Odrážedlo pro roční dítě. Jaké poradíte?

ewcik
8. čer 2008

Ahojte mamči,

potřebuji poradit. Naše malá bude mít první narozeniny a my jí chceme koupit nějaké odrážedlo. Ale nevím jaké 😖 Líbí se mi taková ta odrážedla s ochranným obloukem a vodící tyčí,ale nevím jestli nejsou moc nízká na to,aby se s nima chodilo venku.
Nemáte některá zkušenosti,které by se pro roční princeznu hodilo? 😉

díky

lamarika
24. říj 2009

Holky a vy co máte MINI ODRÁŽEDLO B-BIP ČMELÁK, jak je vysoko sedátko? A je to betelný? 😅

lamarika
24. říj 2009

jo a ještě, dá se měnit jeho výška podle velikosti dítěte? 😕

agness02
24. říj 2009

lamarika - sedátko je 24 cm nad zemí 😉

sasrnka
24. říj 2009

Nasla som jedno video

https://www.youtube.com/watch?v=1YUVuAG3DgY


Kopu aj vam deticky do tych zadnych koliesok? Rozmyslame nad odrazadlom ako vianocny darcek. Mozete mi poradit aj ake by bolo vhodne pre nizsie deti. Mala ma 16 mesiacov a ani nie 73cm.

lamarika
24. říj 2009

agnes a není to málo pro 2-letý dítě? Chtěla bych ho mít pro malýho na delší dobu než jen na půl roku. . .

lamarika
24. říj 2009

též to chceme jako vánoční dárek, ale jsem z toho úplně paf 😕 😀 Na tom videu se mi zdá dost vratký. . . Je to jenom můj milnej dojem? 😅

agness02
24. říj 2009

jako je nižší než motorky, aly my už ho máme přes půl roku a ještě nám uřčitě vydrží, záleží na výšce dítěte

agness02
24. říj 2009

vratký není, je pěkně stabilní, řídítka nejdou úplně otáčet, takže se nepřevrací...

lamarika
24. říj 2009

mně se líbí, protože je takový atipický. Motorku jsem pro malýho nechtěla, ale spíš jsem chtěla nějaký auto okolo 30 cm, tak mě těch 23 trochu zaráží. Není to levná investice a chci aby to malej využil co nejdýl a nemuseli jsme kupovat pak později nějaký jiný a větší. Malej je celkem velkej, ale poslední dobou se už trochu zarazil.
Agnes a jsi spokojená?

agness02
24. říj 2009

teď jsem si všimla videa, koukla jsem na to, je jich tam víc, ale jsou tam natočení samí začátečníci 😅
sasrnka - malej dřív taky kopal do koleček, než se to naučil
a na čmelda by vám určitě stačil, náš D. má 19 měs. a 79 cm

agness02
24. říj 2009

já i Dominiček jsme strašně moooc spokojení 😵 , jsem ráda, že jsem přesvědčila manžela a koupili jsme ho k 1 roku, manžel chtěl autíčko, jenže na tom se dětem špatně jezdí
taky jsem to chtěla proto, že to u nás nikdo nemá a je to navíc parádně skládací
až z toho vyroste, plánuji zrovna koupit odrážecí kolo bez pedálů

lamarika
24. říj 2009

Taky přemlouvám manžela na toho čmeláka 😝 On si pořád prosazuje auto. Ještě přemejšlím nad takovejma těma multifunkčníma orážedlama (houpadlo, odražedlo, chodítko, vozítko,...), ale ty sedáky mi přijdou moc široký a selskej rozum mi říká, že tomu dítěti se na tom asi moc dobře neodráží (alespoň teda ze začátku) 🙂

soanpe
24. říj 2009

sedátko je anatomicky tvarované,takže ty pidi děti sedí vepředu a s výškou se podouvají dozadu k širší části 😉

sasrnka
24. říj 2009

Ja som tiez chcela taku staru klasiku, ze umelohmotne,ale toto sa mi zdalo vhodnejsie k nasej malinkej. Rada by som ho videla nazivo. Neporadite, ci niekde v Brne, alebo blizko SK hranic ho nemaju v predajni. Na slovenskom nete som nasla zatial iba jednu stranku a potom napodobneniny.

agness02
24. říj 2009

já nevím, co mají chlapi na těch autech? 😀 byli jsme u kamarádky a ti měli pro syna taky auto s houpací základnou a hracím panelem a malej si stejně jen hrál a nejezdil, navíc jak píšeš, autíčka jsou širokýa špatně se na tom děti odráží a taky to venku na chodníku děsně rachotí, to ví celá ulice, kdo jede 🙄

lamarika
24. říj 2009

moc děkuju za info 😉 Manžela už nějak přemluvím, už jsem skoro skálopevně rozhodnutá pro čmeláka nebo vážku 🙂 😀

lamarika
24. říj 2009

no právě. . . Ta multifunkčnost je perfektní, ale stejně mi přijde, že je to najednu stranu k ničemu 😔

majenka
24. říj 2009

Ahoj holky, my máme brouka (čmeláka), ale berušku...dostala ji k 1.narozkám...doma na tom drandí, ale venku ji musím tahat-tam se jí lépe jezdí na plastovém (třeba enduro) odrážedle. Ale jinak je super, vejde se do kočárku...ale do 3 let není ani náhodou! Synovec na něm zkoušel jezdit ve 2,5 a skoro to nešlo-téměř šoupal kolena o zem a to není žádný extra čahoun. Aničce budou 2 v únoru a na jaře už to podle mne pro ní nebude...Takže podle mne je super pro malé děti 😉

soanpe
24. říj 2009

já ho viděla v únoru na výstavě, Sofí byly 2 a půl měsíce a byla jsem rozhodnutá 😀
jako furt lepří než nějaký kus plastu za 800,- a víc 😎

napodobeniny nebrat.plasty jsoukřehké,hrozí prasknutí a ostrý hrot může nehezky poranit 😒

ty široký odrážedla, podle mě,nutí nepřirozeně vytáčet nohy

soanpe
24. říj 2009

lamarika
nad tím nemůžeš takhle uvažovat, to samé si můžeš říct,že k ničemu je lehátko na mimčo,protože je jen na půl roku,kolotoč atd. prostě u dětí v tomhle věku je všechno jen na pár měsíců 😉

soanpe
24. říj 2009
majenka
24. říj 2009

Lamarika: k té vratkosti čmeláka...každopádně na tom nesmí jet hodně rychle (z kopce, rychle táhnout) a trhnout řídítkama, jinak letí...když jsem ze začátku malou tahala, tak přesně tohle dělala...čučela na jednu stranu a nechtěně trhla řídítkama-když je to v rychlém pohybu, tak se beruška převrhne...holt se musí opatrně. Když koukám na písku, jak to děti rozpálí na plastových odrážedlech, tak to se tady podle mne nemůže, na takovou jízdu to nemá stabilitu 😉

lamarika
24. říj 2009

no, že je lehátko na nic si myslím, ale to je do jiné debaty 😉 Mně spíš šlo o to, že malýmu bude na jaře teprv rok a chceme mu to koupit k vánocům, tak by bylo supr kdyby to celý léto a podzim využil. Nedokážu ještě odhadnout jestli výška sedáku 24 cm je dost a nebo málo. Ještě s něčím takovým nemám zkušenosti a tady u nás to nikdo nemá, tak to nemůžu omrknout. . . 😒

soanpe
24. říj 2009

já netvrdím,že je lehátko je na nic, ale z tvých příspěvků to cítím tak ,že řešíš,jestli se ti vyplatí koupit na sezonu odrážedlo. to samé budeš řešit za rok s kolem bez šlapek,další rok s normálním kolem 😉
prostě děti rostou a nic nebudou mít na několik let, ale jen na sezonu 😎

lamarika
24. říj 2009

Tak jsem to nemyslela. Já zvažuju jestli koupit multifunkční odrážedlo, který má podle mě delší využití a nebo toho čmeláka, protože si myslím, že je pro dítě lepší na odstrkování.

soanpe
24. říj 2009

u toho sedátka je to tak,že dítě se posouvá s výškou dozadu, lae to už jsem psala.Sofí má 74cm a celou nohou dosáhne na zem,jen když je hodně ve předu. ale ty větší děti sedí v zadějš na širší části,tudíž se nožičky roztáknou a změní se celkově poloha.
to vozítko má několik ocenění za design a funkčnost (ocenění světové) takže asi je to fakt vychytaný a jen tak by to nedostali 😉

lamarika
24. říj 2009

soanpe, ale ještě se na tom neodráží, nebo ano? Jenom ji na tom vozíš? Malej už je velkej jako Sofí, tak o vánocích by se už mohl alespoň vozit. . .

soanpe
24. říj 2009

já si myslím,že sofí ve 2 letech (30.11.) k Vánocům nebo na jaře dostane klasický odrážedlo (usoudím podle jejich schopností) třeba synovec chtěl ve 2 letech mermomocí kolo,ale u tříkolky nechápal ,že musí šlapat 😅
takže mezi 2-3lety je komromis něco jako first bike nemo klasický kolo a odmontovat šlapky
ten čmelá,teda u ná beruška je fakt pro takový to poznání,že se dá jezdit i jinak než v kočáře a v autě 😀

soanpe
24. říj 2009

lamarika, špičkama se odrazí pouze dozadu a jen tak jako náhodou 😉 jinak ji vozí MP.moje záda jsou na to ohybání příliš bolavá 😀
Sofí ale chápe,že musí zvednout nohy,aby ji mohl vozit 😉

majenka
24. říj 2009

lamarika: malá se začala sama odrážet až tak ve 13 měsících. A kupovala jsem ho s tím, že dalším (2.) narozeninám dostane kolo bez šlapek (jako u soanpe)...