Období vzdoru, jak ho řešíte?

zuzuza
27. lis 2012

Ahojky maminky, mám doma téměř 3letého syna, vždy byl rozpustilý, divoký, i jako malý ukňouraný, teď v lednu mu budou 3, asi tak měsíc zpět byl úplně zlatý,hrál si, poslouchal, akorát teda nechtěl moc chodit pěšky....teď asi týden má ale období,kdy je vážně na zabití, když mu řeknu at jde oblíkat se, tak na mě zahuláká coooooo? ale ten ton byste musely slyšet a jde si pryč, a takto je to se vším, prostě vůbec neposlouchá, pořád ho honím s oblečením, jídlem atd, všechno říkám stokrát a nejhorší je, že se mě k tomu ještě směje do obličeje, ale jako vážně, já mu hrozím, že dostane na zadek a on se chechtá jak blbej, má i problém s usínáním, dřív jsem ho uložila, zhasla a spal, ted čteme pohádky, řeknu žejednu, jsou z toho 4 a on řve, že chce další, pak odejdu a on zase řve, že chce papat, protože jsem ho jednou vytáhla, říkal, že má hlad, tak jsem mu ještě dala jídlo a ted to na mě zkouší, poradte, co dělat???? Dát pořádný výprask nebo to ignorovat? Nevím si rady, jinak je to hodný dítě, umazlený, ale doufám, že ne rozmazlený🙂

lv
28. lis 2012

pěkně tě zkouší, pěkně..

asus
28. lis 2012

@zuzuza no super trochu s toho co pišeš sem měla doma i ja 😕 řešeni nechce jist tak nejes sam přijde až bude hlad,spani u nas to same musela mala přestat spat v poledne jinak byl večer poprask a hodinova šou než usla 😅 ted řeknu jednu pohadku a spinkame 😉
když se nechce oblikat tak prostě řeknu že jdu sama a bude doma po chvilce se začne raděj oblikat 😀 a když už to jinak prostě nejde tak dostane i na zadek trochu a ještě jedna rada když se vzteka prostě ho ignoruj a dělej že neslyšiš pak přestane u nas to tak funguje 😉 jinak přeji pevne nervky 😉

zuzuza
autor
28. lis 2012

No díky holky za rady, už to zase začíná, zazpívej komáři se ženili, ještě jednou, ještě ještě, já...naposledy.....on ještěěěěěěěěěě, na ranu hned od rána to zase bude den 😀

asus
28. lis 2012

@zuzuza mě to povidej musime to vyydržet 😀

janulenkaaa
28. lis 2012

no unás tedy taky funguje ignorace takže prostě řeknu bude to tak a tak a když se to slečně nelíbí má smůlu je mi to fuk a neustoupím a když uzří dělám že mi to je jedno ono to přejde sice to někdy trvá ale přejde to chce to pevné nevrvy a hlavně neustoupit já tedy dceru nebiji vše se dá řešit bez bití ještě nikdy sem jí na zadek nedala a to jí je 6 let de to bud po dobrém a v klidu jí to vysvětlím proč to tak nejde nebo když se zasekne a stojí si za svou řeknu bud poslechneš nebo si dělej co chceš a zatím funguje je to někdy náročné ale hold bez dětí by to bylo smutné musíme to zvládnout

zdezli
28. lis 2012

Myslim, ze je dulezite byt dusledni.

Dceri jsou taky cerstve 3 roky a zacina to s ni mlatit 😀 Ja ji proste oznamim, co se bude dit a tak to pak taky je. Treba kdyz vim, ze jdeme ven, tak uz ji rano reknu, ze se nasnidame, ustrojime a pak pujdeme ven. To dost pomaha, ze vi, co bude. Obcas to zkousi, nechce se treba strojit, utika - to se clovek fakt musi obrnet trpelivosti. Nekolikrat ji vyzvu, at se jde prosim ustrojit, kdyz opet se smichem utece, tak ji reknu, ze tedy zustane sama doma a ja pujdu jen s jejim braskou. Zacnu strojit jeho a sebe a ona po chvili take dojde.

Stejne to delam i v jinych situacich - kdyz ji reknu, ze bude jen jedna pohadka, tak je proste jen jedna. Neustupuji. A sceny ubyvaji 😵

naomi6
28. lis 2012

@zuzuza Ahoj, obávám se, že u nás začíná podobné období vzdoru. Píšeš, že hrozíš, že dostane na zadek. Je asi dobré mu opravdu dát, aby věděl, že to, co řekneš, tak platí. Ale těžko se radí. Já sama často chybuji a ustupuji a pak jsem na sebe naštvaná. Držím palce, ať to přežijeme. 😉

zuzuza
autor
28. lis 2012

Holky, jsem ráda, že v tom nejsem sama, dnes to docela šlo, několik výstupů, hlavně honění po posteli před spaním, při oblékání a několikrát mě přetáhl bud nějakým kusem oblečení nebo jeho dečkou na mazlení, jednou sem mu řekla, že to bylo naposledy a podruhé už dostal trochu na zadek, ale ví, že to stejně udělá zase a dnes s pohádkou tedy neustoupím, přečtu pár a odejdu. Jinak taky dělám to, že ho předem připravuji na to co bude, že půjdeme ven a tak a že jdu sama a zatím teda aspon toto funguje.

Nejhorší je, že já mu vynadám, že to dělat a nebude a on mě v zápětí začně lísat a vykládat mě, že jsem hodná, sladká milka jeho, nevím, kde na tom byl a že už je hodnej a tp je tak pokaždé, když se rozzlobím, on je strašná citlivka na toto.....

mistrulka
19. pro 2012

@zuzuza tak u nás období vzdoru začala tak měsíc zpátky,malá mě chodila dva měsíce do školky a pak rapidní změna.Přestala tam jíst a pít nechtěla se držet za ruku a jen řvala že chce maminku.Doma ju většinou chytl 3x za den rapl a řvala a řvala,řešila jsem to tím že jsem si poslala do pokoje ať se vyřve a pak příjde,někdy to pomohlo někdy se uřvala ke spánku a někdy nepomohlo nic.Nejhorší to bylo vždycky večer když měla jít spát nepomáhalo nic,nechat řvát ani vyhrožování ,dostání na zadek nic...
Byla už jsem fakt zoufala a chvílemi jsem myslela že už se z ní zblázním nebo že ji ve vzteku fakt něco udělám,ještě když mě ve školce řekli ať ji nechám doma že jim ve školce svým řevem narušuje děti,to mě uplně porazilo.A taky mě řekli jestli to nechci řešit s doktorkou...
No děs.Je fakt že jsem to jednou nevydržela a zavolala k psycholožce a obědnala se.Popravdě bylo mě to strašně trapný a styděla jsem se tam jít,ale já už jsem nevěděla co mám dělat.
A musím říct,že mě ta návštěva u psycholožky fakt překvapila.Paní doktorka mě nejprve ujistila že dělám vše v pořádku a že je moje dcrea naprosto normální a jen si prochází normálním obdobím vzdoru.Říkala že když se nechce například oblékat když jdeme ven tak ji to mám s dostatečným předstihem říct že se za chvíli půjdem oblékat aby s tím počítala.A když se nebude chtít oblékat sama tak ať ji klidně obleču.To samé s jídlem,najednou mě nechtěla malá jíst,ani sama ani krmit.Takže jsem ji začala krmit a říkala ji že je naše miminko.atd. atd.
A netrvalo ani 14 dní a samo to přešlo,už není vůbec tak trucovitá,když občas zlobí a nevím jak na ni tak ji pohrozím že zavolám z okna čerta a je klid.
Vím,že období vzdoru zase příjde,ale už snad vím jak na to reagovat .Takže přeji hodně sil 🙂 🙂 🙂

rozarka86
12. únor 2013

nebyt otrokem ditete a pritom nezlomit jeho povahu to je umeni 🙂

ssarka
15. únor 2013

Holky pomoc jsem zoufalá malej asi začíná mít období vzdoru začínalo to doma sem a tam se vztekl ale to jsem ho poslala do pokoje nebo opláchla vodou ale jakmile mi to udělal venku hrůza jednou to bylo že chce nést tak jsem ho nechala at si řve a sápe se ale nevzala jsem ho.Pak v obchodě že chce pyžamo s autíčkem tak nic říkám jdem začla scéna po chvíli se uklidnil.Ale dnes byly jsme v obchodě a brala jsem zmrzlinu vanilku a on že chce něco jiného říkám ne tak aby tam nedělal scénu tam jsem mu kravka řekla že se podíváme v hračkárně vedle na koníka byl klid a hle vyšli jsme ven a začalo to že chce koníka říkám ne jdeme a bylo u přechodu si začal rvát čepku já zas mu ji cpala zpět na hlavu no scéna tam jsem ho vzala a začal mi vyvracovat oči úplně v sloup a že nemůžu nemůžu on byl v úplným záchvatu já myslela že to s ním sekne.Ještě ted když si na to vzpomenu je mi zle lidi čučí jak kdyby nyl nevychovanej atdJo bude mít v červnu 3 roky.

mallorka
18. únor 2013

@ssarka muj Pavlik bude v dubnu mět 2roky,a venku děla to same co pišeš...chvilku jde sam,a pak chce vzit na ruce,z kočarku vyliza...když ho nevezmu,tak děla takovy sceny-řve,třepe se a td...dnes to bylo strašne-nevzala jsem ho na ruce,všichni se koukali na nas,lidi koukali z oken...jednou se mi stalo,šla jsem s nim ven jen před barak,on chtel na ruce,ja ne,řikam mu že jdu dom,a jeho tady necham řvat,šla jsem kousek od něho,on řval,pak přestal,jednym okem podival se,jesli ja se divam na neho,viděl,že jo,tak zase začal řvat a vyvadět...takže tak skouši 😀

hamma
24. únor 2013

@mallorka A proč ho na ty ruce nevezmeš? Nebyla by žádná "scéna" a všichni byste byli spokojeni 🙂
@ssarka Mě přijde teda docela normální, že když dítěti slíbíš, že se půjdete podívat na koníčka a pak nejdete, tak že se vzteká. Představ si, že ti partner slíbí, že tě o vezme na večeři do restaurace, ty se na to nachystáš a on ti pak před restaurací řekne, že nic nebude - nevztekla by ses taky?
"Období vzdoru" je normální etapa ve vývoji dítěte, nedá se s tím nic dělat a nějakým plácáním nebo omýváním vodou můžeš dítě leda tak přimět k tomu, že se naučí, že není v pořádku dávat najevo svoje emoce, ale nijak mu nepomůžeš v tom ty jeho velký emoce zvládnout.
Chce to hlavně trpělivost!

ssarka
24. únor 2013

ale my se na toho koníka podívaly ale on ho chtěl a na ruce bych ho nebrala kdo by se s ním tahal 15 min 16 kg jde o to aby si pak vše jen nevyřval jak by začal a já mu polevila tak by to dělal pořád

hamma
25. únor 2013

@ssarka A když mu "nepolevíš" tak neřve? Jakože to funguje, že když řve, protože chce na ruce a ty ho nevezmeš, tak už pak kvůli tomu nikdy neřve?
Mě se tedy dost osvědčilo v takové situaci syna pochovat chvilku na rukách a pak mu vysvětlit, že už ho neunesu. Pochopil to myslím rychleji, než kdybych ho nechala kvůli tomu plakat.

moudivlacek
25. únor 2013

myslim, ze timto obdobim si v ruzne mire projde kazde ditko a zrovna akce oblekani, obchody... proste klasika 😀 u nas pomaha v oblekani hodne vyber, obleces se sam nebo maminka, nektere kousky si dokaze obleci sam, s nekterymi pomuzu, vezmes si tricko s Tomaskem nebo s medvidkem, neoblibene puncochace, obleceme nejdriv levou nebo pravou nohu (krasne se tim ty strany i naucil 😀 ) a najednou nevedel,ze predtim rval,ze nece pucochackyyyyy, vyvrvavani si veci v obchode nastesti tuktuk neznam, maly chce jen rohlik, takze jsem to vyuzila k tomu, ze si o nej u nas v pekarne rekne a da pani prodavacce korunky...

kamaradka me dala tip na takove ty akce typu pout... dat detem, samo primerene veku bud do kapsicky, enbo do "penezenky" par drobaku a rici mu, muzes se svezt jednou na kolotoci a pak si dat kopecek zmrzliny, nebo pojedes na kolotoci 2x,ale uz nezbydou penizky na zmrzlinku a pry ji to zabralo, malej (3,5roku) me na korunky taky slysi 😀 kdyz jdeme kolem pekarny,tak uz se zene ze rohlik ci kolacek a kolikrat mam s sebou jen klice, tak rikam,maminka nema korunky a opravdu to pobere,az jsem se sama divila

kathule
25. únor 2013

jééé u nás to samé co tu čtu 😀 taky řešíme na ruce .. ale ono to někdy prostě fakt nejde, když táhnu kočár a je těžký _s nákupem) tak se mi fakt nechce ještě tahat v náručí malýho. Takže dostává na výběr... "jde do kočáru hačat? " většinou to zabere a jde teda. Nebo se chvilku cukne a stojí, kouká.. většinou po chvilce jde, někdy ne a dostane jednu přes prdelku a taky to zafunguje.
Jinak u nás se přestává dělit..s ničím, s nikým a to mě štve víc 🙄

kvikvicek
26. srp 2014

U nas je taky veselo, malemu budou 3 na konci listopadu, byl vzdycky hodny, ale ted se naucil takove veci, vubec nevim kde, my to doma nedelame, byl jeden den ve skolce, protoze jsem potrebovala pohlidat a kdyz prisel, porad pri kazde prilezitosti vyrvaval HOVNO, ja myslela ze me trefi, v lete k tomu pridal HOVADO, to slysel u reky, protoze nas postipala ze🙂 a vzdy, kdyz je nastvanej tak rekne hovado 🙄 taky na cizi lidi vyplazuje jazyk, nebo placa rukou kolemjdouci, nebo sam nejak spadne a chce si vybit zlost na nekom, nevim, kde se to v nem bere a nevom co s tim, za tyden jde do skolky, muzu ho tam dat denne, ale budu ho davat jenom dva dny v tydnu, protoze se ucitelky zblazni...a hrozne tvrdohlavy, kdyz ma jit neco delat, rekne ze ho boli nozicka... znova se zacal pocuravat, na zacatku leta si sam stahnul teplacky a cural na travicku... ted dela ze to nejde 😔 mate nekdo zkusenost? mela jsem ted hodne spatny rok, nejsem na tom zdravotne dobre a objevila se u me panicka porucha, kterou pravdepodobne odstartoval strach o syna po prvni hospitalizaci, kdy se dusil. Je casto nemocny...

marketamiclova
9. zář 2014

@zuzuza,můj názor je takový...neustupovat..ti malý prckové si moc dobře uvědomujou co se dá vyřvat a jak ta mamča stejně povolí...mi osobně necháváme malou at si řve..sice mi to trhá uši a někdy srdce,ale musím vydržet..a ono to pomáhá..ted když se začne vstekat nebo si vymýšlet různé věci a začne řvát,tak to už trvá čím dál tím mín...začíná si uvědomovat,že si to tím řvaním prostě nevyřve....ale je to fakt o vytrvalosti rodičů...každopádně vychovávat dítě není žádná procházka růžovým sadem...proto přeju pevné nervy

miky31
13. zář 2014

Malýmu budou v prosinci 3 roky a už tak půl roku máme období vzdoru ☹ Když není po jeho tak řve, hystericky buší do koberce, hází s hračkama o zem, dupe na ně. Když po něm něco chci tak jak kdybych ho zabíjela, šílenej hysterák že prostě ne. Člověk se snaží po dobrým a nic, lupnutí přes zadek nepomáhá 😖
Býval strašně hodnej chlapeček, sice hodně živej ale né takhle vzteklej. Co začal chodit do školky(druhý týden) tak je lakomej, nic nechce půjčit, vyplazuje jazyk, ječí slovo "ne" na cokoliv a kdekoliv..... Ráno když vstaneme, tak mu řeknu že si vyčistíme zoubky, umyjeme obličej, oblečeme a půjdeme za dětima do školky. Začne natahovat a kříčí" maminka, domů není" a vypukne hysterickej řev že chce být se mnou doma.Než dojdeme od nás ke školce(cca 100m) tak propukne v ječivej pláč že tam nechce. Utíct ze školky je dost náročný, protože tam snad ze 28dětí brečí tak 10( z toho jedna holčička celý den a dost nahlas) a když se mi to povede a dojdu si pro něj po 4 hodinách tak p.učitelka mi prozrazuje, že plakal celou dobu než šli ven na zahradu. Vím, že kdyby tam ty děti tolik neplakaly a nevolaly maminku tak syn si na mě ani nevzpomene, protože první 3 dny mu ani nevadilo že tam nejsem a kdyby mohl mluvit, tak mi řekne něco na způsob, jako mamkov vrať se dom já si chci hrát z dětima.Ale když pláčou všichni, tak on taky 😒
V obchodech byl vždycky hodný,ale poslední dva měsíce to je snad za trest. Vymýšlí si co chce a když to dám do koše tak hysterák že to nechce a když to vyměním tak je to stejný ☹ Je na ranu a občas mám strach jak furt jen ječí, vřeští, brečí a má záchvaty že mu snad něco udělám, chjo.
V poledne krásně spával ale teď už nechce a nebo spí jen 30 min a je pak ještě víc protivnej než normálně. V noci naštěstí spí velmi dobře ale nemůžeme ho odnaučit nočním plínkám a spaní v cestovní postýlce.Přitom má svůj pokoj, svoji velkou postel kde si přes den hraje ale v noci tam nechce být.Vím, že je mamánek ale nikdy nebyl až teď co jsme se přestěhovaly do RD na menší město a táta je kamioňák přes týden.Takže je vlastně jenom se mnou sám...asi mu to leze na mozek a nebo mě 😀

mandre
14. zář 2014

u nás taky řev, hysteráky poslední 3 týdny slyším jenom zatvrzelé ne, nebudu, nechci, ale já.. 😠 tuhle řval celou cestu na plavání takovým stylem, že tam nepůjde (jinak plaveme od 8 měsíců v pohodě), že jsem myslela, že na mě někdo pošle sociálku, když jsem ho na ulici vzala na ruce a pak nacpala do autosedačky 😅 za šíleného stekání a hysteráku...jak jsme vlezli do bazénu, byl klid. 😝

miky31
16. zář 2014

@mandre My máme taky hysteráky že jdeme do školky ...na cestě...u branky před školkou...ve školce a vynucuje si to tak že z toho zvrací 😢 Jenže dělá to naschvál protože ví,že to nemám ráda. Dneska ho musela učitelka pevně držet aby neutekl za mnou 😖
Taky se těším, až ho to přejde a bude tam chodit rád 🙂

eva_j
28. led 2015

I my máme doma mléčného puberťáka. Má 3,5 roku. Neposlouchá, stále odmlouvá, je drzý...seznam je dlouhý. Trpělivost, trpělivost... kde ji mám pořád brát? Trvá to už 2.měsíc...