Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
27. dub 2009

Šári, gratulace, tohle je ten odrazový bod a teď už to bude jen a jen lepší, hodně ji zaměstnávat a schovávat prsa, já před prckem 14dní nechodila ani v podprdě a spala v tílku a pyžamu. Když už nebudeš moct vydržet s prsama, tak trochu odstříkni, ale nejhorší jsou ty první 2 dny, uvidíš za 2-4dny, jaká to bude ÚLEVA od kojení, jako nový ráj na zemi 😀 .
Maji, držím pěsti pro štěstí 😉 .
Holky, tak přesně před 2 lety jsem měla dnes termín, byl to pátek a já vesele hupsala venku s břichem jak 3melouny 🙂 a když bych to brala na den před 2 lety, tak bylo pondělí 30.4. a já jela k Dr. na křivku a Dr. mi řekl, že zatím nic, hlavička sice tlačila, tu už cítil, ale děloha jen podrážděná a řekl doslova, může to být zítra nebo až za týden, objednala jsem se na pátek na vyvolávačku a zbytek napíšu až v pátek 😀 😀 😀 1.5. to jsme jeli do porodnice, ale bylo to úterý, den po tomto vyšetření 😉 😀 😀

maja.xx
27. dub 2009

Chci s ní jednat na rovinu, ale mám obavu, aby se pak nebálal doktorů, aby si nemyslela, že když půjdeme k dr, tak že tam bude muset zůstat, musím to nějak vymyslet.

andrea73
27. dub 2009

Šári ahoj, gratuluji k první nekojící noci. My jsme dnes přesně 3 týdny po odstavení a už ani nevím, že jsem kdy měla mléko. Ale je fakt, že první dny byly krušné. Prsa mě bolela jak šlak, tak jsem si je taky nahřívala ve sprše a mírně odstříkávala, aby se mi mléko moc netvořilo. Pak jsem si je začala stahovat. Po 3 dnech tlak povolil, ale i tak ještě bolely dvorce a bradavky na dotek. Potom se mi v těch dvorcích vytvořily hrudky, které jsem si musela masírovat než se rozpustily a do 2 týdnů a něco jsem ztratila mléko úplně...musíš to vydržet. Já jsem právě kvůli těm bolestem prsou měla furt tendence mu to prso strčit, i abych si ulevila....ale to by pak nemělo žádný smysl, tak jsem to vydržela a to se mi vyplatilo 😉

sarkabrezen
autor
27. dub 2009

děkuju děkuju holky... já jsem sama překvapená 🙂 ale už při odstavování dne a pak noci jsem sama sebe přesvědčila, že když se rozhodnu, tak to udělám a nic mně nezlomí 🙂 u mně je nejhorší dorazit k tomu rozhodnutí... to je mnohem horší proces. jakmile se rozhodnu, tak už je to dobrý. ale ta nalitá prsa jsou fakt běs 🙄 už mi to volně teče, odstříkávat ani nemusím 😒

a několik večerů a rán bude ještě krušných... myška asi hned tak nezapomene... no ale třeba mně překvapí jako už mnohokrát 🙂

maji - rozhodně se taky přimlouvám za to, abys s Karolínkou jednala na rovinu! tak jí neříkej, že jdes k doktorovi, ale do nemocnice... tam se přece vždycky chodí na dýl... a k doktorovi se chodí jen na vyšetření... jde jen o slovíčkaření... ale mooooc se přimlouvám za jednání na rovinu a fér...

j.a.n.u.s.
27. dub 2009

maji...to nee-deti si to jeste neumi vztahnout na sebe...rekla bych pravdu a ujistila, ze se mamca vrati brzy... 😉

sarkabrezen
autor
27. dub 2009

ahoj holky, tak už je mi fyzicky vážně zle 😔 už jsem se narvala aj brufenem... doufám, že mně to po těch letech, co jsem nic takového nebrala nepoloží... nejhorší je, že malá je zvyklá pořád se po mně válet a furt se normálně objímáme a blbnem a teď mně každý kontakt brutálně bolí 🙄 ve sprše jsem trochu nechala odtéct, ale nechci zas moc, ať fakt pochopí, že už nic nebude... ach jo, ještě zítra a pak už snad bude trochu líp...

ještěže se má zhoršit počasí, bo ven jdu ve svetru sibiřáku... jednu kozu mám o číslo větší než druhou 😠 prdel, co... no vypadá to šíleně... jednu mám jak mašlíková a druhou jak brácha od Růžičkové... 😠 no když vidím všechnu tu napnutou a vytáhlou kůži a představím si, že obsah zmizí, ale ta kůže navíc jaksi zůstane, tak je mi vedle toho všeho fyzického utrpení ještě i blujno 🙄

jinak Adi to zatím zvládá skvěle, mnohem líp než jsem čekala... dupka moje 😵

denisocka
27. dub 2009

sarka,nečítala som všetko - ale ako často si kojila posledne dni,týždne a po akom čase ti teraz nabehli prsia? dik

andrea73
27. dub 2009

Šári já ji měla taky jednu větší jednu menší, vypadalo to fakt směšně 😅 , srovnalo se to až teď poslední dny, kdy mi obě spaskly 😀 ...a Mareček mě taky překvapil, jak to super zvládal, jsem to nečekala 🙂 , navíc byl taky etrémně mazlivý a mě tak šíleně bolely cecky, furt jsem mu říkala "pozor Marečku, maminka má au au bebí", tak byl takový ohleduplný, no fakt super. Ale už jsem ráda, že to mám za sebou...držím palečky, ať to bolí co nejméně, po 2-3 dnech už bude jen dobře 😉

krembonzur
27. dub 2009

sari-neboj, ja mela taky jedno vetsi a jedno mensi, pak se to srovnalo, ale ja je mam obecne male, takze to zas takove terno nebylo...
a neboj, ono se to za chvili vystribi a bude to ok...

sarkabrezen
autor
27. dub 2009

denisocka - ve zkratce: 22 měsíců jsem kojila jak si malá řekla, tj. několikrát za den, několikrát za noc. po těch 22 měsících jsem odstavila denní kojení a nechala jen před spaním, noc a po probuzení. za měsíc jsem odstavila i noc a zhruba 2 měsíce až doteď jsem kojila jen večer před spaním a ráno po probuzení. no a teď, ve 25 měsících jsem zavřela kohoutky úplně. problémy s mlíkem v prsou jsem měla už po odstavení denního kojení, protože já jsem kojila fakt drasticky hoooodněkrát za den... trvalo zhruba týden než se mlíko v prsou přizpůsobilo nové situaci. teď mám problém znovu, po úplném odstavení... naposled jsem kojila včera ráno... včerejšek byl ještě v pohodě, ale dneska už je mám k prasknutí, volně mi tečou kapky a bolest ukrutná. ale beru homeopatika a piju šalvějový čaj, tak doufám, že za pár dní to bude dobrý...

sarkabrezen
autor
27. dub 2009

kremi, no já měla normálně tak 2,5ky, ale teď mám jednu čtyřku a druhou trojku... 😀

petka80
27. dub 2009

ahoj šárko, jen nakukuju, ale chtěla jsem ti pogratulovat a popřát hodně štěstí, no hlavně spíš síly, ať to zvládneš a ať tě prsa přestanou bolet.
Já se teda odstavování děsím už teď a to se k tomu ještě ani nechystám 😔 😀

andrea73
27. dub 2009

Petka ty máš ještě čas na odstav 😉

Šári a jak Áďa a papání, už je to lepší? U nás nastal zlom prakticky okamžitě po odstavení, začal lépe papkat a byl permanentně při chuti. Akorát teď, kdy má teplotky to zase dost šidí 😒

denisocka
27. dub 2009

šari,tak to si mala podobne ako ja,ja tiež som donedávna kojila o dušu kedy tedy ... a tiež nekojim asi rovnako dlho ako ty,od včera 😉 len mna chvalabohu zatial nič neboli ,nič sa nenalieva

sarkabrezen
autor
27. dub 2009

díky petko 😵

andy, papání je lepší, ale pořád to svoje 😒 tj. pečivo, pudink... oběd pořád nic...

andrea73
27. dub 2009

neboj, to se časem zlepší, hlavně že do sebe něco dostane...taky momentální nechutenství nijak neřeším, akorát kynu, páč je mi pak líto vyhazovat, co Mareček nesní a láduju to do sebe já...kurňa a já si tak fandila, že až přestanu kojit zhubnu 😅 a mám ještě kilčo navrch, grrrrrr 😠 😀

sarkabrezen
autor
28. dub 2009

denisocka - tak to je faaajn, a jak to probíhá u Vás? jak to Šimko snáší?

andy, no tak to já spíš očekávám kilča nahoru, přecijen je kojení výdej energie a teď se stoplo...

holky přibraly jste někdo po zastavení kojení? nebo jste hned přizpůsobily jídelníček?

jéééé já si včera uvědomila, že teď už budu moct brát antikoncepci, tak na to se fakt těším, protože od porodu mám příšerný menses a doufám, že mi v tom antina pomůže... 😔

jinak Ad to přijala skvěle, už se nedomáhá, jen máme problém s tím usínáním, neumí usnout bez kozy... takže večer hodinu a půl tancování, zpívání, pohádky furt dokola, stěhování z místa na místo... na běs 🙄 a teď k ránu ve 4 jsem ji ještě na hoďku uspala, ale po 5 už bez pití usnout nedokázala, tak už jsme vstanutí... 🙄

krembonzur
28. dub 2009

sari, ono se to srovna...myslim spani a vstavani...
hele, ja jsem skoro 2,5 roku jedla jen sladke, takze jsem si po skonceni kojeni naordinovala dietu a jak to dopadlo 😀 ale je fakt ten, ze jsem zhubla a ted uz zas nabiram-achich, ale to je jina pisnicka 😝 😀

j.a.n.u.s.
28. dub 2009

sari...vydrzet! Ten rezim se uklidni, kozy se uklidni, pak nabehne HA a bude vse jako pred tehu, akorat s mrnouskem, ktery ti bude bastit na co prijde 🙂 🙂 🙂

Ja pribiram po odstavu 🙄

sarkabrezen
autor
28. dub 2009

já právě teď od porodu taky hrozně cpala sladké... ale fakt jsem měla chuť... ani jsem nepotřebovala oběd, ale něco sladkého jooo... no tak doufám, že to byl nějaký hormonální výjev a teď už tak chuť mít nebudu...

kremi, no já na tebe myslela, jak jsi furt blbla s tou dietou a teď "todle" 😀

dneska už je mi líííp... 😵 už se zase začínám poznávat 🙂 ono to mateřství je šílené... s člověkem to mlátí... cítí se úplně jinak... do toho mrňousek... a všechno kolem... jsem ráda, že už se zase vracím do normálu 🙂 a o to je to krásnější, že k tomu normálu přibyla jedna malá osůbka, bez které nechápu, jak jsem doteď žila 🙂

denisocka
28. dub 2009

sarka- bre ranko 🙂

tak my sme mali normálnu noc, Simon si ani nespomína,že doteraz vysel na ciciku,takže s týmto problem nemám. Cicky ma vobec nebolia,absolutne,nič mi z nich netečie-tak som rada,že som to odstavovanie robila poslednu dobu naozaj precízne a pomaly

malemu som už pred mesiacom začala davať HIPP mliečko,teda ked vypije 30 ml tak sa teším,teraz na večer dostava krupicu, a to potom mi už cicik nechcel ani vidieť-takže takto sme my pomaly zrušili večerne kojenie,potom dostal v noci čaj a cicik nadranom,dnes som mu už na ranajky do postele doniesla flašu UM ,vypil asi 100ml 😉 tak sa teším

idem si dať šálku šlavie a mažeme vonku

krembonzur
28. dub 2009

sari, no ja jsem fakt nejdriv nechapala, ze bych mohla byt tehu a tak se mi krasne hublo..no a potom jsem dostala ty nevolnosti, ale to uz jsem vedela, ze jsem zas tehu, takze jsem prestala s dietou, ale ta dieta spocivala v uplnem vynechani sladkeho-coz bylo jen a jen dobre, hodne ovoce a zeleniny-hlavne mrkve-ted ji nemuzu ani videt 😝 , a skoncila jsem se vsema prilohama a jedla jen ten pufovany chleba a fakt to slo, drzela jsem to jen mesic a dala jsem dolu 5-6kg....holky zkuste to, uvidite, jak to pujde a cim driv tim lip..pak budou ty zahradky, mala pivka a zmrzlinky... 🙂
ja jsem nechapala, proc vsichni ty decka tak prozivaji a ono to zacina byt cimdaltim lepsi.....jen se lehce hrozim toho druheho...jenik je desne zarlivy na manzela, tak jsem zvedava, jak prezijem to mimi 😵

denisocka
28. dub 2009

ja som tiež,ked som otehotnela a nevedela o tom krásne schudla,kupila som si prve nohavice velkosť S. a za 2 dni bum,tehotna 😀

andrea73
28. dub 2009

Holky nazdar bazar 😉

Já totiž znám spousty případů, kdy ženské po odstavu zhubly, pak je ale zase část těch, které přibraly. A jelikož jsem od porodu až do odstavu byla na stejné váze, což bylo 10 kg. navrch tak jsem si furt fandila, že já jistě budu ten případ, kdy po odstavu zhubnu...a prdlačky, mám takovej pocit, že pokud se nezačnu hýbat a něco se sebou dělat, tak zkončím fakt jak almara 😀 , kde mě postaví tam mě najdou 😅
Jo a se sladkým jsme na tom byly asi všechny stejně, já si tím dobíjela energii a jak píše Šárka, taky jsem nemusela oběd, hlavně že jsem měla denně sladké...

lennis
28. dub 2009

Andy, já bych bez pohybu nemohla být, teď jsem 14dní nemohla nic dělat kvůli těm stehům a jsem z toho nervozní, hned jsem nas.... no hrůůůza, se těším jak spálím zas nějakou energii, mám furt chuť na brambůrky a takový ty sýrový tortilový čipsy, no prasnice.... ☹ když jsem kojila, tak byla výmluva, ale teď, je teda fakt, že po odstavu jsem přestala péct buchty atd...už na to nemám chutě, dřív jsem min. 1x do týdne musela něco upýct a nejlíp s pudingem atd...prostě chuť na sladký a teď vůbec...tak hodně zdaru a hejbat se začněte, je to potěšující pocit... 😉
kalhoty vel. S jsem měla naposledy asi tak ve 13letech 😖 Denisočko... 😅

sarkabrezen
autor
28. dub 2009

kremi no já si právě i kvůli toho žárlení vůbec nedovedu představit, že bych teď měla mimi... malá si mně neustále hlídá 😅 nikdo na mně nesmí ani šáhnout a nedej bože mi ubližovat. jsem prostě její maminka. tak si nedovedu představit, jak by se o mně dělila... bych si to mimčo nemohla vůbec užít, protože bych furt řešila, ať se Ad necítí odstrčená...

denisocka - tak to je výhoda, že ti malej pil UM a kašičky... to ta moje opička v životě nepolkla... 😒

jsme se právě vrátily ze ZOO 🙂 takhle dopol přes týden je to tam paráda 😵 a my to máme pár zastávek trolejbusem, takže jsme se ráno rozhodly a byly jsme tam cobydup (píše se to tak?? to je divné slovo... 😀)

sarkabrezen
autor
28. dub 2009

no já už se taky těším, jak konečně začnu chodit na spin apod.! s těma mléčnýma kozama to nešlo, ale teď na to vlítnu!! ještě teda musím přesvědčit malou, že hoďku a půl bez sebe být můžeme... 😅

krembonzur
28. dub 2009

sari, ja se taky toho bojim, protoze on je mamincin chlapecek, ale na druhou stranu si rikam, ze to bude jen dobre, protoze ho v tom, ze je to muj kluk nechci moc utvrzovat....a myslim, ze se to casem vystribri...otazka, co to bude-jestli holka ci kluk...
my jsme byli rano cvicit-spise cviko pro me, Jenik to tam bojkotuje a dela jen to, co chce a co ho bavi 😠 a pak jsme jeste zustali na pisku, takze mam dost a nejradeji bych uz nevystrcila cumak z domu, ale mam smulu...

maree
28. dub 2009

Holky, já vás zdravím, a gratuluju Krem k těhotenství!!! a Šárce k odstavení. Nakonec jsem vás nedočetla, čas je proti mě... My jsme na tom byly poměrně dobře, stáhla jsem to na ráno-poledne-večer-noc, pak ale Elišce začala lízt horní trojka a brutálně jí to bolelo, tak se to zase podělalo. Teď se to podařilo zase docela stáhnout, ale mám jiný problém, a to pití... Jí slušně ale pití kromě prsa byl problém vždy. Nakoupila jsem tolik pítek, nic nezabralo, nakonec se chytla až na hrníček, ale ten teď taky bojkotuje. Myslíte, že kdyby měla žízeň, tak se napije? Prso teď přes den moc nevyžaduje, tak samo nenabízím. Jen jiné pití- ale to furt odmítá. Nechápu, žer celkem i čurá- asi z ovoce a z polívek... Řešily jste někdo pití?

jituska
28. dub 2009

Ahoj holky,
tak Šári, tak vy už nekojíte? Takže jsem zvědavá, kdy Adélka bude mít hlad, to tak za tři dny by se už mohla hlásit o jídlo a pokud ne, tak teda nechápu 😲 A co pití, kolik vypije pití?

Krem: tys dnes tedy lítala 😀, radši se šetři, nohy na stůl a pořádně odpočívej, ke konci těhotenství bude hůř.

Janus: jak jste vůbec oslavily narozeniny? Vůbec jsi o tom nepsala, nebo jste je ještě neslavili a nebo jsem to tady někde přehlídla. Jinak s těma školkama dobrý, to jste měli napsat rovnou, bych Vám napsala, že se musí jít už teď, ale koukám, že existují nějaké školky, kde jsou jako dva zápisy. No nás naštěstí vzali do školky a už se mi to pěkně krátí 😖
To budu mít přes prázdniny nerv, co vlastně budu dělat. Kdy myslíte, že je vhodná doba, jít se zeptat zpět do práce, jak to vypadá? Když Jura nastupuje v září, tak já myslím, že tak květen červen? Není to pozdě?

Maree: a kolik Eliška vypije za den pití? Vím, že když jsem Juru přestala kojit, tak vypil tak necelej půllitr čistýho pití, víc ne. A právě mi přijde, že po odstavu čůrá míň, tak nevím. Z polívek a z ovoce je taky tekutina, vlastně i z přesnídávek, tak možná proto víc čůrá a nebo je třeba nějaká teď nachlazená jako my a my teď při nachlazení čůráme víc.