Odmítá čůrat na nočník

bardotka64
24. srp 2017

Ahoj ženský. Jsem tu poprvé a nějak se mi nepodařilo přečíst tech xy příspěvků, proto pokud se opakují tak se omlouvám. Mam 24měsíční starou dceru. Nočník zkouším az ted. Předtím úplně odmítala curat jinam než do plinky. Ted od pondělí konecne si říká aaa i bobek. Ale nechce curat do nočníku, jen na travicku. Nemate někdo s tímto taky zkušenosti? Na nočník ju samozrejme posazuji ale tam curat nebude a ukazuje že chce ven na travicku .
Děkuji za reakce

ladybird77
24. srp 2017

A zkoušela jsi ji posadit rovnou na záchod? Za odměnu si může i spláchnout.

bardotka64
autor
25. srp 2017

To jsem taky zkoušela. Jak proste sedi sama tak se nevycura. Nevím co dělat. ☹

zmrzlinka
25. srp 2017

U syna pomohlo když viděl že jiné děti curaji do zachodu 😉 Pak chtel taky 😁

ladybird77
25. srp 2017

Sadíš ji na ten záchod s prkýnkem pro děti nebo ji držíš? Malá, když jsem neměla po ruce dětské prkýnko, tak se sice nechala posadit, ale ikdyž jsem ji držela bála se a nečůrala. A nebo pak ještě zkusit hrající nočník.

bardotka64
autor
26. srp 2017

Hrající nočník mám. Dětského prkénko taky. Proste jak sedi na záchode nebo nočníku sama, nevycura se. Jen když ju vezmu na čůrání do náruče tak se vycura. Nechápu. :-/ má 2 do školky jde až za rok. Ale tam ju ucitelky dávat nebudou jak ja. Myslíte že se to srovná? Je bez pliny zatim týden. Na noc ještě má plinku

krystalka
26. srp 2017

@bardotka64 - já bych na to netlačila, syn začal chodit na nočník až skoro ve 3 letech, do té doby na něj odmítal i jenom sednout, na záchod taky ne, dokonce ani vestoje na trávu nechtěl....pak najednou ze dne na den bylo vyřešeno, začal chodit na nočník a pár dní nato si zvyknul i na čůrání venku vestoje.....máte ještě spoustu času, když jde do školky až za rok....to už bude zase úplně někde jinde....až k tomu dozraje, tak to přijde samo....každé dítě je jiné....

krystalka
26. srp 2017

@zmrzlinka - u nás tohle zase vůbec nefungovalo, mohl vidět, jak to dělají ostatní, ale bylo mu to úplně jedno, on prostě nechtěl, tak ho nedonutilo nic 🙂

lucccinek
26. srp 2017

@bardotka64 moji malé je v pondělí 21 měsíců a taky mi nechce chodit moc na nocnik sem tam se vyčura nocnik zahraje a je spokojená Ale,taky s tím bojujeme :(

savlupa
26. srp 2017

Syn mel 2 roky v cervnu a po dovolene na konci cervna jsme taky zkusili bez plenky. Cural hlavne venku, ale i doma na nocnik, kdyz bylo treba zima, prselo, tma. 🙂 Ale kakal zasadne venku na travu, obcas se podarilo do nocniku, ale spis chtel proste do travy. Nechala jsem ho, rikala jsem si, ze do 15 urcite chodit na travu nebude. 🙂 Pak jsem mu jednou rikala, ze to nechci uklizet, at si sedne na nocnik, tak sel a byla velka slava...ted dokonce chodi na zachod, uz ani na nocnik nechce, max curat. Takze bych tomu dala cas, obcas nabidla nocnik (meli jsme dva, aby byl pripraveny i venku) a ona k tomu casem dojde sama, uvidite. 🙂

krystalka
26. srp 2017

@savlupa - přesně, oni k tomu prostě dozrají....já jsem tenkrát nabízela nočník asi od roku a čtvrt, ale odmítal, řval jenom když ho viděl, nic by ho nedonutilo si sednout, na záchod taky ne, venku na trávu taky ne....tak jsem jednou za čas nočník vytáhla, nabídla, zjistila, že nic a zase schovala 🙂, až jednoho dne, když jsem to zase zkusila, tak se asi dvakrát počůral, převlíkli jsme, upozornila jsem ho na nočník a nechala to být...odpoledne najednou koukám, on sedí na nočníku 🙂....bylo to asi měsíc před 3.narozeninami.....od té doby bylo vyřešeno, chodil si sám, nemusela jsem vysazovat, hlídat, nemuseli jsme nosit náhradní oblečení a utírat loužičky a prát oblečení, nebo čistit koberec....pár měsíců na to, jsme odbourali i noční plenku - prostě jsem čekala, až bude víc dní za sebou ráno úplně suchá a pak zkusila nedat, vyšlo to hned napoprvé 🙂.....takže oni k tomu dojdou....

bardotka64
autor
28. srp 2017

@savlupa
Mám 3 nočníky. 😀 ale děkuji za podporu!

marketa11112
28. srp 2017

nas maly také na nocnik nechtel.. ve dvou a pul letech se během trech dnu naucil chodit rovnou na zachod nebo venku do travicky, chce to cas a klid...nehod mel minimalne...

hojda
28. srp 2017

@bardotka64 Zkus v DM koupit takové ty barevné kapsle do koupele a maličký kousek dát do nočníku a říct, že bude kouzlo, když se tam vyčůrá, tak se to tou kapslí obarví a nejdřív dávat ten nočník ven, kde je zvyklá.

bardotka64
autor
29. srp 2017

@marketa11112 ona právě chodi jen na travicku. Ale díky holky. Vyzkouším Vaše rady.