Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
28. únor 2009

lennis, mě pošly ty fotky 😉

lennis
1. bře 2009

Holky, dnes úspěch - kvasnicová polívka mu jela, před tím ji 2x odmítl, mamka to na něj zkouší furt dokola 😀 😀 😀

krembonzur
1. bře 2009

cus, ja jsem taky kvasnicovou uvarila prvne v zivote pred cca 2 mes-sama jsem byla zvedava, jake to je a dneska jsem rada,ze ji znam-uplne ji miluju a jenik taky 😀 mnam mnam mnam... 😀 😀 a pak hubni, ze?

lennis
1. bře 2009

taky ji děláš jako knedlíčkovou???

krembonzur
1. bře 2009

nene, ja si najemno nastrouham mrkvicku, kterou na oliv. ci masle osmahnu spolecne s vlockama a zaliju varici vodou a varim...a po asi cca 10-15 min pridam smes, kterou jsem unahnala na panvi, zas na trose olivace jsem tam ty drozde tak nejak posmazila ci co a pridala tam potom jedno vajicko a nejak to tak hnacala-smazila a nekdy to zakapnu troskou vody a jeste to jako posmazim-jsou z toho takove cucky,ktere pak do te polivky vrazim a varim a varim...nekdy to zahustim dets. krupickou, nebo mam nejakou x zrnou bio kasi, ktero jena nechce jist jako kasi,tak tou kasi zahustuju-je to moc dobre a samo to nejak kapku osolim, ci tam dam z dm ten alnatura bujon zeleninovy, ale jen kapku...ja to pokazde delam jinak... 🙂 si totiz nepamatuju ani jeden recept, tak to tak nejak kombinuju... a jak to delas ty?ja knedlicky neumim skoro zadne 😀

lennis
1. bře 2009

taky ňahňám na másle či oleji, pak odstavím a přidám vše jak do knedlíčků, cibuli, česnek, vajíčko, strouhanku a udělám knedle nebo to protáhnu skrz sítko nebo struhadlo a zahustím taky co mám, nudle, krupička, písmenka atd.... 😉

sarkabrezen
autor
2. bře 2009

ahoj kuchařinky, tak jak se máte? janusko co noční kojení? a když malá v noci nekojí, tak ti spí? nebudí se?

my měli náročný víkend... v sobotu velký karneval, v neděli narozeniny jedné babičky... nevím, jestli je to tím, že jsem přestala přes den kojit, ale jsou dny, kdy se ode mně malá prostě nehne a visí na mně jak klíště... a nechce ani k taťkovi, k babičce, tetě... k nikomu. to bylo zrovna v sobotu a já už byla úplně hotová. když jsem stávkovala tak samozřejmě řev jak blázen a furt jenom maminka, maminka... je to vyčerpávající. mám pocit, že když jsem kojila, tak tohle bylo lepší, přišla, napila se a zase odběhla a byla s ostatníma. ale teď si mně hlídá, nemůžu na krok. nemáte stejnou zkušenost holky? nestalo se vám to po odstavení?

jituska
2. bře 2009

Šári, jo já mám taky malého ocáska doma, pořád byl u mě, ale teď už je to lepší. Ze začátku to tak je. Nechtěl ani za tatínkem a to bylo co říct.

Drožďová polívka-tu nemusím, ale Jituška ji miluje a Jurda přímo nesnáší 🙂tak pak vařte, když jeden jí to a druhej to 🙂

sarkabrezen
autor
2. bře 2009

joo a ještě jsem se holky chtěla poradit s čůráním. Adi je doma bez plíny, často se jí ptám, ona chodí čůrat na nočník když se jí chce, to už je celkem v pohodě. Sice moc nechodí sama, musím se často ptám a posílat ji, ale když se jí skutečně chce, tak jde když ji pošlu. Jenže to je jen když nemá plínu. A musí být úplně na holo. Když mezi těma nožkama něco cítí, třeba i jen kalhotky, tak to bere, že prostě na nočník chodit nemusí a čůrá jak to přijde. Když se jí zeptám nebo ji chci dostat na nočník, tak mi řekne, že nemusí, protože má plínu. Poraďte holky, jak jí mám tuhle logiku rozmluvit?? 😨

lennis
2. bře 2009

Šári, tak takhle to u nás funguje taktéž, když ho posadím, tak se vyčůrá, čůrá sám když je nahatej, to ze sebe tlačí i kapičky, ale někdy, když má slipky a punčochy, tak to při hraní klidně pustí a hraje si dál a jak to studí, tak řekne e e a přijde. Jak, kdy. Někdy se sápe sám na záchod, je to fakt jak kdy.
Taky se na mně lepil a lepí dál, je to závislák na mamince. Někdy ani nechce tátu, když přijde z práce, schovává se a nechce k němu, to taky nevím co znamená a jen se ráno probudí, tak táta, táta, večer jsem ho uspávala já, on si došel pro manžu a usínali spolu, total mně vyšachovali 😀 .
Šári vydrž, zlepší se to, je to pro ni vše nový, trochu se otrká a bude líp, posiluje sebevědomí 😉

sarkabrezen
autor
2. bře 2009

tak to jsem ráda, že je to snad "věkem" a časem se to zlepší... ještě počkám, co napíše januska, ony jsou s Eli hvězdy na čůrání 😵

chystám se s malou do bazénu, nechci chodit na takovéto organizované batolecí plavání... kde mně budou nutit dělat s ní tohle a tamto a potápět a tak... radši jsem si říkala, že zkusím zajít sama jen tak někam, kde je dětský bazének... tak jsem objevila v nedalekých Kravařích, kde mají dokonce dva dětské, "hloubka" 40 a 60 cm, tak uvažuju, že tam zajdem. Jsem zvědavá, jak se jí bude líbit... už se připravujem na léto 😵

chodíte holky s prďolkama normálně už jako na bazén?

jituska
2. bře 2009

Tak s tím nočníkem je to u nás to samý, přitom mluví a opakuje všechno a neřekne si, že chce na nočník, dokonce stojí, nohy skřížený, drží se mezi nohama a ptám se ho, jestli půjde čůrat, tak prý ne. Jen zajdu za roh, už sedí na nočníku a tak si myslím, že na to chce být sám, jsem ho pozorovala 🙂 tohle trvá dlouho, už má na to věk, pořád ho musím upozorňovat. Snad se to zlepší, páč Jituška už byla absolutně bez plínky ve 2letech a 4měsících, i na noc. Dnes do rána malý nepil vůbec nic, večer moc taky ne a ráno se vzbudí a plínka až pod kolenama, tak já nevím, kde se to v něm bere. Kdyby v noci nečůral, plínku seberu a je to. Takhle dumám a dumám. dnes e zeptám kámošky, má tříletou holčičku, chodila jí na nočník už od roka úplně v pohodě, ale na noc má plínku doteď. Švagrová mi zase říkala, že její 6ti letá dcera chodí v noci tak 2x na Wc, že to prostě nevydrží, záleží asi na člověku samotném.
Vy jste mladší, vy máte čas to dopilovat.

sarkabrezen
autor
2. bře 2009

No o noci já ještě neuvažuju vůbec, dokud kojíme, tak to je jasný, že plínu musí mít... ale přes den už bych to chtěla pomalu zlepšovat. 😕

j.a.n.u.s.
2. bře 2009

Ahoooooj!

Hele, kazdy (si myslim) ma mocak jinak velikej....ja mam kapacitu obrovskou! takze v noci ani nechodim...a Elula to zdedila po me!
S tim curanim...hm, co kdybys ji sari nedala kalhotky, a nemela by pocit, ze ma plinu, v tech stramplikach je to volnejsi....ja jsem sla do uceni El s tim, ze budou nehody a ony jeste nekdy jsou! Ale to uz mam pripravene levnejsi pliny a jde to pekne odsat-utrit-vycistit....a tak nejak pochopila, ze bez pliny cura na koberec. Ale vas pripad..no, fakt to zkus, nebo ji davej dlouhou sukni bez kalhotek.....to je jenom otazka par tydnu, uvidis, ze pak to pochopi...

KOjeni v noci neni uz tyden! Ale furt se budi na to curani, ale to tam je mamka, kdyz nebude tak nevim co bude 😀 ...jak rikam, s jarem to odezni samo!.doufam...

Bazen? Jeeee, to je vzdycky big vec u nas....El se na to uplne trepe....ja s ni zacla chodit sama od roku, bez plavani kojencu....jen tak na chvilinku (cca15min), bo byla mala, ted uz vydrzi dyl.A je to fakt sranda, miluje vodu a splouchani a bublani...
sari, vubec na nic necekej a supsupsup do vodicky....byt na me, chodime kazdy tyden!
🙂

jitu...chlapecek od sousedky to ma taky..musi byt sam, jinak nic!

Jo a s tim "lepenim se k mame" to jsem taky slysela, dobry je v ty dobe odstaveni a po nasadit mazlici hodinky...fakt-mazlit se kdykoli to jde...

JInak uz je brezeeeen! Churaaaaa!

krembonzur
2. bře 2009

ahoj holky, no kucharky, sari-to jsi prehnala, teda aspon u me, pac ja to vareni tak nejak-proste maturuju skoro u vseho... 😀 ale uz se zlepsuju-teda si myslim 😀 😀
curani-ja to zatim nehrotim, nechavam to na leto a doufam, ze ho to naucim nejak v lete na zahrade...i kdyz posl. dobou je strasne dole kolem dupky - no fakt hruza, nevim, jestli je to z plinek-mame uplne nove...uz ho ani neutiram ubrouskama a rovnou sprchuju nebo ho necham v te vane cachat...vestinou tim zaciname rano...ufufu...je to od te doby, co jsem byla pryc...kazdopadne nocnik nechce, max si do neho nalije piti a pak to chce pit 😝 😝 a nebo si na to sedne, ale obleceny...
jo a tata-od te doby, co jsem byla pryc, tak je to jen tata, tata, mam je mu ukradena, takze sari, doporucuju nekam vyrazit-ja jsem taky byla no.1, ale ted jsem spadla z lopatky 😎

jituska
2. bře 2009

Na plaváná jsme chodili sami tak kolem roka a musel s námi chodit tatínek, dvě děti jsem prostě nezvládala, Jituška skákala všude. Teď nechodíme. S Jituškou jsem chodila i do kurzu a je vodník větší, asi to něco mělo do sebe, když byla od mala ve vodě. Teď má plavání se školkou a s Jurdem možná taky zajdeme, až bude tepleji, tenkrát před rokem z toho nějak onemocněl.
Holky, dnes je venku teplo, já už cítím jaro 🙂

j.a.n.u.s.
2. bře 2009

jitu...nemas napsane odkud jste.....u nas to vypada tak vselijak, ja citim tak akorat smog...bleee, chci taky vuni jara! U nas je 7st....

jituska
2. bře 2009

Třebíč

krembonzur
2. bře 2009

jee, trebic,tam jsem sice byla parit snad jen 1x, ale bylo to tam moc fajn!! 😉
my jsme plavani taky vzdali, jenika tam nejvic bavilo se cvachtat a kopat-to teda mel kolem 7-8 mes, ale pozdeji uz nechtel nic moc delat-takove to povinne, chtel delat jen to, co ho bavilo...takze jsem se rozhodla pres zimu nechodit a uvidime, jak to bude vypadat ted v lete doma v bazene..
janus, to je dneska hnus, co?a vcera bylo uz citit jaro-potazmo leto...uplne slysim tu pisnicku-love is in the air... 😀

lennis
2. bře 2009

Taky my jsme loni absolvovali jeden kurz s kojencema, ale náš Honys, že!!! Jen aby nemusel dělat vše co ostatní, tak vymejšlel, zajímalo ho vše okolo a žádný básničky a kopy kopy kopy atd.....navíc nesnášel polejvání hlavy a obličeje a jen jsem řekla povel, tak se mi sápal z vany, takže jsem to nehrotila, lektorka ho 2x ponořila, mně to rvalo srdce, ale zvládnul to, dostal diplom a nazdar. Bylo to od dubna do června a máme venkovní bazén na zahradě, takže jsem chtěla, aby byl zvyklý na vodu a jak s ním mám manipulovat atd...jeho to nebavilo, mně už pak taky ne, ale dochodili jsme to, pak jsme na další už nešli, to že se nepotápí od roka pod vodou nepovažuji za jeho pokrok ve vývoji, nebo že by to byl nějaký zlom jako třeba lezení, sedění a chození atd...takže tak.
Chodíme většinou v pátek na plavčo s kámoškou co líbáme potají 😀 😀 😀 a děcka se na to klepou jak ratlíci, naposledy mi vydržel 40 min ve vodě, nemůžu ho odtamtud dostat. Když jsme na konci léta zazimovali bazén, tak řval jak tur!! Miluje vodu a určo Šári běžte 😀 😀 😀

lennis
2. bře 2009

Moni, hormony makaj co????? 😀 😀 😀 jaro se blíží ...........

jituska
2. bře 2009

Krembonzur: a kde jste v Třebíči pařili?
Tak já teda koukám a v Karviný jsem nebyla, byla jsem v Ostravě. Jestli je to daleko, to nevím a v Rychnově jsem taky nebyla. A na Mallorce taky ne a hned bych letěla nebo třeba na Maledivy 😀 😀 😀 😀

jituska
2. bře 2009

Lennis, akorát jsem mrkla na Vaše fotky z Liberce, nejlepší je ta, jak jsi vyfocená s tím Norem, ten byl pěkně zakuklenej v kožíšku 🙂 Jinak tam musela být super atmosféra, fanoušci s vlajkama a fakt dost lidí. A Honzík má teda pořádný kukadla 😕

jituska
2. bře 2009

Kdo se tady jmenuje Moni? Asi krembonzur?

lennis
2. bře 2009

S tím Norem to je hned po tom, co vyhráli, na ten finish na stadionu mně manža vzal na ramena, tak to byl fakt super zážitek, že jsem to viděla na vlastní oči a být takhle součást je úžasný, můj sen je Olympiáda v Londýně za 3 roky 😀 😀 😀 , letos letíme do Anglie v létě, tak možná se mi to splní i za 3 roky 😎

krembonzur
2. bře 2009

jojo, ja jsem kremovabonzur-mona... 😉 hele, hormony se mi melou porad... 😀 lennis, u nas to bylo na plavcu hodne podobne-to jsou ti nasi janci 🙂 takze jsem to taky prestala provozovat a uzival si to v lete venku s dedou v bazenu-nebo teda spise se mnou... 🙂
je jitus-to bylo tak strasne davno, ja fakt nevim, ale hodne se mi tam libilo! 🙂

jituska
2. bře 2009

Jo, Lennis, za tři roky poletíš, pokud nebudeš těhotná 😀

Jo, Třebíč není špatná, hlavně tu skoro vůbec neprší, ale je tu nezaměstnanost ☹ a samej kopec, město je v údolí a obydlené části jsou zase v kopci. No když jedu k našim, tak musím jet dolů a pak zase se trmácet nahoru do nemožnýho kopce 😖 A chybí mi tu nějaké stezky pro cyklisty nebo na kolečkové brusle.

Tak jsem asi natvrdlá, takže Monika a dál nevím, no dál je jedno 😀

Malej spí, vstával v sšest, pak jsme šli do školky a pak z nákupu a kolem poledne jsem na půl hodky šli taky obejít barák ,tak vytuhl a teď jsem volala s.o.s babi, aby z práce jela sem za ním, že musím jít pro Jitušku do školky, no komplikace hrozný 😀 😀 😀 Páč on se do třech nevzbudí a pokud jo, tak bude uřvanej a já ji mám napsanou do 15h.

lennis
2. bře 2009

z Třebíče znám Moniku Grenovou - teda za svobodna byla.

jituska
2. bře 2009

Lennis, tak tu neznám 😉

jituska
2. bře 2009

lennis a teď v létě letíte do Londýna na dovču nebo se tam děje nějaká událost třeba sportovní, o které nevím 😨