Odrážedlo pro roční dítě. Jaké poradíte?

ewcik
8. čer 2008

Ahojte mamči,

potřebuji poradit. Naše malá bude mít první narozeniny a my jí chceme koupit nějaké odrážedlo. Ale nevím jaké 😖 Líbí se mi taková ta odrážedla s ochranným obloukem a vodící tyčí,ale nevím jestli nejsou moc nízká na to,aby se s nima chodilo venku.
Nemáte některá zkušenosti,které by se pro roční princeznu hodilo? 😉

díky

mkr
5. kvě 2010

nekupovala bych odrážedlo s jedním kolem vepředu, děti víc zatočí prudce a jsou hned na zemi

denisocka trochu pozdě, ale kolečka manžel přidělal tím, že vytáhl původní šroub co držel zadní kolo a dal tam delší, aby se tam vešly přídavný kolečka 🙂 už jezdíme bez nich

četla jsem, že řešíte i kolo, my jsme koupili kolo po druhém roce a krásně to ušlápne, ale nekupovala bych kolo přes internet, obešli jsme hodně obchodů a né všechny kola malý seděli, nakonec to vyhrálo kolo z gigasportu 🙂

lamarika
5. kvě 2010

eatygrenee: my máme odrážedlo auto a to je taky dost široký nicméně je nižší než motorky, takže malej dosáhne na zem. Odrážet se ale ještě neumí, neví jak na to. Jak vysoko má tohle sedák? Nikde to tam nepíší. Nápad je to dobrej (odrážedlo-aktivní chodítko), ale ta cena je teda dost vysoká

mkr
5. kvě 2010

hodně řešíte stabilitu, stabilní je právě puky wutsh, je i poměrně nízký, malá jezdila od 10 m a ještě nechodila, jezdí ještě teď, akorát boty to odnášej 🙂

kolca
6. kvě 2010

tak já bych wutsch už znova nekoupila. Teď jsme ho prodali a máme plastové enduro plus koloodrážedlo od Kettlera. Synovi tam fakt dost překáželi ty přední kolečka a jezdil jak šnek. Když přesedlal u kamaráda na enduro, tak hned jel rychle. A ta stoprocentní stabilita u wutsche mi taky přijde naprd, pr dítě se nenaučí aspoň trochu té stability a pak na tom koleodrážedle mu to chybí. Na tom enduru je vidět, že musí trochu vyvažovat.
Tak pro roční dítě je Wutsch fajn, pokud se někomu chce na tu chvíli tolik investovat. Ale na to aby s ním jezdil jen po dvorku nebo doma, to je drahá sranda. Na procházku jsme ho nebrali, pr s ním nikdy neujel daleko. Na enduru valí v pohodě.

eatygrenee
6. kvě 2010

to enduro také chceme koupit, malá má 11 měsíců, ale ještě nechodí a začíná si teprve stoupat. proto jsem přemýšlela i nad chodítkem, jako že se bud epři chůzi přidržovat . proto se mi líbilo Odstrkovadlo & Odrážedlo My First Cozy Coupe® - Little Tikes 610615 jako chodítko a pak i jako odrážedlo, opravdu ho nikdo nemá??

romulda
6. kvě 2010

Ahoj Holky. Tak my máme "enduro" od pátku. Malý je 13 měsíců. Ze začátku ho jenom poponášela 😀, ale teď už krásně sedí a nožičkama jakoby ťape 😅 . Myslím si, že tyhle odrážedla jsou NEJ !

beruska2x
6. kvě 2010

my mame enduro asi 2 dny a jezdi jak drak, venku i doma 😉 me jeste odrazedlo od FP a takove auto ale spatne to zataci a je to siroke takze obyc enduro za 400,- je nej 😉

eatygrenee
7. kvě 2010

ale ty endura jsou až pro větší dětičky ne?

beruska2x
7. kvě 2010

oni maji tech velikosti nekolik a v MC se na tom honi deti vsechny od roku snad do 3

plami
7. čer 2010

Holky mamky, prosím poraďte mi, mojí dcerce byl už rok, v květnu, ještě nechodí, je líná se ještě sama zvedat a když už teda u něčeho stojí, dělá krůčky jen opatrně...moc se mi líbí odrážedlo Puky Wutsch nebo i ta trojkolka Scuttlebug, ale nevím zda to není zbytečný, když ještě nechodí? Ta Puky nejmenší nevím jak dlouho by na ní mohla jezdit, mám nyní 74 cm, aby to neměla jen na pár měsíců a pak už jí to bude malý, nevíte teda někdo ta Scuttlebug jak je vysoká, zda už by na ní dcerka došáhla na zem? díky moc... 🙂

beruska2x
7. čer 2010

plami rozhodne bych na odrazedlo klasicky nedavala ditko co nechodi, tam je potreba se uz o nohy jiste opirat, udrzet rovnovahu , to bych radsi neriskovala - zkus pockat , me se malej od 1. kroku rozchodil skoro okamzite ze dne na den, nekterejm detem to trva i nekolik tydnu nez se pusti a jdou....

pokud se na to neciti neni to lenosti ale vyspelosti, nenit ji at se pak neboji...

koula bych se spis po nejakem auticku se 4 koly - co je stabilni, muze se odstrcit ale ma oporu...kdyz uz to musi byt 😉

plami
7. čer 2010

no my doma máme takový obyčejný odrážedlo za kterým se může vzdau ještě držet, ale je na ní ještě vysoký, nedošáhne nožičkama pořádně na zem ještě☹ nemáme kde vyzkoušet jiný, menší, zda by jí to trochu pomohlo ve větší aktivitě🙂

beruska2x
7. čer 2010

zajdi do MC my to tam odzkouseli a pak koupili 😀 ale ztech auticek sirsich blbe dosahnou vsechny deti, je to horsi na ovladani.. ale pokud nema stabilitu a sama nechce tak bych ji nenutila, vzdyt je jeste malinka...
prijde mi to desne brzo, pak se nekde uhodi a budes si to vycitat a ona se pak bude bat...

k.jolanka
1. pro 2010

Nemáte někdo nějaký typ na dvojkombinaci odrážedlo s houpačkou pro roční dítě? Spíš tedy něco na doma..Díky 😉
A ještě se chci zeptat, chci koupit Enduro, tu nejmenší velikost, malý je v lednu, takže tak na jaře bude jezdit venku...nebude už ta nejmenší velikost moc malá? 😕 jak dlouho na ní jezdili vaše děti?

lilliaan
27. led 2012

ahoojte,, najde sa niekto kto ma odrazadlo Scramble Bug? 🙂 Rozmyslam, ze by som ho kupila prckovi k 1. narodeninam, je to pre deti od 1-3 rokov, na dnu i vonku... A paci sa mi, ze sa kolesa otacaju o 360C, takze sa lahko zataca.. Je skladne a ozaj krasne 😅 Ak by ste niektora s nim mali skusenost, budem rada, ak mi poradite 😉

mat_ka
28. led 2012

AK vie vase dieta chodit moze jazdit aj na odrazadle strider. mozem to potvrdit ! nas maly mal 14 mesiacov a dostal Strider. Tym ze je taky lahucky nemal problem ho ovladat, na sedanku dociahol v pohode, po 2 tyzdnoch ucenia jazdil ako drak a urcite mu vydrzi min do 4 rokov. Netreba sa bat ! DOPORUCUJEM !!!

tina129
29. led 2012

@lilliaan ja ho mám, ale neviem v čom ti mám poradiť 🙂, malá ho dostala tiež na prvé narodeniny

dankadina
29. led 2012

my sme kúpili scuttle bug včielku http://www.nsportbike.com/kolobezky.php ešte sme ho neskúšali kedže malá má len 9 mesiacov ale vyzerá dobre a dá sa skladať

lilliaan
29. led 2012

@tina129 Ahoooj, sa chcem spytat ci je lepsie stvor alebo troj-kolesova verzia,, a ci ten Scramble Bug nie je prilis nizky... na zivo som ho nevidela, len na youtube videach a fotkach,.. Jazdite s nim aj vonku? Su tie kolieska na to OK? Rozmyslam ci kupit pouzite z bazaru alebo objednat nove.. ci tie bazarove nebudu uz moc ojazdene.. ale mozno sa obavam zbytocne 😒 A tvojmu prckovi sa na nom paci? 🙂 Niektori pisu, ze su to vyhodene penizky, lebo je ozaj drahy,, no mne sa zda byt super. Mate aj nejake ine odrazadlo alebo len toto?
Na trhu su vraj aj cinske kopie a bojim sa, aby som nenarazila prave na to 😠 Za vsetky postrehy a rady budem len rada a vopred dakujem 🙂 🙂 🙂

tina129
29. led 2012

@lilliaan neviem čo je lepšie, ale tá štvorkolesová verzia je určite stabilnejšia, ale oproti trojkolesovej má nižšie sedačku a má iné kolieska, mne sa páči viac štvorkolka, trojkolku má švagriná, bála som sa koliesok ale sú OK, v pohode idú aj po veľmi chlpatom koberci 🙂 , vonku sme zatiaľ neskúšali, lebo malá ho dostala v decembri, teraz má 13 mesiacov, zatiaľ ju to veľmi nebaví, sem-tam si sadne a odrazí sa ale hneď zchádza aj dole, ešte ju baví, keď ju vozím po byte a ona si nôžky vyloží na tie tyčky vpredu 🙂
a podľa mňa použité by malo byť OK, tam sa nemá čo pokaziť, iba kolieska by mohli byť opotrebované
a činske napodobeniny som videla iba trojkolky, ale sú jednofarebné, nie sú v tvare chrobáčika a nemajú nápis Scuttle bug

sue
29. led 2012

...nemá slúžiť odrážadlo práve na to,aby sa dieťa naučilo a rozvíjalo rovnováhu? 😕 moje dieťa zaačalo používať odrážadlo v roku a pol - Azub Fík, v troch rokoch prešiel plynule na bicykel 16´´ bez pomocných koliesok, čo mi potvrdilo,že sme sa rozhodli správne...takže odporúčam dvojkolieskové odrážadlo...nie troj alebo nedajbože štvor 🙂

lilliaan
29. led 2012

@sue nooo mas pravdu, ale pri mnohych 2-kolesovych odrazadlach pise, ze su urcene pre deti od 2 rokov, teda ked uz vedia chodit. Tie troj, stvorkolesove su fajn pre deti od 1 roka, moj prcek este ani sam nechodi... len okolo nabytku.. Nemalo by zmysel ho dat na dvojkolesove odrazadlo, ihned by spadol.. lebo bez drzania nevie len tak stat.. Zavisi od veku dietatka si myslim 😉

kaja73
29. led 2012

@lilliaan Mas pravdu pre rocne by som nekupovala dvojkolesak,ale už napr 15m zvladne pomaly prejst na strideri-je uplne nizucky-moj je toho priklad-a od 18m už zacal s odrazanim a od 20m lieta na nom ako sakal.
V 22m sa prvy raz sustil z kopca a odvtedy drzi super rovnovahu a chodim aj na korculiarske rampy a tam sa spusta ako o zivot-aj teraz v zime-ma 25m 😉

lilliaan
29. led 2012

@tina129 dakujem 🙂 🙂 🙂 myslim, ze do nho pojdem,, snad sa Tedikovi zapaci 🙂

tina129
30. led 2012

@sue máš šikovné dieťa, dúfam, že naša malá nebude kvôli tomu "štvorkolesovému" odrážadlu zaostávať 🙂)))

zvirka
10. bře 2012

@kaja73 Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nevadí, že nemá ruční brzdičky. Právě malému vybíráme odrážedlo, má 18 měsíců. Díky.

kaja73
10. bře 2012

@zvirka vobec to nevadi,maly sa akejkolvek rychlosti postavi a stoji-nikdy nespadol -a okrem toho sa da dokupit brzda-nozna-ta je lepsia ako rucna-dieta sa skor nauci brzdit nohami ako rukami. Ja som veeeelmi spokojna so Striderom a aj maly.
Ten by s nim aj spal. 😀 https://www.modrykonik.sk/forum/tema/bicykel-al... tu mam maelho na strideri ako sa spusta na ramach-to mal cerstve 2 roky ale chodime sem od 20m

terkaz
10. bře 2012

Pro rocni dite? Motorku, odrazedlo Enduro 😉

kaja73
10. bře 2012

@terkaz To je super a po nom zas prejst na Stridera-to bola nasa kombinacia. 😉