Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

j.a.n.u.s.
13. únor 2009

Lennis...jeste Krtecek a Mysicka? Karkulka a Vlk taky dobry...co takhle Barbie a Ken 😀 ...Broucek a Beruska...Makova panenka a Emanuel....Cert a Kaca...Pejsek a Kocicka... 🙂

sarkabrezen
autor
13. únor 2009

hele holky mně fakt prudíte - lennis to jako Honzík spal 12 hodin v kuse????????? no já asi fakt se vrhnu na odstavení i v noci 😉 ba neee... u nás noc ještě nehrozí...

ale zjistila jsem, že když ji nějak zabavím, tak je schopná usnout i bez cicku v papule... ale znamená to zpívat, to bych ještě dala, ale když chce malá vyprávět nějakou pohádku tak to jsem v pr+eli 😀 nechávám zhasnuto, aby už jakože spíme, takže číst nemůžu, takže si musím vymýšlet... no netušila jsem, jak je to děsně těžké... včera jsem ze sebe dostala takové hlody, že malá se na mně dívala jako na kreténa za co že ji jako mám... 😅 naštěstí jsem si vzpomněla na pejska a kočičku, jak vytírali podlahu... 😎

jéé, dneska je pátek třináctého? kdybys to janusko nepřipomněla, tak to ani nevím... já pomalu ani nevím, že je pátek, natož tak třináctého... 😀

lenni napadá mně jen ferda mravenec a beruška... 😅

sarkabrezen
autor
13. únor 2009

nebo ženich a nevěsta!! a když se pak za 20 let skutečně vezmou, tak si to dají na svatební oznámení... jéééé to by bylo krááásnééé 😵 😵 😵

sarkabrezen
autor
13. únor 2009

janusko, co se týče karnevalů, musíš vyhmátnout takový, který organizuje nějaká mateřská školka... tam je to v pohodě, tam jsou jen samé princezny 🙂 my byli letos 3x a malá tam je jak ryba ve vodě, tolik dětí podobných věkem jí a všichni tancujou, tak ona taky, mooooc se jí tam líbí...

lennis
13. únor 2009

Šári, my takový oznámení měli, teda nééé naše fotky, ale 2 děti, kluk táhne kárku a na tý je holčička, nebo tak něco.
Holky super tipy🙂
Šári, spal sice 12 hod, ale dokud mně necejtí vedle sebe v posteli, tak se cca 1x za hod vzbudí a volá mama. Takže k němu naběhnu a lehnu si k němu a usne a spí dál. Jakmile si jdu lehnout, tak chrní. 😉 Takže včera večer byl vzhůru cca 3x-4x než jsme šli v 11 spát.

jituska
13. únor 2009

Ahoj, tak jste mě s tou knížkou teda pěkně navnadily, zrovna já jsme takovej typ, co bych si ji měla přečíst. tak se ji pokusím sehnat u nás v knihkupectví a jinak ji objednám přes net, ať čtu něco jiného než pořád Modrého koníka 🙂
Na seminář se těžko do Ostravy dostanu, to mám trochu z ruky 😀
Chtěla jsem se zeptat, mají vaše děti v noci plínky? M plínku máme v noci pořád a ráda bych se jí zbavila, ale jen tak to nepůjde, on totiž má vždycky plínku plnou až u kolen. Je to tím, jak v noci pije ode mě, takže to kojení chci odbourat úplně. Dnes v noci mě vytočil, vzbudil se nad ránem a řval jak tur a chtěl zase pepe, jenže jak je teď míň mlíka, tak mě to pěkně bolí. Jsem ho musela seřvat, aby toho už nechal 😎 Už mě to kojení otravuje úplně.

sarkabrezen
autor
13. únor 2009

jitus, jestli tě to kojení už vytáčí, tak to utni... já už byla z toho taky na dranc, pořád jsem to odkládala jen z toho důvodu, že jsem měla strach, že to bude hrozně těžké... a nakonec to bylo úúúúúplně v pohodě. a až mně to bude vytáčet i v noci, tak utnu i to. teď už vím, že to není takový problém, jak se zdá.. i když odstavit jen přes den a úplně je určitě rozdíl...

my plíny máme, nejen v noci, ale i kdekoliv venku nebo na návštěvě, bez plín jsme jen doma a to ještě ne vždy nám to vyjde na záchod... ale nehrotím to, určitě i na to přijde svoje doba...

jituska
13. únor 2009

My ty plínky máme taky, přes den je to v pohodě, to ho ohlídám, ale v noci prostě ne. Tak proto chci i přestat kojit, aby přestal tak čůrat. Jituška už v tomhle věku neměla dávno plínku, ani na noc. A on už má 2roky a5měsíců, mluví, cyhtrej je dost, tak ať se naučí v noci i tohle.

krembonzur
13. únor 2009

holky, v noci chvilku asi pobreci-teda jenik kapku plakal, ale stacilo ponosit a trvalo to snad cca 3-4 a fakt se to zlepsovalo a pak uz spal celou noc...nebojte se toho a on byl zavislak!!!i kdyz mladsi nez vase mimina... 😵

j.a.n.u.s.
14. únor 2009

kremik...nemachruj 😀 😀 😀 ...ty uz mas odstav za sebou, tak je ti hej, co??? 😝 😀 😀 ...

Holky, dneska jsme byli v OV v kine na Libas jako Buh...docela jo 😵 , ale dulezite je to, ze jsem zasla do lekarny, koupila 2(!) obinadla (14cm x 5m!) a tu fialku (jsem se snazila zadonit o fialku v barve krve 😅 )...a od zitrka zacinam hrat El na city...natru si bradavky a okoli, zafacuju se a uvidim co na to moje empaticka dceruska.

Preju krasnou Valentynskou noc vsem....

Sari...dnes je Valentyn...haha...sledujes to datum, ju?

krembonzur
14. únor 2009

cus janus-nemachruju, jen konstatuju 😀 😎
zdravim sari-jak dneska?je to lepsi??urco jo...
ja ve stredu vyrazim smer praha-tak se docela tesim... 🙂
janus, to jsem zvedava...co bobek el?

jituska
15. únor 2009

Holky, tak dvě noci jsme nekojili 🙂 Akorát tu první noc teda tak čtyřikrát v noci řval a skákal po posteli a dnes už ne, dnes jen seděl a smutnil a byl jen jednou vzhůru. Takže u nás se to bude už snad jen zlepšovat a nebude to k horšímu. doufám, že tak za dva dny budu moct napsat, že už nekojíme, už je načase, má na to věk 😀

krembonzur
15. únor 2009

jitus-nechci machrovat 😀 ale tak nejak to bylo u nas...par noci jsem ho ponosila, kdyz brecel, on se asi potreboval primacknout, kdyz uz nema ten kontakt s prsem- a bylo to po par dnech v pohode a fakt spime celou noc...no jasne, ze nekdy zaplace, ale to jsou sny a jedeme dal... 😉 jste sikulky!!!!!!

lennis
15. únor 2009

tak je to i u nás 😀
Holky, krásnou neděli a pište další novinky 😉

jituska
15. únor 2009

Holky, ale on chovat nechce, to se míní ještě víc zbřídit 🙂 Takže ho nechám vyskákat na té posteli. Takže už mu to dávám jen, když jde odpol.spát, páč potřebuje spát, on by jinak pak vytuhl v pět na gauči a neprobere ho nikdo. Tak ho dám radši po obědě a to usne teda jen u mě. A v noci nedám a nedám 😝 ani nevíte, jaká je to pleva, když se naobědváme, tak po mě nikdo neleze, totiž vždycky když doobědval, ještě chtěl pít ode mě.

lennis
15. únor 2009

Jitu, myslím, že to tu chápeme všichni, je to neskutečná úleva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

krembonzur
15. únor 2009

ano ano 😀
hele, nam to noseni taky funguje jen nekdy...nekdy proste nechce nosit a musi se vyvztekat sam-viz dnes...usnul v 16,00-vztekanim a dosud spi..asi me vecer klepne,ale poslala jsem muze do kaufu, at koupi nejaky bublinky.. 😉

jituska
15. únor 2009

aha, tak takhle to bude i u nás, usne uvztekanej ve čtyři odpoledne. Ach jo, třeba přestane spát úplně přes den, ale to on prostě nevydrží. Teď ho ještě zabubám do kočáru, ale co na jaře, vždyť je v tom kočáru jak medvěd 😎

sarkabrezen
autor
16. únor 2009

AHOOOOOOOOOOOOOJ holky 😵 sem byla celý víkend nějak mimoň... chtěli jsme jet na chatu nebo prý nám tam asi přespává nějaký bezdomáč 🙄 ale v tom počasí jsme to vzdali... i tady v centru ostravského velkoměsta :d je sněhu jak sfiňa... tak jsme zkusili jít bobovat, ale dopadlo to jako vždycky - malá přijde ke kopci, chvíli se dívá na děti jak jezdí, vždycky jim zatleská, když pěkně sjedou a pak se otočí a řekne "deme domů" ...takže tak probíhá naše sáňkování 😅 😅

kojení? co to je?? 😀 ba neee, u nás se večer, v noci a ráno kojí jak "za mlada" ...před usnutím na mně hodinu visí, pak si vzpomene tak 2x - 3x v noci a ráno na mně zas tak hodinu přes vstanutím visí... ale až já se naseru, tak to utnu a basta! 😀

a budu tady machrovat jak krembonzurka s lenni 😀 😀

janusko co tvoje drastická metoda alá vražda bradavek? 😀 bobik Eli, snad z toho nebude mít nějaké trauma 😀 moje malá by teda trauma měla, že se mamince něco stalo, ochraňuje mně 😅

sabayon
16. únor 2009

Ahojky, holky, jdu se k vám pro radu. Já malého kojím po pobědě, jinak neusne....a pak před sen ne a pak až jednou v noci, když se probudí. Vodu a čaj odmítá a řve jako tur....tak vám nevím, jestli mám dělat mlíko do flašky a nebo mu dát čaj a nechat ho vyřvat. Díky za radu.

jituska
16. únor 2009

Ahoj sabayon, já bych možná zkusila dát mléko do flašky, jestli teda tu flašku bude chtít, přece jen je ještě malý, tak mléko potřebuje. Třeba bych pak usnul u té flašky a nebo už Tě má jako dudlíka a usíná přitom jako ty naše děti 🙂 Vyřvat možná, ale pokud má hlad, to jen tak řvát nepřestane, já bych zkusila tu flašku 😉

sarkabrezen
autor
16. únor 2009

ahoj sabayon, my asi moc neporadíme, my jsme měkkoty závislačky co kojíme ještě ve dvou letech 😅 😅

já třeba malou v noci kojím dodnes, protože mi nomálně nevečeří. Takže je mi jasné, že celou noc ještě bez ničeho nevydrží. jakmile (jestli někdy 😒) mi ale začne večer něco jíst, tak ji v noci odstavím.

je možné, že touží jen po tvé blízkosti, ale já na vyřvávání nejsem, takže v tomhle neporadím... 🙂

asi záleží na tom, jak ti jí a jestli už ho chceš odstavit nebo ne...

lennis
16. únor 2009

Když ho naučíš na mlíko z flašky, pak budeš mít snažší odstavení, záleží jestli už chceš odstavit či ne, to jsem z tvého příspěvku nepoznala 😉

j.a.n.u.s.
16. únor 2009

CAu jsem taky mimoň 😀

Vrazda bradavek probehla nasledovne..cely den nic, bo jsem byla fialova az pod pazi! Nikdo mi nerek, ze to nepousti tak lehce, takze doted mam za nehtama fialovo! No, empatie probehla-cely den me nechala, ale navecer, jak byla tma---nic nevidela a prisala se---rano vstala jak by sezrala kilo boruvek...no a pak mi donesla obvazy at si je zavazu. Tak jsme to tak jako zkousely, a nic moc-metoda fungiruje max pres den..ale to jsem vlastne chtela, ze???

Ale mam jednu BIG vec! Odstavila jsem od vecerni kase! Za prvy neskutecny zrout penez, a pak uz jsem si rikala, jestli je ta nase El normalni, ze se ji to neprejida! Tak jsme na normalnich vecerich...uff jsem rada!

sabayon...nechat vyrvat? Chce neco jineho.... 🙂

sarkabrezen
autor
17. únor 2009

janusko, tak tohle mně fakt pobavilo 😀 😀

ty odstavuješ od večerni kase a my se k ní ještě ani nedostali 😒 Ad všechny odmítá. já fakt nevím, co s tím jídlem mám dělat, už jsem z toho zoufalá 😔

ale vám gratuluju, normální večeře jsou super (a můj zbožný sen)

udělejte někdo nějaké kouzlo na to počasíííííííííííí, už mně to nebavííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!

🙂

jituska
17. únor 2009

janus 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jsem se dlouho nepobavila 🙂 Tím, že seš celá fialová a teď i El je fialová. Fakt jsem se nasmála.
No holky, tak já teda domlouvám, jak se dá a přes den už ke mě vůbec neleze a čtyři noci po sobě nekojíme. Dokonce jsem mu to nedala ani včera odpol. na spaní. Přesně jak tu někdo psal, místo toho, aby lehl v sedm unavený, skákal tu a lítal do půl desáté, asi mu to chybělo, tak řádil.
A řekla bych, že ani prsa mě nebolíjou, takže co jsem v nich asi už tak mohla mít, snad vodu. Sice když máčknu, teče to hned ,ale nedám nedám 😝

Jaký je u Vás počasí? U nás tady na Vysočině do rána zase napadl sníh a teď ještě poletuje, včera se děti ve sněhu zmáchaly a já teda zuřila, páč se mi v těch mokrých botách proběhly do kuchyně 😠

j.a.n.u.s.
17. únor 2009

U nas je snezivo! Vali od zacatku te kalamity! Elishka snih ignoruje. Videt jeji vyraz pri sankovani 😖 ...znudene dvaadvacetimesicni batole 😖 ...ona radsi kaluze! A ja jsem takova tolerantni mamina, ze ji jeste ukazuju kde jsou kaluze nejhlubsi-vic to caka 😀

Sari...co rikala doktorka? Na to vase nejezeni...zkousela jsi vitaminky? To fakt neni moc normalni..ale Aďa prospiva, vid?

Jitusko, jsi borec! Uplne ti zavidim... 😉 ..me spadly kozy neskutecne, a to jsem jeste ani neodstavila... 😒 ...a to se Jurasek ani nepta po prsu????

jituska
17. únor 2009

Jo, já tu zapomněla napsat, že jsem si k Vánocům koupila podprdu a je mi velká 😠
Jurášek se chce podívat, v noci se chtěl podívat a tak jsem ukázala a zase hned spal. Ve dne vůbec nechce, ani už koukat, možná je to tím, že si hraje se starší dcerkou a na mě zapomněl 🙂

Sari, taky mi to Vaše nejezení nejde do hlavy, ale v poledne jí aspoň oběd, ne? Aspoň polívku? Teda pokud ne, tak už by to nějaké vitamínky na podporu chutě chtělo

j.a.n.u.s.
17. únor 2009

Pikovit! Malou nemuzu zastavit v jidle! Nejedla mi, zila prakticky na mem mleku a na tvarohaccich a na vecerni kasi... 🤐 ...ted zblajzne vsecicko!

lennis
17. únor 2009

Holky, tak můžeme založit klub spadlých koz 😀 😀 😀 vykojených 😉
Tady sněhu jak v Cařihradu a sluníčko, mrzne, chvíli jsme tam byli, ale malej chtěl hned na tříkolku, tak už ji máme doma - pro změnu ( pokojíček plný - klouzačka z venku, stan, ponk, asi 5 balonů, auta na písek, 2 odrážedla atd... no klopejtám tam o to o 106 😉 , už aby bylo jaro a bylo to na zahradě a písku!