Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
19. únor 2009

já jsem od Orlických hor 😉

lennis
19. únor 2009

Janus, utni!!!! Já taky utla a překvapil mně jak nikdy před tím!!! 🙂 🙂 🙂 dnes jedu ke kadeřnici a i na nehty, tak bude mamka hezká 😵 , v sob jdeme zase plesat, tak se dávám dokupy, zítra ještě kosmetika - oškubat chlupy a nabarvit obočí a řasy 😎 😎 😎
tady zas humelí, hrůůza, sněhu jak v Rusku, dopo to vypadalo,ž e bude sluníčko a trochu odtaje, ale bohužel.....
taky ti vaši raraši - kluci - jsou tak ujetý na auta, dnes mi zas udělal scénu, že jsme nejeli autem někam pryč, by v něm byl nejradši furt a někam jezdil. Jak vidí naše auto, klíče nebo rádio z něj, v tu ránu chce jet autem a řve jak tur!!! Dnes mi přišla chytrá knížka (Šári!!!!, tu co jsi mi doporučovala 😉 ), takže po víkendu budu chytrá a budu vědět co s ním 😀 😀

girl.misel
19. únor 2009

ahoj holky nějak sem nestihla přečíst posl příspěvky ale něco jo tak se chci podělit o naše ukončení kojení..kojila jsem 22 měsíců..spíš měla prso jen na spaní..až sem si řekla dost..malá byla hroznej závislák takže sem z toho měla hroznej strach jak to bude snášet a proto sem to pořád oddalovala.byly sme u dětské na kontrole a ta řikala že stačí kojit tak rok pak že už to dítě tak nepotřebuje,tak to mě nastartovalo a řekla sem si dost.koupila jsem si v lékarně stahovací obvazy a byla odhodlaná od rána začít.

ráno než se malá vzbudila sem se zafáčovala..pak když chtěla hamtak zvedla tričko a ham nebylo.tak sem jí řikala že prsíčka sou nemocný atd i když stejně nechápala co jí řikam...tak sem to dělala týden a malá už si pak ani nevzpoměla .a za ten týden se mi i díky tomu zavazování přestalo dělat mlíko ...když je utahaná tak usne i bez prsa..takže vám všem držim pěstičky ať se taky odhodláte a hlavně vydržíte.nesmíte se nechat udolat pláčem atd..až se tu někdy objevím nakouknu sem jak se vám daří

j.a.n.u.s.
19. únor 2009

girl.misel...a to se asi neobeslo bez place, co?
jak PRESNE ( 😀 ) to u vas probihalo???

lennis...Elishka je taky blazen do aut...ani nemusi byt nase a leti k nemu a aspon sahnout na "kliku", pak je zamazana-bo ty auta jezdi jako prasata 😀 😀 😀

jituska
19. únor 2009

Holky, tak my máme rádi taky auta, ale nechce sedět v sedačce, vždycky se prohne jako luk a do sedačky ho nedám, tak jsme omezili cestování. Myslím, že mu v autě nebývá dobře, zkoušela jsem i Kinedryl a to vyplivluje a dělal stejně ten svůj bordýlek 🙂 Nehledě na to, že nám v autě zvrací, jednou jsme byli v Brně, auto nechali zamčený a šli si po svejch a pak jsme tak hodinu museli větrat, jaká tam byla rychna 😀

Holky, ale jak už nemá to prso odpoledne, tak mi neusne ☹ Zase nevýhoda. Vždycky jsem aspoň uklidila a udělala, co je potřeba a teď tu máme nějakou spoušť, no intenet je taky žrout času 😀

girl.misel
19. únor 2009

janus...pořád chodila a zvedala tričko a pak krčila ramínkama jako že neni.brečela snad jen první den..nejvetší strach sem měla z usínání.měla to místo dudlíka kterýho od narození nechtěla,ale i to zvládla perfektně..když už se jí chtělo spát tak si lehla chcíly fňukala ale usla a pak už to šlo bez problémů... v noci se už vůbec nebudila což se jinak budila protože chtěl žužlat prso a když ho neměla spala celou noc až do rána

barborenka
19. únor 2009

baby aj ja sa k vam pridam,moja mala ma 2roky 3mesiace a este stale kojime,v noci je to katastrofa lebo spi medzi nami a zaspava na ceciku,cez den sa ju snazim prebavit ale nedari sa mi moc,ked si zmysli tak ho musi mat,rozmyslam ze s tym seknem definitivne ale neviem ako,skusali sme vsetko

jituska
19. únor 2009

Ahoj Barborenka, jak jsem tu psala, před 14 dny jsme byli totální zoufalci, visel mi na prsu pořád, v noci taky, pořád dumlal a po 14-ti dnech úspěch, skoro nekojíme, jo v noci si trochu zařval, se s ním domluvím a je to, ale u nás fakt zabral ten pepř, ochutnal a že je to bléé, tak jsem mu to říkala pořád a dala ochutnat a pořád blééé, tak zkusit to, jinak fakt nevím. Já taky zkusila všechno a ten pepř mě napadl jako poslední a zabralo to 😅 😅 😅 naštěstí 😉

barborenka
19. únor 2009

aj ja so to skusala ale ona mi krici ze chod sa umyt,neviem,chybu robim aj ja,vzdy povolim a dam jej,neviem ci ste tu o tom nepisali lebo som vas necitala cele ale zevraj existuje nejaka injekcia na stratu mlieka,mozno by to bolo pre nu lepsie keby sama videla ze tam naozaj nic nemam

jituska
19. únor 2009

Aha, tak ne na každého ten pepř působí 😎
Já myslím, že ta injekce existuje, zkus zavolat svému dr.
Mně tohle ale spoustu lidí radilo, že jako nebudu mít mlíko a on už nebude chtít pít. Na to jsem ale nepřistoupila, páč on by mě dudlal, i kdyby mlíko nebylo a to by mě teda bolelo, když by cucal na prázdno, takže injekci jsem zavrhla.
A co zkusit se zavázat, aby to neviděla a tím zavázáním mlíko taky trochu zmizí.

barborenka
19. únor 2009

no mozno skusim aj to zviazanie,len neviem ako sa to robi,staci sa obviazat obvezom?na kolko dni?pokym nebude pytat?

jituska
19. únor 2009

Já ten obvaz nezkoušela, pořádně nevím, ale psaly tu tady holky výš. A co třeba, kdyby s malou spal tatínek a ty jsi spala v jiné místnosti a neviděli jste se. Tatínek musí teda přežít noc a chlácholit, že maminka prostě není. Tohle mi radila dr., že se mám nastěhovat do jiné místnosti a nebo dát malého k babičce, ale babičku jsem nechtěla utrápit.
Janus tady zkoušela i pomazat se něčím fialovým, jako že je prso bolavý 😅 , tady se zkouší všechno.

Já teda si musím říct, že mě pomohla i starší dcerka, že si s malým hraje a zabaví se společně a malý na mě tak nemyslí.

j.a.n.u.s.
20. únor 2009

barborenka...vitej 😉 ...ta injekce funguje do dvou mesicu po porodu, roli v tom hraji hormony...a po druhem mesici uz to neucinkuje. Takze kasli na injekce a pojd se s nami trapit po domacku... 😀

Dnes v noci uz jsme byly vzhuru od tri! Od TRI!!!!!!! Jak uz zaspala mala , me uz to zase neslo, pak me budila znovu...ted jedu setrvacnosti...jeste jsou nejake zasoby, ale jak nebudu spat ni dnes v noci...jsem maras!

Pres den mi pomaha mamka s uspavanim...uspava ji ona...nevim, jestli to k necemu bude ☹ ...neresim, nehrotim, a trpelive cekam na priznivejsi pocasi, kdy pak lehce ukojim touhu Elishky po mem cicku prochazkami v parku a skakanim do kaluzi....takze asi tak, no.

jituska
20. únor 2009

Holky, on odpol. nechce spát ☹ ☹ ☹ , jak nemá pepe, neusne ☹
Jsem mu to ještě měla nechat teď měsíc, aspoň než začne jaro a budeme chtít lítat po venku. Takhle je nervní celej den 😖

j.a.n.u.s.
20. únor 2009

jitusko...vydrz...to deti delaji pri odstavu. Radej budou mit malinke ocicka, sotva stat na nohou, nez spat bez pepe....Je to maras, takhle v zime...jak bude tepleji, da se ho uondat venku...ted uz nesmis ustoupit, bo ho popletes. A pak by to bylo o to tezsi...co dela, kdyz nespi? Je uplakany, vid?

Ja to nechavam na to jaro-tim padem! Diky...jsem poucena 😉

jituska
20. únor 2009

Jak nesmí , je protiva, dnes jsme jeli kočárem ven a teda dělal bordel v kočáru, vyhazoval deku, pořád se kroutil, čepici sundával, vyslíkal se a ječel 😠 A to jsme spěchali pro Jitušku do školky, tak jsem ho nemohla dát ani ven, aby se probrouzdal ve sněhu. Zpátky dělal to samý, jen tím stylem, že to už šel pěšky a řval jak tur a všichni samozřejmě čuměli, co jako s ním dělám. Pak chtěl do náruče, přitom vozíme kočár. A když kočár neberu, tak chce zase kočár 😠 Přijde mi, že si víc vymýšlí a zkouší mě 😨 Ale já mám nervy jenom jedny 😔

jituska
20. únor 2009

Patřilo tam: jak nespí

Kde je vůbec Šárka, jak dopadly u dr.?

j.a.n.u.s.
20. únor 2009

Presne-zkousi, a proto nesmis ukazat, ze ti ujizdeji nervy...musis byt v tomhle tvrda. On pak bude vedet kde jsou hranice a to ho uspokoji. Deti to opravdu vyzaduji, chteji, abychom mely ty oteze v rukou my. Citi se takhle v bezpeci...jak ukazeme, ze jsme "slabe"...(krik, biti)...zacneme v jejich ocich vypadat jinak.
Je to tezke, ale vsechno je prechodne...za par dni bude dobre.

Tady machruju, ale pockej-jak budu ztracet nervy ja za par tydnu 😅 ...to pak budes do me hucet tyhle psychologicky kecy ty jitus, souhlas?

No sari, kde se toulas? Jsme napjate...

lennis
21. únor 2009

Holky, jdu na radu, malej se nám začíná budit každý den před 6 s tím, že chce e e e, vyčůrá se, pak pití, napije se dost, pak že budeme spát, ale je mi jasný od začátku, že to je konec sladkého spánku, snaží se jako spát, ale po chvíli brouká a povídá atd...když ho nutím spát, tak začne s tím, že chce jíst, takže vstáváme, normal bych mu dala kozu a udondal se, v tuhle dobu se budil na snídani, ale poraďte co s ním teď????

jituska
21. únor 2009

Lennis, najeďte zpět na kojení a budete chrupčit celé dopoledne 😀 😀 😀 😀
To ne, a v kolik chodí večer spát? Já právě měla strach, že náš malý bez kozy bude vzhůru tak od šesti, jen jak ho večer nemůžu nijak uspat, tka chodí psát pozdě a tím pádem ráno dýl vstává, taky brouká a vždycky teda ještě zatím usnul. Dnes jsme vylezli až v osm
😔

barborenka
21. únor 2009

no tak baby,pridame sa teda k vam,bude to tazke ale skusim to,mne hlavne chyba ta vydrz aby som jej nedala ked zacne plakat ale hadam sa to naucim,my cez den spime asi tak hodinu a to tiez zaspava na ceciku,no a v noci sa na neho budi aj trikrat,zatial na nu nezabralo nic,proste zacne plakat a neprestane pokym nedostane

lennis
21. únor 2009

Jelikož nespí po obědě, tak usíná kolem 19hod, někdy dřív někdy dýl, když spí po obědě (většinou v kočáru) tak usíná kolem 9 večer a vstává zase před tou 6, nekojím od 5.1. takže bych se už asi nerozkojila 😀 😀 😀 ani bych už nechtěla, ale jak ho udondat po ránu, to netuším ....

jituska
21. únor 2009

Lennis, tak třeba má jen nnějaké zvídavé období, kdy už cítí, že je trochu světla a chce všechno vidět a nesmí mu nic utéct. Já už si nepamatuju, jak to bylo v roce a devíti měsících, ale pokud to takhle bylo, tak usnul u prsa znovu 🙂
Neporadím, jedině na něj hoouknout, ať ještě spí, jestli to zabere, ale to už jsi určitě taky zkoušela. Náš dnes byl vzhůru nějak kolem půl šestý, ale teda ještě usnul, jsem byla polomrtvá, tak nevím ani jak usnul.

jituska
21. únor 2009

Barborenka, takhle nám bylo kolem Vánoc a spíš jsem ho začala ostavovat přes den, v noci teda řval, dokud nedostal,přesně jako u Vás, až teď se to najednou utlo. Takže pokud to nejde naráz odstavit, tak začít přes den a noc prozatím nechat a ono to taky přijde, že najednou v noci nebude chtít. Chce to čas. už jsou velcí, tak na ně hůř vyzrajeme.
Holky, nejlepší je to, že manžel pořád chodil a smál se, že budu kojit malého do třech let a pořád do mě ryl, jak ho to chci odnaučit. A teď mám nad ním navrch, páč jsem mu dokázala, že jeho vlastně k tomu nepotřebujeme, že to zvládnu s malým sama. A teď, když mu to předhodím, tak mlčí a je mu to šumafuk, chlapy no 😠

sarkabrezen
autor
21. únor 2009

AHOOOOOOOOOJ NEKOZATKY!! 😀 😀 😀 nám tady v big city nějak přimrz internet či co... sem byla jak bez nohy 😅 no tady se dějou věci... lenni jde zas pařit, já to prdím... 😅 😅 ...kremoš se ještě fláká na západě, no Honzajs už je doma určitě jak na trní 🙂 ...a janusko, vy jste s Eli absolutní hvězdy co se týče čurání... fakt zírám, jsi dobrá, že jste to tak zvládly...

BARBORENKA: ahoooj, jakmile se rozhodneš už NESMÍŠ za žádnou cenu dát. popíšu mně jen ve zkratce, bo to tu omílám furt 😅 ...moje malá ještě před 14 dny kojila více než novorozenec, skutečně, chodila si ke mně i několikrát do hodiny... a já dávala... pak už jsem toho začínala mít dost, tak jsem se rozhodla, že utnu aspoň nejdřív ten den... tak jsem prostě v pondělí nakojila naposledy před vstanutím a pak jsem celý den vysvětlovala, že nemůžeme, až zas půjdeme spinkat... ukazovala jsem, že je ještě venku světlo, až bude tma apod. No musím přiznat, že ten první den byl těžký, ale ne až tak jak jsem z toho měla hrůzu. Druhý den už si vzpomněla asi jen dvakrát a od třetího dne to bylo úplně v pohodě. No zírala jsem neskutečně. Ale musíš skutečně dodržet základní pravidlo - když už se rozhodneš, NESMÍŠ povolit. A ona to Barborka přijme, uvidíš. Držím palce, bojuj! 🙂 🙂

No a co naše (ne)kojení? No my jsme prostě hvězdy 😵 ani jednou jsem přes den už nedala. Od té doby co jsme se rozhodly, tak nekojíme. No ale zato přes noc si to malá samozřejmě vynahrazuje 🙄 Jenže já přestat nemůžu neb jsem jediný zdroj živit... a co naše návštěva mudry? mudra konstatovala, že to je sice blbé, že tak nejí, ale žádná rada na to není. mám zkoušet ty sirupky na podporu chuti k jídlu a to je tak všechno... malá je zdravá, takže nemám stresovat a ono to prý nějak přijde... 🙄 🙄

Jo holky a čumím, jak se i moje mléčné žlázy srovnaly s tím nekojením v pohodě... večer už vůbec nemívám prsa k prasknutí, mám mnohem míň mlíka, prostě se to všechno přizpůsobilo... paráda. Noo, zas taková paráda to ale není 😉 ... pozoruju, že už začíná fungovat gravitace... doby, kdy se mé dvojkotrojky tyčily hrdě vpřed mladické nerozvážnosti jsou dávno pryč... teď hledaj pětikoruny na chodníku... 😅 😅 ale jsou horší věci na světě...

BUĎ ZDRÁV A VESEL A MOC SE S TÍM NESER! 😎 😎

sarkabrezen
autor
21. únor 2009

koukám holky, že taky bojujete se spaním... no já už doma přes den neuspávám vůbec, nemá to smysl... buď jdu ven s kočárem, to většinou a to malá už je zvyklá, že se spí a nebrání se... nebo když mám někam jet, tak jedu kolem poledne a malá se vyspí v autě... ideální to jistě není, návyk na odpolední spaní nemá, ale než se vrátit k dennímu kojení, to raději ať ho nemá...

jitusko, ale tobě nechce spát ani v kočáře, co... to je blbé 😒

jooo lenni, co knížka?? už jsi koukala?

barborenka
21. únor 2009

dakujem vam zatial za rady,sarkabrezen skusim to najprv ako si pisala bez toho denneho dojcenia,to si myslim ze je dobry zaciatok

sarkabrezen
autor
21. únor 2009

barborenka, zkus, i jitusce to tak slo... je to snazší i pro malou, protože ji neodmítáš úplně, jen posouváš na večer, takže si myslím, že to je pro ně lepší, protože ví, že dostanou... sice ne hned, ale večer jo. stáhni si prsa, nemusíš vázat, i když to je asi nejlepší, ale mně stačilo nějakou pevnější sportovní podprsenku, na to ještě těsné tílko a na to teprve tričko. nos nejlépe takové věci, aby si malá vůbec nevzpomněla... prsa musejí "zmizet"... moc si ji k sobě v ten první den netiskni a jakmile si vzpomene, rychle se ji snaž něčím zabavit... ono se dobře radí, ale já už to mám za sebou a uvidíš, bude to lepší než to vypadá 😵

lennis
21. únor 2009

Šári, včera jsem měla konečně čas do toho juknout a něco pročíst, neb mně bolelo v krku a tak jsem se celý den léčila, abychom dnes mohli jít na tu škodováckou slávu 😉 a já se ukázat jako prototyp matky na rodičovské dovolené 😀 , knížka se mi jeví zatím jako super, tak jsem zvědavá co se dozvím dál 😉 určitě napíšu 😎 😎 😎 tak holky, loučím se, dorazí mi tchanovci potřást pravicí a večer se budu zkrášlovat, nafotím a ukažu vám, jak jsem se vyfikla. Ve čt na nehtech a vlasech, bohužel jsem včera musela kvůli tomu krku zrušit i kosmetiku, jinak bych byla nabarvená 😀 😀 😀
nekojení zdar a vydržte!!!!

j.a.n.u.s.
21. únor 2009

Holky napisu vecer, utikam pred El-chce ňuňu....zatim paaaaaaaaaaaaa