Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

krembonzur
2. dub 2009

cus jsem tu, manzel dneska kolem 10 vzal maleho na cestu autem a prijeli v 11,15 a samo,ze mu vytuh na 10 min v aute a hadejte, jak to bylo potom u nas doma???ja byla na umreni, pac jsem v te hodine volna lehce uklidila a dala varit neco na plotnu, do toho oni prijeli-a meli jsme jit spat a samo, nic, nikdo nevytuhnul....jen ja...takze dneska jsme spali 10 min v aute-ja uz kolabuju 😝 😀 a do toho jsme byli asi cca 4hodky venku, takze jsem takova doooost vlaaacna 😀

jituska
2. dub 2009

krem: To je to chlapský narušování režimu, já to říkám pořád! Oni naruší klidový a spánkový režim, pak přijedou, ženo tady je máš a dělej si co chceš. Teď jsem si vzpomněla, že můj muž jel v pátek nakoupit, že vezme i děti, mně se nechtělo a tak jsem toho využila a začala vytírat celý byt. nedolezu ani ke dveřím a už slyším rachot po schodech a vrazil mi je, že ještě někam jede, páč s nima se to prý nedá, že každej si dělá co chce a že se hypou apod. No ono když je to chytne, tak to s nima je fakt "super", ale když jsou hodní, tak je to v pohdoě, jako všude jinde.
Vláčná jsem taky a to je teprve šest hodin a děti mají dost energie, že to vidím, že v sedm je asi neuložím. A to mám v lánu, že budu zašívat svetřík a drobné dírečky 🙂

krembonzur
2. dub 2009

jitus-presne tak, to vis, ze jsem prudila a neodpustila si debilni poznamky.... 😎 😀 😝 a muz si delal ucto a potom na 5 hodin odjel, takze jsme opet byli na pisku na zahrade sami...ale je fakt ten, ze vecer se stara uz jen on, takze zas ho nemuzu tak pomlouvat, to zas ne, a jenik usnul behem 5minut a ja jsem taky vytuhla, ale musela jsem vstat 😠 😀

jituska
2. dub 2009

Jo, krem, tak já na tom jsem hůř, vše je na mně, manžel ještě není doma 😠 K tomu už není slov.

jituska
2. dub 2009

Jinak teda jsem taky ospalá, ale Jituška ta usíná sama, Juráše jsem uspala teď, něco dodělám a chci jít brzo spát.
Vážila jsem teda děti a Jituška má 17,7 kg v 5letech skoro pěti měsících, takže nic moc a jídlo prostě fláká. Juráš váží 14 kilo a výškově ji dohání 😅

lennis
2. dub 2009

tak můj manža dorazil kolem půl 9, malej ještě neusnul, ale pak za chvíli jo. Takže energie fakt na rozdávání...pa

sarkabrezen
autor
3. dub 2009

dobré ránko holky, teda vy jste měli dramatické večery 🙂 my byly včera celý den u babičky tchýně... a muž přivezl navečer z ryb kapříka, tak měla Adélka atrakci. 🙂

jituš s tou logopedií jsi mně celkem vyděsila, já nevím vůbec nic z těch otázek, co jsi jmenovala 😨 no to já tam pak budu úplně za blbku 😅

dneska se chystám udělat dort, takže odpoledne půjde taťka s malou ven, ať to můžu udělat, no to jsem moooooc zvědavá, jak dlouho tam s ní vydrží...

tak hezký den holky! joooo včera jsem četla dlouhodobou předpověď - duben teplotně nadprůměrný a srážkově podprůměrný, takže málo deště, hodně sluníčka!!! 😎 😎 😎

jituska
3. dub 2009

Ahoj holky,
jdu jen na skok, protože jsme lítali celý dopoledne po městě, po botách, zjistila jsem, že musím vzít každému dvoje, protože by ty lepší na zahradě hned zničily, že to nejde ani umýt a pak chodíme jako čuňátka. Takže Juráš má zatím jen botasky a teď po obědě valíme pro druhé botky a ještě Jitušce nějaké vybrat, mně přijde, že vchlapeckých je větší výběr. A kupovidvu dnes máme manžela doma a včera přijel kolem půlnoci, no fakt super, samozřejmě mě vzbudil a vykládal a už jsme pak nemohla usnout.

Takže já myslím, že teď ten duben není duben, ale je květen a bude hned léto. Ale teda jednu chybu to má, ta práce na zahradě mě asi nemine a už na zítra mě muž zaúkoloval 😒 ,

Šári, mňam dortík, bych si taky dala 🙂 Tak ať hlavně vydrží Adélka dlouho venku, je hezky, tak třeba zapomene na maminku a budou venku celé odpol. a dokonce Tě překvapí a přijde domů hladová 😉
Tak pěkný den Všem!

sarkabrezen
autor
3. dub 2009

Já mám vždycky problém ji dostat ven a pak venku mám problém dostat ji domů 🙂

No teď už konečně zdřímla opička, tak až se vyspí a taťka přifrčí z práce tak je hned vypakuju 🙂 Konečně otevřeli dětské hřiště tady u nás, tak mají kam jít.

To máš pravdu Jituško, já to taky říkám, že jaro a podzim se už úplně vytrácí, už je jen zima a léto... 😒 Dobře pořiďte!

andrea73
4. dub 2009

Ahoj děvčata 🙂
jsem tu opět dlooouho nebyla a všimla jsem si, že Adélka od Šárky měla 2 ročky, takže od nás vše nejlepší 😵 , hlavně přejeme co nejmenší potřebu mlíčka od maminky 😉

U nás žádná změna, malej má za posl. 3 týdny už podruhé angínu, takže momentálně bereme už druhé ATB. Prostě se mu do 10 dnů vrátila...no jsem z toho na mašl a to se říká kojené děti mají dobrou imunitu a hodně obranných látek 😒 . Nicméně jsem v tomto momentu ráda, že kojím, aspoň něco do něj dostanu, když trpí nechutenstvím...

Je u některá,která už přestala úplně? Já totiž přemýšlím, že si fakt půjdu nechat píchnout tu injekci, po dobrém ani po zlém to nejde, takže to budu muset utnou rázně 😝

sarkabrezen
autor
4. dub 2009

ahoj andrej, vážně to jinak nepůjde? stejně ho nebudeš moct přiložit k prsu, když budeš mít tu injekci, takže nervy to budou stejné... ať ji v sobě budeš mít nebo ne, jakmile ti ji píchne, už nesmíš dát...

děkujeme za přáníčko 😵

andrea73
4. dub 2009

Fakt, jo? Já myslela, že ho přiložit můžu aby věděl, že už mlíko není a pak že by mi dal pokoj 😅 ...takže nesmím přikládat, jo? A pročpak?

andrea73
4. dub 2009

A jak ty jseš na tom, furt děs? 😀

sarkabrezen
autor
4. dub 2009

no nejsem si jista jak ta injekce, ale u léků, na které jsem se ptala na gyndě to tak je... jsou na zastavení laktace, ale prsa nesmějí mít podněty a navíc do dítěte se už nesmí dostat ty hormony, které ty léky obsahují... 😖 proto mně od toho zatím doktor i odradil, říkal, že mám zkusit nejdřív bez, že tohle je až poslední možnost...

já jsem zvládla odstavit den i noc 😵 už kojím jen večer před usnutím a ráno po probuzení 😵 😵

lennis
5. dub 2009

Ahojda holky, dala jsem si novou fotku do pasu, tak se chci juknout 😀 😀 😀
krásný to víkend, co....takhle by mohlo být do Vánoc 😉

lennis
5. dub 2009

Holky, tady nám to nějak tuhne 😀

andrea73
5. dub 2009

Šári, tý jo, ty jsi borka 😀 , dneska jsem to zkusila po zlém, nedala mu večer vůbec nic, jen z jednoho prsa a ten psychopátek vydržel bez přestávky hystericky řvát "maminko cicinko, maminkóóó já ču čičinkóóóó" hoďku a půl, až se nemohl nadechnout, tak jsem mu opět nakonec dala a božátko vzlyká ze spaní ještě teď 😅 . Takže tudy cesta nevede. Jsme už měsíc bez dudlu, ale asi tto jinak nepůjde a budeme muset odvykat cicko s nahrážkou dudlu....jéžiši já su úplně bezradná. Ještě zkusím zavolat na laktační linku, jestli mi nemůžou poradit jak na něj. Nejhorší je, že on je strašně nervózní...měly jste taky tak nervní děcka dokuď jste kojily?

krembonzur
6. dub 2009

dobre ranko, my teda jsme uz vzhuru od 5,45 😝 mam dost....jeste, ze je tak hezky, teda ted jeste ne, ale doufam, ze se k tomu pocasi zas dopracuje...
lennis-honza je fesak, mam pocit, ze mame podobnou mikinu, teda cervena je 100%, zbytek je next...ale ja blbe vidim, tak nevim, jestli taky mate nextovku 🙂
andy-no to vis, ze se jenik pri odstavovani vztekal, brecel, kopal, bil a kousal me, ale ja zacala nejdriv odstavovat pres den, abych ho mohla nejak zabavit, kdyz chtel cucat, na noc jsem kojila, to prislo postupne....tak vydrzaj pianer... 😉

sarkabrezen
autor
6. dub 2009

andrej, já taky odstavila nejdřív den! celý den jsem opakovala, že budeme papat od maminky až večer... a myslím, že to tak bylo pro ni přijatelnější, protože to nebylo kategorické "ne, nebude" ale "bude, jen později...". No a noc to samé, s tím je to horší, budí se mi často a dožaduje se i teď, ale pořád trvám na svém, že můžeme až ráno... no až budu chtít odstavit úplně tak nevím čím to okecám 😨 😒

maja.xx
6. dub 2009

Čaute baby, stíhám pročítat, nestíhám psát.
Šári, jsem přemýšlela o tom tvém dítku, co teď jí? Jen brokolici? Nezkoušela jsi třeba "schovat normální jídlo" do té brokolice, jako aby bylo zelené, třeba má holka jedna ráda prostě zelenou 😵
A co Januska? To furt snažílkujou, nevíte co to má v albu za šaty? Nevím jestli mi to tu neuniklo, zda jste o tom psaly?
Dnes přemýšlím, že bych nedala před odpoledním spaním, ale jestli nebude spát, kdy uvařím a uklidím? To koení je táák pohodlné 🙂 , ale svazující 😒
Manžílek se byl minulý týden v Anglii podívat na zápas v kickboxu a tento pátek byli s kamarádama slavit ten neúspěch u nás ve sklípku (důvod se vždycky najde, že?) a ani nespal doma. A tak mi po víkendu říkal, že potřebuju taky vysadit a že jakmile přestanu kojit, tak mě vypakuje někam na víkend, kamarádka se toh hned chytla a už mi naplánovala, první víkend u nich v saloně na masáž, kosmetiku, nehty a pedikůru a další víkend zapařit do Prahy (Kremi, dej pak tipy na nějaké disko😵 )
No tak představa je to hezká, ale kdy to bude to ví jen Perun, tak asi budu žít s té představy 😕

krembonzur
6. dub 2009

hele, maji, tipy na disko-toz ja nejsem ta prava orechova, pac ja jsem spise hospodsky povalec ci kavarensky a kdyz jsem tam byla ted v unoru, tak jsem to cele diky hnusnemu pocasi probendila doma u segry-ja jsem byla tak leniva, ze se mi nikam nechtelo.... 🙂 takze ja nebudu ta spravna osoba na tyto akce....
jinac hele, byt tebou, tak jeste kojim, pokud te to teda moc neprudi, mala je jeste mala, tak mas casek.... 😅

lennis
6. dub 2009

Ahojda holčinky, Monči, mikina je CaA 😉 a ještě k tomu máme tepláky, ale ty jsou ještě dlouhý, je to celá souprava.
Maji, takový víkend bych dala hned🙂
Jenže já vím, že by mi hned chyběli oba dva, v sob jsme byli u kámošů na návštěvě bez prcka, večer, posezení, pokec, pivko, jednohubky atd...jenže mně se po 3 hod začalo tak stýskat po malým, že jsme jeli dom, manža byl v poho, chápal to 😀 , ale prostě´jsem chtěla být s malým, jen jsme přijeli, tak dělal doma scénu a ani ke mně nechtěl 🙄 , což se běžně nestává, tak mně to trochu vykolejilo ☹

maja.xx
6. dub 2009

Někdy mě to štve hrozně a říkám si, že to utnu, ale pak si říkám, že večer před spaním jí to vzít přeci nemůžu, tak hezky se u toho zklidníme, obě. 🙂 Ale je fakt, že bych si orazit někdy chtěla, vím že bych z toho zas rok žila a byla zas buchta domácí, ale za cenu uplného odstavu to asi fakt nestojí. A je fakt, že mě spíš láká to hýčkání v saloně, na diskotéce už na mě není nikdo zvědaví, ještě když mám tak hezkou kamarádku, to by mé ochablé tělo vyniklo ještě víc. 🙄

lennis
6. dub 2009

U nás to odstavení naštěstí trvalo pár dní a já teda popravdě nepřemýšlela o částečném odstavení, prostě jsem věděla, že až se rozhodnu, tak to bude definitivní 😉 , ale chápu, že to asi někdy nejde, Honys byl v pohodě, ač to byl velký kozový závislák adosud mi leze do výstřihu 😉

sarkabrezen
autor
6. dub 2009

maji, já když potřebovala orazit, tak jsem vyrazila na víkend i s malou. ono někdy pomůže prostě vypadnout z toho stereotypu, ne přímo od dítěte... aspoň u mně to tak funguje 😵 Naše jídlo? hmm, smutná kapitola. ráno pudink, na oběd rohlík, na večeři nic, napije se vanilkového mlíčka nebo podlube nějaké ty kukuřičné křupky nebo chlebíky... ale třeba i kousek horalky sní... nebo kousek brumíka... prostě "suché" studené jídlo, nevím jak jinak to nazvat, vše kromě vařeného teplého jídla... včera jí tchýně dávala kousat suchého knedlíku a nedalo jí to a zespodu jí to jednou tajně namočila do omáčky... nevím co si jako myslela, varovala jsem ji... no nic, dala to malé, ji z toho natáhlo a už samozřejmě nechtěla ani ten knedlík, že... 🙄

souhlasím s kremoušem, Kájka je ještě prďolík, nehroť to 😵

lenni úúúúplně chápu a rozumím

sarkabrezen
autor
6. dub 2009

jooo do albíčka jsem hodila dvě nové fotky, můj výtvor na Adiné druhé narozeniny (ty červené příšerky to mají být jako medvídci Pú 😀 😀 ale Adi to poznala, takže dobrý 🙂) a její nový domeček...

krembonzur
6. dub 2009

sari, no krasny dort-jsi borec, to bych v zivote nezvladla, jak se to dela?ta hmota,co to je??a ten domecek?to je kraaaasa a samo, mala je desne sikovna-jen furt nechapu, ze ji nechutna to jidelko.... 😝 😅

lennis
6. dub 2009

tý jooo Šári, já právě přemýšlím jakej dort, jak jsi ho dělala????
Šári, přeji ať se to s tím jídlem spraví co nejdřív, tohle je fakt na mašli 😉

andrea73
6. dub 2009

holky já už taky popíjím vínečko, vypadá to tak, že přestávám kojit, jupííííí . Můj rekord, jsme už 24 hodin bez prsa...jednou jsme to taky tak měli, ale to byl Mareček u babičky a když mě viděl, hned mě znásilnil a obsadil ciciny . Teď jsme už od včerejška od noci úplně bez, je to sice boj, ale nějak to snad zvládnem, ikdyž jsme museli koupit po víc jak měsíci dudlík, aby měl alespoň nějaké šidítko. Odpoledne mi usnul jen s dudlem, musela jsem ho však škrabkat a zpívat mu a to stejné večer, ale vytuhl do 15 minut bez řevu. Horší bude noc...to ho musím strašit čertama, aby se zklidnil . Jo a musela jsem si zalepit kozenky náplastí, hodila jsem si na bradavice do kříža modré prasátkové a pejskové náplasti, pomazala jsem si to ještě rtěnkou a strašně jako naříkala, že mi teče krev a že mě moc bolí. Vzala jsem mu ruku a řekla mu, ať mi je pohladí, když jsou nemocné a holky on na ně ani nešáhl a furt povídal "maminka bolí cici, auau" . Tak snad jsme na dobré cestě, i Mudra mi říkala, že už je to jen o zvyku, že mu to něco dávalo jen do 2 let, ale pak že už ne. Tak uvidíme, jaká bude další noc, snad to proběhne bez problémů....
Nicméně mě strašně bolí kozy, poraďte, co mám dělat, jak jste to dělaly, když jste odstavovaly...

krembonzur
7. dub 2009

andy- gratulace, je to maly borec a sikula...
no ja jsem pila matove a salvejove caje a mela jsem homeopatika na odstaveni....jinac jsem sem tam v koupelne lehce odstrikla, ale to jen,kdyz mi prso zvrdlo a citiila jsem, ze se tam delaji takove jakoby hrudky....a prestala jsem pit meltu apod.... 😉