Odrážedlo pro roční dítě. Jaké poradíte?

ewcik
8. čer 2008

Ahojte mamči,

potřebuji poradit. Naše malá bude mít první narozeniny a my jí chceme koupit nějaké odrážedlo. Ale nevím jaké 😖 Líbí se mi taková ta odrážedla s ochranným obloukem a vodící tyčí,ale nevím jestli nejsou moc nízká na to,aby se s nima chodilo venku.
Nemáte některá zkušenosti,které by se pro roční princeznu hodilo? 😉

díky

soanpe
24. říj 2009

ale každopádně,když objednáš přes net,tak kdyby nevyhovovalo,tak ho můžeš vždycky vrátit 😉

agness02
24. říj 2009

já uvidím, jestli to malýho bude ještě bavit ve 2 letech a podle toho, pak kdyžtak koupíme odrážecí kolo
ty multifunkční věci se mi osobně moc nelíbí, my jsme raději koupili čmeldu a pak dostal k roku houpacího pejska

arietiska
25. říj 2009

berenika39: omlouvám se zda vyznělo, že můj syn je geniální. Vůbec ne, jen je na odrážedlech šikovnej. Byly to jen poznatky. Čmeláka neznám, ale když ho vidím, nezaujalo mě třeba pro 1,5 leté dítě. Moje zmiňované stroje má většina našich přátel ... spíš to byla rada na Vánoční dárky. I když má někdo dítě 10. měsíců /tak to bylo myšleno/ a budou Vánoce, klidně může koupit odrážedlo Cross, či nějaký takový traktor co jsem zmiňovala. Do "měsíce" se rozjede každej a výškově vyhovují vč. stability. No a hlavně, že je to investice na dlouho ... i přestože jsou malá, pak už moc nevyhojí kolam šířkou, výškou, vydrží v pohodě do dvou let. Byly to jen poznatky asi od 5 dětí co znám a co mají zmiňované stroje. ´
Jinak úrazy mohou být samo na všem s taky vždy je ten kup tak trochu překvapení co bude. Většinou se kupují tyhle věci dopředu ne až je vyzkoušíme. 🙂 Někoho hol baví a někoho ne.
My např. kolo nekolo koupili jen proto, že jako jediné bylo vyzkoušené a syna natolik zaujalo, že jsem mu tu radost musela udělat. Jinak jsem příznivce nebyla, ale dnes vidím, že je to moc fajn věc. Ale to už je pro starší a to už každej pozná, zda se tím zavděčí. 😉

arietiska
25. říj 2009

A čmeláka jsem vám samo hanit nechtěla, ale do térénu asi vhodný moc není? Já to brala tak, na dom, ven, do terénu, levně a co nejdýl. Tak se nezlobte jestli jsem čmeláka urazila. Krásnej je moc! 😉 🙂

kaleilah
25. říj 2009

Ahojte, k prvnímu roku jsme kupovali tohle, líbilo se nám to zadní kolo, působilo to na nás stabilně a je fakt že jsme moc spokojený http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/hracky-na...

Po 14 dnech se na tom Danýs naučil jezdit, je to dobrá pro manší děti, nebo jako první odrážedlo, že je docela nízko a přijde nám i dost stabilní, ale jezdí nám na něm doma i dvouletá cácora a nikde si nic nedře 😉

kutcher
25. říj 2009

arietiska: pochybuju, ze by se tu na tebe nekdo naprd kvuli pitomym odrazedlum a vyspelosti tvyho sikuly, vis je jasny ze tva doporuceni spousta maminek odkyve a spousta vubec nevezme v uvahu, ale neni to dany vyrobkem a znackou, ale kazdy ditko je jinak nadany a ucenlivy a podle toho musime vybirat vybavu, hold mam dojem ze na enduru by mi dite krvacelo pri prvnim naslapu, hlavne je to spunt opatrna, takze to nevidim na zavodnika, ale jednou tomu tvymu malymu Schumacherovi bude montovat superbike nebo formuli, protoze mechanik a rozebirac veci je to teda uzasnej 😀 takze jak rikam, neberte si ty odrazedla tak strasne k srdci mile maminky!

arietiska
26. říj 2009

kutcher: no je to možný. 😀

berenika39
26. říj 2009

jasně arietiska, u mě dobrý, no problem 😉 😉 . Hlavně že jezděj 😉 😉

soanpe
26. říj 2009

já to taky beru 😉 ale do terénu jsou kola dobrá.ložisková a stejná jako na in line bruslích,takže tichá,nedrcavá 😎

katy1979
27. říj 2009

kutcher to skor my tým nasim drobcom neverime a nakoniec cumime co zvladnu. ja som si myslela ze to moje dieta sa nenauci nikdy odrazat a predstav si naucil sa sice mu to chvilu trvalo ale islo to. a teraz na puky lieta ako drak. a zevraj opatrne dieta

kutcher
27. říj 2009

A tak je pravda, ze maminky velmi opatrnych deti maji tendenci je podcenovat a zacina se mu dost menit povaha a umi byt pekne vzteklej a divokej!

usounek25
6. pro 2009

Ahoj holky, od kdy můžou děti mít odrážedlo nebo spíš co musí umět, aby na ně mohli. Sedět, lézt anebo už třeba chodit?? Malej bude mít v lednu rok a taky se blíží vánoce, tak jsem přemýšlela o odrážedlu. Jo a jestli můžu poprosit o doporučení odrážedla pro větší děti, Adámek měl v 10ti měsících 9,6 kg a 78 cm, tak aby mu to nějakou dobu vydrželo a hlavně bylo bezpečný. Je tu hodně různých odkazů, ale nevím co vybrat. Děkuju moc 🙂 .

helcenka
6. pro 2009

No, my jsme malýmu pořídili odrážedlo v 18. měsících, tak tři měsíce bylo zaparkovaný v koutě a až pak tomu přišel na chuť a teď na něm drandí ostošest. Jinak byl také trochu větší a těžší, tak jsme koupili auto na čtyřech kolech, bylo trochu širší, hlavně jsme koukali na to, aby bylo stabilní, protože takové ty motorky a další krásná odrážedla bývají dost nestabilní. A také má opěrku na záda, to je super hlavně pro menší děti. Těch odrážedel je velká spousta, radila bych je koupit v kamenném obchodě, protože přes internet si ho nevyzkoušíte. Nebo ho vyzkoušet v obchodě a pak se pokoukat na netu, jestli ho někde mít nebudou.
My jsme malýho vzali sebou a on si je vyzkoušel, pak jsme ho nenápadně koupili a on ho dostal za týden k svátku. Ovšem umění bylo, dostat ho z něj v obchodě dolu... Ale jsem ráda, že jsme ho vyzkoušeli i s malým, protože jsme měli vyhlídnuté jiné a na tom se mu špatně sedělo. 🤐

kutcher
7. pro 2009

Holky, chtela bych segrine prckoj poridit nejake pekne odrazedlo - tedy urcite motorku, ale strasne mi vadej ta plastova kola, nemate zkusenost s motorkou, co by je mela gumova, pryzova, nebo ja nevim uz jaka, aby to nevydavalo ten prisernej rachtavej zvuk?

dukie
12. pro 2009

Ahojte maminky. 😵

Prosím o radu, jestli máte někdo zkušenost s tímto odrážedlem:

http://www.hracky-slapadla.cz/odrazedlo-motorka...

Moc se mi líbí, že má vzadu jen jedno kolo, tj. nebudou mu vzadu při odrážení zavazet kolečka (což některá odrážedla nemají prostě domyšlené...). Ale zdá se mi to takové "připláclé" - oproti např. Endurům: http://www.babybaby.cz/venkovni-aktivity-hracky...

Pokud máte zkušenost aspoň s tím Endurem, uvítám jakékoliv rady a inspirace. 🙂

kjajule
12. pro 2009

Ahojky mě se taky moc líbí to první co má dukie v odkazu...tak pište jestli ho někdo máte 🙂

Jinak my jsme zatím koupily takové to malinké http://legenio.cz/MRNATA/Choditka-Odrazedla/180... protože je ze všech odstrkovadel nejmenší malému je sice jen 13 měsíců ale už drandí a ostatní jsou ještě veliké a nedosáhne...Pak bych právě chtěla koupit nějakou motorku...

kutcher
12. pro 2009

Jak uz tu nekde psal zlatak, my krom cmelaka teda jeste mame tu chicco ducati monster, je to snad ta nejhezci motorka, jakou jsem v teto kategorii videla

franzovka
19. bře 2010

tak co, maminky, na čem se vašim cca ročním dětem na podzim drandilo venku nejlíp? 😉 Pročítám diskuzi a hodně jste byly ve stadiu příprav... a co odrážedla "pro začátečníky" v praxi venku? díky za vaše zkušenosti

vieraj
5. dub 2010

rozmyslam, ze k 1. narodeninam nejake odrazadlo...ale tie lacnejsie nie su nestabilne?ako napr. to, co dala link benjik a kjajule? super cena, ale ci bude aj dobre...dik za odpoved.

kingstonka
10. dub 2010

ahojte...my mame scuttle bug- dostala ho k 1.narodeninam... ale tak naozaj na nom jazdi az teraz 🙂 http://www.smarterproducts.co.uk/acatalog/Scutt...

agatkag
20. dub 2010

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s odrážadlom FROPPER?
http://www.okiedog.com/fropper/index.php?mv=1&c...
Chcela by som ho kúpiť dcérke, ešte sa mi pozdáva aj puky, ale fropper je u mňa číslo 1. Ďakujem

aknaj
21. dub 2010

kjajule
benjik
my máme toto odrážadlo, úplne super, lacné a hlavne splnilo účel, deti ho mali obľúbené, dobrá stabilita, syn bude mať 2a pol roka, skoro 100 cm a ešte stále by sa na ňom vozil, keby som ho neschovala, chcem aby sa naučil pedálovať na trojkolke
odrážadlá typu "motorka" - jedno koliesko vpredu a dve vzadu - nič moc, veľmi zlá stabilita, pri zatáčaní skoro vždy nasledoval pád, a aj keď bola masívnejšia

gabik76
22. dub 2010

dukie,syn měl podobné dvojkolé,ale bylo nestabilní a přišel mu nachut opravdu až pozdě,po dvou letech...

e_kociky
22. dub 2010

baby a ma niekto z vas odskušany firstbike?
my sme ho teraz objednali synovi - 2 roky a 2 mesiace tak som zvedavy či bude mať uspech 🙂 lebo teda na tom videu to vyzera super 😵

kubinkov
22. dub 2010

Mě se Firstbike líbí, ale je to plast. Koupily jsem české odrážedlo od firmy Intreo.

e_kociky
23. dub 2010

kubikov je to plast ale taký zvláštny, pevný akoby niečo medzi plastom a kovom, fakt to neviem popísať. práve mi to prišlo, zatiaľ sme spokojní, uvidíme ako sa bude malý na ňom voziť lebo teraz spí.
Ináč nedá sa to zlomiť ale naštiepiť 🙂

eatygrenee
5. kvě 2010

http://www.piccolino.cz/detail.php?zbozi=1897398
ahoj, máte nějaká?? co na něj říkáte??

e_kociky
5. kvě 2010

neviem, podľa mňa ma dosť širokú prednú časť, neviem si na tom predstaviť dieťa, podľa mňa mu to tam bude zavadzať pri odražani. podobné plastové odrážadlo sme mali, klasická motorka, vpredu užšia a bola podstatne lacnejšia, 😉
možno má niekto skúsenosť aj s týmto