Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

j.a.n.u.s.
14. bře 2009

Se bojim uz ted! Jak ho prijme El, jak on prijme fakt, ze El rika Petovi tati, jesteze neprijede na Elis narozky v dubnu, to by bylo myslim jeste horsi. Jsme s Petou kratce, ale bylo by nefer ho jaksi vyradit s Elishcinych narozek, bo by tam byl bio....Peta no problem, ale bala bych se Vilika, on dost je takovy hrrrrr! No uvidime!

jituska
14. bře 2009

Janus, takže to chápu dobře, že prostě s tím biologickým spolu nechcete být nebo je to jen třeba proto, že jste od sebe daleko? Nechci vyzvídat, možná o tom nechceš psát.

lennis
14. bře 2009

Ahojda holky, family party byla pěkná přežíračka, ale šla jsem na 3hod prochajdu s kočárem, malej v něm teď krásně usíná a já si to užívám, v lednu jsem kočár měnila, tak mám z toho radost, že ještě takhle kočárkujeme, mně to hrozně baví 🙂 .
Jitu, tak ať ti je brzy líp, já mám tohle už 3 týdny a snad se z toho už dostávám.
Zítra frčíme asi do Ikey 😀 , potřebujeme stůl a židle a nějaký skříňky do koupelny 😉 , tak se těším 😀

jituska
15. bře 2009

Lennis a jaký máš kočárek?
to kočárkování si užívej, já si to užívala s Jituškou, ale s Jurdem už ne, on sice spí, ale zase musím krotit Jitušku a nä nějaký delší trasy s ní nejdu, protože řve, že to nedojde. Ze začátku jsem ale měla ke kočáru pro ni stupátko.
Mám asi nějakou rýmu jen, hlavně že už nemám tu chřipajznu, co jsem měla před měsícem, jak jsme leželi celá rodina, to mi bylo fakt ouvej. Teď celkem normálně funguju a za chvíli jedeme k babi, hurááá, nemusím vařit. Mužík je opět v práci, ale právě příští týden pojedeme asi do Brna, tak možná do Ikey taky zaběhnu, i když nic nepotřebujeme.
Lennis, tak ať pořádně vyberete a nakoupíte. Kde vůbec tam u vás je Ikea. Tady je nejblíž v Brně, to máme tak 60 km, takže v pohodě, ale teď ji předělali nově, zvětšili ji do patra, tak se tam vůbec nevyznám 😨

j.a.n.u.s.
15. bře 2009

Bio nas tady nechal, kdyz bylo male 6 tydnu. My meli problemy uz i v tehu. Ale pak jeste tady nedal nase CR pomery, no jo no....holt plat v U.K. je jinaci nez tady.
Takze on je ted Daddy v Anglii, a El ma sveho tatinka Petu....

j.a.n.u.s.
15. bře 2009

Eli vcera zdupala bezdomovce u pudlice.....rval tam plast z vyhozene televize a delal kraval:"Ty, ty, ty pane, nebuchej!!!!!" celem k nemu se zvednutym ukazovackem....jsem ji papla a utikala pryc

bublinka9
15. bře 2009

zdravím...
omlouvám se že jsem sem tak vpadla...
10.03.2009 se nám narodila holčička prosím o pomoc v hlasování...
budeme z toho mít jen to že bude vytisklá v novinách jako miminko týdne a schovám jí to na památku...

http://kladensky.denik.cz/miminka/mimina2009031... - hlasuj pro kristýnka roušalová 😉

sarkabrezen
autor
16. bře 2009

ahoj holky, tak jak jste víkendovaly? už jste všechny zdravé? teď už bych si něco i vzala, ale když si vzpomenu, že poslední dva roky jsem každou i jen blbou rýmu přetrpěla bez jediného paralenu nebo něčeho... 🙄

my byly na tom bazéně a odchod samozřejmě úúúplně v pohodě, zrovna když tam byla i babička a já se chtěla pobavit, jak ji z tama dostane 😅 byli jsme tam půl family, ale hrozně se mi líbilo, jak můj taťka řádil se synovcema na tobogánu a v divoké řece... takhle rozdováděného jsem ho už dlouho neviděla 🙂

janusko bio neřeš, s tím musí počítat, že holka jako ty nezůstane dlouho sama! 😵 Péťu představ jakože se jmenuje Tatínek, nepřekládej to a je to 😉 😀

a Elince vysvětli, že některým spoluobčanům je třeba se obloukem vyhýbat 😅 hlavně těm tmavým od přírody i od špíny 😉 😀

lennis
16. bře 2009

ahojda holky,
byla jsem na krvi, čeká mně preventivní prohlídka...
Šári, tak vidíš jak je Adi hodná, už se naučila odcházet z bazénu v klidu 😵 .
HOlky, včera jsme byli v Ikee na Černým Mostě, to by se utrácelo, už takhle jsme tam nechali desítku a to jsem se ještě hodně krotila 😨 😨 😨 NO, nic, nemůže být vše hned. Byla tam Laďka Něrgešová s prckem, dost často jsme tam kroužily kolem sebe 😀 . No, jinak v sob přežírka, včera něco dietnějšího, jsem zvědavá jak to dopadne s těma testama, dělají mi i na cukr, tuk, cholesterol...
Janusko, El se neztratí 😀
Šári, jak se má reagovat, když prckovi něco říkám a on mně prostě "neslyší", v tu chvíli jsem vzduch a můžu si vykládat co chci.

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

sari 😀
To s tvym rozdovadenym tatkou...to je super...sari jsi fajn baba, ze si toho vsimas 😉

Jaro v nedohlednu http://www.novinky.cz/domaci/163946-s-prichodem...

Ale my si z toho nic nedelame a veselime se z nadchazejicich Velikonoc, ne? 😖
Jak to probiha u vas holky....?

Kapku se mi to zda, jako ze je to vice o komerci, nez o tradici. Nic, jsem se rozhodla, ze se budou davat fakt jen malovane vejce(zadne penize ani balicky), a dospelim pulku(ridicum pulku zabalenou-takova fajna vychytavka v plastovem malem kelimku zalepenem....vetsinou rum)

El min.rok plakala, bo nechapala, proc dostavame s mamkou na zadek 😎

lennis
16. bře 2009

my to docela vypustili, chodí na mně jen tchán a jeden z bráchů, loni byl manža s malým koledovat na neteřích a švagrový a tchyni, takže jen tak symbolicky🙂, nikdy mně výzdoba nebrala, ale letos už mi doma kvete zlatý déšť a určitě zaseju travičku🙂
je u vás koleda holčičí a klučičí zvlášť??? U nás jo, ale někde ne. 😉

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

u nas ne....kdyby nebyla El, myslim, ze by se navstevy omezily fakt jen na brachy....ale tak prijdeou vsichni bratranci a jejich kluci....El je jedina holka v sirsi rodine, od sestrenky jsou uz docela odrostle.. i sousedi prijedou! Takze jak nevyjde barva(OVO), budou muset brat i bila 😀 😀 😀

krembonzur
16. bře 2009

zdravim, no hele, ja bych taky bio otci nic nevysvetlovala-tim myslim, jako ze mala rika petovi tato...a je prece jasne, ze nebudes cely zivot sama, no uviids, jak to dopadne...
leni, jaka preventivka?co blbnes?takhle dobrovolne bych se nenechala nikdy zkoumat 😀
sari-no vidis, jaka je mala dobra herecka, je jasne, ze az budete na plavcu samy, tak asi zas bude vyvadet... 😀
velikonoce, no minuly rok jenik symbolicky chodil s tatikem a vykoledoval si toho dost...ale mel kolik 8-9 mes, takze to byla fakt sranda a tento rok budou asi chodit zas, ale je to jen babka a svagrova a pak dorazi segra z prahy, takze segru, ale ta bude bydlet u nas, takze to bude jen o patro vyse a pak snad o ulici dal vysupe kamaradku s 4 mes dcerkou, ty dorazi z nemecka...jinak to nejak nehrotime...cimdaltim min chodi sousedu a deti a ja jsem rada, protoze je to tak trochu opruz...ale uz jsem nakoupila par cokolad milka v kaufu, byly v akci... 😀
jinac se musim pochlubit, chodime na nocnik!sice samo, ze se nehody stavaji, ale je fakt sikovny...sam od sebe...

sarkabrezen
autor
16. bře 2009

nočník - blednu závistí, já se musím malé ptát milionkrát denně a furt připomínat, upomínat... a když má plínu, tak to neřeší vůbec 😢

k velikonocím mám takový rozporuplný vztah, beru to jako svátky jara a to se mi moc líbí, ale nesnáším to nahánění, ještě když se chlapi připijou a nemají cit... je to ponižující a stupidní zvyk, který to všechno jenom kazí. 🙄

budou to pro malou zbytečné stresy, už vloni z toho byla vyjukaná, vůbec nechápala, proč ji někdo plácá a proč někdo plácá maminku... a letos když je větší to bude ještě horší. 🙄

ale nebudu si kazit nááááladu... 😵 zjistili jsme totiž, že nepeněžní osobní fond, který má manža v práci, a který jsme si mysleli, že je úplně k ničemu, tak můžeme využít na dovolenou když už jsme manželé... 😵 takže huraaaaa... myslela jsem, že dokud nebudu pracovat, tak se nikam nedostanem a tohle je příjemné překvapení 😵 do zahraniční si s malou ještě netroufnu, tak jsem vybrala jih Moravy, Pálavu... tak už plánuju 😵

sarkabrezen
autor
16. bře 2009

jo lenniiii s tím ignorováním neporadím, já se s tím teď potýkám taky 😒 když mně malá nechce slyšet tak mně úplně ignoruje, mluvím na ni z deseti centimetrů a ona čučí "doblba" nebo si dělá to co dělá a vůbec neodpovídá... samozřejmě to dělá když jde o věci, které nechce slyšet... nejčastěji jídlo, nočník, spaní... 😢

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

Holky....nocnik je BIG vec pro kazde mimco.....a kazde mimco ma svuj cas 😉
Cuceni do blba...to neznam....me to pripada, ze cuci spis na blba(me!) a taky me ignoruje 😝
Vam rikam, to berme jako predpripravu na pubertu-ktera nas nemine! Booooze, ja doufam, ze se nevyplni slova tatky z dob me puberty:"Pockej az budes mit dceru ty, i kdyby jen z poloviny mela tvou pubertu-tak uvidis co to je za nervy!" 😀 😀 😀

sari...otevrene ti zavidim...Palava Morava....jen snim..

krembonzur
16. bře 2009

sari, no zas mi ho tak nechval, protoze dneska se uz 2x pocural do teplacku..takze v podstate furt peru.. 😝 ale zas mame diky tem plinkam-happy-uplne rudy zadek,teda uz je to lepsi, takze ho nechavam stejne doma navolno -bez pliny a davam mu je jen na spani...
s tim ignorovanim...se ptam-nechces curat, tady je nocnik...vrti hlavou ze ne, cupne si a pocura se..me fakt klepne 😀 apod...taky si dela co chce...ale treba s jidlem, kdyz nechce jist a je v okruhu pes, tak jako ze nabizim vilikovi-rikam, ze jestli uz honza nechce, tak si vilik urcite rad da- no a honza priutika a hned je jidlo-nebo teda aspon par lzic v nem 😀
janus-no neblbni s pubertou..to nepreziju 😝 😀
jizni morava je super!

sarkabrezen
autor
16. bře 2009

o pubertě mi ani nemluvte... vůbec nechápu, jak to se mnou mohli naši vydržet... i když na druhou stranu... oni se taky nechovali zrovna rabr... 😉

sem ji zrovna stříhala princeznu 😅 nejdřív NEEEE a pak se jí to tak zalíbilo že furt EŠTĚ! EŠTĚ! a já už nevěděla co stříhat 😀

sem dovolila "večerníček" před tím, než si půjde odpočinout... tak mám čas namasírovat svaly a jdu na to 😅

lennis
16. bře 2009

Hoolky, vy už plánujete léto a dovču, já mám letos v merku tak na 4dny do Českýho Ráje, no uvidíme, nám většinou o dovče leje, takže vždy plánuju i varianty na vnitřní vyžití někde 😀 což v Liberci by se dalo - Babylon, ZOO, Ještěd, kino atd...jinak příroda a skály a hrady 😉
Monči, potřebuju udělat testy na ledviny, tak proto preventivka 😉 😉 😉 loni mi jedna Dr. řekla, že mi jedna ledvina nepracuje tak, jak má ...tak uvidíme co z toho bude
JInak máme taky nehody a taky furt peru. Teď říká E E když už mu to teče, ale už říká 😀 !! Tak to vychytat, aby to řekl o chlup dřív. Přes noc máme plínu až u kolen, takže to odplínování určitě nebude hned.

sarkabrezen
autor
16. bře 2009

ufff, a je to... sice se to neobešlo bez vztekání, ale jedna pohádka a pár písniček a už chrupká. mně teď paradoxně ty její vztekací záchvaty pomáhají to neřešit nebo spíše řešit. když byla mladší a začla usedavě plakat, tak to já jsem prostě nedávala, abych ji nechala... to mi prostě nešlo. ale teď když se začne vztekat a kopat atd., tak to mně tak na+ere, že nepovolím 🙄

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

Tak to me musis naucit sari! Ja jsem na nervy jak ona se vzteka!
Furt mrci, mrni, knoura.....a pritom ji nic neni-jen nemuze usnout...nebudem se bavit o minulosti, ze cicek a do peti minut tuha....ted? Dnes uz jsem ji dvakrat uspavala po 45 minutach! A niiiiiiiiiiiiiiiiiic! Jsem z toho vystavena. Kazdy den! Dvakrat trikrat denne a jeste pak vecer! Nedelam nic jinyho, nez snidane, obedy, vecere(to uz me taky se*e)a uspavani mi veme fakt vetsinu celeho dne! A doma prace stoji, bordel a pradlo se kupi, jak to na zehleni, tak to na prani......Uz mi hrabe!
Nejvic me vytoci, jak ona me diriguje, tu knizecku, tu pohadku, zastrit zavesy, udelat blik.....no ja robot hadra! Tak jsem se dneska nasrala a rekla jsem dost a triskla rukou o komodu....ucinek? Nulovy...., sla si hrat do obyvaku. Mam chut na cigaretu! 🙄

sarkabrezen
autor
16. bře 2009

janusko promiň, ale chlamu se tady nad tvým příspěvkem 😅 ne, že bych byla tak škodolibá, ale... ještěže sis Eli dovezla z UK, jinak bych si myslela, že můj chlap vážně zakopl v Karviné 😅 bo ty děcka máme úúúplně stejné 😅

my jsme bojovali na posteli... měla jsem vážně co dělat, abych ji tam udržela! to je síla, jak jsou ti prcci silní!

mlátí mně, buzeruje mně... ale pak stačí jedno to její "mám tě ááááád" a může si se mnou dělat co chce 😵

sarkabrezen
autor
16. bře 2009

nám už se blíží 2 roky 😨 za čtrnáct dní budou velké family party 😖 už přemýšlím nad dortem... asi udělám mickeyho mouse! 🙂 teda ne celého... jen hlavu snad zvládnu "nakreslit" nahoru...

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

sari 😀 😀 😀 ...aspon ten humor nam zustal....

Ja nemam vubec sanci ji polozit, to musim jako kolem postele a hupkat na rukach...a to ma ruku ve vystrihu a drti mi bradavku! To uz jsem si pujcila od sousedky"Vladkovo kreslo"...znate? Jde se na tom pohupovat....takze jeste to v loznici, uz tak tam neni k hnuti! Takze jeste tak mu zabere...ted se po me vali, praseci ocicka..a takove hlody z ni lezou(jak je unavena-tak ji to mele)....jo a stava se vam, ze jste na spani taky, kdyz uspavate? Ja jsem maras, usinam s ni-nejhur vecer! 😠 ..co bych mohla mit chvilku pro sebe, nebo pro nas s Petou....tak vytuhnu jak stary chlap po pivu! 😔

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

narozky nas cekaj taky...asi ji udelam dva cicky pres cely podnos at ji potesim 😀 😀 😀

lennis
16. bře 2009

Jééé, Šári, tak to mi pak v květnu uděláš ještě jednoho myšáka jo 😀
Holky, já už ani neuspávám, vzdala jsem to, když usne, usne, když ne, tak ne. Neřeším to. Snažila jsem se týden a po hodině, co po mně lezl, skákal, chechtal se a výsledek byl ten, že já usínala a on si šel hrát do pokojíku, takže buď kočár nebo u pohádky, někdy usne, někdy ne, když ne, tak večer je brzy tuhoš a máme "volný" večer 😀 , jinak když spí, tak usíná večer s náma, takže co je lepší....nevím a neřeším

sarkabrezen
autor
16. bře 2009

😀 😀 😀 jani...

no já večer naštěstí ještě nemusím řešit, ještě dávám kozu... až nebudu dávat, tak fakt nevím, to bude síla... ale odpoledne mi usíná hezky, asi hlavně i proto, že vstává mezi 5 a 6... tak je pak kolem 13 už hotovka a usne.

můj odpolední (a i noční, pokud se vzbudí a nemůže usnout) grif na uspávání je, že si malou posadím na klín, ale naproti sobě, face to face, nožky má omotané kolem mně, já v rukou držím velký polštář a ona se položí na něj do takového polosedu pololehu... a houpu na nohách tím polštářem (ale dost rychle, aspoň dvakrát za vteřinu) a přitom jí zpívám... a jakmile usne, což je teď už většinou po chvilce, tak jen ten polštář položím a vysunu nohy...

tohle jsem vymyslela, protože já vždycky měla problém, když jsem ji měla v náručí, že jakmile jsem se ji pokusila položit, tak se hned probudila... a takhle na polštáři se neprobudí 😵

j.a.n.u.s.
16. bře 2009

sari....no uplne presne u nas 😀 , s tim rozdilem....ze Elina to nejak prokoukla 😠 a jak vidi, ze beru polstar tak je rev! Ona si do nej uz nechce lehat..
..takze chodim jak magor..no chodim a pohupuju s ni face to rameno, nohy obmotane....pak teda to kreslo, abych ten spanek prohloubila, pak lezu na postel, polozim....vterinku na ni jakoby lezim 😨 , pak se vysunu, odmotam nohy, narovnam ji a zakryju a tise(tise!)odchazim....jsem k.o.

A jak si predstavim, ze tak za cca 5 hodin budu delat to same, je mi na bliti!!!! Nejak nejsem s ni furt sehrana! 🤐

sarkabrezen
autor
16. bře 2009

chápu a rozumím... já se toho děsím šíleně, proto se furt večer držím cecina... ale věčně (bohužel 😀) mi to nevydrží, že... 😖

já si taky nejdřív pořídila houpací křeslo, klasické ratanové, ale zjistila jsem, že ho fakt nemám kde dát a navíc tam ta frekvence houpání je moc nízká... to Vladkovo na to může být super! tam se dá houpat rychle...

krembonzur
16. bře 2009

jejda holky, tak to vam nezavidim to usinani, u nas to trvalo fakt asi tyden-usinal blbe pres poledne, ale pak se to nejak zlomilo a jde to...i kdyz taky nekdy brecime, vztekame se a pod...ale da se to prezit...manzel dokonce vecer, kdyz uspava, tak od neho odchazi, i kdyz jenik jeste nespi s tim, at uz spi...a on pak asi usne 😀
leni,aha aha, tak at ti to dopadne dobre!