Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Od kolika měsíců je zvykem, aby si bral bývalý partner dítě na celý víkend?

hanule54
25. říj 2018

Nebo na cely den?Samozrejme vim,ze je rozdil kojeny/nekojeny,ale zajimalo by me to,kdyz budu kojit do 2 let,tak ma jakoby "smulu"?ze nemuze pocitat s celym vikendem nebo jak to je?Mam povinnost s nim jezdit nekam,jen z duvodu kojeni,napr.k jeho rodine?dekuji

prcekverunka
25. říj 2018

@hanule54 Žádný soudce nezakáže víkendy s otcem na základě kojení. Tak do půl roku a pak vám řeknou, že už není důvod omezovat styk kvůli kojení, kojit už nemusíte :-/

hezz17
25. říj 2018

@prcekverunka vážně? Nic takového naštěstí řešit nemusím, ale nedovedu si představit, že ted-13m dám někam na 2 hodiny natož 2 dny. A v půl roce teda byla kojena porad intenzivně, nic jineho nejedla. To je teda sila..

zelenaesmolda
25. říj 2018

@hezz17 Dam nekam?Snad jeho otci ne?Otec je rodic stejne jako matka,proc by mel mit na dite mensi narok?

zelenaesmolda
25. říj 2018

@hanule54 mliko muzes odstrikat,zmrazit a dat mu ho s sebou

martiniquest
25. říj 2018

@zelenaesmolda U starsich deti mleko dost dobre odstrikat nejde, protoze se vytvari pouze na zaklade poptavky.

vendelinka08
25. říj 2018

@hanule54 myslim ze je to vse o domluve mezi vami a byvalym partnerem...schvalnosti bych nedelala. Jde take o dite..jak moc je na vas fixovane...kojila jsem cca temer dva roky...v noci casto. Ale vetim..ze kdyby se mnou syn nespal..tak to zvladne i bez kojeni...asi bych prve zkusila davat pres den..pak pres noc a pak na vikendy...ale opravdu je dobre se rozumne domluvit a dbat i na potreby ditete..tak aby byli vsichni spokojeni.

zelenaesmolda
25. říj 2018

@martiniquest tak dvoulete dite uz se kojit nemusi,neni proto zadny duvod.a otec ditete je taky rodic a mel by mit moznost se s ditetem vidat.vazby se tvori v tomhle veku a kdyz si je neutvori ovlivni to jejich vztah a tim padem cely zivot daleko vic nez ukonceni kojeni.

hezz17
25. říj 2018

@zelenaesmolda někam kamkoli, na pohlidani
.. třeba naše dcera má od 10m takovou separacni úzkost, že nemůže jít s tatínkem ani sama ven s kocarem. Natož někam dál. A to jsou spolu každý den.

zelenaesmolda
25. říj 2018

@hezz17 tak to je neco jineho, z toho vyroste.dvouletak uz separacni uzkost nema ne?
ja si nemuzu pomoct ale prispevek mi prijde jako kdyz autorka hleda duvody proc dite otci nepujcit...

gruyerre
25. říj 2018

Pro mého syna (2 roky a 8 m) by bylo hodně stresující jít i na malou procházku s kýmkoliv jiným než se mnou nebo s manželem. Ale oba nás vídá každý den. Kdybychom spolu s jeho otcem nežili a malý ho nevídal denně, určitě by hrozně plakal, že s ním musí jít pryč od maminky. Takže podle mě dvouleté dítě separační úzkost mít rozhodně může.

j.a.n.i
26. říj 2018

@gruyerre Muze, ale dost casto je na vine prava ta matka, ktera ji svym chovanim podporuje...

zelenaesmolda
26. říj 2018

@gruyerre tak samozrejme ze muze,kazde dite je jine ale pokud ji nema tak neni duvod dite otci na vikend nedat a uz vubec ne kvuli kojeni 🙂
hlavni je aby v pohode bylo dite.bohuzel spousta matek na tohle zapomina a resi si pres deti svoje krivdy

dvojka
26. říj 2018

neni to třeba v šesti měsících věku dítěte spíš o domluvě rodičů? Co když je mimčo stále plně kojeno? Jestli si dobře vzpomínám tak v půl roce jsem obě holky plně kojila, doktorka doporučila příkrmy, jenže holky to viděly jinak- Cokoliv jim bylo do pusinky strčeno tak jazýčkem i hned vystrčily 😀 . Takže asi po 14 dnech zkoušení jsem dál kojila a to až do 9 měsíců a pak teprv pozvolna začaly po třoškách uždibovat.
Jak ale můžeš vědět, že budeš kojit do dvou let?

sudylichozrout
26. říj 2018

@hanule54 hele, prober se a prestan delat vlny. Dite je i otce a ma na jeho pritomnost a vychovu stejny narok jako ty. Mozna si to neuvedomujes, ale tim, ze budes pres dite bojovat s otcem, se radis mezi adeptky na to, aby te v dospelosti nenavidelo za ty sceny, kterych jsi ho neuchranila, ba naopak, ktere jsi podnecovala a zivila.

zelenaesmolda
26. říj 2018

@sudylichozrout presne tak!

deni92
26. říj 2018

Mne pravnicka rikala,ze otec si dite na noc muze vzit od tri let.At uz je kojene nebo ne.

sudylichozrout
26. říj 2018

@deni92 co je to za ptakovinu proc az od tri let? Deti normalne spi treba u prarodicu daleko drive, tak proc by nemohly byt u otce...? Chapu, ze pulrocni dite ma jine potreby a musi byt vic s mamou, ale rocni? Dvoulete?

andelka
26. říj 2018

@deni92 žádná taková podmínka není. Může mnohem dřív, pokud mají navázany vztah a dítě je na něj zvyklé. Spíš vídám to,že čím později tím hůř.

sudylichozrout
26. říj 2018

@andelka ani nechci vedet, co to je za zenskou, ktera za takovy blbosti bere penize...

andelka
26. říj 2018

@sudylichozrout možná proto, že je obvyklá RD do 3 let a pak matka obvykle musí přenechat část péče o dítě nekomu jinému. Tak asi pak konečně je vlastní otec roven cizí učitelce.
Taky se nestačím divit.

zelenaesmolda
26. říj 2018

@andelka obvykla materska 3 roky je jenom u nas,nikde jinde ve svete tohle neni...po par mesicich sup do prace a o deti se stara bud manzel,chuva nebo kdyz ma rodina stesti tak prarodice

antoinet
26. říj 2018

Dle psychologů je vazba dítě-matka nejsilnější ve 2 letech, dítě při oddělení hodně trpí. Není ale cesta nedávat otci, ale spíš aby dítě trávilo s otcem tolik času, aby byl prostě druhá maminka a pak to zvládne dobře. Pokud ji vidí jen sem tam, je zaděláno na trauma.

sudylichozrout
26. říj 2018

@antoinet asi mame dite, ktere se vymyka psychologickym postojum. Ale od 16 mesicu je pravidelne u nasich, spi tam klidne i dve noci a ani po nas nestekne. Nerikam, ze jsou vsechny deti takovy, ale jsem presvedcena o tom, ze zavislacka si clovek muze vyrobit i z ditete, ktere ma prirozene samostatny naturel. A nektere matky tohle dokazou velmi dobre. A pak velmi dobre skrze toto manipuluji svym okolim.
"on je na me strasne fixovany, on beze me neusne, nemuzu od nej odejit ani na minutu..." Prelozeno do jineho jazyka - tancujte kolem me, mam preci narocne dite. A neopovazujte si myslet, ze ho budu davat otci.

ai30
26. říj 2018

@sudylichozrout My taky, jsem v praci od roku maleho a fakt hodne netrpi 🙂 To jsou takove ty psychologicke clanky, ktere maji jenom potvrdit trend, ze matka musi na kazdy pad zustat doma s ditetem, nesmi se od nej ani na krok vzdalit, protoze jinak traumata. 😅 Tak si vsechny matky potvrdi, ze delaji pro sve deti to nejlepsi, kdyz jsou zvykle jen na jeden druheho a jinak to ani nesmi byt.

antoinet
26. říj 2018

@sudylichozrout
@ai30 jasný, že je každý dítě jiný, ale některé to trauma prostě má, stejně jako první dny ve školce třeba. A důsledky do dospělosti - nejistota, žárlivost apod.
Ale pokud se dítě u tatínka cítí dobře, super, ať jde třeba v roce na víkend, to musí být fajn i pro tu mámu, co je jinak s dítětem sama, ale musí se na to jít od toho dítěte a jeho pohody a ne nějakých nařízení a prosazování nároků rodičů.

sudylichozrout
26. říj 2018

@ai30 presne. U nas se obe deti neustale uplne od narozeni kolujou narucema, davala jsem chovat kamaradkam, pribuznym. Pracuju od konce sestinedeli (osvc, delam z domova) a brala jsem starsi (a ted i mladsi, ale vzdy jen jednu) na pracovni schuzky. Ani jedna dcera nikdy moc nervala, naopak, je videt, ze si to uzivaji. Ta starsi je extremne spolecenska, ale zaroven si umi ochocit sve okoli (to me trochu trapi, nechci, aby byla panovacna), ale ona to nastesti zatim dela takovym milym a uplne prirozenym zpusobem a nevyrvava si to. Jsem presvedcena o tom, ze jsme ji dali zaklad k tomu, byt samostatna. A ted to same resime ubte mladsi, ktere je pul roku.
Nekdy mam pocit, ze si mamy ty deti az nezdrave poutaji a pak na to horekuji.

sudylichozrout
26. říj 2018

@antoinet ale to, jestli se dite citi komfortne, zarizujeme my nasim pusobenim. Pokud je dite zvykle byt i samo, nemiva s tim odloucenim pak potize.

sunflowerr
26. říj 2018

@hanule54
Myslím že to není jen tak o obecném zvyku, jako spíš o tom, být ochotná dát dítě otci, i když třeba stále kojite.... Však kde je problém třeba u toho půlročního dítěte, dát ho otci třeba na 3 hodinky, třeba i pravidelně, aby si zvykalo postupně.... To půlroční dítě už nevisi matce na prsu tak, jako měsíční kojenec.... V půl roce už je dítě zvědavé, vydrží bez toho prsa, kor když už dáváte príkrmy....

Syn třeba má 7 měsíců a byl tento týden na hlídání u babičky a vydržel beze mě 5 hodin, mezi tím, co jsem si obehala ve městě, co potřebuji.... Mamka mu dala normálně jeho oběd, svačinku, čaj,dala ho spát a syn se po mě ani neshanel, ani na prso si nevzpomnel a to je jindy pěkný prsomil....

Jde fakt jen o to, zda jste ochotna bývalému dítě půjčit anebo se jen vymlouvat na psychologické doporučeni od kdy, do kdy.... Je to vše o domluvě a vaši ochotě

ai30
26. říj 2018

@sudylichozrout U nas to probihalo uplne stejne. Proste kdyz prisla navsteva se podivat na maleho, tak sups a starali se oni, ja mela ruce volne. Stejne tak prarodice. Kdyz jsem odchazela do prace, nebo kdyz sel maly do jeslicek, nikdy jsme netrpeli, proste jsme si vzdycky vesele zamavali a dali si velkou pusu a slo se, uplne bez dramat a traumat. Kdybych vsechny tyto prilezitosti odbrecela, tak breci i maly, protoze by si myslel, ze je to neco spatneho.
Ale tady to vidis strasne casto, to 'nechci pujcit prarodicum kocarek, musi to respektovat' a o rok pozdeji diskusi 'hystericky place, kdyz ho ma hlidat otec'. Uz dlouho cekam, kdy lidem dojde, ze tyto dve udalosti maji k sobe dost blizko. :D

ai30
26. říj 2018

@antoinet To ano, ale jeste jsem nevidela clanek od psychologa, ktery by tvrdil, ze nektere deti jsou citlivejsi, vic navazane na rodice a odloucenim mohou trpet. Vzdycky je to: Dite matku potrebuje. Jakmile matka hodinu neni, uz se z toho nevzpamatuje. Materska tri roky. Pokud ne, trauma.