Od kdy se může vzít dítě do veřejného bazénu?

svetlanap
2. led 2015

Ahoj, tak mě zrovna napadl dotaz od kdy je vhodné, nebo od kdy jste vy zkušenější brali dítě do krytého bazénu.

lejla29
2. led 2015

Rok a pár měsíců. Když už krásně chodila. Naše holka miluje vodu a líbí se jí tam. Ale chodíme maximálně na hodinu.

eldrag
2. led 2015

byli jsme az v roce v rybníku i v bazenu i v akvaparku. nikde nebyl problem.

wenduliks
2. led 2015

My jsme byli v 11.mesicich,ale bazen byl studeny a synovi byla zima,ikdyz se mu to libilo,tak jsme homuseli po 2min vytahnout...

guinea
2. led 2015

@wenduliks
@eldrag Možná hloupá otázka, ale jak se zajistí, aby děti do bazénu nečůraly? (Čekám teprv první dítě, proto se tak ptám 🙂 - mám zkušenost s hlídáním malých dětí - jakmile jsem je dala vykoupat do vany, začaly čůrat, takže vypustit vodu a znovu napustit 😀 )

lrg
2. led 2015

Pokud nemá problémy s kůži tak kolem toho roku určitě v pohodě.
@guinea Čůrat ti můžou do vody i šestileté děti, nebo i dospělí 🙂 Prodávají se speciální plenky do vody.

guinea
2. led 2015

@lrg Takže se počitá s tím, že tam ty děti čůrají? To mě nikdy nenapadlo.. Plenky do vody fungují, a nebo jsou jen k.. ehm.. zachytávání pevných částí? 🙂

kajalka
2. led 2015

My začli chodit asi ve 14 měsících. Koupila jsem mu normoš plavečky od imse vimse - kdyby se pokakal. Dávám ho před koupáním vyčůrat. Jinak opravdu čůrají i dospělí. Při nějakým pozorování dokonce vyšlo, že průměrně dospelý člověk zanechá po sobě v bazénu 80 ml moči. Utěšuju se, že to opravdu dost chlorují a je tak studený, aby se bakterie neměly šanci uchytit...

guinea
2. led 2015

@kajalka Uf... tak snad opravdu chlorují dost, blééé

eldrag
2. led 2015

@guinea jak píší hore, jsou speciální plíny do vody, prodavaj je snad všude (DM, teta, tesco, globus...) jako nějaký unik moči do vody tam asi je.... ale to dělají i starší lidé a děti. Já syna v té plene sprchovala pred vstupem do bazenu tak doufam ze to pustil tam :D

lrg
2. led 2015

@guinea No počítá.... spíš nad tím asi nikdo takhe nehloubá 🙂 Copak ty ses jako dítě nikdy nevyčůrala v bazénu? 🙂 Myslím, že ty pleny zachytí i moč, ale fakt bych to neřešila. Ty si myslíš, že nějaké rozdováděné starší dítě způsobně vyleze z bazénu, když se mu bude chtít čůrat?

mandala
2. led 2015

@guinea musí mít spec. plenku do vody, která vše zachytí, nebo nepropustné plavečky.

mandala
2. led 2015

Záleží na provozním řádu, do krytého většinou od roku už můžou. Ale někde jsem četla, že takto malé děti by se neměly koupat ve studenější vodě, než 30Cˇ, nebo max. 5 m a pak ven. Taky snáze chytí různé bakterie a pak onemocní. Ale taky se chystáme to vyzkoušet a uvidíme. 🙂

guinea
2. led 2015

@lrg Já jsem jako dítě do bazénu nečůrala fakt nikdy, byla jsem dost vycepovaná od rodičů, nedovolila bych si to. Ale v bazénu jsem byla poprvé asi až v první třídě, nejsem původně z velkého města, tam jsme tyhle vymoženosti neměli... Jen v létě rybníky 😀

mandala
2. led 2015

@guinea ani já ne a naše holky taky byly a jsou naučené vylézt a dojít si na záchod. Abych pravdu řekla, pro ně je to normální a kdyby věděly, že do vody někdo čůrá, tak by tam asi ani nevlezly. 😀

luciebx
2. led 2015

my chodili na mimi plavco do kryteho bazenu snad od 4 mesicu pul roku.... od ty doby chodime furt.. s tim curanim je to fakt.. nikdy proste nevis..

lrg
2. led 2015

@guinea Tak to já jsem to určitě někdy pustila. Až pak někdo přišel s tím, že když se vyčůráš začne za tebou téct nějaká fialová dezinfekce a každý to uvidí, tak už jsem to nikdy neudělala 🙂 Teď v dospělosti nemám ráda veřejné bazény, připadá mi to nehygienické, když si představím, jak se tam každý louhuje a dcera má atopák, takže raději chodíme jen na přírodní koupání, bahínko lepší než chlór 🙂

kackaj
2. led 2015

Tak u mimin, resp. dětí tak do 3 let věku bych čůrání moc neřešila...protože to neřešitelné celkem je. Některé si říká, ale spoustu si jich neříká🙂 Aneb "moč desinfikuje tatínku"😀 (PUPENDO). Jinak ta plínka do bazénu mi připadne k ničemu...my ji myslím nikdy neměli, ale co s námi šla kamarádka s miminem do bazénu, tak plenka ihned natáhla vodu z bazénu, dítě lítalo se zátěží na zadku a na moč už určitě místo v plíně nebylo, navíc se tak vytahala, že i ten boban by z toho vypadl. My vždy měli jen plavky s nohavičkami tak, aby případná nehoda nevypadla a moč opravdu neřeším a neřešili to nikdy ani v plaveckém kurzu pro děti, všichni s tím tak nějak počítali.

veeeraf
2. led 2015

Do krytého dětského může dítě od roka 🙂..s malou jsem začala chodit v 6 měsíci do dět. center s bazénkem

kvakuska
2. led 2015

@svetlanap do jednoho roku většinou všude upozorňují, že je to s děťátkem na vlastní nebezpečí ... hlavně kdyby se ti třeba ditě osypalo, je to tvoje riziko ... stejně tak kdybys třeba s dítětem musela odejít po deseti minutách ve vodě, nikdo ti peníze zpět nevrátí ... koupací plínka je většinou nutností, doporučuji před vstupem do bazénu osprchovat dítě nahaté, vetšinou se při tom sprchování vyčůrá, teprve potom dát plínku 😉

magieret
20. led 2015

U nás všude v bazénech od roka.