Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

andrea73
11. kvě 2009

Nazdar holky 🙂

Jak tak koukám, Šárka už úplně odstavila 😅 , to je super 😉 U nás se už na prso úplně zapomělo, ale jakmile jsem nahatá, už mi ho olizuje, ale směje se u toho 😀 , takže to bere jako srandu. Jinak jak psala Lenča, když je fakt zle tak se s nimi mazlí a spinká na nich 😅

Do Polska chceme taky sjet, mají tam super kožené sedačky za fakt dobré ceny...a my máme hranice asi 60 km. Takže to není zas taková dálka 😉

Co jinak nového u vás všech?

jituska
11. kvě 2009

Holky, měly jste někdy skříplej nerv, jak to bolí? Bolí to tak, že bych se nemohla pomlet?
Já jak byla u masérky cca před 3týdny, tak od té doby mě bolí u levé lopatky, jako ne úplně v těle, ale tak nahoře ta kůže, už jsem tam prohlížela, jestli tam nemám znaménko nebo nějaký pásový opar, ale nic tam nemám. Celkem to občas tak cukne, svědí, už jsem koumala i trička, zda tam není nějaká cedulka. Zmožený to asi nemám, spíš mi to přijde jak nějaký ten nerv. No mamka plašila, že mám jít k dr., tak si říkám, abych tam nelezla z nějakou kravinou.

lennis
11. kvě 2009

super fotky Jitu, teda ty jsi super baba 😀 , ty si stěžuj na tělo!!!
Formule, jééé, to by bylo něco na nás, za 14 dní razíme na trucky, tak jsem taky zvědavá na tu reakci 😀
Jak tam Jurášek spí a ty nohy z kočáru, tak to je luxusní fotka 😀 😀 😀
Andy, po nábytku jsem nekoukala, já čuměla na šatky 😀 , ale tahaj nábytek z Polska. My máme od místního výrobce a dostává teda fest zabrat, hlavně tedy od jídla od prcka, ale já to neřeším... 😎

jituska
11. kvě 2009

Leni, já se červenám to 😅 d 😅
to dělají ty kalhoty tmavý, nechala jsem se vyfotit i zezadu, abych se viděla a to je děs běs. Ještě mi chybí nějaký sportovní tričko 🙂 Těch aut máme víc, ale samotný, tka nemělo cenu je sem dávat, ne? No do Formule nám povolili Juráše posadit, ten majitel byl v poho, ale Juráš nechtěl, se bál, ale chodil pořád dokola 😀 a ječel fomuleeeee 🙂
No Juráš už se do kočáru nevejde, však je kus chlapa, myslím, že má už tak 98 cm, musím ho změřit. Jenže my bychom to bez kočáru prostě nedali, i na těch závodech jsme měli kočár. Máme ještě golfáč, ale tam se už tuplem nevejde a nohy má dolů pokrčený, tady v Xlanderu aspoň ty nohy jen visí 😀 😀
Pokud mluvíte třeba o sedačce doma, jak dostává zabrat, tak já bych už ráda sedačku vyměnila, máme ji 6 let, od Jitušky je už počůraná, Juráš ji počmáral, ale přece ji nevyhodím a oni to ještě stejně zničej. My už máme i dost odřenou zeď, od motorky 😖

Tak kde se všichni toulají? Šári, jak bylo na horách? Super vzdoušek, všechno se zelenalo?

jituska
11. kvě 2009

Leni, mrkni znovu do alba, jsem tam něco přiložila, pro zasmání 😉,
jsem vyfotila foťákem fotku, tak je to rozmázlý.
Tak zatím, jdeme ven chvilku.

lennis
11. kvě 2009

Jitu, to není těma kalhotama!! To je to TĚLO!!! Po dvouch dětech, klobouk dolů 😀 , to nemám ani já po 1 a to se snažím něco dělat! Baba jak proutek 🙂 🙂 🙂
fotečky pěěěknýýýý, před 6 lety vám můžu nafotit akorát tak svatební, to jsme se akorát brali 😀 , ale jednu mám pěknou, co se tedy líbí mně, tak možná tu ti taky nafotím 😉

krembonzur
11. kvě 2009

ahoj holky, zdravim vsechny a gratuluju nekojicim jedincum....
u nas nicmoc noveho, vcera mi bylo ouvej, ale dneska je mi hej...tady ted hrmi a bude kouzelna skolka, tak se tesime 😀
jinac dneska ultrazvuk, kouknete na fotky, nicmoc moje foceni, ale je tam, delka 6cm.... 😉
jinac jitus, ty mas postavu, ty blaho....
leni-u nas taky je tady nekde farma na pstruhy, nedavno tam byla kamaradka a max spokojenost...
do polska to mame asi stejne daleko jako leni-nedavno jsme tam jeli na 3x-vzdycky jsem doma neco zapomenula a v zaveru Jenik tak rval, ze jsme zustali doma a muz tam jel sam... 🙂

lennis
11. kvě 2009

u nás jede taky školka 😀 , krásný slipečky v albíku🙂🙂🙂 a to mimi, no nádhera Moni 🙂 ,trošku závidím 😉
Krémiku, už jsem myslela, že si tu budeme psát jen s Jíťou🙂, a jak, přibíráš trochu, když ti je tak ouvej??? A u Jeníka ti bylo taky takhle blbě???

lennis
11. kvě 2009

My v Polsku kupujeme takovou tu klasiku, kafe, ryby, sýry, telecí párky, na Vánoce másla atd...manža si tam koupil nějakou uzeninu až jsem se divila, že to mají libový kus masa, to tady tedy neseženete. Mně odtamtud chutnaj uzený makrely, ty maj teda luxusní, lepší jak tady 🙂 , ale oblečení nic moc, ale nějaký věci pak na mimčo si tam pak asi koupím. Až tedy jednou za pár let možná budu těhotná a znásilním manžu 😉

krembonzur
11. kvě 2009

leni, vikend jsem v podstate prolezela-to byl desbes...ale dneska je to teda nebe a dudy, fakt v porovnani s nedeli super...no zhubla jsem, ale myslim si, ze jim dost...to jsem teda cucela na gynde, ze jsem zhubla...sice se doma snazim kazde rano vazit, ale ta nase vaha je nejaka divoka, tak jsem si rikala, ze to neni mozne a ono jo... 😝 mimi bylo fajne-krasne si tam lezelo a hybalo ruckama a ja musela kaslat aby se pohnulo tak, jak chtela mudr-no komedie 😀
my do polska jezdime hlavne do castoramy, ale porad silne uvazuju o kauflandu a pod....

lennis
11. kvě 2009

někdy to tak je, kámoška co má mít druhý teď v červnu, tak za první 3měs zhubla 5kg, blila kudy chodila, furt jen kolu, aby si srovnala žaludek. Teď už je jak kulička. Už jste uvažovali nad jménama????

krembonzur
11. kvě 2009

hele, tak na bliti mi teda je, ale myslim si, ze se docela krmim, jen jsem vynechala sladke, to - ac nechapu- nemusim moc...
znasilni muze, at v tom tady nejsem sama.... 😉
jmena-no to furt v sobe resim, kluk asi tonda, franta...holka-to jsem na prasky, maruska, lucka, nina, libi se mi i sofie, ale to je utopie... 😀 nejake tipy???

lennis
11. kvě 2009

holčičku chceme Viktorii, kluka - mně se líbí Filip, Jonáš, Viktor, Oliver, Maxim, Teodor, Vojtěch, Tonda, Alex a už mně nic nenapadá, manža mi schválil jen Filipa a Vojtu. Alex měl být Honys asi do 5.měs těhu, pak jsem jednou navrhla Jéňu po manžovi, tak nejdřív, že ne, ale pak už jo a už jsem s ním nehnula. Ale jinak by to byl určitě Alex.
Sofie se mi líbí taky moooc. 🙂
na mně je na druhý ještě brzy, furt se dooost často v noci budí a řve, nedovedu si představit mít 2 a ještě zas kojit, je to mazel, leze ke mně do postele furt a to bychom se všichni s postýlkou nevešli ani do ložnice, takže u nás je to jasné, až Honys bude spát sám v pokojíčku, tak možná .... manža druhý dítě už nepotřebuje, jak tvrdí, on si splnil svůj sen, chce nový auto, tak mně žene do práce.... 🙄 🙄 🙄 a to makám od 6. měs po porodu a do porodu jsem taky přivydělávala, hold, ty chlapi nemaj nikdy dost....

krembonzur
11. kvě 2009

leni- kdyz ja k tomu prijmeni moc na vyber nemam-u tech kluku myslim a u tech holek, tak se mi jeste libi Magdalena apod...no nevim nevim...co vyhraje a co to vlastne bude, jestli holka ci kluk...
no ja s malym spim stale v posteli, muz spi jinde-stejne desne chrape, takze to by se nevyspal nikdo 😀 , ale taky si to neumim moc predstavit, jak budem fungovat, no ale nejak to snad prezijem, i kdyz ja si to asi dost zatim idealizuju... 🙂
jejda, nove auto, my taky nove potrebujem a hlavne giga velke-pro tri deti-teda spise pro 2 sedacky, nejstarsi syn bude mit v lete 16, takze pro 2 deti a pro 3 dospele... 😉 ale ja bych se na manzu mohla ganz vybodnout, musi makat vice on 😀 😀

jituska
11. kvě 2009

Krem: a co autobus místo auta? 😉

jituska
11. kvě 2009

Jsem si Vás početla, pěkně píšete. Jo, tak Lenis závidí mimi? Leni a jak to máte, bereš nějaké prášky? Nrbo holt čekáš, až to manžovi uteče a nebo vysadíš a překvapíš ho?
Teda to jsi dobrá, že jsi takhle pracovala, ale já kdybych měla možnost, tak jsem taky pracovala, ale pak jsem skončila v nemonici, takže to nebylo možné. Korunky jsou potřeba pořád. No my zatím splácíme byt hodně, takže tak za rok dva můžem pořizovat nový auto, ale manža už chce pořídit teď, ale já říkám, že ne, páč nevím, co bude od září, že 😖

Holky, s těma jménama, ono fatk hodně záleží, co pasuje k příjmení. My jsme Matějkovi a to je takový typický český, takže já vybírala typický český.

Ale Filip je krásnej, Leni pěknej výběr, ale ty budeš mít jednou holčičku, takže na chlapeckými jmény ani nepřemýšlej 😀 Viky je krásný, takže holčička blondýnka po Tobě 😅 páč Honzík je celej táta, co?
Jo a tu fotku svatební sem vlož, jsem zvědavá.

Krem hned písnu, jdu uspat Juráška.

lennis
11. kvě 2009

No, krémiku, jestli budete pokračovat v tomto tempu, tak brzy ten bus bude aktuální 😀 😀 😀 každý 2 roky 1 mimi.
Jitu, neberu nic, ani jsem 2roky před těhu nebrala, manža je šikula 😉 . Mám předpovězený 2kluky, takže nevím, nevím s tou holčičkou 🙂 ,ale chtěla bych modrookou copatou, manžovi to říkám furt. 🙂

lennis
11. kvě 2009

tak jsem vám tam něco vložila do albíka, tak se jukněte, Viktorka by byla činaná co?... když to viděl manža, tak docela vyměknul 😅

jituska
11. kvě 2009

Nooo Leni, tak Viktorka by byla činaná moooc!!! Tak je třeba dnes na vyměknutýho mažu vlítnout 😅 😅 😵

jituska
11. kvě 2009

Já taky momentálně nic nejím, ani jsem nikdy nejedla, neže bych byla nějak věřící, to ne. Ale proč se cpát něčím bléééé, vedlejší účinky apod. Ale manža tady furt hustí, že si mám dát nechat Annu, má dost, ani neví název 😅 🙄

jituska
11. kvě 2009

Krem a jaký by jsi chtěla jména? Miminko je krásný na fotečce, pěkne rostete. Neboj, dvě zvládnš, prostě k sobě do postele dáš dalšího tvorečka. My někdy spávali v posteli i čtyři, no stálo to zato. Všichni rozvalení a já na kousíčku ležela, div jsem nespadla z postele.
Teď se snaž pěkně odpočívat, nabrat sílu na mimíska, páč bude potřebovat péči a Jeník taky, určitě bude žárlit, i když Jituška to nedávala najevo, ale třeba schválně házela hračky kolem postýlky a do postýlky míč, prostě na sebe za jakoukoliv cenu upozornit.
Magdalenka je krásná 😵
Jinak jsem koukala do alba a máš krásný úsměv 😉

j.a.n.u.s.
11. kvě 2009

Ahoj holky, vas docist 😅

Nemam mocka casu reagovat, jen jsem sem vlitla....si predstavte!

El ma atopicky ekzem, kurna ty jahody a ta spejle z toho jelita(cca ctvrt kila jahod+zuzlala spejli od jelita s namotanym strivkem a obsypala se), nelecilo se to po calciove masti, tak jsme dostali hormonalni mast(!) a nejaky sirup na to(sladky) a zlepsilo se to behem par hodin!

Jinak nic-z nastaveni si ztahuju snz ☹ ... nejak jsme se dohodli, ze pockame...a zacnem se snazit znovu od podzimku! Takze huraaaa divoke leto!

Neni to nic, zadna krize, jen proste pockame....meli jsme tezsi obdobi s El a shodli se na tom, ze bude fajn az bude El trosku starsi(i tech par mesicu se pocita)....

Kde je ta sarinka nase?

lennis
11. kvě 2009

Janus, nedivím se a asi nikdo...my máme vcelku bezproblémové dítko, krom neustálého budění se v noci a vztekání, ale jinak ok. Teď má zas blok na vanu, prostě se nechce mejt za žádnou cenu, co s ním tedy netuším...řve jak pavián jen se o tom zmíním, natož jdem do koupelny a začnu ho svlíkat, to je hysterák.. 😕
Pokukuju furt po kočárech a mluvím o mimi, takže Monče trochu závidím, ale asi uvnitř je někde ten pud sebezáchovy, že bych si ho chtěla ješt užít samotnýho, ale kdyby to přišlo, tak budu skákat 2m vysoko 😀

jituska
11. kvě 2009

No holky, teď je asi blbý, co sem napíšu, ale: Jitušku si ve čtvrtek navečer vzala mamka a v sobotu navečer jsme si pro ní jeli a řeknu Vám, to byl klídek bez ní. Prostě jedno dítě je jedno dítě. Všechno jsem v poho stíhala, oběd hotovej v jedenáct, poklizeno po o hned, Juráš totál hodnej, s nikým se nedohadoval o hračky. Tím nemyslím, že bych Jitušku jako už nechtěla, jako kdyby tu zase nebyl Juráš, tak je zase Jíťa hodná, ale prostě jak jsou dva, tak je větší chaos, ve všem, v oblíkání, se postrkují, plácají, pak řvou, co kdo komu udělal a to jsou ty dvě děti. Ale ono to možná vyjde nastejno, když máte doma puberťáka a malý dítě, to pak máte dva puberťáky, protože to malý pochytává móresy od toho staršího. Jen všem schvaluju, ať ještě počkají a užívají jednoho. A krem: tím nemyslím, že bych Tě nějak odsuzovala, však je to dobře, až budeš mít další, aspoň se tu nebudu rozčilovat sama a kápnem si v tomhle do noty 😀 😀 😀 Stejně ta maminka jsou nejkrásnější 😵

Šári se nám zapomněla na horách

Jo, Janus, tak divoké léto, jo? Tak z toho něco bude 😎

sarkabrezen
autor
12. kvě 2009

ahoooj holky 😵 tak jsem zpátky v městě 🙄 nějak se nemůžu posledních pár dní srovnat 😒 asi ty (ne)kojící hormony, do toho mi vyšel menzes, což se mnou vždycky mává šíleně, takže hádky s manžou a pak vyjíždím i na malou 😔 ...ale ve čtvrtek si běžím pro prášky... tos mně Jitu pobavila s tou Annou 😅 ...já prášky potřebuju i kvůli menzes, trpím bez nich jako kůň a ony mi fakt pomáhají, s něma ani skoro nevím, že to mám... no rozdíl šílenej... tak doufám, že mi upraví i hormonální hladinu a "sedne" mi i psychika... jinak to vidím na rozvod v rodině 😅

no prostě smekám smekám kdo má dvě děti po sobě, jituš a kremi... a chápu jituško, co píšeš, musí to být pro tebe úleva...

januško taky mám pocit, že je to teď s Ad nějak těžší... 😔 ale u nás je to spíš o mně, než o ní... ona jen zrcadlí mně... je fakt, že jsem s ní 24 hod denně... nedávám ji ještě na hlídání vůbec nikam... ale já ani nechci... no je to trága se mnou 🙄 ... "stěžuju" si tady, že jsem s ní furt, ale přitom ji nedám od sebe... ale nějak je teď na mně uplá ještě víc než obvykle... ani mně nenechá chvíli u pc... i teď mně tahá tady za ruku... 😅 pomoooooooooc

sarkabrezen
autor
12. kvě 2009

tak jsem jí ještě na chvíli zdrhla 😅 to je super holky, že o jménech přemýšlíte i s příjmením.. mně fascinujou takové ty Vanessky Řezníčkové a Jessicy Novákové... to je fakt trága...

kamarádka má vybrané kráááásné jméno, ona sice ještě není těhu, ale to jméno je nádhera - Evelínka...

a až já budu mít za 4 roky kluka 😎 😎 tak to bude Štěpánek nebo Šimon 😀 😀

pasuje nám to i hezky do rodiny - Alan, Adélka, Šárka, Š... 😀 😀

a taky máme příjmení na Š, tak ať nejsem jediná ŠuŠu... 🙄

j.a.n.u.s.
12. kvě 2009

šušu-chaaaaa 😀

Elisabeth Marshall (nase Elishka 😉 ), po svatbe, bychom chteli pozadat soud o zmenu prijmeni....bo si predstavte: Ja + Bobo rovna se miminko(stejne prijmeni, Elishka nejen ze by ho mela jine, ale jeste ani ceske! )Deti jsou krute, nechci aby mi chodila plakat.....

Nejak na to kaslu...Elisabeth Durčáková....neni to zas tak blbe, ne????
Hlavni je, ze budeme rodina pod jednim jmenem.

lennis
12. kvě 2009

Janus, to neřeš. Mně se třeba taky líbí Samuel a Sebastian, ale asi bych neměla odvahu to dát, i když v kalendáři už to je normal. A asi je to o zvyku k tomu příjmení, za našich vstevníků žádní nejsou, ale moje neteře co už chodí do školy, tak tam mají Sáry, Sabiny, Andrej, Chantal, Charlota atd...už se to mísí s Terezeama a Kateřinama, brzy to bude úplně jedno si myslím. Tady je taky kluk a jmenuje se Benjamín Králiček.

lennis
12. kvě 2009

Šári, vítej zpět ve smogu 😒 , hormony sednou, já byla taky první měsíc protivka a menses byl mega velkej, že jsem z toho byla šílená.
Jitu, chápu odpočinek, já pociťuji úlevu i od jednoho 😉

sarkabrezen
autor
12. kvě 2009

Benjamínek Králíček 😀 já znám Sebastiana Zajíce 😀