Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

j.a.n.u.s.
12. bře 2009

jitu...jeste ne, teprve se na ni chystam...

Eloushek uz spi, opet na rukach ☹ ....ale i to pak vychytame. Spala celou noc! Ja su tak krasne vyspata!!!! 😀

jituska
12. bře 2009

Tak vy spíte celou noc a ještě teď? 😕 Vy jste nějací spáči 😨
Bych taky spala, ale děti mi tady lítají.

j.a.n.u.s.
12. bře 2009

Neee...ted uz spi zase! 😀 😀 😀 taky vstavala po seste, a to jeste nadavala ze ji vzbudilo auto(popelari)...tytyty auto jedno skajede...jsem se lamala smichy!

helen155
12. bře 2009

Ahojte, mám dcérku Viktorku ktorá bude mať v máji dva roky a práve ju odúčam od kojenia. Môj najväčší problém bol, že Viktorka pri kojení aj zaspáva - inak ani zaspať nevie. Kojila som ju ráno, na obed keď išla spať, večer a takmer celú noc som ju mala na prsníku.. Začala som ju odúčať asi pred mesiacom a to len na obed, začala som užívať homeopatiká a zaväzovať si prsia, lieky mi však nezabrali no malá si akosi zvykla že cez deň už jej to ani nechýba. Zaspávanie síce trvá dlhšie ako pri kojení ale vždy zaspí a na cecíky ako im povie sa už ani neopýta. Najhoršie bolo, že ak som to na ňu chcela vyskúšať večer tak spustila cirkus a ja som jej podľahla a nakojila ju. Predvčerom som bola u ženskej lekárky a ona mi dala injekciu na zastavenie laktácie, veľmi som sa potešila že ak nebudem mať mlieko tak to hádam skôr pochopí.. Šok nastal až keď mi povedala že injekcie sa berú 3 dni a počas toho už nemôžem kojiť.. Takže máme za sebou prvú noc bez kojenia a nechcem to zakrikúť ale nebolo to až tak strašné ako som očakávala. Večer síce zaspala až o 22:30 ale bez kojenia čo bol už úspech, zobudila sa 1:30 a poplakala si 30 minút - vôbec som sa jej nevenovala nechala som ju vyplakať a sama zaspala - keď som sa ju snažila utíšiť bola viac nervózna ako keď som si ju nevšímala, potom sa zobudila až ráno okolo pól piatej a zase si poplakala ale už len nejakých 5 minút a opäť zaspala, vstala až o cca 7:30 s úsmevom na tvári 🙂 Celý deň som však tŕpla ako to bude večer a hlavne v noci, takže večer bol chvíľku cirkus ale fakt len chvíľočku a celú noc krásne hajala až kým manželovi ráno nezazvonil budík o 6:15 a myslím že by inak hajala aj dlhšie... vôbec neplakala a na "cec" si ani nespomenula 🙂) Tak teraz len dúfam, že jej to takto ostane ...

sarkabrezen
autor
12. bře 2009

Moje ježibaba malá se sice celou noc budila, protože tu včerejší scénu prožívala v noci ještě jednou, bobek malý (děsně mluví ze spaní, takže když má špatné sny, vím o čem)... ale od 7 už stihla pomalovat vodovkama všechny panenky a teď je v lavoru všechny koupe... uprostřed obýváku samozřejmě - no vypadá to tam přesně jak to zní 😅

skajede auto 😀

jitus takže říkáš ve dvou a půl už to bude ustupovat - takže už JEN půl roku?? 😲 no to je mi hned líp 😅

sarkabrezen
autor
12. bře 2009

helen tak to je super, to máte super průběh... přeju ať to vydrží... 😵

jituska
12. bře 2009

😀 😀 😀
Janus, tak běž spát taky, jestli chceš. Ty auta jsou votřes, ale u nás tady nic moc nejezdí, silnice je daleko, akorát v létě, když jsou otevřená okna, tak mě vytáčí lidi, co krafou pod oknama. Vždycky když spal a já měla plno úklidu. Teď už v létě ale spát asi nebude.
Je normální, abych byla na nervy z Jitušky? Já nevím, kde se to v ní bere, něco jí naštve, tak hned vyskočí a poskakuje 😨 Mě to vždycky rozhodí, že ani nevím, co jí na to říct. má nějaké divné obodobí, ani jíst nechce, tak dáváme rybí tuk a když je třeba pozoruju někdy v pokojíku, jak si hrají a ona má špatnou náladu a myslí si, že ji nevidím, tak třeba jde a mlátí Juráša do zad a že se tak jako nehraje s hračkama a rozháže mu to. Ona má už své hraní a on taky, takové to ještě malé a jí se to nelíbí, tak to takhle asi dělá. Jsem jí pak řekla, že jsem jí u dveří sledovala, jak se škaredě chová a proč mu to dělá, tak prý neví. Jakoby z ničehonic utržená z řetězu. Mě tak naštve a leží mi to v hlavě a pak snad nevědomky dávám tu lásku Jurdovi, jak jsem tady už psala a přitom mě to tak štve ☹ a vím, že to není správný ☹, takhle je jako dělit.

sarkabrezen
autor
12. bře 2009

u nás by nevšímat si jí v noci když se rozhodne, že jí musím dát napít nefungovalo... nejde si totiž nevšímat, když vám někdo rve tričko z těla a kope vás hlava nehlava... 😠

helen155
12. bře 2009

sarkabrezen to aj moja malá robí, kope a ťahá veci, ale nechám ju tak - ju to prestane vždy baviť 🙂 ale na to som prišla až teraz keď som ju začala odúčať od kojenia... včera som bola na tú druhú injekciu a doktorka mi povedala, že ma malá len vydiera tým plačom a zistila som že má pravdu..

vija2
12. bře 2009

ahoj ,my sme boli tak podobne natom ,,,ale čaro celého je ako prestaneš kojiť zabiješ aj 3muchy 1ranou,,,bude lepšie spať môj sa budil 3krát za noc teraz už len 1krát aj to len na hlt pitia a spí dalej...viac začal papkať ale to zas nepomohlo v jeho výberčivosti 😖 a už si nenatahujem chrbát...asi tolko

helen155
12. bře 2009

malá papá celkom dobre, práve sa obávam aby moc nepribrala lebo aj tak sa mi už vidí dosť veľká 😀 ale stým spánkom to je niečo úžasné - už ani nepamätám kedy som sa tak dobre vyspala..

j.a.n.u.s.
12. bře 2009

Holky..ahoj helen.....zasekla jsem se na www.makemebabies.com a nechala jsem si udelat dite s celebritou hahaha! Ale stejne nejhezci mam s Petou...haha

j.a.n.u.s.
12. bře 2009

Zasek, co????? 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
12. bře 2009

janusko super stránky! mně ti čoveče to vyšlo tak super... fakt na tom něco bude...

sarkabrezen
autor
12. bře 2009

🙂

krembonzur
12. bře 2009

dobre odpo-gratuluju vsem nekojicim matkam!!! 🙂
co to je to pocasi?proc v havirove a okoli snezi???co jsme komu udelali???????!!!!!!! 😝

sarkabrezen
autor
12. bře 2009

ahooj kremik, sníh s deštěm se střídá i tady v Ově 🙄

ale to mně nemůže rozházet, nebo já mám po dlouhé době hoďku volna 😵 malá usla doma a já si uvařila kafíčko a dávám nohy na stůl 😵

cvalda
12. bře 2009

ahojda,tak u nás vyjímečně nesněží,ale svítí mozol 😀 ,tatí razil s prckem ven a já ač nerada jdu žehlit,páč vvečer se k tomu nemužu dokopat 😀 Takže Šári,závidím ty nohy hore 😠 😝

cvalda
12. bře 2009

jo a zapoměla jsem pozdravit Helen a její Viktorku,koukám,že ty Viktorky jsou stejné,ta naše to je to samé ,co ta tvoje helen,jen my teda přes noc kojíme jen jednou max dvakrát a ještě teda neodstavujem,ale už se na to psychicky připravuju 😀 ,naše baští vše,ale málo,ale přibívá normílně je dost veliká na 18 měs.86 cm a 10300g,Dr.říkala,že by mohla mít o kilo víc na svoji výšku 😒 ted už fak letím na to prádlo 😕

lennis
12. bře 2009

Ahojda holky, konečně zas jsem tu. Nekojícím - gratulace 🙂
Holky, na makemebabies jsem už taky byla 😀 , Honys si je docela podobný, jen je tam blonďatej, což je asi "po mně" odbarvený blondýně 😀 😀 😀 ,ale holčičku nám udělali krásnou, 😀 tak se třeba jednou zadaří 🙂 . Mám předpovězený 2kluky, tak nevím......
U nás rýma, kašel atd...Honys se docela drží, trochu huhňá, ale já se z toho nemůžu vysekat. Už máme doma i echinaceu, tak jsem zvědavá na ten zázrak 🙂

jituska
12. bře 2009

Kde že to dnes sněží a prší? U nás na Vysočině celkem pěkně, po sněhu a dešti ani památky, dokonce jsme byli na vycházce, ale fučí vítr a vezla jsem si miminko v kočáru 😀 : Jurda usnul v kočáru, taktak jsem ho tam narvala, oblečeného, fusak, deka, nánožník, délka akorát, za ty dvě hodky se ani nepohnul a prošmejdili jsme obchody a bylo to🙂 Když sedí, tak se do kočáru vejde, ale jak leží, tak teda ne, no měří 96 cm, tak co bych taky chtěla, že? Jen teda nevím, jak na jaře, jestli mi tam usne a já povezu přerostlý děcko v kočáru. Včera jsme totiž byli ve městě, jeli jsme jen busem a po celém městě jsem ho nosila, moje ruce a záda 😒
Musím taky zajít na makemebabies, jestli to sedí 😀

Jo, jinak v noci před tím ěsícem po mě Jurda taky lezl apod., taky jsem zkusila si ho nevšímat a pak to vzdal a usnul. Dnes dopol. čumákoval na mě, prý je kásný pepe 😀 😀

lennis
12. bře 2009

mně je taky furt omatlává a obhlíží a moc se mu líběj, dnes dopo řval jak tur, nechtěl z venku domů, tak si mě svlíknul a mazlil si je. Je to úžasný od těch dětí 😀
u nás vítr, kosa, hnus, občas slunko, víkend má být jarní, no nevím

jituska
12. bře 2009

Jo, to jsou mazílci, si vždycky říkám, že kdyby nás někdo viděl, že si o nás teda pomyslí. Jsem zvědavá, jak bude reagovat, až vlezu do plavek. Potřebovala bych nový plavky, no hlavně jinou postavu 😀

cvalda
12. bře 2009

jo ,tak na to jsem zvědavá až přestaneme taky kojit,protože mě je furt taky matlá,to muže být najedená a jakmile se převlíkám jde po mě 😀 závisláci,to mají asi po tatíncích 😀

cvalda
12. bře 2009

leni u nás dnes celkem slušné počásko jen studenej vítr fujjjjjjjj,to k nám zaválo asi od vás,přeci jenom jste za rohem 😀

jituska
12. bře 2009

😀 jo, to mají po tatíncích, přesně tak
Ne že to počasí pošlete k nám a zítra tady bude hrozně.
Janus a volala jsi na tu práci?

lennis
12. bře 2009

Cvalíku, tak nám sem koukej poslat něco pěknýho, tak 15°C a sluníčko, a´t můžeme konečně ven na kafíčko🙂, pergola už čeká a o bezénu ani nemluvím. Včera jsem koukala na fotky, když prdelka ještě miminečko, no je to kráááása, takhle se kochat a jak to uteklo, už mu budou 2roky. Před 2 lety jsem se valila jak velryba 😎 😎 😎

cvalda
12. bře 2009

tak zítra s lepším počáskem ahooojjjj 🙂

jituska
12. bře 2009

Aaaaa, tak ty ses Lennis kochala miminkem? Tak to budes mit brzo v ikonce, ze cekate miminko 🙂
A ještě nás tady lákej z bazénem, už aby to bylo.
Počkejte, já minulý rok nadávala, ať už je zima, že me zahrada nebaví a lítání p venku, ať jsem trochu doma a teď zase nadávám, ať zima končí, že mě to doma už nebaví: No nevím, co chci 😀

sarkabrezen
autor
12. bře 2009

Tak jsme byly dnes na tom bazéně! No na bazéně - v aquaparku v Kravařích - nááádhera, dva malé bazény pro prťata a samé vychytávky pro starší děti... prostě supr. Malá byla ze začátku ostražitá, ale jak se oťukávala a líbilo se jí tam čímdál víc tak mi bylo jasné, že bude problém... a taky že jo, že... odcházeli jsme odtama do sprch tak, že mi malá visela na noze a ryčela jak tur. v tomto duchu probíhalo celé oblíkání, já jsem se oblíkala, ona visela na klice od dveří k bazénu a když jsem začla oblíkat ji, tak to byl boj. svlíkla jsem ji gaťky, ona si je hned začla nandavat, než jsem oblíkla druhou botu byla první dole apod. asi si to dovede živě představit 🙂

no tak nevím... chci s ní chodit, to určitě jo, ale asi budu chodit dopoledne, ať tam můžem být dýl... a snad se to časem zlepší, to vyvádění je fakt mazec. čumící lidi mi nevadí, ať si čumí, když jsou kreténi, ale bylo jen tak tak, že si neublížila, je tam hodně lidí, kluzká podlaha, já to nezvládám když tam jsem s ní sama a ona takhle vyvádí se obléct, sbalit věci a ještě řešit vztekající se dítě... tak asi budu muset vzít vždycky taťku nebo nějakou babičkou s sebou...

ale jsem ráda, že se jí tam tak líbilo 😵