Od kdy si začaly hrát vaše dětičky a rozvíjet se?

16. říj 2021

Ahoj holky, mám roční holčičku, předem vím, že každé dítko je jiné, ale i tak mě zajímá jak to bylo u vás. 🙂

Co se týče hraček, nic ji nějak nezajímá, jen chodítko zebra od FP a věci co mít nemůže, tak mě zajima, kdy se toto změní, že ji začnou zajímat? + usínáček? Je ji úplně jedno zda ano nebo ne, nevím zda ji třeba bude zajímat?

A co se týče rozvoje, říká máma, chodí lehce, je chytrá to ano, ale nic ji nezajímá. Když jsem viděla, že na roce nějaké dítě už dokáže paci paci a nebo ukazovat zvířata v knize, tak se obavám, že u nás to bude asi o dost déle, knížky ji nezajímají, postavím ji věž z kostek, nechce vkládat nic, jen vše bořit, rozboři udělá bordel a jde pryč.. tak já nevím.. knížky to vůbec, nezájem..

Změní se to někdy? Není ještě brzy třeba?

Děkuji

andelka
16. říj 2021

Je brzy. Roční prcek teprve svět objevuje. To,že nedělá to co byste chtěli, organizovaně, podle návodu,je normální. Bourat je taky zajímavé. A udržení pozornosti se taky zlepšuje časem. Všechno se časem naučí. Děti nefungují podle tabulek.
Jo a usinacek nezajímal ani jedno moje dítě, mám tři. Knížky jak který a jak co. Spíš až od cca 2 let.

autor
16. říj 2021

@andelka moc děkuji za podporu a krásný koment ❤️

jako_mala_holka
16. říj 2021

Jistě, že je brzy, každé dítě je navíc jiné, zajímá ho něco jiného, zvládá něco dřív a něco později... Moje dcera v roce paci paci uměla, ale zas ještě nechodila... Například... Všechno má svůj čas 😉

krisstina93
16. říj 2021

V roce mi taky dělali spíš jen bordel, všechno vytahat ven, idealne i nadobi, oblečení a utíkat dělat bordel jinam. Maximálně třeba chvíli hrabat něco na písku nebo si párkrát popojet autíčkem. Bourání bylo velká zábava, já musela stavět a syn měl srandu z toho, že to může shazovat :D v roce a půl je začaly hračky víc zajímat, ve dvou letech už probíhá úplně samostatná hra, kde vydrží klidně hodinu bez mojí asistence.

95newmommy2020
16. říj 2021

Moje mimi si začal tak nějak normálně hrát až teď 20 měsíců. V roce se ještě převážně plazil a neseděl. Knížky tak leda plácal nebo ochutnaval. 😄

autor
16. říj 2021

Děkuji holky 🤩

areh
16. říj 2021

U 13m je největší zábava bourat, co starší brácha postavil 😂 knížky občas prohlížíme, ale je to rychlovka. Hned ho to omrzí. Jen třeba zvukové knížky si občas pustí. Jinak si sám chvilku hraje se zatloukačkou, navléká kroužky a pod.

autor
16. říj 2021

@areh kéž by alespoň to delala, ji to nebaví.. spis vše zničit 😭😂 máme zatloukačku a co udělá, vezme ji a hodí a jde dál😭😂

panihk
16. říj 2021

Za chvíli jí bude rok a půl a až tak poslední měsíc, dva pozoruju, že zkoumá hračky, hraje si i "na něco", hodně prohlíží knížky. Chce pořád ukazovat obrázky.

me_druhe_ja
17. říj 2021

Od roku a půl až dvou. 🙂 A i tak je každý dítě jiný: některý dítě knížky nezajímají nikdy, ale naopak rád staví duplo. A některý zas vydrží s knizkama půl dne, ale dvě kostky nespoji. Tak jako tak roční dítě je ještě malý. Ale chápu no, dneska některý ty matky děti hrozne "drilujou", aby uměli všechno a co nejdřív a ony se mohly chlubit na internetu, ale je to zbytečný....

jjasmina
17. říj 2021

Staví kostky, vklada tvary v 1,5r, hraje se, že telefonuje, s panenkou apod, v roce dělala jen binec, vytahovat supliky nebo nádobí nebo ji bavili zvukové hračky

lida9
17. říj 2021

nejlepsi hracky jsou pro dite ty, ktere vlastne vubec hracky nejsou - kuchynske hrnce, varecky, lopatka se smetakem, lux a jeho cudliky, ovladac, prazdna petka atd... takze bych byla uuplne vklidu, protoze mas normalni dite🙂 obe moje deti taky strasne radi bourali🙂)

autor
17. říj 2021

Moc děkuji! ❤️
A přesně tak, nevím kam ta doba spěje..
Jak si napsala @me_druhe_ja svatá pravda.. každý by jen dítě popoháněl aby ho mohl všude cpát, že už umí toto. Mám známou, ale nebavíme se, vždy jen když její syn něco udělá, je o 3 dny starší a třeba po mesici mi posle video, ze chodí, pak nic a pak zase něco, strašně se chlubí a dělá, jak je nejlepší, on třeba nemá zuby a my plnou pusu a ona, no já jsem ráda, že my ne, alespoň mu dřív nevypadnou😂 zavist z ní šíří až k vám do města určitě 😂😂😂 strašná baba a to je skoro všude 🙄