Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Odkdy už si dítě umí říct, co mu je?

pafca4
18. říj 2015

Mám desetiměsíčního chlapečka a cítím se bezmocná, když vidím, že pláče,ale on mi neřekne,ani nenaznačí, co mu je. Občas nevím, jeslti uklidňovat bolavé zoubky,nebo jestli ho bolí bříško... no znáte to. Proto by mě zajímala zkušenost maminek starších dětí, v jakém věku už dítě umí vyjádřit, co mu je. Když se ho zeptám, co ho bolí, kdy alespoň ukáže....

mandala
18. říj 2015

No, tak našemu budou v lednu dva roky a komunikace minimální, když se bouchne, tak přijde a ukáže, ale např. ted je nemocný a když se ho zeptám, jestli má někde bo, tak nedokáže říct... 😒

konidana
19. říj 2015

Holka od těch dvou let už mluvila (v souvětích) tak se nějak vyjádřila. KLuk začal mluvit ve 3 letech(málo) a stále pokud se ho na něco zeptám, tak převládá odpověď "nevím" nebo "nic" (i v případě že měl přes 10 dní zácpu, chodil zlomený v pase, tak říkal že mu je nic:-/ ) Je mu 6. Že ho bolí zub jsem zjistila, až když měl nateklou tvář až pod oko. To už bolest připustil, narozdíl od předchozích dnů, kdy bolest negoval. U něj to je kombinace nemluvení (nechuti mluvit), drsňáctví, a vysokého prahu bolesti - že to fakt do velké míry necítí, takže ani nějaké ukazování moc nehrozilo. Jó odřený kolena a jiný pidi bebí ukazujou... tak od toho roka, dvou...

hanyzka11
19. říj 2015

No popravdě tě asi odpovědi zklamou, myslím, že si ještě počkáš. Moji mají 2 roky. Kluk mluví pěkně v krátkých větách, holka zatím spíš opakuje slova. Když si něco udělají fyzického, jsou schopní přijít a ukázat ruku, koleno, prst a já pak hledám, co se stalo. Ale, že by řekli, že je bolí břicho, zub, jsou unavení to ne, musím odhadovat. Řeknou si o pití, o jídlo, o hračky, co mám podat a tak. Ale když přiletí jeden s brekem, tak i když se druhý tváří provinile, nevím, za co ho mám peskovat :D

Sem začni psát odpověď...

Odešli