Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
30. led 2009

Janusko, neblbni, za 15 let už bude mít kikouše a nebudou nás potřebovat (jen na prachy 😀 ). Nebul, jdi cvičit, vyplav se, ať máš nějakej endorfin v krvi, nebo kde se tvoří, bude líp. Udělej něco pro sebe, je to i počasím. A UM nechce???
Mně taky takhle v noci dundal, jedno, druhý furt dokola, bylo to šílený, takže ti věřím, pak jak mi lezl furt do výstřihu se jen přicucnout, tak to mně teda přestalo bavit a řekla jsem dost, to byla moje poslední kapka.
Na tvým místě bych to nevzdávala, nepovedlo se to poprvý, podruhý vydrž. Není to týrání, to si jen vymrzujou si myslím. Když jsem viděla, jak rychle si odvyknul, tak jsem litovala, že jsem to neudělala dřív. Když se začal vztekat, snažila jsem se upoutat jeho pozornost milým hlasem a oslovovala jsem ho mile, aby věděl, že je vše v pořádku a vysvětlovala, že už mlíčko není, že je ve flašce. Nevím, jestli v tomto případě je dobrý odstavovat pomalu. Myslím, že je lepší naráz a dost, aby rychle zapomněli. Trvá to tak 5dní a nejlíp mít babí blízko, moc se prsama neotírat a nechovat. To je moje zkušenost 😉 . A jak si to tak čtu, tak uspávání s někým jiným

sarkabrezen
autor
30. led 2009

janus, úplně stejná situace jako u nás 😔 ...malá se trápí, já jsem psychicky nadranc... taky si říkám, že teď už to nevysvětlím, proč někdy dám a někdy ne, že lepší než takhle malou trápit je fakt to utnout najednou...

já už se na to psychicky připravuju, protože u nás už to postupně nejde... musím to udělat.

lennis
30. led 2009

Śári, do to - ho, do to - ho!!!!

martina46
31. led 2009

Dievčatá, ak som to dobre pochopila, tak vám už deťúrence ani nepijú, iba majú prsník ako dudlík? Aj keď mlieko začne tiecť, tak nepijú?

sarkabrezen
autor
31. led 2009

lenni 😀
teď je malá nemocná, ale hned jak ji to přejde, jdu na tooooooo!!! 😀 😀 (on mně ten smích přejde 😅)

martino, u mně je to obojí, i pije (moje mlíko je pro ni pořád hlavní zdroj jídla), ale někdy i jen tak podudlává.

j.a.n.u.s.
31. led 2009

marti...uplne jako u nas...saje-hlta...saje-dunda... ☹

krembonzur
1. únor 2009

dokojeno!!!! 🙂
teda aspon myslim 😀

sarkabrezen
autor
2. únor 2009

krem... jak, kdy?? rozveď! 🙂

lennis
2. únor 2009

no jasan, těšíme se na info, bonžůrko, honem napiš 😀

krembonzur
2. únor 2009

dobra, vyuziju chvilky, kdy kouka na zpivanky nebo co to tam probiha... 🙂
no jak jsem psala, zacala jsem brat ty homeopatika a nedala jsem mu pres den pit-jen v poledne na uspani a pak v noci-na uspani a pak celou noc, kdyz spolu spime, ze? 🙂
a v sobotu jsem zas dala na noc a on chtel az v 5 rano 🙂
tak jsem si rekla, ze to v nedeli vynecham uplne, dopoledne jsem mu sice dala, ale on nechtel usnout, takze v zaveru usnul az v 5 vecer, sileny plac,lezeli jsme v posteli vsichni i s muzem, jenik tam exceloval, kopal, rval, jecel, dokonce me kousnul pres tricko, ale do toho 2 prsa, ze ktereho uz pul roku nekojim-asi byl tak zblbly a hlavne si myslim, ze byl unaveny, jen hold neumi usnout bez toho prsa, ze? 🙂 takze v zaveru jsme skoncili zas v obyvaku, on se na me prilepil, ja ho utesovala-byl jak ranene zviratko ☹ a usnul,tak spal na me asi 3/4 hodky...
no a vecer stejne scenar, koupani, prevlikani a asi jsme sli do postele na dvakrat-jednou se vratili k tv...no a zas v posteli sileny plac, kopani, no hruza, ja delala, ze spim,semtam jsem utrzila nejakou tu ranu, ale v zaveru vytuhnul a pak se probudil v 1-to jsem ho chvili nosila po mistnosti, pak polozila, zas rev a spol., ale za chvili usnul no a jeste v 5 rano, ale to uz se obeslo bez noseni,a zas vytuh...no proste u nas je to o revu-pac on je i tak lehce urvany, tak ted jeste vetsi rev jako bonus...ale jsem rada, i kdyz je mi hrozne, kdyz tak breci, ale zas si rikam, ze ho nic neboli, je to jen takova krec... 😉
jo a taky jsem pila ten matovy caj a nestacila si koupit ten salvejovy...
a zda se mi, ze uz nemam mliko, takze bych to skoncila tak ci tak....
no moc jsem sari asi nepomohla...
nevim, jak to je u tebe, kdyz vis, ze mala ma nejaky problem s jidlem...neptala ses mudru na to?

lennis
2. únor 2009

no, super, hlavně, že jste to zmákli🙂
u nás bývá taky řev před spaním, ale když tatínek houkne, tak lehne a do půl min spí, včera jsem už taky houkla já, ač nerada, nejsem příznivce zvyšování hlasu na prcka, ale zabralo to, takže to se mi začíná osvědčovat, asi to ode mně nezná 😅 , vždycky honem lehne a zavře oči a za chvíli spí. To večer čteme knížky, obrázky zvířat, 2x jsme čůrali do nočníku, i když měl plínu 😀 , pak ji už nechtěl na sebe, to byl další řev. Už aby bylo teplo a my mohli chodit ven bez plíny čůrat na kytičky 😀 , teď si to ještě nelajznu. Ale to jsem už jinde. Takže u nás je taky křiku po večerech 😀

sarkabrezen
autor
2. únor 2009

noo vy jste prostě šikulky!!

já pořád váhám... jednak má malá ještě dost drsný kašel a jednak pořád nevím co s tím jídlem... jestli to risknout nebo ne... ale asi jo, protože takhle je to běh na dlouhou trať. k mudře jdeme až 18., tak to se mi nechce čekat... ale stejně se jí moc nechci ptát, ona řekne, že malá vypadá dobře, tak žádný problém není. to už jsem zažila.

už se na to psychicky připravuju, protože u nás to bude velké... 😖 (myslím s tím křikem a tak...)

uvědomila jsem si, že kojím mnohem častěji než když byla malá to nejmenší miminko... no prostě trága.

právě jsem do ní dostala čtyři lžičky brokolice, čímž skončil její oběd. další jídlo bude večer, kdy do ní (doufám) dostanu pudink. toť u nás vše 😒 ☹

jituska
2. únor 2009

Ahoj, tak nevím, jestli to sem můžu psát, jsme už teda velicí, tak našemu malému teď budou dva roky a pět měsíců, donedávna byl úplný závislák, domlouvání u nás nepomáhalo, úplně se vztekal, tak jsem na prsa nalepila lepící pásku, ale to sthal, nepomohlo to. Takže teď tak před 14dny mě napdalo nasypat si pepř na prsa, jen to dal do pusy a řekl, že je to škaredý a od tý doby ve dne vůbec nechodí 🙂, pamatuje si, že ho to pálilo. Takže aspoň taková rada, už pochopil, že je to jako škaredý. Totiž u nás už to probíhalo tak, že on chodil každou hodinu na pití,jen si dumlal, všude mě tahal za tričko, mě to hrozně vysilovalo a pořád jsme byla nemocná, tak jsem to takhle vymyslela. Ale v noci si teda občas vzpomene a řve, tak mu dám a doufám, že až se venku dělá líp, unavím ho na pískovišti a po houpačkách a přespí celou noc.

jituska
2. únor 2009

j.a.n.u.s
u nás to bylo přesně takové jako u vás a teď tím pepřem se to zlepšilo. Je to drsný, ale už jsem prostě nevěděla, jak na něj

jituska
2. únor 2009

Jinak já bych teda řekla, že teď mi malý jí hůř jídlo, asi je smutný, že nemá to mlíko. Předtím jedl pěkně.

lennis
2. únor 2009

Jitu, to je jasný, že se můžeš psát 😀
to je zvláštní, že teď nejí, Honzajs teda začal tlačit a i si říká sám o jídlo a hlavně pití, to chce furt, což dřív nebylo.
Pepř je drsný, ale účinný, udělala bych to samý být na tvým místě.
Tak Šári, něco určitě zkus!!!

j.a.n.u.s.
2. únor 2009

Tak holky...odstavit dite je jedna vec, ale odstaveni vas samotnych je druha...jak jste na tom...i psychicky...nemate poci, ze vam neco chybi???

lennis
2. únor 2009

absolutně nechybí 😀 , jen nemám už kozy 😀 , někam se mi ztratily ☹ ☹ ☹ Honajs mi je furt hladí a tulín se k nim, jo a taky mi furt žužlá ramínka od poprdy, tak tím si to asi nahrazuje 🙂

sarkabrezen
autor
2. únor 2009

jitusko, díky za tvůj příspěvek. překvapuje mně, že tvůj malej pochopil, že ve dne ne a v noci joo... já bych taky nejradši ještě třeba ráno a večer kojila, jenže moje malá je závislák přesně jak píšeš, chodí furt a chce furt... a ona nepochopí, když jí někdy dám a někdy ne... proto se chystám odstavit najednou všechno. prostě u nás to jinak nejde. a s tím jídlem jsi mně nepotěšila, toho se bojím, malá už tak nic nejí... ještě aby nestávkovala a nejedla vůbec 😒

mně Aduška kozy taky furt pusinkuje a různě se s nima mazlí 😅 ...no bude to kruté

janusko, ještě před pár týdny jsem si myslela, že mi to bude chybět moc, ale teď už jsem tak hrozně hotová, že se na to šííííleně těším a myslím si, že mi to chybět nebude

lennis
2. únor 2009

Śári, je to osvobozující, hrooozně moc 😉

sarkabrezen
autor
2. únor 2009

lenni 😵 😵 já už se hrooozně těším...

i když je pravda, že jsem už přemýšlela, jestli nenastane nějaká hormonální bouře 🙂

krembonzur
2. únor 2009

leni, prso mi puchne-chci rict, je tam nejak moc mlika ci co 🙂 , co jsi delala ty?pokud jsi teda mela stejny problem, odstrikavala lehce???ci nejake studene zabaly??diky

lennis
2. únor 2009

studený zábaly jsou dobrý, já nepotřebovala nic, dalo se to. Já neměla moc mlíka už. Zábaly a když nebudeš moct vydržet, tak trochu odstříkej, první den mně tlačily hodně a pak se to zlepšovalo.

j.a.n.u.s.
2. únor 2009

sari...zkus Adelce dat Pikovit...Elishka se po nem rozjedla...je to vyborny i na imunitu....fakt, zacala krasne papkat...ja nevim co do toho rvou, ale ona se desne vzdycky tesi...jedenkrat denne...vetsinou rano, a pak mi cely den basti...je pravda, ze je to fakt dobre, tez jsem si dala...vzdycky vsechno zkousim, nez neco El dam 😵

lennis
2. únor 2009

to neznám, co to je?

jituska
2. únor 2009

Ve dne malého nekojím, protože se popepřím a v noci se nepepřím, tak se hlásí. Holky já už ani nikde neřílám, že ho kojím, on vypadá tak na tříletého. Ale je pravda, jak psala j.a.n.u.s, že takový to pomazlení chybí. Každý sám musí cítit, kdy už dítěti nedávat a já to cítím teď, on už ani nepil, on měl prso jen v puse a bv noci to teda pije

krembonzur
2. únor 2009

diky za tipy, trochu jsem odstrikala a zitra zas budu mit homeopatika, tak snad to opadne, taky to mazu dolgitem...uvidime...
my se teda mazlime,nebo prijde a hajne si na me...asi kazde decko to ma jinak...

sisa88
2. únor 2009

krem- ja som tiez zlahka odstriekala, bolela ma ale strasne hlava, tak som si dala paralen- to si davala aj sestra.do 3 dni to preslo....

j.a.n.u.s.
2. únor 2009

no prave, mala se mi mazli jen u toho, neprijde jen tak...a kdyz, tak mi strci ruku do vystrihu 🙄
Minule ji rikam:" Pojd se pomazlit k mamince."...a ona na to:" S ňunkou ,s ňunkou..."( muj cicek), no, takze jako mazleni slo bokem...

Pikovit je sirupek, na zvyseni imunity u deti, muze se uz od jednoho roku...davam ji to ted v zime, asi tak mesic, pak vysadim...az me to fakt prekvapilo jak zacala bastit. Ja ji to davala prvne, bo mela zaderky u nehtu...jako prisun vitaminu, bo mi nic nejedla...no a ona lulina moje mala se rozjedla.... 😀

lennis
2. únor 2009

tak to jsem ještě neslyšela, Pikovit 🙂
no, tak ten náš tulen je v tomto prostě po mně, já jsem taky mazlivka a on to asi zdědil, mazlíme se snad každou hodinu, přijde, přitulí, obejme a něžně řekne mama, drží se mně kolem krku a nepustí, dává mi pusinky, vožužlává vše od břicha, poprdy až mám fleky na tričkách, to dělá jen mně 🙂 , říkáme mu tuleň 😉
takže u nás takto a není pravda, že jen holčičky jsou mazlivý, on by vydal za 2. Po odstavení je to ještě intenzivnější 😉 , takhle se dřív taky mazlil jen s prsem a se mnou moc ne. Teď je jinej 🙂