Odplenkováni ve 20 měsících

evytra
29. dub 2019

Ahoj, malá má zitra 20 mesicu a ja jsem se rozhodla ji odplenkovat. Kakani na nocnik uz zvladame cca pul roku ale toho curani sem se bala. S dcerou uz se da domluvit, panenky davat curat na nocnik a obcas ma prez noc suchou plinu. Dneska jsme zacli, zatim rano prvni uspech vycurani do nocniku a od te doby asi tak 6 krat jinam 😀 vim ze to potrva tak jsem se zasobila cokoladou a snazim se nerozcilovat a vydrzet nepovolit. Jak jste se vy porvali s odplenkovanim ? A jak dlouho to trvalo?

oveckaluky
30. dub 2019

@kata267 Naprosto souhlasím. Zatímco první dcera byla přes den bez plen na necelých 16 měsících, druhá až na dvou letech a kousek. Chytala záchvaty pláče kdykoli jsme ji na něj posadili. Měla jsem ji nechat vyřvat, abych se nemusela cítit líná a chlubit se, jak brzy byla bez plen? Nebo jí mám brát jako nějak pomalou, jen proto, že starší byla rychlejší, a ta mladší to holt do těch dvou let nestihla? Nikdo se jich nikdy nebude ptát, do kdy měly plenky, prostě stejně jako ke všemu ostatnímu si každý dojde, až k tomu dozraje. Ať je to sezení, chození, mluvení nebo nočník. Pakliže chtít se vyhnout převlékání 10x denně a praní je lenost, přiznávám, že jsem líná a radši ten čas věnuji dětem...

ivis_b
30. dub 2019

@bayt syn to měl stejné. Plínu jsem mu sebrala asi ve 20m, zůstala mu jen na noc. Podle mě je blbost na ven dávat, na doma ne atd., dítě v tom pak má zmatek, kdy kam může čůrat. Čůrání jsme časem nějak vyřešili, ale přesně jak u vás, kakat chtěl ve stoje. Asi třikrát se mi takhle vykadil do slipů, tak jsem mu řekla, že když bude potřebovat kakat, ať si řekne, že to radši dáme plínu. Fungovalo to, přišel si normálně říct (v té době už docela pěkně mluvil), jenže pak jsem si uvědomila, že jsem ho naučila něco, co vlastně není úplně tak dobrý. Takže když jednou takhle zase přišel, prostě jsem mu plínu nedala, v klidu jsem mu vysvětlila, že půjdu s ním na nočník, že mu "pomůžu tlačit" atd., ale vztekal se a nechtěl, pak jsem mu za bobek v nočníku něco slíbila, tak to šel zkusit, nešlo to, znovu řev... trvalo to, ale vykakal se. Takhle to šlo asi 2 dny, pak už úplně bez problémů. Někdo mě tu možná odsoudí, že jsem tlačila na pilu, ale ve dvou letech šel do školky a já chtěla, aby byl bez plen, protože teda prát pokaděný slipy není nic moc. Tudíž mně se osvědčilo vydržet, plínu nedat a zkoušet nočník, být tam s ním, v klidu, něco za to slíbit, číst u toho pohádku atd. Hodně štěstí.

zuzana16584
30. dub 2019

@bayt
My máme úplně stejný problém. Syn na nočník čůrá, ale když začne kakat okamžitě se postaví, sahá si na zadeček a naříká, ee, bak až skoro do pláče. Nejde ho přinutit zpátky na nočník. Bude mít 22 měsíců. Nejraději kaká schovaný, ve stoje do plinky a pak hned přijde a ukazuje bak nebo kaku. Snažila jsem se ho jako menšího párkrát odchytit, když začínal tlačit a dát na nočník, ale výsledkem bylo, že už se ten den nevykakakal vůbec.
Dcera chodila na nočník kakat od 8 měsíců bez problémů. S curanim si v roce postavila hlavu a i když nosila látkové plenky, na nočník chodila spolehlivě až ve 2 letech. Tak snad i u syna budou druhé narozeniny předěl a půjde to.

bayt
30. dub 2019

@ivis_b Diky, on je jeste maly, zkusime to v lete! V nasi skolce berou od roka, tak doufam, ze teda kdyztak pocitaji s prebalovanim...

anup
1. kvě 2019

malýmu je 20 měsíců a na nočníku neposedí, máme látkovky i přes noc, tak většinou čůrá k ránu.

153lenka
1. kvě 2019

@oveckaluky Nikdo tady netvrdil, že máte dítě posazovat na nočník násilím. Pokud řve, tak ho tam logicky nedám. Tady jde spíš o to, dát dítěti šanci aby si to zkusilo bez plen. Jestli je dost zralé, tak to za pár dní pochopí, pokud ne, tak to zkusím zase někdy jindy. V tom nevidím žádný problém. Pár dní praní navíc přežiju a argument, že se nevěnuji dětem je trošku mimo. Pere pračka, suší sušák. Kolik času to zabere? Všechno se mnou dělá dcera. A pokud se chcete vyhnout praní, nejjednodušší je to nechat na léto a praní se vyhnete úplně. Zastávám názor, že zkusit by se to mělo do 2 let, nenásilně, hravě. Pokud to nepochopí,nevadí. Zkusím později. Ale aspoň to zkusit!!! Nebudu nechávat chudáka dítě do 3 let v plínách a přitom by to třeba hned pochopilo.

oveckaluky
1. kvě 2019

@153lenka Ano s tím souhlasím, pokud to nepochopí, netlačit na pilu. Ale padl tady názor, že pokud dítě není do dvou let bez plen, jeho matka je líná a hotovo. Proto jsem to napsala tak, jak jsem to napsala.

muhehehe
1. kvě 2019

@oveckaluky Reaguji na předchozí příspěvek - nepsala jsem vůbec nic o tom, že se má na dítě tlačit a lámat to přes koleno, nejsou to žádné závody. Ale že většina dětí do dvou let s tím problém absolutně nemá - ovšem dostanou-li možnost. Což mnohdy nedostanou, protože je někdo línej pár dní řešit nehody. Pokud s odplenkováním problém mají (nepobírají k čemu je nočník, pláčou, cokoliv), tak jistě, je třeba počkat.

muhehehe
1. kvě 2019

@zuzana16584 A zkusili jste na záchod s prkýnkem? Dcerka kakat do nočníku nechtěla, ale na záchod to šlo... tak třeba by to bylo řešení.

muhehehe
1. kvě 2019

Jé teď koukám že 153lenka napsala v reakci na oveckuluky prakticky to samé co já (beru příspěvky odshora) a ještě i o dost lépe.. naprosto souhlasím s každým slovem, taky jsem měla na mysli dát dítěti MOŽNOST, nikoliv nad ním stát s bičem ;)

yerry
2. kvě 2019

@evytra ahoj, obě holky jsem odplenkovala ve 22 měsících, u první to trvalo týden, kdy měla každou chvíli pocurane kalhoty, ale nakonec to nějak šlo, na noc byla bez plen za dalších 5 měsíců... u mladší to byla pohoda, asi dva dny jsem si hlídala intervaly a nenásilnou formou ji pozvala na nocnik a ona se vždy vycurala, pak už jsem to nechávala částečně na ni za další 2 dny si začala spolehlivě říkat, plénu suchou v noci měla asi za měsíc a od té doby je bez plen úplně....

martiniquest
2. kvě 2019

Ono s tou moznosti - ja synovi davala moznost, nocnik jsme meli neustale nachystany, ale naprosto ho odmital, byl az histericky. Proto jsem se rozhodla nechat to na nem. Ale pro spoustu lidi jsem lina matka, co to nezvladla driv. Lidi vas odsoudi aniz by se vas na cokoli sami zeptali. Mam to vazne u zadele 🙃

hruzickova
2. kvě 2019

ach já vás obdivuju - malá chodila kakat na nočník a i čůrat snad v 10ti měsících - pak se něco zlomilo a prostě tam nechce a nechce sedět - je jí 15 měsíců a já se těším na léto - asi jí nechám počůrávat a pokakávat do kalhotek ... nebo myslíte, že jsem ošklivá máma?
ona teď kaká i třeba 3x za den, ale vždy jen zatlačí a je to tam :( a není to v pravidelných časech :( záleží kolikrát má za noc mlíčko - co sní k snídani a jestli vůbec chce snídat ... a to jsem se tím táááák moc chlubila :( ... njn - první dítě :D

kata267
3. kvě 2019

@hruzickova v 15ti mesicich a vas to stresuje? Budte v klidu a nechte ji plenu vzdyt je to mimino...muzete to v lete zkusit jestli to bude zvladat ale uprimne si myslim ze ma jeste hromadu casu...a delat to jen proto abych se mohla pochlubit ze mam v xx mesicich dite bez plen? Nevidim duvod...

kaja2016
3. kvě 2019

@evytra Nijak. Proste jsem pockala az sama chtela na nocnik chodit i curat. Bylo ji tusim necely dva roky. Nikam to nehrot, neni s cim se prat

anup
5. kvě 2019

@kaja2016 malej má 21 je to divoch neposedí, přes léto se to snad spraví

ninive211
16. kvě 2019

Dcera říjnová se odplenkovala přes den v necelých 21m,jako obcas nehody byly, tak 1x za den, pak i mene, ale to mi stalo za to nevracet se k plinkam. Odplinkova i trvalo asi 14 dni(doba, nez zacala byt spolehliva a fakt si poctive rikat) . Na noc mela ale plenu do 3,5,proste jednou tydne min. vzdy mokro a teda prosteradlo, periny jsem furt dokola prat odmitala. Syn ma 23 m a az do minuleho tydne se nikdy do nocniku/zachodu proste nevycural, ikdyz ucel chape, sam si tam chtel sedat... ale proste nic z toho. Vcera jsem na zkousku zkusila (jsme doma s atb) a parkrat se podarilo, jednou i bobek. I tak dve tri nehody do gati, jedna na stul, kdyz byl nahatej. Zvazuji, zda jeste nepockat, hlavne na teple pocasi, aby moh litat nahatej.Dcera to zvladla v cervnu/červenci, tak asi pockame na druhe narozeniny v cervnu... snad to pujde.