Období vzdoru. Máte zkušenost?

anetaalex
7. bře 2012

Ahoj nemáte někdo zkušenost?Mám v dubnu dvouletého syna a mám s ním hrozný problém s výchovou.Pokáždé když mu něco zakážu nebo chci aby dělal něco jiného než chce on je strašný problém.Začne hystericky řvát,válet se po zemi a neni k zastavení.Pomalu už s ním nemůžu ani na nákup protože mi pořád utíká a vyloženě dělá naschváli a když ho napomenu je ten problém.Doma ho prostě zavřu do pokoje a nechám ho se vyřvat ale někde to prostě nejde.Už jsem z něj zoufalá jsem znovu těhotná a bojím se že se nezmění že má takovou povahu.Dneska mi jedna paní poradila že se při takovýchto záchvatech mačkají náké dva body na těle,ale bohužel mi nestačila říct které nevíte náká z vás co s ním.Díky za odpovědi 🙂

berenika39
7. bře 2012

@anetaalex ahoj, myslím, že s tím má zkušenost každá maminka🙂. je tu o tom už plno diskusí, mrkni do Batolat, nejvíc se toho popsalo asi tady, včetně spousty rad, jak s tím neobojovat, protože to stejně nemá smysl☹.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/deti-2-a...
A zkus do vyhledávače dát "vztekle" (bez čárky), vyjede ti další xxx diskusí na tohle téma.

sikulik
7. bře 2012

@anetaalex ahojky, jsem na tom úplně stejně jako ty 😉 , můj prcek bude mít v dubnu dva roky, je jinak pohodář, ale občas má záchvaty vzteku, které vznikají nepředvídaně a pak s tím nejsem schopná dělat vůbec nic. Když to jde, prostě ho ukecám 😉 , začnu vykládat co kde je a úplně ho zblbnu, ukazuju mu ptáčky, letadlo na obloze, děti, co jdou kolem, atd. Ale někdy to prostě nepomůže. Třeba dnes jsem úplně grogy. Byli jsme na krásné procházce a držely jsme ho s mou mamkou každá z jedné strany za ruku, on si spokojeně vykračoval, a najednou z ničeho nic se začal vztekat, zlobit se a nechtěl vůbec nic. Zkoušela jsem domlouvat, ukazovat, ale on vůbec neposlouchal a řval jak tur, tak dostal na zadek, ale to taky nepomohlo, takže jsme ho násilím dolsova táhli každá z jedné strany za ruku a on se vtekal až než jsme přišli domů, no hrůza

anetaalex
autor
8. bře 2012

tak díky mrknu na ty přízpěvky a útěcha je že nemám takovýho hysterika jen já 😀

berenika39
8. bře 2012

@anetaalex
tady posílám ještě jednu aktivní diskusi
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/obdobie-...

janickajane
22. led 2013

Já mám holčičku která tím prochází a teda mazec..někdy máme pocit že nám rupnou nervy ale chce to klid..čím víc se vzteká tím mín si jí všímáme a má to celkem uspěch..vidí že to s námi nehlo tak přestane a najde si jinou činnost..nemá cenu jí dát n zadek pak se vzteká ještě víc a víc..