Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

maja.xx
21. bře 2009

Hezký víkend přeji všem, my se chystáme plavat, tak se tu jen otočím.

Janus, od tebe, a od vás všech, připomínky beru, vy jste zkušené odstavovatelky-dojičky 😀 , a vím že to myslíš dobře, tak mi do toho klidně kecej. Máš pravdu, že bych kozem neměla uklidňovat, ale když je to tak snadné 😅 , ale už se chystám odbourat kojení po spaní, ale absolutně si nedokážu představit, zrušit kojení před spaním.

Hele děvčata, nemluví už nějak moc ty vaše děti, Kremík, Šári? Jediné delší spojení, které Kajča zvládne, je: "kde je?" Šári, a co říká ta tvá beruška ze spaní, co se jí to honí hlavou?

sarkabrezen
autor
21. bře 2009

čau kočky, tak my teda noc o něco lepší než ty předešlé, ale k celé noci máme ještě hoooodně daleko... od 2 do 3 vzhůru, od 5 už pak kojení...

no ale má to něco do sebe, rodina už je nasnídaná, bábovku na zítřejší snídani mám v troubě... 😅

a za chvíli jdu k té holičce, po půl roce, bože já se tak těším, že se nechám asi nakrátko 😅

sarkabrezen
autor
21. bře 2009

maji, Kájka je ještě prďolík, vyčkej času, ještě jí ta pusa pojede až budeš vzpomínat... 😉

taky se chystám maji přestat po spaní... a před spaním, přesně jak píšeš, to si vůbec nedovedu představit... ale po spaní zruším!!!

j.a.n.u.s.
21. bře 2009

Cau....

...od vcerejska El natesuju, ze pujdem v sobotu rano na bazen....taky ze jsme sly, ale byly v Karvine zavody ☹ .... a tak jsme jeli do Bohumina do Aquaparku! 🙂 Kurna ja si tam pripadala jak vidlak! Jak vesnican ve velkomeste! Tobogan, virivka....venkovni plavani napojeno s vnitrkem(venku kosa jak cip!), takze v pare! Brouzdaliste pro mrnouse, vodostriky....no paraaaada!

Sari-ja jdu v utery k holicce, ale musi me vzit do vlastnich rukou-potrebuju obmenu!!!! A velkou!!!! Tak pak hod PRED a PO 😀 😀 😀 😀 😀

strociatka
21. bře 2009

ahoj maminky, priznam sa, necitala som uplen celu temu, ale mozno budete vediet poradit aj mne. Mala mi uplne odmieta papat prikrmy, ale je velmi ochotna vypit kasu cez flasu, vypit mliecko aj cajik, s tym problem nema ziadny. Preto si myslim, ze je zavisla na flasi. Tento stav u nas trva uz 4 mesiace a ja som s nervami na pokraji sialenstva. Skusila som ju vyhladovat - nezabralo, radsej bude hladna, ako by sa nechala nakrmit lyzickou. Uz neviem co mam robit, kde robim chybu?

sarkabrezen
autor
21. bře 2009

stroci: snad ti poradí holky, já nemůžu, mně malá nejí příkrmy do teď a to jsou jí skoro 2 ☹ a taky vůbec netuším, co mám dělat, kde dělám chybu... klasický oběd mi ještě nikdy nesnědla... je jen na pečivu, pudinku... apod. 😔

cvalda
21. bře 2009

ahojda,stroci,pokud malá dobře prospívá ,neřeš to,já kojím ,malá jí jak vrabec,naučila jsem ji aspon na pravidelnost,takže obědvá,ale jen trochu,někdy nechce,nenutím ,vynechám a dám jí třeba syrovou zeleninku chroupat ,ovoce,odpo pak jogurt,prospívá dobře ,doktorka mi řekla,že to je normální ,jsou prostě děti nejedlíci,až odtavím ,tak se to myslím o něco zlepší,ale myslí,,že ne o moc,prostě bude patřit k těm nejedlíkum.Pokud ti malá špatně prospívá,tak by to asi řešit chtělo s pediatrem,ale pokud je vše o.k,tak nenut děti si řeknou co potřebují,hlavně nabízet zeleninku,ovoce,my baštíme bio křupky ,kukuřičné,jahelné ,rýžové a bílé jogurty,přesnídávky vubec,jen syrové ovoce a to jen,že si ho sama kouše,nastrouhané ani náhodou,nejí ani kaše,nic sladkého a přesto jsme ready a velcí,jukni do albíčka a posud sama 10700g 86 cm v 18 měsích na kontrole u Dr.,takže se vubec nestresuj 😉 jinak zdravím všechny 🙂

sarkabrezen
autor
21. bře 2009

janusko - to je super, že jsi obhlídla Bohumín! my jezdíme až do těch Kravař, ale říkala jsem si, že kdyby s náma chtěla jet babi, která je z Petřvaldu u Karviné, tak bychom mohly vyrazit do toho Bohumína... 🙂

joooo holky - mám totální změnu na hlavě!! 😀 myslela jsem, že se jdu jen zastřihnout jako vždycky, ale byl tam takový mladý šikula, křupavý salátek 😎, no prostě klučina, kterého to očividně moc baví, a on hned jestli jsem neuvažovala o tomhle a tamtom... a vytahoval fotky... tak já nakonec rezignovaně se mu vložila do jeho rukou a řekla jsem, ať mi to ostříhá jak chce 😅 ...no přiznám se, že když mi to vzadu začal stříhat asi 2 cm u hlavy 😀 😀 tak mi trošku tuhly rysy 😀, ale výsledek se mi líbil, cítím se v tom moc fajn a o pár let mladší 😎 😎

krembonzur
21. bře 2009

sari-nenapinej-hod prosim foto!!!!!!!!cekaaaaam 😀

sarkabrezen
autor
21. bře 2009

tak jsem to práskla do albíčka 😀 ono to tak zepředu nevypadá, ale vzadu to mám fakt vzané až na hlavu!! mám to střihnuté prý do podkovy či co... 😝

krembonzur
21. bře 2009

sari-suuuuper!!!fakt ti to sekne!!ja jsem to taky kdysi tak nejak podobne mela, ale me se vlasy lehce toci, takze to nevypadalo tak dobre.... 😖 a ta hlaska, mlady sikula, krupavy salatek-to je hlina, to jsi me dostala!!!! 😀 hele a kde to bylo v ostrave??

maja.xx
21. bře 2009

Teda, Šári, jsi fakt kobra, kolikže ti je, 23? 😉 Malá mi už usnula a manžel je na diskotéce 😠 pracuje 😉 , jdu asi žehlit, jestli se přemluvím. 😅

sarkabrezen
autor
21. bře 2009

jééé já bych chtěla taky pracovat na diskotéce 😅

hele holky díky teda jooo, ale malá z toho tak nadšená nebyla... kojení teď před spaním u nás s pláčem! a to jen proto, že se myška neměla čeho chytnout! ona se totiž od malinka chytá mně za vlasy, při kojení, je to taková její "kotva v přístavu bezpečí a jistoty" no a teď šmátrala, šmátrala a hrozný pláč! "já bych chtěla vlásky" mi říká... pusinda moje zlatá, sem nevěděla, co dělat... tak jsem to tam honila co to šlo... no a nakonec už teda spí, no... 🙂

sarkabrezen
autor
21. bře 2009

jo kremik a v Arthurovi... kdyžtak můžu dát i kontakt na salátka 😉 😀

j.a.n.u.s.
22. bře 2009

Sari...moc hezke...neco takoveho jsem myslela taky 😉 ....v utery -mi drzte palce 😀 ...sari, chudera Ada.....ty ji chces vzit kozu a jeste si smiknes vlasy 🙄 😀 😀 😀

Mi pripadne, ze to Slunce je nejake vypnute ☹ styska se mi po jaru , te vuni kolem, po mravencich, po muskach(tech nee 😝 ), po cerstve trave a kosech po ranu....a taky toho, ze nebudu muset malou navlikat, ze ji jenom prakticky nasadim boty a jde se 😎

Prekrasnou nedeli vsem kdo touzi po jaru!

lennis
22. bře 2009

Šári, super, mám hoooodně podobný střih, já jedu 2.4. na melíry a na sestřih, jezdím tak za cca 6týdnů, mastí se mi hrozně vlasy, mám jich málo, takže o dlouhých si můžu nechat jenom zdát, takže potřebuju něco takhle sestříhanýho a tohle mi dost vyhovuje, vyživuju, jím vitamíny na vlasy a trochu se to lepší, ale jinak jsem je měla v šíleným stavu a stále mám.
Včera tady svítilo, ale byla zima, ve stínu 6st, ledový vítr od hor a na horách 70cm sněhu (cca 15km od nás ☹ ). Já snad ještě pojedu na lyže či co....
Dítě má tchyně, na oběd jdem k našim, tak mám volný dopo, doháním resty, co normal nestíhám. Máme trošku novou koupelnu, koupili jsme 2 skříňky do koupelny a 2 starý dali pryč, včera jsem to vygruntovala a teď se tam chodím kochat 😉 .
Šári, nafoť se ještě zezadu jak krátký to máš 😉 😉 😉

lennis
22. bře 2009

jo a dnes vstával o půl 6 ráno a večer usnul o půl 10, no co na to říct,ž e......

strociatka
22. bře 2009

dakujem vam, uz sommala pocit, ze takto papa/nepapa len moja certica, uz som jej aj vzala flasu a nikam to neviedlo. Flasu teda vratim a bude doma aspon klud 😉

radka.m.
22. bře 2009

strociatka-já bych teda prckovi tu flašku zpátky nedávala,pokud ti malá nechce hamat příkrmy,tak bych vytrvala a tu flašku s mlékem dávala jen max.2krát denně,v tomto věku už děti příkrmy nutně potřebují,mléko má být jenom doplnkem stravy,a vůbec není pravda,že pokud ti malá prospívá,tak je všechno o.k.už to není jenom o prospívání,ale o tom,že z normální stravy dostává dítě spoustu minerálů a vitamínů a různých látek,které prostě v mléce nejsou,nebo nepokryjí dostatečné množství,které je potřeba ke zdravému vývoji různých orgánů,takže pokud toto zanedbáš,tak by tvá malá mohla mít opravdu velký problém,který se objeví třeba až v době dospívání,nejde o to,aby ti jedla velké množství příkrmů,ale aby je snědla alespon v nějakém množství,neboj se jí jídlo pořád nabízet a když nebude chtít,tak bych jí místo toho určitě nedávala třeba mléko pro tvůj pocit,aby neměla hlad,však ještě nikdo u nás na hlad neumřel,když vytrváš,tak si stejně postupem času vezme,ono jí nic jiného nezbyde,ale musíš být důsledná,hodně rad ohledně výživy najdeš i na www.kojení.net,můžeš tam svůj problém i napsat do poradny,ale určo ti poradí zhruba to,co jsem ti napsaLA,tyto dotazy tam jsou dost časté. 😉

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

lenni, my jsme vzhůru od půl 4 🙄 ale v půl 9 jsem ji naštěstí ještě na hoďku lehkým násilím (utancováním) přinutila zdřímnout. no ale počítám, že to bylo dneska všechno, že po obědě už ji do lůžka nedostanu... no nic. příště 😉

janusko s tím jarem mi nedělej chutě, já už tou zimou trpím příšerně 😢

mám dojem, že se nám to kojení zase komplikuje, malá si teď vzpomene a dožaduje se i přes den... no nedám, ale myslela jsem, že tohle už máme za sebou... asi fakt budu muset skončit úplně, když to je tak těžkééééé, když vidím jak moc jí to dělá dobře a jak se na to třepe... janusko jaks to zvládla, ten pocit, že jí bereš něco jí nejmilejšího?? 😔

hezký zbytek víkendu holčindy, my jdem na bazén, poprvé i s taťkou 😵

strociatka
22. bře 2009

radka.m. presne toto robim ako pises uz 4mesiace a nic, ona jednoducho odmieta papat lyzickou, ak jej dam ovocie do ruky, tak par krat odhryzne a zahodi, rozok detto, vlastne vsetko a bude revat hlady jak dabel, potom to nevydrzim a pre pokoj dam jej kasu, alebo mlieko do flase

radka.m.
22. bře 2009

no,právě,ona malá přesně ví,co bude následovat,že ty ustoupíš a ona si to mléko vždycky vynutí,jenomže z tý kaše a mléka už ted nic moc nemá,chybí jí daleko důlležitější látky,které prostě z mléka,nebo kaší nemá a z toho může mít časem dost velké zdravotní problémy,normální dětská strava už je v tomto věku na předním místě

strociatka
22. bře 2009

mas pravdu, ked jej vsak kasu a mlieko nedam, ona ostane kludne hladna, je to mala potvorka. Uz som vyskusala vsetky mozne triky, ale nie je mozne ju presvedcit, aby jedla normalnu stravu, skusim este to kojeni.net

j.a.n.u.s.
22. bře 2009

Dneska po O dalsi uspech, usnula ve Vladkove kresle na me pri knizce 🙂 🙂 🙂 🙂 ....prsa budou uz jenom od Peti 😀 😀 😀 ....do dalsiho tehotenstvi 😀 😀 😀 ....ted me tu obmacava, tak jdeme BoBovat 😀 😀 😀 (novy nazev pro sex 😀 -Elishka prezdiva Petovi Bobo)

Uz musim do prace, uz mi fakt šibe 😅 😅 😅

j.a.n.u.s.
22. bře 2009

Vsem so omlouvam za chybne odeslani....byla to sranda pro Petove oci....a on me lechtnul a ja to blbec odeslala!

No-a ted chce jit fakt BoBovat!!!! 😀 😀 😀

krembonzur
22. bře 2009

janusko-hahahaha 😀 😀 😀

lennis
22. bře 2009

Náš Honys taky nejí extra velký porce, někdy sní ke snídani jen pár soust, někdy skoro celý chleba, jak kdy, nenutím ho, on si řekne, když má hlad. Ale nedovedu si představit, že by nejedl vůbec.
Stroci-zkusila bych ji teda aspoň učit jíst rukou, třeba brambory s tvarohem, chleba na kousky, když nechce lžičku, vše krájet na kousky,časem se to třeba zlepší a vezme lžičku, nebo nějaký dítě, který má ráda, tak se po něm opičit. Zkus nějaký poradny, na více servrech, nebo potom někoho na výživu ať ti poradí co na ni.

Tak u Janusky se Bobuje jo? To se máte 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

stroci, jak píše lenni, jestli je problém jen ve lžičce, tak jí nechej všechno rukama... u nás je problém v jídle samotném, to je horší, nenadělám vůbec nic... ale nemyslím si, že by to mělo až tak fatální následky... záleží, jsem nějak nepostřehla, jestli přitom i kojíš?

no januskooooo to už vážně přeháníš 😉 😀 😀 nejenže jsi tady mezi náma zoufalýma zasloužilýma manželkama "trapně" zamilovaná, ale ještě tady prudíš s bobováním ve 12 odpoledne 😀 😀

sarkabrezen
autor
22. bře 2009

radka.m - teď to neber prosím ve zlém, žádné zpochybňování nebo tak něco, vážně mně to zajímá, proto se tě chci v dobrém zeptat, odkud máš ty informace, že to bude mít velké zdravotní dopady v budoucnu, pokud dítě zanedbává příkrmy... díky 😵

radka.m.
22. bře 2009

sarkabrezen-mrkni na net kojení,tam najdeš veškeré informace a novinky,co se týká výživy dětí,řídí se tam podle světové zdravotnické organizace,čím by se měli řídit i lékaři,jsou tam i dobré rady a fígle a taky dost věcí najdeš v databázi otázek a odpovědí,zdravotní problémy nemusí mít určitě každé dítě,ale určitě to je velký risk,pokud batole nemá jinou stravu,než mléko,to je jednoznačné,na to jsou dlouholeté studie,takovým dětem chybí různé vitamíny a minerály a to se později projeví právě po zdravotní stránce,nevím jaké máš přesně ty problémy s prckem,jen jsem odpovídala na dotaz strociatky,vím,že se dokonce doporučuje,pokud batole odmítá jakkoukoliv stravu,krom mléka,tak dítě úplně odstavit,právě kvůli možným zdravotním problémům,což jsem se hodně divila,že to doporučuje laktační liga,to byl pro mně docella šok.tak tam zkus nahlédnout,třeba tam najdeš něco,co tě bude zajímat.