Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

cecil
29. dub 2009

Ahoj babinec...
tak hlásím po týdnu, že jsem zrušila kojení v noci, Emi už týden spí s tátou v ložnici a já spím v pokojíku. První noc si trochu poplakala, druhou noc málo a třetí se už jen procitla....a spala dál. Ze spaní prý říkala: "mamo, miko, pošim" 😅 😀 . Teď už prý spí celou noc, až nad ránem se vzbudí. Zavrtá se k tatínkovi a spí až do rána.
Takže teď kojíme ráno, v poledne před spaním a večer. Věřím že časem utneme ještě to ráno a pak to kojení před spaním. Jen bude zajímavé to usínání, taky je zvyklá odpadnout u prsa 😖.

Ale musím vám říct, že ta první noc co jsem spala sama... 😵 ...to byla paráda, konečně jsem spala celou noc v kuse! 🙂

katarina82
29. dub 2009

Tak se taky hlásím 😔 😔 Po obědě jsem ji šoupla do kočáru, ale bez úspěchu, pak přijela máma, tak jí v kočáru usnula, ale jen na půl hodiny 😖 Takže jsem ji vzala domů, dala kozu 😔 a spala v postýlce. No a večer jsem ji teda dala taky, ale v noci se pokusím vydržet a nedat. Je to fuška ☹

sarkabrezen
autor
29. dub 2009

cecil - no na tu celou noc já se tak hrozně těším, už vůbec nevím, jaké to je... 😒 a až jednou budu moct spát třeba do devíti... no já se snad zblázním blahem... bůhví, jestli to ještě vůbec budu umět 🙂

katarin - vydrž vydrž! jak jednou v noci dáš, už to zas bude vyžadovat a všechno je v tahu...

jituska
29. dub 2009

Ahoj hoky,
tak takhle probíhá odstav 😉, před spaním jsme taky dávali vždycky, teda i ráno po probuzení a ono Váš časem přestane bavit i tohle a pak nedáte vůbec a pak si zpětně řeknete, že to odstavování vlastně tak hrozný nebylo. Teda já nebýt pepře, tak nevím nevím.

Katarina: tak ať malá v noci hezky spinká a neplače a zítra napiš, jak jste tu noc přetrpěly.

Šári, tak jsem četla v té druhé diskuzi, že Adélka snědla Kinder mléčný řez, no paráda 😉 , takže hladík musel být velikej, doufám, že se přitom pořádně olizovala 😀

katarina82
29. dub 2009

Díky za podporu, pokusím se vydržet. Zítra dám vědět jak to šlo, ale počítám zase s hodinovým řevem ☹ Snad to nebude ještě horší než dneska 😖

jituska
29. dub 2009

Katy: Nenenene, nesmíte plakat 😉 Třeba už to bude jako další noc bez mlíčka,tak vydrží dýl a nebo jí zkus nabídnout něco k pití, třeba má jen žízeň.

katarina82
29. dub 2009

jituš, já jí cpu od toho prvního dne čaj, ale ona jak vidí flašku, tak je naštvaná ještě víc ☹ Ale nachystaný ho máme 🙂 Snažila jsem se jí to vysvětlovat i přes den, soustředěně mě poslouchá, je to sranda, ale večer, když jsem jí zase říkala, že maminka v noci mlíčko nemá, že koza nebude, že děti v noci spinkají a papá se až ráno, tak už natahovala 😖 ☹ No uvidíme 😔

lennis
29. dub 2009

No holky, tady se krásně odstavuje, paráda!! Gratuluju a držím pěsti pro štěstí!!!
Kinder Šári, no super, to u nás jede furt, dnes už to taky hledal v lednici, ale bohužel došlo.... 😀
Nestíhám, zítra mám taťku doma, tak někam vyrazíme, chci ty brusle nebo na hřiště s prckem, taťka tam s náma ještě nebyl, máme tu totiž nové, krásné, mega velké 😀 , tedy mega na naše město 😉

sarkabrezen
autor
30. dub 2009

dobré ránko matky 🙂 musím říct, že už na to uspávání asi pomalu přicházím, včera už jen hodinu a čtvrt 🙂 i čas vstávání se pomalu posouvá, dneska už bylo skoro 6 🙂 zas to má výhodu, že mi fakt fajně spí "po obědě"

s tím jídlem... no ona si dá třeba i suchou sušenku nebo tak... není to tak, že by nejedla vůbec, ale nejí nic, co nezná a hlavně žádné polívky nic, prostě obědy... včera jsem ji ošidila, chtěla jsem, ať aspoň vyzkouší Pribináček... jak byla zažraná do pohádky a otvírala mi pusu na pudink, tak jsem jí do pusy šoupla lžičku Pribiňáku... a klasika 😒 dávení, obracení žaludku... já mám pocit, že to její tělíčko má úplně paniku ze všeho nového a rychle se to snaží dostat ven... 😔

večer místo kojení se jí snažit nacpat rohlíkem, aby spala v noci a nebudila se hlady, občas to zapíjí i vanilkovým mlíčkem, takže aspoň tak...

krembonzur
30. dub 2009

holky-jste sikuly!!uvidite, ze za par dnu ci tydnu si na nejaky odstav ani nevzpomenete a mimina taky ne.... 😵

cecil
30. dub 2009

Teda nevím co to má znamenat, ale už dva dny zrána mě Emi otravuje s mlíkem hned dopoledne... 😕 ...to nedělávala. Pije ráno a pak si az do odpoledního spaní nevzpomněla.

Katy...taky mi malá nespává v kočárku ☹ , škoda, ale ona odmala. Bylo by o problém míň, kdyby si tam schrupla.

sarkabrezen
autor
30. dub 2009

jojooo, mně už i ty prsa povolily... mlíka tam mám sice ještě hafo a mám je pořád nabušené, ale ten hrozný tlak už povolil... žíly zase zalezly a brufen už nepotřebuju 😵 akorát mám hlavně to jedno pořád takové tvrdé, tak mám trošku strach, ať mi tam to mlíko nezatvrdne nebo tak... 😨 ostříkat nechci, ať není zas impuls k tvorbě...

krembonzur
30. dub 2009

sari-musis to jemne odstrikat, me se to taky v tom jednom prsu delalo-tvrdlo-takove tam byly jako by bulky a ono to tim odstrikanim-nahratim ve sprse a jemnym, lehkym odstrikanim povolilo, a taky jsem nosila zavazane prsa teplou salou 😀

katarina82
30. dub 2009

Ahoj holky, noc hrozná 😖 Nespala jsem skoro vůbec 😖 Sice brečela kratší dobu, ale pak nějak nemohla zabrat a jak usnula, tak se po třech hodinách probudila znovu s tím, že chce napít. Jenže flaška ji zase úplně rozzuřila, chovala se fakt jak nějaké zvířátko 😔 Vztekle, mi škrábala do rukou, jak jsem držela tu flašku, no děs 😒 O půl páté jsem ji vzala do kuchyně, tak tam vypila půl velké sklínky čaje, takže žízeň měla fakt velkou, ale flašku prostě ne, potom zas nemohla usnout. Pak usnula, ale po šesté byla vzhůru.
Ráno už jsem ji tu kozu dala, teda po té šesté hodině, to už bylo světlo a stejně už pak nespala.
Hnus teda... Moje nervy, nevím, jestli se toho odstavování dožijeme se zdravým rozumem 😒

Cecil, Deniska jezdila v kočárku do necelých tří měsíců, pak jsme jezdili s hrozným řevem, tak jsme kočár úplně zrušili. Pak jsem v beznaději kolem pěti měsíců koupila Ergo a bomba, do té doby mi spala třeba jen půl hodiny !!! denně, prostě nespala a v Ergu usnula hned napoprvé 😵 No a okolo osmi měsíců jsme začali zkoušet kočár znovu, ale jezdí fakt jen sem tam. Teď už skoro vůbec.

jituska
30. dub 2009

Ahoj holky,
mně je dnes blbě, rýma zaražená, už mám v sobě Ibalgin a to manžel bude chtít večer beztak někam s dětma jít a samozřejmě budu muset jít taky 😒

Katy: tak to vám nezávidím noc, tak jí zkuš nabídnout hned v noci z toho hrnčku, když Deniska tu flašu nesnese. U nás Juráš taky nesnášel flašu, úplně zuřil, amok jak blázen. No to samé bylo asi u Vás.
Teda tak vy už nejste skoro ani v kočárku? To já bych bez kočárku být nemohla, páč jak běžím pro Jitušku do školky, tak Jura lehne doma na gauči a já ho rovnou dám do kočáru a jedeme. Ono by to ani jiank u nás udělat nešlo.

Cecil: Takže Tobě pomohl táta, no to ani nevíš, co doma máš 😀 , to já když doma navrhla, že bych šla spát do jiného pokoje a on by se o Juru staral, tak to nepřipadalo v úvahu, prý co jsem si nadrobila s kojením, tak to taky mám a nakonec jsem mu dokázala, že jsme silný a že to zvládneme i bez něj a samo, že v noci při odstavu jsem byla schválně v ložnici, aby se táta taky moc nevyspal 😅

Šári: teda Adélka bude mít fatk nějaký blok, prostě nějaký druh jídal se jí protiví, tohle mi teda dělá i Jura, od té doby, co jsme byli v té nemocnici, tak jakoby se taky dáví, takže už vím, co nedáváat a dávat. Třeba Pribiňáka by nejedl, páč ten je takový hutný, takže on jedině jogurtík a včera navečer měl banán a pak před Večerníčkem se pozvracel, ale jen tak jakoby ublinkl, buď si rval do pusy prsty, páč mu lezou poslední stoličky a nebo trochu zakašlal a šlo to ven a aspoň se zbavil hlenů. Ale já teda v noci nespala, už jsem myslela, že nás čeká prozvracená noc, naštěstí dobrý a teď ho do jídla nenutím.

katarina82
30. dub 2009

jituš, bez kočárku jsme docela dlouho, ona tam fakt nikdy moc být nechtěla. Zkoušeli jsme to milionkrát, ale když vozíš hodinu řvoucí kočárek, tak to fakt nemá smysl. Teď už je to lepší, někdy v něm vydrží, ale né moc dlouho, ale dřív to byl horor 😖
Dneska v noci ji hned jak se vzbudí vezmu do kuchyně napít. Ona v ložnici má fakt záchvat zuřivosti a to by se nenapila ani z toho hrnku, jenže pak se zase vzbudí, nemůže usnout... Je to na nic. Ale snad se to teda zlepší, no...

Teď spí, svůj oběd nechtěla, pak snědla trochu mého obědu, tak jsem ji dala kozu a šla spát. Problém je teď taky trochu v tom, že začala kašlat, takže se častěji budí a pak si i často vzpomene na tu kozu. Ráno by možná i spala déle, ale pak začala kašlat a bylo po spaní 😖

sarkabrezen
autor
30. dub 2009

kati vydrž!!! teď už nesmíš povolit, když jste si tolik vytrpěly... tak vy máte Ergo? my taky! tak to jsi snad první, co slyším, že ho má... já si ho nemůžu vynachválit, teď už ho používám jen na horách, ale vloni, jsem ho používala furt! je supr, skladné, lehké, složila jsem ho i do batohu... fakt bezva věc. Ad to v něm milovala. teď už ji nosím na zádech, když trajdáme na chatě po horách a ještě ho taky využiju.

tak držím moc palečky na dnešek... 😔

katarina82
30. dub 2009

sari, jj, Ergo je super, tady na Koni znám holky, co ho taky mají, ale jinak se na mě lidi dívali jak na exota 🙄 Byla to nejlepší investice 🙂 Škoda, že jsem na to nepřišla dřív, mohla jsem si ušetřit fůru nervů do těch pěti měsíců. No co už, příště...

Jinak teda nakonec spala jen třičtvrtě hodiny 🙄 Když nespala v noci, tak jsem myslela, že to bude lepší, ale zase začala kašlat a už neusnula a byla teď navečer už dost přetažená, ani jíst nechtěla, tak jsem jen nakojila, což teda určitě stačit nebude na celou noc 😖 To asi bude řvát i hladem, mě trefí 😖

jituska
30. dub 2009

Katy: já Juráše odstavovala při nemoci, o to to bylo horší, on měl taky kašel, hroznou rýmu, tpelotu, zvracel, dostal antibiotika, samozřejmě jsem to chytla i já, takže v noci jsem prostě nezvládala kojení a jak jsme leželi spolu v jedné posteli, nechala jsem ho prostě, aby si zakňučel. Muselo to být pro něj hrozný, zrovna když mu nebylo dobře, ale já to prostě kojení pak nezvládala, bylo mi blbě. Jinak on to pak zaspal, že měl ty léky. Ale hladem se snad pak asi nebudil, spíš ze závislosti, jen tu kozu mít v puse.
Třeba to dnes zvládnete v pohodě, třeba dáte ten hrnek a bude spokojená. Já vím, oni ale chytají ten záchvat, že je štve cokoliv, i když se na ně jen podíváš. Tak pevný nervy,třeba už opravdu bude dnes v noci líp a hlavně ať jste brzo zdravoučcí 😉

katarina82
30. dub 2009

jituš, malá se dneska vzbudila asi deset minut po usnutí, kašlala, tak se probrala, přišla jsem tam, vyndala ji z postýlky, že jí teda ještě kozu dám na to usnutí, protože při tom normálním večerním kojení usínala únavou, ale ona nechtěla ani tu kozu, fakt ji asi točilo i to, že se na ni jen kouknu 😕 Takže počítám zase s hroznou nocí 😖 Dostala i Panadol, protože se jí začíná navíc tlačit stolička.

Díky za podporu 🙂 Zítra zase písnu, jak to pokračuje.

katarina82
1. kvě 2009

Dobré ráno 🙂

Jsem totálně nevyspaná 😖 , ale... Deniska za to skoro nemůže 😵 Měli jsme návštěvu, takže jsem šla spát po jedné a chlapi až po páté-MP slavil narozky, takže mě ty hlasy budily, ale k věci 😝
Deniska se vzbudila se kolem druhé, ani se nedá říct, že začala plakat, spíš to byly jen takové občasné vzteklé výkřiky a převalovala se, pak chtěla na nočník, tak jsem ji dala vyčůrat a nabídla jsem jí čaj, nechtěla, šly jsme si lehnout a ona, sice po delší době, ale usnula a bez řevu 😕 Pak se ještě sem tam budila, zase tak nahlas párkrát vykřikla, ale nakonec vždy po chvilce usnula a vstávaly jsme v osm 😵
Ale zůstávám nohama na zemi a čekám, že v noci bude řev. Samozřejmě doufám, že nebude 🤐 Zatím tomu ale teda fakt nevěřím 😔

krembonzur
1. kvě 2009

ahoj katko,
hele vidis, ze to jde, dej tomu trosku cas a zapoj pozdeji i muze a uvidis, ono se to vystribri, ver nam " zkusenym " odstavovackam 😀
ja jsem po odstavu-asi 14 dnech, kdy uz to bylo ok, odjela na tyden pryc a super, vsichni to zvladli i bez matky-a to jsem si myslela, ze jsem nenahraditelna 😀
(taky jsme chodili a nosili v noci v kuchyni kolem stolu, ale zlepsovalo se to a do tydne spal sam bez noseni apod.)

katarina82
1. kvě 2009

kremík, včera už jsme do kuchyně ani nedošly, jen jsem ji dala v ložnici vyčůrat, nabídla flašku, kterou teda se znechuceným "nenene" odmítla a šlo se spát. Fakt kdyby se ty řvoucí výkřiky sečetly dohromady, tak nebrečela snad ani pět minut, možná ani tři, možná kdyby mohla normálně dýchat a nekašlala, tak by to bylo ještě víc v pohodě 🙂 Ale jak říkám, neusínám na vavřínech, další noci ukážou 😝

krembonzur
1. kvě 2009

katy, neboj, fakt se to bude zlepsovat, my jsme kojili nonstop pres den a v noci hooodne casto a taky to slo prestat-cca tyden a byl klid...on nechtel nosit v loznici, tak jsme krouzili v kuchyni kolem stolu 😀

katarina82
1. kvě 2009

Jsem to nedopsala, že kdyby se ty výkřiky sečetly, tak by nebečela ani těch pět minut za celou noc 😎

Kremík, já bych byla nerada zklamaná, tak radši čekám zase pohromu. Znáš to, doufej v nejlepší, počítej s nejhorším 😀 😝

denisocka
1. kvě 2009

kati,denka sa ti už pýta na nočník?a v noci? odpadnem 😵

katarina82
1. kvě 2009

deni, jj, když se trošku probere, tak jo, ale dělá to teprve asi týden 😉

denisocka
1. kvě 2009

a ako,vraví to,či ako? zaujíma ma to,lebo moj nakladie do čistej plienky a ani nepípne,až ked je riť červena a on nervozny tak sa kuknem a ide ma poraziť ... ale ked ho zas zoblečiem,a dam cikať tak sa vyciká-teda ked mu poviem,aby cikal

katarina82
1. kvě 2009

deni, ona říká AA nebo dělá, že tlačí, my chodíme na nočník cca od 7-mi měsíců, někdy to jde líp, někdy to bojkotuje, já ji nenutím, teď zrovna má období, co chce na nočník furt, ale když už se třeba pokaká, tak jí je to taky fuk 😅

denisocka
1. kvě 2009

no aj my tlačíme,ale to už ked zatlači,to už je neskoro ....