Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

cvalda
10. bře 2009

ahojda holky,Janus,tak koukám ,že hrdině bojuješ,máš muj obdiv,když to čtu,tak nevím,kdy se k tomu já odhodlám,ale čím déle tím horší co??

cvalda
10. bře 2009

kremiku u nás je teda taky hnus počásko,ještě,že jsme byli dopo cvičit a na skok ve městě,tak jsme vyvenčený dost,hafana šel vyvenčit tatí 😀

cvalda
10. bře 2009

Unás kolem 13 padaly kroupy,myslela jsem ,že to malou vzbudí,jak to třískalo do střešního okna,ale asi ji cvíčo dost zmohlo,takže ani neví co se venku dělo 😀 jdu dělat véču pro rodinku mějte se a lákejte to jaro,tohle je děsný 😠

lennis
10. bře 2009

vše nej k svátku Cvaličkovi🙂
Holky, já celý den makám u compu, už jsem celá gumová, pošlete mi nějakou positivní energii 😉

sarkabrezen
autor
10. bře 2009

ahooj holky

já jsem zase troska... spala jsem 3 hodiny, malá tak 5... nechápu, z čeho to dítě žije... nejí, nespí...

dneska už jsem byla v noci vytočená řádně, kopala mně a nechtěla přestat... si tu frustraci z toho, že nechci dát mlíčko vylívá na mně 🙄

rozhodla jsem se, že ji naučím po "obědě" spát, takže včera i dnes jsme kolem 1 šly spát doma, ne do kočáru... kupodivu i usla, ale ne sama, musela jsem ji uspat v náručí 😒 no a jak se po hodině vzbudila, tak chtěla pít, protože je zvyklá, že ráno po probuzení jí dám...no trága. ale nedala jsem.

Přidávám se, vše nej Viktorce!

lennoušku pozitivní energii? co to je?? kde se to kupuje? 😅

sarkabrezen
autor
10. bře 2009

jo a to vám musím ještě povykládat holky, jak jsem se ráno mátořila úplně hotová, tak jsme šly ven na procházku, ať ji trochu utahám, aby mi po obědě usla a já mohla jít taky... no tak jsme se stavily v obchodě a já tam rozbila litr Lenoru přímo na podlahu... no prostě troska... můj otupělý mozek se neshodl s mou ochablou rukou... no trága, prodavačky krávy... chápu, že tam jsou za pár peněz, ale ty ksichty...

no prostě energie mega negativní 😒

u nás byla dnes taky pěkná kosa, i když dopoledne svítilo sluníčko... my už teď brázdíme každý den na písek, malá je maniak... ale odpoledne už u nás propršelo, takže to už tvrdnem doma...

krembonzur
10. bře 2009

vse nej viktorce...
holky, ja bych vam nejakou pozitivni energii rada poslala, ale posl. dny jsem nejak KO, hlavne teda k veceru, vubec to nechapu...
😔

sarkabrezen
autor
10. bře 2009

jo přesně, já taky... mám úplně bezdůvodné splíny... asi to počasí či co... musíme najet na jaro!

lennis
10. bře 2009

Šári, to neřeš, když nejde o život, tak jde víš o co 😀 😀 😀
Mně zas už škrábe v krku a smrkám, no děs, běs, jestli budu 3. týden nemocná, tak mně asi mrskne.
Jo písek, ten je u nás už taky prozkoumanej a taky tříkolka a tatra už jezdí venku a houpačka se houpe, nejlíp je na záhonku a rejpat se v tom bahýnku a furt chce do pergoly, kde máme kolo se sedačkou a chce už jezdit 😀

j.a.n.u.s.
10. bře 2009

Konecne, malem jsme to tu nasi nepritomnosti umrtvily...zeny-nezoufejte! To je jen jarni unava! Krakory uz odletely, je jich jen pomálu(to jsou ty zbytkove 😀 )

El se vzbudila za dve hodiny...takze do pulnoci se nenudime! Ona tu energy musi cucat z nas vsech ci co!!! Bo ona ma mooooc energie, ale ne na rozdavani...bo mi nic nedava 🙄 ...
Koukam na Ordination!

sarkabrezen
autor
10. bře 2009

Máš pravdu janusko, je to ten přechod počasí... uff, už ať je krásně. No mně nepřidala ani mamka, včera jsem tam s malou byla a zas to mně hustila, že rok uteče jako voda a budu mít s ní obrovské problémy ve školce, protože nejí a nespí... to teď fakt potřebuju slyšet 🙄 🤐

sem teď koukala na počasí a u nás hnusně až do neděle, to by mělo být zase sluníčkooooooo 😵

lennis
10. bře 2009

Śári, to se naučí, mně taky prcek po obědě nespí, ráno vstává kolem 6:45 a jde spát kolem 8 večer a celý den je čilej. Ve školce taky nevím co bude, asi pro něj budou chodit babičky po obědě, neb nevím co tam bude dělat🙂🙂🙂
Holky, jak jsem byla včera v práci a měla jsem toho do prdu, tak čím dál tím častějc uvažuju nad druhým mimčem, nééé hned, ale tak za rok touhle dobou otěhotnět a za 2 roky mít prtě, chtěla bych rodit někdy v zimě, tak leden, únor 2011, byli by téměř o 4 roky. Manža nechce ani slyšet 😀 😀 😀 se mně bude pak bát v posteli, že na něj skočím a nebudu se ptát 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Moc se těším na zítra, že budu s malým a budem relaxovat, jdem do herny za dětma a docela se těším na ten klídek a pohodu, žádnej stres a telefonáty atd...na jednu stranu se mi ta mateřská líbí. Je tedy fakt, že jsem dá se říct do porodu pracovala a od 6.měs po porodu zas, pár hodin týdně, takže nejsem total mimoň

jituska
11. bře 2009

Ahoj holky,
Lennis po čtyřech letech schvaluji 😀
No u nás je teď po ránu veselo, nošej košíky a jako že mají odpadky a vyhazují to na postel. Se školkou se spaním mi povídejte, Jituška tam občas usne a nebo leží, ale je potichu, ale říkala mi, že je tam holčička, co skáče po posteli a nechce spát, no tím ruší ty ostatní. Tohle podle mě bude dělat i Jurda,ty malý to prostě dělají. I když on teda je zvyklý si lehat po obědě, ale nevydrží třeba hodinu. Teď po odstavu už nespí.

j.a.n.u.s.
11. bře 2009

Ok, tak jak se to resi? Kdyz funguji babicky, tak ho vemou pred odpolednim klidem, ale co kdyz nefunguji??? 😅
Hele, musim vzit nejakou praci na polovicni uvazek....Vinny(otec El) mi neposle za brezen penize...a to mi docela rozhodi rozpocet. Minuly rok poslal o mesic pozdeji a ja se z toho lizala 6.mesicu!
Premyslim nad uklidem v baracich. Je to mazec, ale 1000,-na tyden...to neni spatny, ne? Ctyri hod denne(dopoledne).no, zavolam tam a uvidim co mi reknou..... 😉

jituska
11. bře 2009

Janus, zavolej tam. Uvidíš, co Ti řeknou. No denně?.škoda že ne tak třirkát týdně,ale co bysme chtěli,ne? To máš 4tisíce za měsíc do rozpočtu. Hrozně Tě obdivuju, musí to být těžké, sama s dítětem, dnešní doba je taková zlá. Ale máš zdravé dítě, maminku, co Ti pomáhá, tak snad je ok.

Prostě v tý školce musej děti zůstat, pokud jsou rodiče pracující. Učitelky jsou na to zvyklý, tak je musí usměrnit a taky jsme teď k Vánocům nesly každé dáreček, páč s Jituškou měli starosti s jídlem a přitom by ji mohly nechat hladem, že. Já bych nemohla být učitelkou v MŠ, když vidím, jak ty děti lítají a občas vymýšlí pěkný ptákovinky, učitelka musí být pořád ve střehu. Navíc, každej do nich něco hustí, třeba přeminulý týden hned Jituška po vstupu do třídy letěla za učitelkou a začala jí ukazovat, že má píchanec a hrozně dlouho jí to popisovala. Když jí to takhle cpe 20 dětí, no ....... klobouk dolů
🙄 🙄 🙄

jituska
11. bře 2009

Dokonce jsem byla svědkem, jak na začátku září chlapeček vyběhl ze šatny v ponožkách a běžel po dvoře, až k silnici s řevem - nechtěl tam jít. A ségře řval syn měsíc, učitelka ho musela chovat ráno tak dvě hodiny.
U nás naštěstí v pohodě, akorát se moc nechtěla přizpůsobit režimu a hrám a chtěla si jen hrát. Takže jako si dupla, že to prostě dělat nebude. Radši jsem se už pak učitelky neptala, páč je hrozný tohle poslouchat, nebo s tím jídlem si hodně stěžovali, že dá ruce dolů a nevezme ani lžíci do ruky. Jednou na mě čekali a obě učitelky se na mě div nevrhly a oznamovaly mi, že Jituška si šla přidat jídlo, byla rajská 😀 😀

jituska
11. bře 2009

Janus, takže bys to vzala už teď a El by hlídala babička? Nebo chceš, až bude El 3roky. Aspoň, že máš to hlídání.

cvalda
11. bře 2009

ahojda,tak u nás dnes chumelilo,děkujeme za přáníčka 🙂 Dnes mám fofr 😕

jituska
11. bře 2009

Janus, tak vy už nekoj... vůbec? Abych to nenapsala celý a nezakřikla to. A co, volala jsi?
Šári, dnes jsem se vzbudila ráno ve čtyři a vzpomněla jsem si na Tebe, že zrovna asi máte veselo a chováte a plačete 😢

sarkabrezen
autor
11. bře 2009

díky Jitusko, no byli jsme vzhůru, ale bez pláče, jen takové stěžování a pak jsem uhoupala k usnutí - konečně jsem si našla spolehlivý grif jak ji uspat. no jenže to taky není řešení, že... měla by usínat sama 😒

každá noc je jiná, to je hrůza... je to sice teprve týden co v noci nekojíme, ale mně už to připadá děsně dlouho, kdy už to konečně bude lepší! (řečnická otázka, nemusíte odpovídat 🙂)

janusko tvá vnitřní síla je obdivuhodná... jsi hvězda.

jituska
11. bře 2009

Holky, i tak jste silný, že to tak dlouho vydržíte, že odoláváte a nedáte jim prso. U nás naštěstí to špatné, řev apod. trvalo tak tři noci, teď se třeba vzbudí, lehne si a spí dál. Chovat teda nikdy moc nechtěl, naštěstí 🙂
Šári, ty musíš mít z nošení svaly, co?

cvalda
11. bře 2009

jitu většinou co jsem slyšela ,tak to u jiných taky trvalo tak 3-4 noci a dobrý ,tak uvidíme jak to bude u nás 😉

cvalda
11. bře 2009

Viktorka taky není zvyklá na chování,ale jen mám strach z toho usínání bez prsa ,přes den vím,že dokáže bez prsa vydržet 😒 ona nemá ani dudlíka ,tak uvidíme

cvalda
11. bře 2009

už chrupká ,tak jdu prolétnout koupelnou ,hezký večer všem

jituska
11. bře 2009

Naši už taky spíjou, jsem je uložila hned po sedmé hodině, to budou ráno brzo vzhůru, ajaj. Juřáš taky neměl nikdy dudlíka, měl místo dudlíka mě 😀

j.a.n.u.s.
12. bře 2009

Dobre ranko preji vsem ze zasnezene Karvine ☹ !

No, sari....pak si dame páku spolu....ja taky prisla na grif-El mi usina teda v te houpacce dopoledne, ale stejne s ni pak jeste chodim po byte do uplneho vytuhnuti.....a vecer jenom nosime(ale to musi byt unavena a na spani-jinak ji nedonutim at si lehne), pze houpat se ve futrech je blbost, bo to strasne vrze a jde to slyset po celym panelaku 😀
Elinka nikdy nebyla nosena pred spanim(jen v samych zacatcich), bo jak zacala vic vazit, moje zada to nedavala..ale presne jak pises sari...mela by usinat sama, ale ja jsem rada, ze jsme to zvladli bez prsa!

jitu...muzes to vyvalit naplno 😀 uz NEKOJIIIIIIMEEEEEE!!!!!!!!!!!! Muzu rict definitivne! Ani cuc od toho 02.03.09....mliko furt mam kdyz zmacknu.

cvaldo....nam to trvalo (placem) 9dni!!!! A to mluvim fakt rev u kazdyho uspavani, nebo v dobe-kdy jsem ji davala(kolem pate vecer)....ja jsem citliva na vsechno(tabletky, vune, bolest, ztratu) vsechno prozivam tak nejak naplno! A nikdo me nepripravil, ze to bude pro me taky tezke....kurna-nikde se o tom nepise...ale je to fakt jako sestinedeli (ty stavy kolem toho!), akorat smrsknuty do par dnu-o to intenzivnejsi! No hnus hnusavy!!!!! Aspon pro me.....

Ale ted? Ta svoboda, ze si nemusim davat pozor co do ty papuly narvu! Vcera jsem dostala chut na cinskou polivku(chybi blijici smajlik), tak jsem si ji s chuti doprala-fuj! A moje sedmicka bileho Sancerre uz je nachystana v lednici 😀 (pozn. jsem si ji schovavala na ukonceni kojeni s tim, ze ji vypiju sama samotinka!) 😀 😀 😀

No vse ma sve vyhody i nevyhody. 😉

Have a nice day!

sarkabrezen
autor
12. bře 2009

ahoooj holky, to je hnuuuuus venku zase sněží 😠 ...a moje dítě tady poskakuje po obýváku a vykřikuje hurá hurá maminko podívej sněží, musíme oblíkat! já se z ní fakt picnu... a včera jsme jezdili na tříkolce v dešti!!! vůbec jí to nevadilo... když už jsem toho měla dost, tak scéna šílená, normálně jsme se praly o tu tříkolku a pak když jsem ji násilím odnesla (jako Adu) domů, tak jsme musela zamknout dveře, protože půl hodiny visela na klice a dobývala se ven... no období vzdoru je tady v plné kráse 😨

svaly možná budu mít, ale zádové... nošení na rukou jsem odmítla hned po té první šílené noci... pochopila jsem, že je to cesta do pekla... protože to začla vyžadovat... tak jsem zavedla houpání sice v náruči, ale v sedě... a v poslední době si ji položím na polštář a houpu v sedě na polštáři... to vytuhne super.

janusko, jestli ti malá usíná v houpačce, tak vyzkoušet houpací síť - nemusíš nic kupovat ani instalovat - naše malá má hrozně ráda, když ji houpeme v dece nebo v peřině tak, že ji držíme dva naproti sobě a ona v tom leží... no a protože to vyžadovala i když jsem byla sama doma, vymyslela jsem zlepšovák - jeden konec té deky jsem pevně přivázala buď na čelo postele nebo na topení... prostě někam, kde je to pevné a nespadne mi to... nejlépe jen kousek nad zemí nebo nad postelí... no a druhý konec držím já a takhle ji v tom houpu... a když usne, tak ji jen položím 🙂

janusko GRATULUJUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!

j.a.n.u.s.
12. bře 2009

Sarinko, dekuji----od tebe me to tesi o to vice 🙂
Diky za zlepsovak....ja o tom uvazovala, pak jsme jeli k brachovi(on houpaci sit ma aji s tim heblem-stojanem) no a jak to dopadlo? Male jsem malem vypichla oko jak jsem se ji snazila zachytit pri nahlem padu 😀 Je to vratke....tak jsem usetrila 899,- v Tes*u ji meli....ale s tim topenim moc dobry napad....vyzkousim, bo my ji vzdycky houpali v dece naproti sobe, ale ruce od toho vytahane jak simpanz!!!!!

Trikolka? Si me pobavila 😀 😀 😀 ....ja ji zase rvu od kaluzi, by tam nejradej snad plavala... 🙄

jituska
12. bře 2009

Jakej sníh, kde co?
U nás žádnej není. 😉

jituska
12. bře 2009

Janus, taky gratuluju! Tak už máš tu sedmičku bílého vyžahlou? 😀
Šári, to včerejší vztekání a scéna, to je jako bys psala o Jurášovi, že visí na klice apod. Ale teď tak přemýšlím, že vztekání ho už teď přešlo, že se tak nevzteká, možná je to i tím kojením. Dnes hošan půjde asi půjde odpol. spát, vstával v 6ráno.