Od kdy mimčo slyší na jméno?

miren
23. zář 2015

Jakou mate zkusenost, kdy Vase dite zaclo reagovat na jmeno?

madulinka
23. zář 2015

řekla bych tak 2. měsíc, ale fakt si to nepamatuju.. 😅 spíš se nejdřív otáčela po zvucích, takže na jméno to nevím přesně..

milmic
23. zář 2015

Moje dcerka má ted skoro 5 měsíců a na jméno se otáčí už dlouho dost bezpečně. 🙂

girafka
23. zář 2015

Syn ma 4 mesice a nejak nepozoruju,ze by cilene slysel na jmeno..a kdyz to vezmu podle starsiho (2 roky a 8mesicu),tak ten neslysi kolikrat do ted 🙂

dorje
23. zář 2015

Ja dcerce rikam ruzne- mazliku, dabliku, milacku.. Takze na jmeno neslysi🙂 je ji 7m

veri0007
23. zář 2015

@miren cca od půl roku, možná 7mi měsíců😉

kamino
23. zář 2015

Syn má 3 roky a přijde mi, že mu ty reakce ještě nejdou 🙂 Tedy jak kdy , ale většinu času má jiné úmysly, než poslouchat starou mámu nebohou 🙂

hankamisa
24. zář 2015

no já nevím ,mám doma dvě děti 10 a 17 a dost často mi přijde jestli se náhodou nejmenujou jinak než na ně volám. zkrátka neslyšej a můžu volat jak chci... 🙂

petrajurinova
24. zář 2015

Já bych řekla, že děti slyší na jméno jen tehdy pokud se jim chce, nebo pokud se jim to hodí. Když provádějí něco co dělat nemají, nebo když po nich něco chcete, tak neslyší a své jméno vlastně ani neznají. Jakmile jde o spojení jména s tím, že něco dostanou (nebo bude splněno nějaké jejich přání) slyší a reagujou na oslovení jménem najednou velice rychle. Vůbec se to neváže k věku, je to závislé jen na tom jaký prospěch ze své reakce děti mají 🙂 . Holt to je rozdíl mezi člověkem a zvířetem, kotě nebo štěně zareaguje na vyslovení svého jména i když něco provede - na rozdíl od dítěte.

dorje
24. zář 2015

@petrajurinova nas pes, kdyz ho volam a nehodi se mu to, tak take neslysi! Dela, jako by se ho to netykalo 😀

miren
autor
24. zář 2015

prave na ni nekolikrat denne mluvim jmenem a i prezdivkou co ma od porodnice😀 tak proto se ptam🙂