Odhlásil jste někdo dítě ze školky?

jasminy
15. říj 2013

Zajímalo by mě, jestli jste někdo odhlásil ani ne 3leté dítě ze školky a proč. Já jsem to teď udělala, i na doporučení dětské mudr. Malá měla pořád zácpu, odmítala chodit na velkou na nočník (předtím bez problémů), pořád nemocná, v noci se budila i po půl hodinách, volala, že nechce do školky...Oblíkala jsem ráno násilím a už to prostě nešlo...Snad nejsem jediná.

nadja73
15. říj 2013

Pokud bychom meli takove problemy s zzivanim se se skolkou, taky bych odhlasila. Dcera nastupuje v prosinci, tak jsem zvedava, jak to zvladne.

ivarei
15. říj 2013

Já budu děti dávat do školky příští rok, ale dvě kamarádky děti odhlásily - jedna holčičku, protože plakala a ona měla možnost s ní být ještě rok doma (má ještě malé miminko) a druhá kamarádka chlapečka, protože denně strachy zvracel, klepal se, po příchodu ze školky byl agresivní...

glimmer
15. říj 2013

Pokud bych měla problémy jako ty s malou, tak bych to taky udělala. U nás naštěstí v poho, ale začíná chytat "móresy" který mi hlava nebere :o(

romcovaklarka
15. říj 2013

@jasminy Moc čerstvé informace nemám 😀 ale naši ze školky odhlásili mě. Chodila jsem jen první rok a celý jsem ho prostonala, měla jsem 3x zápal plic a v mezičase takové ty obyčejné rýmičky apod. Moc si ze školky nepamatuju, vím jen, jak nerada jsem tam chodila a jak jsem každý den brečela, když mě tam nechali. Nevím, jak to tehdy naši vyšašili, ale táta se mnou zůstal doma až do té doby, než jsem šla do školy.

lucieandrlova
16. říj 2013

My do školky teprve půjdeme, ale asi bychom měli momentálně úplně stejný problém. Proto chci zkusit "školku" v mateřských centrech, kde je dítě jako ve školce, ve skutečnosti to je hlídání dětí. Začnu chvilku a budu sedět vedle v místnosti na kafé a pak budu prodlužovat... Tak jedině to zkusit podobně. Taky nám hodně pomohl takový "tábor" - pobyt rodičů s dětmi. Malé se to tak líbilo, že na konci brečela, že nechce domů... 🙂

betysek
16. říj 2013

Asi bych taky odhlásila. Ale naše se do školky těšila. Nic jsem nenechala náhodě a chodila jsem z dcerou do školky ještě před prázdninami, než měla nastoupit, byly jsme tam asi 6x na celé dopoledne. Po prázdninách už děti aspoň trochu znala, tak to bylo v pohodě, děti si ji taky pamatovaly, tak že ji pefektně přijaly mezi sebe. Je na vesnické školce, je tam jen jedna třída. Možná bych zkusila i jinou školku...Kamarádka taky měla problémy s malou ve školce, změnili školku, dali ji do vesnické a bylo to v pohodě...

luthien.k
16. říj 2013

Já jsem školku nezvládala coby dítě, takže mě tam po měsíčním utrpení všech zúčastněných přestala mamka dávat a nechala si mě doma 🙂 Můj syn chodil loni (byl přihlášený, chodil tam ale málo), letos nechodí vůbec a rozhodně z toho nemám nějaké výčitky - důvody jsou jednak zdravotní (při infektech je dušný, někdy hodně) a jednak logistické (třetí prcek na cestě a nutnost jezdit do školky autem, v zimě špatná dostupnost). Takže určitě je nás víc, co pro ně školka není výhoda 😉

hojda
16. říj 2013

Kamarádka odhlásila, ze stejného důvodu, malá jí chodila do školky 3 měsíce, pak to vzdaly, kakání bylo šílené, nemohly chodit ani ven, protože malá třeba hodinu doma brečela a kakala, zadeček do krve 😔 . Asi 3 měsíce trvalo, než se to zase upravilo. Malé bylo tenkrát 3,5 roku, teď je jí 4,5 a do školky stále nechodí. Dr. jím říkala, že speciálně u holčiček to bývá hodně častý problém. Nám nástup do školky moc ulehčili Bachovy esence připravené přímo na míru pro malého na nástup do školky.

alka1979
24. říj 2013

Já dítě odhlásila také,nebot má srdeční vadu a nemohl být nemocný,ale po nástupu do školky byl neustále nemocný.Takže ze zdravotních důvodů - ano,odhlásit.Ale jak tu píší jiní,třeba z toho důvodu,že se děcko vzteká,brečí,nechce se mu tam - tak to byhc ho neodhlašovala.Je to zcela normální,že některé děti ze začátku toto dělají.Některý déle,některé krátce.Myslím si,že je to většnou i chyba rodičů toto,protože své dítě moc nevodí do kolektivu jiných dětí a ti jsou zvyklé jen na ti stejný lidi za svého okolí a druhých se bojí.Takže u mě by si dítě nevyřvalo nechození do školky.

alisek
24. říj 2013

známá nedávno také vzala dceru ze školky, malá si díky školce přivodila psychosomaticky nemoci, přestala jíst, ve školce nepozřela ani sousto, nepila, plakala jim tam celou dobu, bránila se odchodu do školky..pediatr i dětská psycholožka jim doporučila odhlásit jí a zkusit to za rok, upozorňuju že učitelky s ní nic nedělali, řekli jen ať nebrečí

laurital
24. říj 2013

V situaci, kterou popisuje zakladatelka, bych dítě bez váhání také odhlásila.

luciebx
24. říj 2013

kdyby mel malej ze skolky takovy trauma nebo vecne nemocnej tak ho taky odhlasim... zatim musim zaklepat ze se mu tam libi.. strasne rad tam chodi.. a s nemocemi to taky zatim vyhravame v dobrym.. takze zatim palec nahoru

ratatooy
24. říj 2013

jsme na tom stejne vyčkávám ješte chvilku jestl se to nezlepší a jinak taky odhlásím,jsou mu čerstve 3roky a furt jen brečí kdykoliv se nekdo o školce zmíní,a to musím říct že je zvyklej být beze mě,s detma taky z ruznych center ale školku vubec nedává,a ja pak taky ne,navic čekáme brzo druhyho klučíka tak to taky nese těžce asi a myslim si že to pak stejne nebudeme stíhat s biorytmem miminka