat celoročně, jen v zimě pod to ještě vrazím mikinu nebo svetr. Ta zateplená softšelka je dost teplá a dá se použít opravdu jen za větší zimy nebo pro extra zmrzlíky.
http://www.fler.cz/adelay

hildegarda_terez
autor
11. lis 2014

@xdany,nikus30,brunensiska - holky, takže to dopadlo následovně. Objednala jsem si Adelay mikinu a jsem naprosto spokojená a nadšená. Je mi o chlup větší, a vejde se do ní i přítel, což je super. Časem si chci objednat ještě jednu. Po nadšení z mikiny jsem si od Adelay objednala i bundu stejné velikosti, ta mi bohužel nepadla přes prsa a v ramenou. Jinak ji musím vychválit, byla hezká i skvěle ušitá, bohužel putovala zpět a hodně mě to mrzelo. Pak jsem si byla zkoušet Angelwings, která mi taky neseděla (pro změnu úzká přes boky). Takže nakonec si bundu nechávám ušít na míru, teď domlouváme detaily a na konci listopadu má být hotová (jak já se těším! 🙂.
Přítel dokonce po vyzkoušení mikiny pochopil, že je to přeci jen výrazně pohodlnější než kapsa, a vzhledem k tomu, že nepoužíváme kočárek, bude se bunda na zimu opravdu hodit :o))
Xdany, díky moc za tip na Liliputi, třeba na další dítko vyzkouším, teď už se rozjíždí to šití, tak to nechci odříkat.
Brunensiska - jojo, jdu na to stejně - mikina + nepodšitá softšelka. Na břiše mě hřeje mimčo, na zádech šátek a batoh a na ruce se mi k mikině zatím osvědčily návleky, když byla větší kosa. A dva kousky jsou určitě univerzálnější a dají se lépe nakombinovat než jeden teplý.

Mrzí mě jen, že RebekaQ už neupravuje na míru, jinak by to byla (v podstatě od začátku) jasná volba, ty její bundy se mi strašně líbí. Po zkušenostech s Adelay a AW (nesedly mi) si to holt do třetice nelajsnu. No nic, ta co si nechám šít bude určitě taky krásná :o)))

hildegarda_terez
autor
3. pro 2014

Tákže už je doma je skvělá! 🙂 Zítra jdu vyzkoušet ven🙂

majkoz
4. pro 2014

Taky jsem chtěla bundu, ale nakonec zvítězila ochranná kapsa-softshellovo flísová, ať bude u mě nebo u taťky..a dá se použít i na kočár jako nánožník🙂

nikus30
4. pro 2014

@hildegarda_terez tak super ,mohla bych kontakt prosim na tu kocku co mas od ni mikinu a bundu? Dekuji moc !

hildegarda_terez
autor
4. pro 2014

@majkoz no, my jenom nosíme - kočár je zatím zaparkovanej ve sklepě, tak váháme jetsli nechat nebo prodat, případně koupit nějakej levnější... Kapsu taky máme a taky super! Využili jsme teď, než byla bunda a a výhoda samozřejmě je, že s ní může nosit i přítel 🙂 Každopádně ta bunda je prostě mnohem pohodlnější, dneska první zkouška venku a bomba! 🙂

hildegarda_terez
autor
4. pro 2014

@nikus30 mikinu mám od adelay (www.adelay.cz nebo na fleru) a bundu od uživatelky Matola z Fleru 🙂

nikus30
4. pro 2014

@hildegarda_terez super dekuji moc,my teprve poridili nositko ,mala si musi zvyknout ,zaciname zlehka,zatim v tom breci ☹.

majkoz
5. pro 2014

@hildegarda_terez Kočár si nechte 😉 Já si teda neumim moc představit jenom nosit, ale je fakt, že prvního jsem taky převážně nosila, ono pak když už máš dvě a více dětí, tak ty prochajdy jsou o tom, že někoho sbíráš ze země, někomu zavazuješ tkaničku..a to je prostě lepší mít tu volnost pohybu..a navíc v létě taková teráska, kafíčko, mimi v kočáře..jéé, už aby to bylo... 😎 No a u prvního snad tenkrát ani žádný takový bundy nebyly, nebo jo, já nevim, takže jsem ho zapla do normální(krapet větší), u nás na vsi se to sneslo 😉

brendamonique
9. únor 2015

... holky mám dotaz, ty nosící bundy a mikiny atd. jsou vyráběny již komplet, že si pod ně nemusím vsunout vlastní nosítko? Jsou uzpůsobeny k jen "zandání" dítka dovnitř a nošení tedy nebo jsou to jen objemné bundy, aby se pod ně vešlo vlastní nosítko, co mám doma ? Díky za info a poučení 😉

lauranosi
10. únor 2015

Ne, nosítko být musí v každém případě, nosící bundy mají jen různé rozšiřující vsadky.

alkinka
17. srp 2015

A co nosící bundy Gemini, znáte? Vypadají taky dobře - nosicibunda.cz

cajomilka
19. říj 2015

@alkinka Mám softshellku Gemini, asi starší typ (bundy nafocené webovkách mají detaily, které ta moje nemá), a jsem s ní naprosto spokojená. Dceru v ní nosím už zřídka, zato ji teď na podzim nosím furt jako běžnou bundu a je super, vyhovuje mi hlavně, že je dlouhá. Je mi trochu větší v ramenou, ale to je prostě můj obvyklý problém, mám postavu typu hruška 😒 Nemám zkušenost s nošením na zádech. Budu se s ní nerada loučit ☹

cajomilka
19. říj 2015

Měla jsem i AW a vrátila, protože byla strašně dlouhá (měřím asi 157 cm), sahala mi až někam po kolena. Ta Gemini mi délkou vyhovuje,akorát má delší rukávy, což mi přijde spíš jako výhoda. Jinak kdybych chtěla dokonale sedící bundu, musela bych si ji taky nechat ušít, ale do toho se mi nechtělo, není to pro mě zas tak důležitý.

klara_vit
18. dub 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Hloupsot dítě ma byt v klidu v kočarku a ne ho krčit v nějakym šatku na těle…pitomina