Odrážedlo pro roční dítě. Jaké poradíte?

ewcik
8. čer 2008

Ahojte mamči,

potřebuji poradit. Naše malá bude mít první narozeniny a my jí chceme koupit nějaké odrážedlo. Ale nevím jaké 😖 Líbí se mi taková ta odrážedla s ochranným obloukem a vodící tyčí,ale nevím jestli nejsou moc nízká na to,aby se s nima chodilo venku.
Nemáte některá zkušenosti,které by se pro roční princeznu hodilo? 😉

díky

kubinkov
1. led 2009

stvura: Ono dítko na odrážedle ( normálním, něco jako enduro apod.) dokáže jezdit, až když chodí. Nevím, co si pod odrážedlem představují maminky a pediatrička, s kterými ses bavila. Ale odrážedlo z odkazu, ke kterému se dítko poutá 😝 😝 😝 , je na nic, jen stojí spoustu peněz. 😝

domulienka
1. led 2009

ano,suhlasim s kubinkov az ked dieta vie same sediet a chodit,no a vselijake pomocky co sa moze dieta chytit a tlacit pred sebou,my sme to skusali pri znamych no nezdalo sa mi to nejak bezpecne.

domulienka
1. led 2009

teraz som si vsimla kubinkov mame skoro rovnako stare deti.

katy1979
1. led 2009

stvura asi más na mysli chodítko a to je niečo uplne iné. práveže rehabilitačný odrážadla odporucaju.
choditko sme nemali bola som zásadne proti, dostal také to tlačiace cudo od chicca ale dlho ho to nebavilo.

kubinkov
1. led 2009

domulienka: To je náhoda. 🙂 Taky si asi užíváš MD. 😀 😀
Objevila jsem ještě další pěkné odrážedlo, ale je ještě dražší než scrumble bug http://www.intrea.cz/eShop/o-pu-wutch-ocean-puk... ☹ a bohužel není tak pěkně skládací.

sirinka
1. led 2009

my sme malej kupili pod stromcek klasicku umelohmotnu farebnu motorku za nejakych 350sk a je to super. lahucka, da sa zobrat aj do kocika a mala ju zboznuje....

a odrazadlo dokazu pouzivat fakt iba deti uz chodiace, prave mam pocit, ze sa na nich deti naucia pekne pouzivat nozky, ci uz sa odrazaju oboma naraz alebo na striedacku, ucia sa pritom drzat spravny smer a ked idu z kopca tak aj brzdit... 😝

mkr
2. led 2009

kubinkov - my to odrážedlo z odkazu máme a neměnila bych je supr, vychytaný za ty peníze stojí, není to žádný čínský šmejd

kubinkov
2. led 2009

mkr: máš na mysli to odrážedlo Puky?

mkr
2. led 2009

kubinkov: jo

kubinkov
4. led 2009

Doufám, že vás alespoň z dálky někdy uvidíme na odrážedle. Tohle za ty peníze opravdu stojí 😅 😅

mkr
4. led 2009

kubinkov my už tam nebydlím, už tam jezdím jen za rodičema, ale není problém se domluvit 🙂

kubinkov
4. led 2009

mkr: díky, ale to zas není tak nutné. 😉

majenka
4. led 2009

Holky, měla jsem vybrané scuttlebug, ale to Puky je ještě úžasnější 😵 . Mkr, Zuzka už na něm jezdí??? A nedá se vůbec skládat? I když, to by mi asi nevadilo...

mkr
5. led 2009

majenka jezdí umí i slézt, ale ještě sama nevyleze, jezdí už tak měsíc 😉

muminek1
5. únor 2009

ahoj holky, my budeme mit pro nasi malou tohle a jsem zvedava co na nej bude rikat a jak se ji bude libit, nebylo k sehnani v cr ale uz koncne je, nekdo uz tady o nem psal myslim 🙂 http://www.detskydesign.cz/product_info.php?cPa...

katy1979
5. únor 2009

muminek potom hod info ake je.
mne sa páči puky, pri tomto sa bojím že by nám to bolo moc nizke.

agness02
5. únor 2009

muminek1 - to je super, ale trošku víc se mi líbí to druhý, se třema kolečkama, ale těch peněz 😒
no my už máme motorku, takový to enduro, dostali jsme ho k plenkám, tak uvidím, jestli to malýho vůbec bude bavit

stresmenka
5. únor 2009

baby nemáte niektorá skúsenosti s odrážadlom chicco qutro mne sa strašne páči, ale čítala som, že tá rukoväť na tlačenie je labilná a mne treba práve toto využívať lebo prcek bude mať rok v lete. Napíšte klady aj zápory prosím

janina1977
5. únor 2009

stresmenka - my máme toto autíčko, rukoväť je fakt labilná, zatiaľ chodíme len po byte, na von ho ani výrobca neodporúča, ja by som na von volila radšej trojkolku, inak som s ním spokojná, ale cena je prehnaná, na to, že je to samý plast ...

stresmenka
5. únor 2009

janina ďakuejm veľmi pekne tak na vozenie po byte trošku drahá hračka ☹

janina1977
5. únor 2009

keď môžeme odporúčať ... skús odrážadlá od firmy injusa 🙂

stresmenka
5. únor 2009

dala som si inzerát do bazáru že kúpim, lebo mne sa nové neoplatí ja už deti asi nie 😒

muminek1
5. únor 2009

agi: meli bysme ho mit ted v sobtou takze vyzkousime a dam vedet jake je a jak se na to tvari 🙂 to puky se mi lbi taky moc

emjee
7. únor 2009

dahlia23 • 1d • Dnes o 12:33
Ahojte maminy! Chcem sa spýtať, či má Váš drobec odrážadlo, ktoré vyzerá ako bicykel bez pedálov. Našla som zopár stránok a modelov od rôznych výrobcov, ale neviem, pre ktoré sa rozhodnúť. A či to nie je zbytočne veľká investícia.
Ďakujem za rady.

mirka414 • 1d • Dnes o 12:46
my sme mali auticko a je super malinka ho pouziva dodnes.podla mna staci uplne jednoduche.

jarka007 • 3d • Dnes o 12:58
super vec, hlavne pre aktivne deticky. nasa dcera sa potom velmi lahko, v 3 rokoch, naucila byciklovat. a pouziva ho aj dnes ako 5rocna. tvoja mala je ale este primala, zmysel to ma tak od 2 - 2,5 roka.

dahlia23 • 1d • Dnes o 13:02
my by sme jej to chceli kúpiť k narodkám, tie má v apríli. len ma napadlo, že k tomu asi bude treba aj prilbu. také normálne odrážadlo - lietadielko máme, ale toto chcem hlavne kvôli tomu, aby sa naučila udržať rovnováhu na 2 kolesách. takže do toho asi predsa len pôjdeme, ak to nebude záležitosť jednej sezóny.

jarka007 • 3d • Dnes o 13:08
my davame prilbu vzdy, istota . zalezi ale na dietati, ake je aktivne. nasa suseda je taka placha tucnucka a tej sa veru na "Laufrad" nechcelo. nam sa to vyplatilo. mali sme od kettlera. ak niekde najdem fotku pridam.

jarka007 • 3d • Dnes o 13:10
a to sa na SR vola odrazadlo ?

mirka414 • 1d • Dnes o 13:16
u nas sa osvedcilo toto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

danu • 1d • Dnes o 13:32
skus sa pozriet este sem je tu tema a mas tam aj odrazadla bez pedalov
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dahlia23 • 1d • Dnes o 13:32
myslím že sa tomu hovorí aj runbike, ale našla som to ako odrážadlo. páči sa mi jedno od českého výrobcu - Davídek. je od 2 rokov do nosnosti 75 kg. takže asi to bude to pravé
a naša malá je dosť akčná, takže hádam sa jej to bude páčiť

dahlia23 • 1d • Dnes o 13:35
ja viem, ale tam maminky riešia odrážadlá pre ročné detičky a to sme my už prekonali . mali sme také chodítko - odrážadlo od Fisher price, rýchlo som sa toho zbavila. Ale máme také lietadielko macko Pu, to je super, ale ako hračka, nie ako športová potreba. a radi by sme rozvíjali aj túto stránku dieťaťa.

mirka414 • 1d • Dnes o 13:45
dahlia23 hod link alebo obrazok...

jarka007 • 3d • Dnes o 14:01
nieco taketo,
http://www.skandic.de/index.php?cat=LAUFRAD&gcl...

ale bez brzd sme mali. ako brzdy popuzivala nohy. ti esu v tomto veku zbytocne. kupili sme jej vtedy aj dreveny, ale ten sa jej nepacil, tak sme ho predali.

martinadt • 1d • Dnes o 14:09
u nás sa odrážadlo využívalo iba na to, že malá ho tlačila, skôr u nás fungovalo autíčko v ktorom som malú tlačila ja teraz dostala aj s pedálikmi tak po byte nejako skúša ale malú to až tak moc nejako nezaujalo

vroni • 1d • Dnes o 14:14
my bicykel mame, mala ho miluje, s klasickym autom na odrazanie je to neporovnatelne, ale az od toho cca dva a pol roka, dovtedy nevedela poriadne udrzat rovnovahu a jazdila len na aute (ona je dost malicka) Ale vhodny je ten bicyklik len pre maminy s dobrou kondickou, dieta na nom vie vyvinut slusnu rychlost....

dahlia23 • 1d • Dnes o 14:32
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4119268
tento mám na mysli, sa mi, ale je to v princípe to isté, ako si sem dala Ty, Jarka.

jarka007 • 3d • Dnes o 14:35
vroni s tou rychlostou mas pravdu. je to naozaj neuveritelne rychle . a na zaciatku to moze byt aj trochu frustrujuce, ked dieta nedokaze udrzat rovnovahu. nasa tak par krat hodila "laufrad" o zem, ked jej to neslo. ale trvalo to max. 2 dni a uz to vedela. len tie topanky ..., tak tie mala z brzdenia vzdy vydrate.

dahlia23 • 1d • Dnes o 14:37
vroni, ja dúfam, že o rok už budeme mať bicyklík tiež, ale teraz je ešte malá. ale bicykle ju fascinujú. máme dokonca aj trojkolku, na nej sa rada vozila - teda, keď som ju tlačila. dostala ju minulý rok, ale ešte nedočiahla na pedále. myslím si, že na nej nebude chodiť ani teraz, pretože segrin syn tú trojkolku skúšal a veľmi ťažko sa pedálovalo, keďže má robustné kolesá a pedále na prednom kolese. to je fakt na vozenie malých detí a nie na bicyklovanie sa.
Vroni, a má malá aj pomocné kolieska alebo nie? my by sme toto radi obišli...

dahlia23 • 1d • Dnes o 14:39
jej, vroni, ja som sa asi sekla, myslela som si, že malá už jazdí na normálnom bicyklíku.
Takže mám chystať staré topánky?

jarka007 • 3d • Dnes o 14:39
no presne take nieco dahlia. akurat tie brzdy sme nemali. vtedy som si o tom doost precitala a radili na zaciatok nedavat brzdy, aby dieta nebolo este viacej popletene. a ked to beries tak, ze chces mat min. este jedno dieta, tak sa ti to ako investicia oplati, pre dalsie...

dahlia23 • 1d • Dnes o 14:42
aj ja by som rada mala ďalšie dieťa, aj segra. tak hádam to využijeme. zatiaľ mám ja veľa vecí po sestre a nech má aj ona niečo po mne.

dahlia23 • 1d • Dnes o 14:42
jarka, neviem, kde bývate, ale koľko tam u Vás vyšla taká sranda?

jarka007 • 3d • Dnes o 15:06
dahlia okolo 30-40Euro. V Nemecku . Tu to ma vela deti, berie sa to aky taky prechod na bycikel. Ked sme to doniesli dcere na SR, tak sa za nami otacali . Samozrejme tie drevene su este drahsie, okolo 125 Euro, ale najlacnejsi kovovy Ratz Fatz vyjde tusim na nejakych 25 Euro.

dahlia23
7. únor 2009

No neviem, ten Ratz Fatz som pozerala, niekde v rakúsko som ho našla za 19,90 , ale neboli tam naň dobré ohlasy. Že vraj kvalita od veci. Tak neviem. ☹ A na SK ho majú tiež, ale najlacnejšie za 42 eur. Trochu divné. 😠
Tak fakt zvažujem toho Davídka, v čechách je za 52 eur, namiesto našich 66. Fakt nechápem, prečo je u nás všetko také premrštené. ☹

denisocka
7. únor 2009

ahojte,tak ja idem objednať puky wutsch, syn ma teraz 13mes,tak hadam to využijeme kým dorastie na take niečo -ako odražadlo Dávidek

dahlia23
7. únor 2009

jejj, to je pekné, ale teda tiež dosť drahé. keď si predstavím ako sme využili všetky tie veci doteraz.... ale snáď sa to bude malému páčiť. našej Lenke sa na klasickom odrážadle voziť nechce. tak dúúúfam, že s Davídkom to bude iné. 🙂

denisocka
7. únor 2009

dahlia,už ho áte doma? je jej dobre? ja sa bojim že kupim puky a v roku a pol-v tele mu bude male,teda žeby už mohol mať poriadne väčšie

vroni
7. únor 2009

dahlia, ona vie aj na normalnom bicykli, pomocne kolieska sme nepouzili nikdy, ale na laufrade je (zatial) rychlejsia, takze moc nepedaluje, mozno na rok. Ten Ratz Fatz ma umelohmotne kolieska a je fakt len na jedno dieta, preto ta cena, po roku, maximalne dvoch ho mozes vyhodit. Na Slovensku sa hracky a veci pre deti predavaju za ceny, ze sa jednemu pretacaju zrenicky, asi su Slovaci stasne bohati!!!! (to nemiestne zartujem) 😉

dahlia23
7. únor 2009

ešte ho nemáme. keď budeme mať, napíšem skúsenosť. 🙂
inak, ešte bolo fajn odrážadlo toto:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_odrazadla-a-tro...
to má kamoškina malá, už má cez dva roky, ale kúpili jej to, keď mala rok a jazdí na tom ako šarkan.
je to lahúčke, skladné a úzke medzi nožky. stabilita je tiež ok. my sme ho najprv chceli kúpiť, ale potom som našla davídka, keďže našu hviezdu fascinujú bicykle, tak kúpime radšej to.