Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
31. bře 2009

Děti už spí, to je klídek, Juráše za chvíli přestěhuju z ložnice do pokojíku, to bude v noci řev, kde je máma. A ráno brzo vstáváme, jdeme na logopedii, tak jsem zvědavá, kdo předvede jakou scénku, teda možná přijede Juráše pohlídat děda. Takže se sem dostanu, kdoví kdy a zítra je por někoho VELIKÝÝÝ DEN, že Šári.
Takže Adélce přejeme VŠE NEJ NEJ NEJ NEJ k narozeninkám, hlavně ať jste zdravoučcí, veseloučcí, nejšťastnější na světě a ať si pořádně zítřek užijete a oslavíte!!!!!!!!!! A hlavně teda pořádnou chuť k jídýlku, aby se to zlepšilo.
A těšíme se na fotky z oslavy 😉

sarkabrezen
autor
31. bře 2009

😵 😵 😵 děkujeme Jituškooo... zítra si to užijem, dopol zajdem do aquaparku a pak na oběd s kámoškou a odpoledne budou dárečky... a o víkendu to vypukne 😖 v sob rodinka z jedné strany, v ned druhá 😖

no já koukala jak opařená, on odjakživa tvrdí jedno a dost a najednou se mně s vážným výrazem ptá, jestli chci ještě dvě nebo tři děti 😨 blázen 😉 😀

tak jsem mu odpověděla, že kdybych mohla rodit dvouleté, tak klidně 😀

no ale vážně, já v tom mám jasno... až půjde Ad do školy, tak se nad tím zamyslím, jestli se mi do toho ještě chce jít nebo ne... dříve určitě ne 🙂 a moc pochybuju, že se mi pak ještě bude chtít 😉

j.a.n.u.s.
31. bře 2009

sari...do ktereho aquaparku?a jak to tam vyzera? 🙂

j.a.n.u.s.
31. bře 2009

repeteeeee 😀 😀 😀

jituska
31. bře 2009

Šári, tak to já zase jedině beru miminka a kdyby tak zůstala navždycky a nééé pětiletý atd., co mi řekne a co jakóóó a když se jí ptám na jejich program ve školce, tak nic neví a že mi to říkat prsotě nebude 😠 Puberta už v pěti letech 🙄

j.a.n.u.s.
31. bře 2009

jitu, neblbni-musi mit taky ty dobry stranky, ne? Ty me uplne rusis 😅 nejaky pozitivum...pls 😀 se chci naladit, ne odradit 😀

krembonzur
1. dub 2009

dobre rano holky!
Adelce prejem krasne narozeniny, spoustu darku, hodne rodice-to ma samo 😉 a vetsi chut k jidlu 😵 Jenik posila pusu. 🙂
Sari-tvuj manzel je ftipalek,ale popravde u nas je to asi jako u janus, pac muj muz ma tento rok 40 a tak si rikam,ze kdybych cekala az Jenik pujde do skoly a pak, tak

krembonzur
1. dub 2009

toz jenik mi tu do toho hrabe, az to odeslal-potvur maly 😠
no chtela jsem rict, ze nechci, aby pripadne druhe me dite, melo rok a otec skoro 50, ale u nas je jina situace, ze...vy jste vsichni mladi... 😉 🙂
ja jsem vcera vyrazila do obchodu koupit jenikovi ponozky, pac mu taky nejak vyrostla noha a brala jsem vel. 23-26, teda takhle je to cislovane...ja si myslim, ze ma tak 23-24, ale nejsem si tim jista, protoze treba papuce ma 15,5, ale to u jedne firmy a u jine je to zas jinak, toz aby se v tom jelen vyznal....
😝

sarkabrezen
autor
1. dub 2009

dobrééé ránko holky 😵 děkujeme všem za přáníčka 😵 Ad dneska spala úplně božsky, jen s jednou malinkatou přestávkou, kterou jsme za dvacet minut zvládly. takže já jsem na ten dnešek vyspatááá jak nepamatuju 🙂 No hele Kremik, takže ty jdeš do druhého taky teď?? Nebo už jsi s plozením skončila? 😀 já asi joooo 😉

včera malou poprvé zaujalo cherry rajčátko, tak jsem jí ho nadšeně dala, ona do něj kousla.... a poblila se 😒

Janusko za chvíli vyrážíme do aquaparku v Kravařích... je to tam super. Ale na Bohumín se taky brzo chystám 😉 muž je nanervy, že jezdím "až" do Kravař... a ohrožuju malou v autě 😉 (o jeho posedlosti až fanatismu co se týče bezpečnosti malé jsem se už zmiňovala... 😠)

sarkabrezen
autor
1. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

sarkabrezen
autor
1. dub 2009

Když jsme se po 5 letech dali s drahoušem znova dohromady, dala jsem mu dárek, který si moc přál - celého černého kocoura... Po dlouhém uvažování mu dal jméno Hugo... a hádejte, kdo má dneska v den, kdy se naše princezna narodila svátek?? 😵 😵

je to blbost, co... 🙂 ale hezká náhoda... vůbec to nečtěte, jsem celá rozněžnělá 😀

a když jsem se malé ptala, co chce na narozeninky za dárek, tak mi rozzářeně řekla: svíčku! (ona se těší jen na to, až bude moct sfoukávat svíčky na narozeninovém dortu 😅 )

krembonzur
1. dub 2009

sari-cervena knihovna hadra-myslim ten posledni prispevek s tvym drahym...to je fakt hezke!!!!! 🙂
porod jsi teda mela taky fajnovy-ja bych taky nechtela na cisare, ale co nadelas, kdyz to jinak nejde, tak aspon tak, no ne?
jinac my se nesnazime, nikdy jsme se totiz nesnazili... 😀

krembonzur
1. dub 2009

sari, jsem hlava zapomnetiliva-to je super, ze jste tak krasne v noci spali!!!!uvidis, jednou se to musi zlomit!!! 😉 a s tim cherry rajcatkem jsem si rikala, ty jo, ta adus je borka, rovnou se zakousne do rajcete-a ona tohleto 😀 😀

j.a.n.u.s.
1. dub 2009

Adelko, preji vsechno nejlepsi, at ti ocicka zari pri sfoukavani svicky(kurna dvouch ne?), at ti jidlo zachutna a mas z neho radost, at ti kamaradi na pisku neberou babovicky, at se s tebou rozdeli o jablicko....at cely nasledujici rok mas radost z kazdeho dne. Posilame pusinky i s Elishkou 😵

sari, tobe taky gratuluji k porodu...po dvou letech uz to clovek vidi jinak-i kdyz je to svym zpusobem cerstve(nevim, kde na to beru odvahu-lezt do toho znova!)
U tveho pribehu jsem slzela holka, moc krasne jsi to napsala-no ono to clovek musi prozit, aby to tak hezky napsal, ze?
Ono by se stejne melo slavit takhle, kdyz narozeniny-tak i ten porod, takze oslava pro dite, ale i pro tu mamu!
pozn.ja vzdycky rikam, ze jak mi chlap rekne, ze ho neco boli-je to usmevne, bo kdo nezkusil porodni bolesti-nevi co je to bolest!

A taky dodatecne Hugovi, vsechno nejlepsi k svatku....

kravare? Do tech se taky chystame 😀

lennis
1. dub 2009

No, holky ahoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooojjjjjjjjjj, konečně mám chvíli, jináč jsem v jednom kole, doma po výbuchu, dítě samá boule, já opar pod !!!nosem!!! takže krasavice jak se patří, ale jinak plně vytížená matka na rodičovské!!!
Šári super, zavedla jsi nové pravidlo, v den narozenin budeme psát "náš příběh" 😀 😀 😀 , já před rokem a jedenácti měsíci měla kontrakce cca po 11min 😀 😀 😀, jeli jsme až večer po hokeji, ale zbytek se dozvíte až za měsíc 😀 😀 😀
Vše nej, nej, nej k narozeninkám a pořádně to oslavte!!!!
Mám teď hodinu volno, takže jdu vygruntovat kočár, je jak prase, dnes jsem oddělala nánožník a odhrnula spáry, no ty drobky by snad daly na 2 rohlíky a o zbytku ani nemluvím 🙄 🙄 🙄
¨Krásný odpolko a večer snad juknu!!!

sarkabrezen
autor
1. dub 2009

děkujeme děkujeme všem 😵 😵 už se vám to taky blíží 😉

my si užily parádní den... odpoledne jsme dali s taťkou dárky, v pokojíku jsem jí nachystala ooobrovský domeček pro panenky, zavřela dveře a poslali jsme ji tam... no nádhera, malá před tím stála, úplně se zajíkala 😵 😵

jooo kamarádka mi taky psala smsku, že sice jako všechno nejlepší Adélce, ale hlavně všechno nejlepší mně do třetího roku rodičovství... 🙂 on je to fakt záhul co holky... sice krásný, ale záhul... nahoru dolů...

tak a už teď se těším na ty Vaše dojáky 😀

j.a.n.u.s.
1. dub 2009

Kdo je dalsi?
El je 15.04.

krembonzur
1. dub 2009

sari-krasa!!ty decka jsou fakt bozi!!i kdyz je to zahul!!my jsme dneska stravili 4 hodky na zahrade-ufufuuf 😅
janus-toz vidim to na Vasi story... 😉 😉

jituska
1. dub 2009

Janus, 15.4. nažhaveně čekám na článek - porod 😀 😀 😀
Takl u mě se nedočtete moc, s Jituškou to bude na dva řádky 😀
Jdu spát, opět mě bolí v krku, jsem pořád nějaká rozhozená, ach jo. Pak se divím, po kom je tak Jituška zchoulostivělá a nemocná, že?

Šári, čekáme fotky z oslavy a s dárečky 😉

lennis
2. dub 2009

ahoj holky, tak za 13dní Janus, ju???
My to máme ode dneška za měsíc 😉 už byl mezi námi 🙂 🙂 🙂
Holky, tady je nádherně, už teď je tam nad nulou, sluníčko pere, jdem ven a od 1 na plavčo, dnes mám volno a žádný učení ani nic, zítra jedem ke kámošce na dopol, tak Honys bude happy, že jedem někam autem, furt by někam jezdil 😀 , takže vymýšlím výlety a on je pak skáče radostí 😀
Moní, hoď mi odkaz jaký to máš to nádobíčku či kuchyňku co jsi to tu psala, že vaří malý Jeníček???? Nás totiž krmí taky vším možným, tak uvažuji na léto do pergoly a k bazénu, že bych mu taky něco pořídila 😀 😀 😀 já sobě tedy koupím nějaký krásný lehátko jak na vodu tak na sucho a doufám, fakt tedy doufám, že ho alespoň jedenkrát použiji. Bazén jsem si koupila z porodnýho 😀 😀 😀 ten rok jsme to vychmátly což holky??? 😀
už zas plácám, tak jdu dělat snídani

sarkabrezen
autor
2. dub 2009

Tak jsem Adélku učila kolik že má teď roků. Učila jsem ji ukazovat 2 prsty. Po chvilce se ona ptá: TY? A já myslela, že jsem špatně rozuměla a říká zkomoleně "tři?" Tak jí znova ukazuju a zdůrazňuju: Dva! Jenže ona se vážně ptala na mně a po té mé odpovědi nadšeně říká: Ty máš taky??

😀 😀 😀

jituska
2. dub 2009

Ahoj holky, tak všichni někde běhají po venku o volají jaroooo 🙂
My jsme ráno šli do školky a teď půjdeme zase chvíli ven a pak pro Jíťu, no to je lítání sem a tam a jak jsem psala, bolí mě v krku, bych spala, zavírají se mi oči 😔 jarní únava už je tu 🙂
Tak vidím, že Krembonzur bude mít brzy v nastavení, že čeká mimi, páč když jsem tak četla její příspěvek.... 😉
Lennis, úplně jsi mě navnadila, že bych taky brala bazén, lehátko a aby mě děti nechaly vstřebávat sluneční paprsky.
Plánujete někdo dovolenou do zahraničí, k moři nebo jinam? Já bych jela hned, bude to znít blbě, ale tak čtyři dny jen sama, bych ležela jen u moře a nic nedělala. Mamka sice říkala, že by nám děti pohlídala, ať jedu sama s manželem, ale to už rovnou sebou můžu vzít děti, páč on je jak dítě taky🙂 Pořád breptá, nevydrží nemlet se, pořád by na mě šahal atd. a smázl by mi krém ze zad třeba a provokoval by mě 😀 😀 😀

krembonzur
2. dub 2009

jitus-hahaha, to jsi me pobavila s tim tvym muzem 😀 ale ja ti fakt taky doporucuju jet na chvili nekam sama, jen sama-bez muze-je to hrozna uuuuuuleva!! 😉 🙂
lenis-no ja koupila klasicke nadobicko v hrackarstvi a tu kuchynku-jeste nemam, furt vaham-my chom se tady s kuchynkou vazne uz nevlezli, tak zatim odolavam.... 🙂
sari-toz ta adelka je sikulka, a co jsi ji naznakovala-25? 😀 😵
tady je krasne, muz tu smrdi a dela ucto a ted si vzal jenika do auta a vyrazili koupit zradlo do kone, tak mam na chvili kliiidecek.... 🙂

jituska
2. dub 2009

Krem: já někde na netu viděla jen takovou plotýnku, co se dá dát kamkoliv, na stůl, do poličky, určitě vydávala i zvuky.
My máme kalsickou velkou kuchyňku, dostala ji Jituška a Jura u ní taky hodně stojí, páč Jituška z ní nějak vyrostla a teď si vůbec s ničím nehraje, chce jen vyplňovat zábavné úkoly pro předškoláky a počítat a psát.
Včera jsme byly na té logopedii, tak mě teda proklepla paní pěkně, prý kdy měla první zuby, první slovo, jaké to bylo slovo, první věta a jakou znala první barvu, v kolika lezla, v kolika si sedla, nočník, chození atd., rýmy, nemoci atd. Tak Vám řeknu, že jsem něco lovila hodně hluboko v paměti, motalo se mi to dohromady s Jurem. Písměno R občas řekne, takže to bude v pohodě, spíš si šlape na jazyk a sykavky prostě říká špatně s tím jazykem. Ale chválila ji, že pěkně maluje, tentokrát fakt namalovala krásnou princeznu, ještě se podepsala, věk a svoji značku ve školce, má třešinky 🙂 Tak nás objednala zase za tři týdny a do ledna do zápisu doufám zmákneme mluvení, ať nejsme pak ve škole jako tudláci 🙂 Jo, dokonce ji prohlížela zuby, jaký má skus, jazyk, krk, prý má zvětšené mandle a proto tak chraptí, no prostě byla jsem u odborníka a neměla jsem slov, jen jsem valila oči 😨 😨 😲 😲

lennis
2. dub 2009

Hola, hola Jituš, hojda holky, k moři bychom mohly všechny společně což????
Jela bych hned, my plánovali teď v dubnu Egypt, jelikož Honys by to měl total zdarma a já chtěla dovču k narozkám, ale v lednu jsem se rozhodla, že ty peníze co jsme na to měli dáme to bytu, takže máme nábytek a na konci srpna letíme do tý Anglie, asi se k moři taky pojedeme podívat, ale myslím, že to tam na koupačku nebude 😀 . Tam budeme cca 10 dní a v červenci chata cca 12km od nás asi na 3dny, pak zoo ve Dvoře, Adršpach, Český Ráj cca 4dny, plánů je hodně, ale uvidíme co bude a jestli bude za co, to je hlavní 😀 , popř. dovča doma na zahradě u bazénu a manža pracovně, naplánoval si spoustu věcí, co chce udělat, tak jsem zvědavá, zatím nejezdí domů dřív jak v 7 večer, takže nevím, nevím, budu ráda, když nám za měsíc zprovozní ohřejvání vody do bazénu 😀 .
tý jo Jitu, to už ani teď nevím kdy řekl poprvý máma nebo to bylo táta, možná spíš táta, protože jsem ho to furt učila 😉 a kdy tak to teda fakt netuším. Hlavně, že pomůžou, to je výhoda dnešní doby 😉

jituska
2. dub 2009

Lennis, právě jsem si u té logopedky připadala, jako bych tam dovedla cizí dítě, jsem jen pokyvovala, protáčela oči a přemýšlela.
My k moři taky plánovali loni v červnu, chtěli jsme do Řecka, jenže Jituška pak měla zánět středního ucha, dlouho se to s ní táhlo a v červenci jsem pak šla s Jurášem do nemocnice, takže jsme byli rádi, že jsme doma a sehnali tady kousek od domu zahradu, zvelebili to tam a chatka se nám tam stavět nechtěla, tak jsme koupili namakanej anglickej karavan 😀 a tam tak přebýváme, výhoda je ,že já tady šupnu za barák, slezu lesem a jsem tam. Akorát s tím bazénem je to hroší, ohřívání vody atd. a čištění. Takže jsem velkej sklidila a dala tam jen malej dětem a hlavně se teda vyřádí na pískovišti a na houpačkách. Letos jsem si naplánovala, jak si tam něco zasázíme, ale myslím, že mi bude stačit ta tráva, co jsme tam zaseli a každej nám ji chodil očumovat, že je jak koberec 🙂 Akorát možná dozadu někam dám dětem hrách a ředkvičky a jahody už tam máme. Ostatní mě zásobíjou naši a babi z jejich zahrady. Prý si teď o víkendu uděláme pracovní sobotu na zahradě, tak já tvrdím, že tam na nic nemáknu, že mi je blbě, tak bude muset muž sám, když si tu zahradu vymyslel, ne?

jituska
2. dub 2009

Ahoj, nikdo nikde? Se nedivím, venku není jaro, ale LÉTOOOOOOOOOO! 🙂 Byl mio hic i v triku a slabý bundě. Chudáci děti měly ještě punčochy, Jurda spal v kočáru a tak jsem si říkala, že to unese a Jit. jsem zapomněla vzít do školky ponožky. Ale zvládli jsme to, dlouhá procházka a doufám, že budeme spát do rána jako mimina 😅

lennis
2. dub 2009

Hoj, já tu jsem 🙂 , Honys celý dopo venku, odpo bazén a pak zas venku a on má furt energii, upozorňuji, že nespal po obědě!!! Takže je od 8 ráno vzhůru, no nechápu a to jsme měli ještě přestávku od 4:15 do 6 ráno, mně z něj jedno omejou 😒 a pak si pořiďte druhý, že...by mně jeblo mít takový 2 budili by se na střídačku. Dnes fakt luxus

lennis
2. dub 2009

Jitu, tak z tebe bude zahradnice?? Mně zahrádka zatím vůbec nebere, jen chci koupit tůje a dát je kolem plotu, aby na nás nebylo vidět k bazénu 😀 tak to bude asi letošní moje celý zahradničení, ale už mám velikonoční trávu 😎 na vajíčka, asi budu muset zaset ještě jednu na příští víkend 😀 😀 😀

jituska
2. dub 2009

Týýý jóó, Lennis, tak vy máte energie. T oJuráš by už řval na spaní. tak to lehne už v sedm a bude spát až do rána, ne? Kéž by, co?
Po bazéně by teda mohl spát, mně se vždycky po bazéně teda chce spát. Tak teď jdu děti dokrmit, se drápou v jídle sami, no to bude zase na topení a všude
😠