Očkování proti meningokoku. Máte naočkované děti?

katkapavlik
27. říj 2019

Dobrý den, maminky chtěla bych se vás zeptat zda máte některá zkušenost s očkováním proti meningitide. Jen tak informativně se nás na to zeptala naše doktorka jestli budeme mít zájem. Koukala jsem a vakcíny jsou docela finančně náročné. Máte některá proti tomuto onemocnění naočkované vaše miláčky. Děkuji za odpověď.

verunkanatalka
27. říj 2019

Ano...dcera 2,5 roku a je naočkovaná Bexerem(typ B) a v lednu jí naočkujeme Nimenrix...

jitka_cv
27. říj 2019

Máme bexero i Nimenrix

neomenia
27. říj 2019

Take mame nimenrix a bexsero (po nem horečka večer, jinak ok.

neomenia
27. říj 2019

Vzp nam bexsero zčásti proplatila.

popelka1984
27. říj 2019

Béčko máme, VZP zpětně něco přispěla. Ještě nás čeká Nimenrix ale syn je od začátku podzimu neustále nachlazený nebo chrchlá tak to pořád oddalujem. Jenže o proplacení téhle dávky můžem žádat jen do půlky listopadu a ráda bych to konečně stihla.

katkapavlik
autor
27. říj 2019

Děkuji za odpovědi, také nad tím uvažuji, průběh po očkování je asi u každé vakcíny stejný HOREČKY A toto očkování je na celý život nebo se musí přeočkovat po několika letech???

vikinkav
27. říj 2019

@katkapavlik urcite neni na cely zivot...

jitka_cv
27. říj 2019

@katkapavlik po cca 5 letech

sudylichozrout
27. říj 2019

Ano, dcery (3+,1+)jsem nechala ockovat Bexserem a za mesic jim dam jeste Numerix.
Pro obe holky vyjdou vsechmy vakciny na 17 tisic, pojistovna mi proplatila 3 a pul tisice.

nazka
27. říj 2019

@katkapavlik ano, dcera je ockovana proti oboum tipum. Vedle ve vesnici byl kluk, který ho v 15 chytil. Dost mě to vyděsilo.. Jinak reakce byla na tu vakcínu, která se dává 2x a je dražší.. (pletu si je), s tím že bolela ruka při obou vpichach asi dva tři dny. Na druhou nic.

katkapavlik
autor
27. říj 2019

@sudylichozrout Mohu se zeptat jakou
Máte pojišťovnu??

nazka
27. říj 2019

@katkapavlik VZP proplaci nejvíc. Mně třeba pmv přispěla jen 500 🙄

sudylichozrout
27. říj 2019

@katkapavlik 207/OZP. Prevedla jsem sve a holek kredity na jedno dite (2500 kc), plus jsem jeste pro druhou dceru vyuzila nejakou jejich akci, kdy v ramci prevence clovek muze volit prispevek (1000 kc) na leccos. A je v tom prave i ockovani tohoto typu.

ariadna12
27. říj 2019

Ockovali jsme poprve proti meningokokovi (nejcastejsi typ meningokoka) kratce po 2.narozeninach ditete. Cca 75% nam zpetne uhradi nase zdravotni pojistovna. Dite melo trochu zvysenou teplotu, preventivne jsme nasadili cipky Paralen na snizeni teploty (je to i doporuceno v pribal.letaku). Pozdeji chceme ockovat proti ostatnim castym typum meningokoka.

lolam10
27. říj 2019

Je to drahe ale pojistovna trochu proplaci.sance ze to dite dostane je mala ale kdyz to dostane ten prubeh je silene rychly a muze byt az devastujici.my jsme naockovali kolem 1r bexsero i nimenrix.a deti dostali prispevek od babicky k vanocum na to😉

marketa11112
29. říj 2019

mame naočkovanou levnejsi variantu u obou deti. cena 1500 na dite, 800 dala vzp. drazsi mame objednanou. tam se davaji dve davky. kazda stoji 3500, tedy 7000 na dite. vzp proplati 2500. celkem je to 17000, pojistovna nam da 6600 zpet. je to garda . ale zrovna tu byly dva pripady a deti zemrely.

zelenaesmolda
2. lis 2019

@katkapavlik
nechala jsem ockovat obe dve vakciny

twilunka
19. led 2021

@katkapavlik Zdravím, v listopadu 2020 jsme stihli očkování nimenrix a 1. Dávku bexsero, VZP proplatila celé. Jelikož mám dobrou zkušenost s tím nadopovat prcka před cukrem, zvladnuto bez horeček, jen mírná bolestivost v místě vpichu a asi 3 týdny zatvrdnuté místo. Teď v lednu sme dostali 2.dávku bexsero opět bez horečky, ale malého stehno dost bolí a mic se mu nechce chodit, kulhá.
Pro rok 2021 změnila VZP příspěvky men. B úhrada 1500 pro děti 14-18 let 🙁
Tak budu doufat, že mi vrátí aspoň 500 obecně za očkování nehrazená z pojištění. Za vakcínu Bexsero na druhou dávku jsem platila 2500...

surikata131
19. led 2021

@katkapavlik ano, máme zatím Bexsero. Pokud se 1.dávka naočkuje do 6m, tak je hrazené pojišťovnou. My jsme nestihli, platili jsme si sami. Často bývá bolest svalu v místě vpichu, malá měla zatvrdlinku, ale nezdálo se, že by ji nožka bolela, ani teplotu dokonce neměla.

surikata131
19. led 2021

Mám pocit, že Bexsero nemá zatím stanovené přeočkování, Nimenrix se má přeočkovat po 5 letech

ekou
19. led 2021

Ja to stihla jeste a malou minuly rok 5 dni pred jejim pul rokem. Nemela zadny problem po O, jen troski zvysena teplota

margriet
19. led 2021

Syn má naočkované jak Bexsero tak Nimenrix a jsem za to ráda. Nedávno jsme skončili na pohotovosti, paní doktorka měla podezření na meningokoka a tím, že je naočkovaný, tak se nám to poměrně usnadnilo. Ale my jsme na dnešní poměry “blázni”. Kromě všech povinných má syn i všechna očkování, co nám byla doporučena pediatričkou 🙂

twilunka
19. led 2021

@surikata131 Ano Nimenrix po 5ti letech, bexsero je poměrně nová vakcína, tak uvidíme jaká budou doporučení.

twilunka
19. led 2021

@margriet Blázni nejste, je to na každém rodiči... Taky máme většinu... Některá jsme nestihli kvůli zdravotním komplikacím..

surikata131
19. led 2021

@margriet taky dáváme všechno, jen to máme od začátku trochu posunuté, kvůli ekzému...možná jsou ti odmítači jen víc vidět, já osobně nikoho takového neznám

margriet
19. led 2021

@twilunka @surikata131 To jsem ráda, že nejsme jediní 🙂 Já právě vidím ve svém okolí spíš pravý opak. A když pak slyším, že je to moc drahé, že raději pojedou na dovolenou, tak jen udiveně kroutím hlavou... 🤷‍♀️

ekou
19. led 2021

@margriet mam v planu dat jeste male i klistovku, ale to az pry ve dvou letech...jsou veci, kterym je lepsi predchazet.

twilunka
19. led 2021

@ekou oficiálně se klíšťovka může očkovat od jednoho roku, mě moje bývalá dětská lékařka řekla(věřím jí, starala se o mě dobrea má léta praxe) že až od 3.Do tří let se prý vyvíjí mozek a vakcína na klíšťovku (je to tzv živá vakcína) by ho mohla ovlivnit. Tak váhám jestli ano, nebo jestli počkat až do těch tří.... Zase jako zdravotník sem osobně viděla jaké následky může klíšťová encefalitida mít....

potaplice
19. led 2021

@twilunka Naše doktora taky očkuje encefalitidu od tří let, ale říkala jiný důvod. Něco v tom smyslu, že děti do tří let nemají většinou závažné následky. No nevím, máme jeden případ v širší rodině a kluk se o sebe není schopný postarat ani v dospělosti. Jinak na mě doktorka apelovala, že by se proti encefalitide měli nechat očkovat i rodiče, že strašně moc zdravých silných dospělých skončí s těžkou mentální retardací.

twilunka
19. led 2021

@potaplice také mám v plánu se nechat očkovat, už jen kvůli tomu co jste psala. Z oraxe sem viděla mnoho případů mladých, zdravých lidí, kteří skončili jako ležáci neschopní se o sebe postarat. Bohužel.