Nosítka, jaký máte názor?

hanka_12345
26. bře 2018

Ahojte chtela bych se Vas poptat na nazory na ruzna nositka-Manducy,Tuly ...samozrejme vim ze existuje spousta nazoru tak se tady chci o tom pobavit. Chtela bych malemu (5m) zakoupit taky nejake to nositko ale mam strach skrz pater...vim ze se delaji nositka dle veku a pokud koupim na spravny vek tak mu nemuzu "ublizit" existuji ale dalsi nazory ktere jsem slysela od kamaradek (nazory jejich pediatru) ze pokud dite opravdu nesedi tak poloha nozicek v nositku neni uplne ok-to same rika i ma pediatricka a taky tento nazor slychavam od trenetrky ve fitku co ma ruzne kurzy na spravne drzeni tela apod (nevim presne ty nazvy) tak co myslite? Ja uz bych ji hrozne chtela koupit ale nemuzu se toho spatneho pocitu nejak zbavit-nechci malymu nejak ublizit tak bych rada slysela vice nazoru a treba nekdo vyvrati 🙂 dekuju

hanka_12345
autor
26. bře 2018

@hanka_12345 je dodam ze pokud prijde nekomu divne ze to tolik lidi tvdri-ze to neni ok tak proc se ptam....nechapu pak proc to tedy tolik lidi pouziva a proc to i vyrobci uvadi ze ok pokud je zakoupeno dle veku (asi jsem naivni-prachy)

ishumisz
26. bře 2018

Nikdy jsem neslysela o tom, ze by dite muselo sedet, aby se mohlo nosit. Urcite se toho neboj, dulezite je aby mel nohy se zadeckem do tvaru M, kolena vys nez zadecek. A nesmi mit polstrovana zada. Kolikrat kdyz ma dite problem s vyvojem kycli a doporucuje se plenka navic, tohle je podle me nejlepsi zpusob jak tomu pomoct. Moje dite je noseno od 6. dne, kdy se narodilo ( nejdrive satek, pak manduca, ted site nositko) a je naprosto v poradku. Pokud mas v planu koupit nove nositko, doporucila bych nositko site z nosiciho satku, to pohodli je oproti manduce neprekonatelne.. a cenove na tom budes celkem podobne. Ale urcite se prodavaji i bazarove, nicmene ta cena se i tak drzi celkem vysoko. Nejlepsi by bylo nekde vyzkouset.

hanka_12345
autor
26. bře 2018

Me to prijde prave hrozne krasny a mrzi me ty negativa co nekteri uvadi a clovek ma.pak takovej strach ze se na.to treba i vykasle a nechci o to kvuli tomu prijit...tak diky za nazor 😉

ishumisz
26. bře 2018

@hanka_12345 ono vyrobci ti tvrdi to, co je pro ne dobre.. kdyz si vezmes "visitka", kde ti dite visi za prirozeni, je tam jak prkno, muzes ho otocit zady k sobe, takze ma chudak tolik vjemu a ani pro nosice nemuze byt pohodle, kdyz ma nohy sveho ditete v rozkroku... a tvrdi, ze to je ergo nositko..

hanka_12345
autor
26. bře 2018

@ishumisz ano o tech visitkach vim ze jsou hrozny a pritom to tak vychvaluji 😞

horymili
26. bře 2018

Nošení v šátku nebo ERGONOMICKEM nosítku nemůže udělat páteři nic...pokud dodržíte: nohy do M (zadeček níž než kolena,podepřena nožička až ke koleni jamce,kulatá záda)...na YouTube spousta videí jak nosit a upevňovat dítě (viz nosítko KiBi,Manduca nebo dárková ergo nosítka)...je to opravdu super 😁

dancamich
26. bře 2018

Ja jsem byla spokojena s Manducou, kterou jsem koupila, kdyz mela dcera tech 5 mesicu. Ted jsem jeste prikoupila satek, abych mohla sve cislo dve nosit od miminka, kdyz budu litat za dcerou. Visitko jsem mela doma mesic, dcera v tom byla 2x a letelo. Bylo to nepohodle i pro me jako pro nosice. Koupila jsem pak tu Manducu. Dalsi kapitolou jsou ty detske krosny. Tchyne nam koupila na Vanoce Corazon - drahe to bylo jako prase. Vyzkouseli jsme to jednou a od te doby to vesele lezi ve sklepe. Je to totiz tezke samo o sobe.

ishumisz
26. bře 2018

Na Facebooku, jestli mas, je skupina Nosime deti. Zkus se tam pridat a procist par prispevku, kouknout do alb, meli tam recenze na nositka, teda i satky. Treba bys tam nasla i ruzne vyrobce tech sitych nositek ( ja mam treba Monilu, ale vim o Lenka a Andala, urcite je jich mnohem vic) a nebo i nekoho, kdo by pujcil na vyzkouseni. A krom toho noseni je vyhoda i blizkost ditete, navic v nositku muzes doma delat i to, co bys bez nej nemohla 😀

horymili
26. bře 2018

Mělo být napsáno satkova nosítka (ty prokleté úpravy textu) 😁

ishumisz
26. bře 2018

@dancamich krosny jsou desny, uz na pohled.. a s ergo nosenim to podle me taky nema moc spolecneho. Navic to nejde slozit a musis to furt tahat i kdyz dite chodi.. z nositka udelam klubicko a neprekazi 😍

kachna_b
26. bře 2018

Mne teda Manduca prišla taká "tvrdá". Ak môžem doporučiť na fb si pozrieť nejakú regio skupinu, robia sa rôzne zrazy, kde je možnosť vyskúšať si rôzne nosítka, a človek má istotu, že kúpi čo mu sedí. A za mňa sú najlepšie šátkové nosítka. My máme monilu a super, krásne sa prispôsobuje miminu, je pohodlné a nie je problém s nastavením keď si ho striedam s chlapom. 😉

vanea
26. bře 2018

Najdi si na FB skupinku "nosíme děti", tam je vše co potřebuješ🙂 Nosítek je spousta, některá jsou vhodná, jiná méně, některá nevhodná...Poloha "ergo" se obvykle vztahuje k nosiči, než k nošenci, proto má i spousta visítek toto označení..(chudáci děti). Novorozenecká vložka není ok snad nikde, ale to už není váš případ v 5m🙂 Máš ohromný výběr, tak vybírej. Všechna vhodná jsou v té skupince na fb vypsána. Žádné negativní účinky v tom nevidím, nosilo se a nosit se snad i bude🙂 Cvičím s malým vojtovku od 3 měsíců a nosit můžeme taky. Jsou samozřejmě potíže, při kterých se děti nosit nemají, ale to už je pak dítě od dítěte...Pokud žádnou potíž nemáte a malý se nechá nosit, tak noste ;) někteří ti odborníci, co jsou proti nošení děsně zapálení - občas bez rozmyslu... pak v pozdějších měsících/letech narvou dítě do krosny, která opravdu není ergo a vhodná :D takže tak za mně..

dancamich
27. bře 2018

@ishumisz jj já vím, ale vysvětli to tchýni 😀