Od kdy děti uměly základní barvičky?

natysnovec
5. čer 2018

Maminy od kdy vase deti umely alespon nejaky barvicky?Dekuju

hankaros
5. čer 2018

Dcera pozna modrou a cervenou, jsou ji dva roky.

blahova_andrea
5. čer 2018

oba od dvou let těch základních šest, do tří pak všechny. ale nevlastní dcerku jsme je učily až po třetím roce, některé se jí dost pletly. ti mladší si na to tak nějak přišli sami, bavilo je to a zajímalo

natysnovec
autor
5. čer 2018

@blahova_andrea kdyz ji reknu hledej cervou,najde ji.Reknu modra,ukaze mi ji.Ale jak mile se ji zeptam na to conje to za barvicku tqk na me kouka jak oslik a nic.

kejt29
5. čer 2018

Nase ma 2r3m a zvlada 10 nebo 11 barev, ale je celkove dost vyrecna a zvedava. O mesic starsi kamaradka stezi rekne par slov, proste neni moc mluvna. Kazda je jina a stejne si spolu dobre rozumi 😊 A nakonec muze byt inteligentnejsi, nez ta nase 😂

blahova_andrea
5. čer 2018

a kolik jí je? ono ty barvy říkat je těžší než je poznat. to se časem spojí.

asojakova
5. čer 2018

Starsi dcera v cca roce a pul uz jich par umela. Ale asi to bude tim, ze uz v tomto veku mluvila v souveti. A mladsi take v roce a pul rekne sotva mama a tata, takze barvy budou rozhodne pozdeji

gabrolo
5. čer 2018

@natysnovec Když je pozná tak to je myslím v pořádku, ono trvá než si to ty dítka sesumírují v hlavě a přijde čas, kdy to bude umět spojit a říct si to. Od kamarádky malá nemá ještě ani tři roky a už pozná a říká barvy i v angličtině, ale to záleží i na tom jak se jí to často opakuje, ale nic se nemá přehánět. A to její malá téměř do dvou let mluvila jen tou svojí řečí a nebo vůbec a najednou toto 🙂.

evee24
5. čer 2018

2 roky a zatím umi žlutou a zelenou

calvac
5. čer 2018

@natysnovec
@natysnovec v necelych trech letech znal cca 10 barev

ckei
5. čer 2018

Syn ve dou letech znal cca 20barev, ale už i dobře mluvil, de facto v souvětích. Takže mu to přicházelo na mysl samo.
Dcera - nyní necelých 15měsíců, umí ukázat 5barev.

hermelinah
6. čer 2018

@natysnovec Mladší syn mi dodnes nepojmenuje barvy, byli mu tři roky... on totiž nějak nechce mluvit 🙂 ale pokud barvy pozná, a určuje kterou řekneš, tak barvy zkrátka umí a můžeš být v klidu😉

ladyhacek
6. čer 2018

páni nevím 2-2,5let? Syn má 3 roky a popravdě teď moc barvičky "neučíme" jsem hodně venku a udržet jeho pozornost na učení je unikum 🙂 . jsem ráda, že teď začíná mluvit.
Ale barvičky zná všechny - jen si je musí přiřadit > umí je tedy poznat > červená jako jahůdka, zelená jako travička, černé říká vává > jako krá, krá > vrána.
Máme hru Moje první hra > je tuším od 2let a je tam 5-6 barviček a syna to moc baví > musí dát figurku na barvičku která padne na kostce a pak udělat úkol... doporučuji

natysnovec
autor
6. čer 2018

Dekuji holky za uklidneni...😊😊😊

zdenkaklok
6. čer 2018

@natysnovec Tohle mi holky dělaly obě. Hlavně že je teď pozná, pak se jí to časem spojí a krásně ti je i řekne neboj, u nás to taky trošku trvalo, ale po druhém roce, to pak obě holky střílely jednu za druhou 🙂.