Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

rozčiluje mně to už od co se Adi narodila... když se na mně někdo dívá jako na chudinku, co je na ní závislé její dítě, protože jsem s ním 24 hodin denně... jakože si ze mně udělalo otroka... jako na slabocha, protože jí "neumím" dát na prdel...

nebudu se nikomu omlouvat za to, že svoje dítě tolik miluju a nebiju ho a nesekýruju! že chci být máma kamarádka a přítel... že je pro mně radost a potěšení s ní být a ne otrava... někdy mám pocit, že lidé chtějí děti, ale jen co se jim narodí, už jen hledí jak ho od sebe co nejrychleji odehnat, jak se ho zbavit... od malička ho nechávají vyřvat apod.

a nemám žádný důvod přestat ve svém snažení, ba naopak, moje dcera mně každý den přesvědčuje, že jsem na správné cestě... a nenechám se zviklat, přestože to stojí hodně úsilí a pochybnosti - hlavně od těch nejbližších - bolí

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

promiň Januško, já se tady rozvášnila a přitom jde původně o tebe... povídej, co se stalo tobě?

díky Moni... nezkoušela 😕 nevím jak ho najít

lennis
17. dub 2009

to je tak hezký Šári, jak to píšeš, kééééž by si tohle přečetlo více mamin 🙂
na rodinu se vy..., ať se škleběj jak chtěj, je to tvoje dítě a tvůj život, tak se škleb taky a ještě víc, ať to vidí!!! Nebo jim na rovinu řekni, že je vidíš, ale že je to tvoje dítě a budeš si to dělat jak TY chceš a ONI ať si to dělaj taky jak chtěj, řekla bych to v klidu a bez servítek bych odešla. 😉 Držím pěsti...
mně dojímá moje tchyně, když se tváří jako borec, když se Honys u nich vyčůrá na záchodě (podotýkám cca 1x za týden), ale že si s ním pak nejde umejt ruce, to už neřeší....ukazuje mi to jako nej výkon...no nic, to nemá cenu. Dnes jsme čurali už i v noci na nočník, sice bych ho to nechtěla učit, abych ho musela v noci vysazovat, to by byl na mně bič, ale když jsme ve fázi učení, tak jsem ho donesla, nebo co myslíte, mám mu říkat, že může do plínky??? Nevím, co je lepší....tedy spíš horší varianta....

krembonzur
17. dub 2009

sari-no prave treba tady na konikovi... 😉

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

díky lenni 😵 máš pravdu, příště až zas budou nasírat tak jim to natřu 🙂

s ním nočňajzem, já myslím, že raděj vydrž a choť, když už je takový šikula a řekne si... ale nevím, já ještě nemůžu radit, my to zatím nemáme zvládnuté ani přes den 🙄 a on se jako fakt vzbudí a řekne, že chce na záchod? to je šikulaaaaaa... závidím 😵 ale přeju!

j.a.n.u.s.
17. dub 2009

lennis....napisu ti svou zkusenost 🙂

El nema plinu uz ani v noci. Ja ji dala vycurat pred spanim, pak kolem dvanacti(jak jsem sla spat)posadila ve spanku na nocnik a pak az rano pred snidani. Mezitim jsem to vse jistila plinou....pak nejak sama prestala curat do "nocniho" nocniku a plina byla sucha az do rana, tak jsem je vysadila. Veci na prevleceni pripravene, bo čék nikdy nevi....
Ale radej do pliny neeee, nerikej mu-bo bys ho asi podle me zmatla.

sari, presneji jsi to vyjadrit nemohla!

Jak jsem uz psala El ma divne obdobi"bacnu miminko", plus se ji tlaci stolicka(posledni!), takze je trosku nevrla, ja jsem taky uplne mimo, bo nadopovana uz od rana proti alergii, hnus!

Bylo mi receno mou kamaradkou, ze jsem mirna na sve ditko, ze bych mela byt prisnejsi a zakrocit, kdyz dite neco opakuje dokola a neposlechne, jakoze ji mam plesknout po rucicce a dat TIMTO najevo hranice....uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, proc me nikdo neslysi! Jenom bych tim dokazala male, ze bit se smi! A ona je ted v tom debilnim obdobi, kdy nevi jestli teda muze bacnout to mimino, nebo ne! Co bych tim dokazala....?

Ale o to ani nejde, ja jen, ze me rozhodila jeji odvaha mi neco takoveho rict, za zastitou, ze kamaradky si muzou rict vsechno!Nevim, jestli se dotkla meho ega, ale slo to hluboko....
Jak rikam, sve dite vychovavam instinktem a v dobre vire-i kdyz nekdy neposloucha-do dupy-vzdyt neni robot! Nejde jen tak naprogramovat...ja myslim, ze tady vzniklo nedorozumeni-kde je hranice rozmazlenosti, laxni vychovy a duvodu k pleskani!

Nedokazala bych to, rikat nekomu jak ma nebo nema vychovavat dite!
Me se taky nelibi hromada veci kolem jeji vychovy, ale jsem natolik taktni, ze se spokojim s tim, ze ja bych tak nevedla svou vychovu, ale pokud bych ji to (i v dobrem) rekla-do dupy-vzdyt na tom nezavisi zivot!!!, ublizila bych ji tim....

Ja jsem splachovaci a nejsem v zadnem pripade cíťa a nevim proc me to tak vytocilo, ale spise do bolesti, nez do ruda...uplne mi vzala energy!

Ale kaslat, asi se z toho mam jen neco naucit.... 😉

j.a.n.u.s.
17. dub 2009

sorry za mega story, ale este jedna vec....ted mam blbej pocit, ze kdykoli jsme s detmi spolu, musim malou usmernovat a davat pozor na to co reknu, nebo jak vychovavam....proc mi to tak dela???? Ten pocit, ne ta kamoska...

krembonzur
17. dub 2009

sari, ja taky segre rikam, ze az bude mit svoje dite, tak at si to potom organizuje jak chce a dela si s nim jak chce, protoze ja uz dneska vim, ze nemuzu nikomu radit, jak vychovavat....na to si kazdy myslim musi prijit sam...a to, co a jak to delaji jeji kamaradky, tak to me fakt vubec ale vubec nezajima...ja jsem taky s malym vecne sama a odmitam poslouchat nejake dobre minene rady segry, tchyne, meho otce apod.... 😝
no hele lenni-to jste borci s tim nocnikem, my chodime tak jak se nam zlibi, teda na nocnik, zachod jsem jeste neresila a v noci, to vubec, to mame plinky a i pres den, kdyz je treba tak hnusne jak dneska, tak ma plinku porad, ale ja to taky zatim az tak nehrotim, dyt o nic moc nejde, se to jednoho dne stejne nauci, jako vsechno ostatni, tak proc to hrotit, no ne?

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

januško přesně - já taky ségře neříkám a neradím, přestože s její výchovou nesouhlasím!! držím hubu a od ostatních to schytávám.

kremik - tak jsem to rozbalila 😀 jako nové téma myslím... tak jsem zvědavá, doufám, že se nesetkám akorát s blbýma reakcema, jak to tady někdy chodí... 😒

moje Adi mně taky neposlechne samozřejmě vždycky, ale včera na písku mně moooc pohladila na duši! holčička, starší o dost než ona, si hrála a Adi k ní přišla a vzala jí něco z ruky naštvaně, že to je jako její. holčička to neřešila, hrála si dál. Já jsem ale Adi řekla, že holčička si s tím přeci hrála, a že když jí bude brát věci, tak si s ní hrát nebude... nikdo... a POPROSILA jsem ji, aby jí to šla vrátit. Ona se normálně otočila, vrátila jí to a ještě jí donesla všechny hračky z okolí. A pak tam s ní zůstala a hrály si spolu. Já jsem Adi pohladila a PODĚKOVALA jsem jí. Pro mně normální postup, ale ze všech civících rodičů, kterým nefalšovaně padaly brady jsem poznala, že pro někoho to až tak normální není 😉 hned zvyšujou hlas, to nesmíš! a pleskají po ruce atd...

no cítila jsem se tam pod těma jejich pohledama jak královna 😵 😀 😀

j.a.n.u.s.
17. dub 2009

sari-moje vychova!, ale okoli se to nezda-ze MOC vysvetluju?!?
El je posledni dobou fakt protivna, ale jak protivna? Lezou zuby, pred mesicem jsem odstavila-pro ni cerstva situace-hleda sama sebe, zase ma "vyvojovy spurt"-nemusim vysvetlovat co to dela s detskyma hormůnkama....nemuze nikdo preci hodnotit situaci a svadet to na mou vychovu z jednoho tydne co se takhle chova....a vubec proc ma nekdo "ty koule" a resi to ....

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

máš pravdu januško, je to těžký věk, nejsou to už "tupé" miminka a batolátka, nervovou soustavu mají už dost vyvinutou, takže vnímají všechno kolem sebe, ale ještě to nestačí všechno zpracovávat, navíc všechno je nové, spoutě věcí nerozumí... proto jsou v tomhle věku vztekací amoky a podobné "excesy" které spousta lidí trestá... vrrrrr... je to jen jejich způsob vyrovnávání se s celým světem...

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

a my jsme tady proto, abychom jim pomáhali a ne jim to ještě znesnadňovali tím, že je budeme za to trestat a tlačit je do toho, aby se chovali tak, jak my chceme... mají v tomhle období co dělat aby vůbec nějak žili ne tak ještě tak, jak je to společensky "správné"...

cecil
17. dub 2009

Ahoj vespolek.
Tento týden jsem nějak došla k závěru, že je načase se po dvou letech omezit kojení, možná i úplně odstavit. Začala jsem tím, že jsem zrušila ospolední kojení před usnutím...dala jsem malou na kočárek a šla ji uspat. Bezva, tři dny to fungovalo, ale čtvrtý chtěla spát doma, samozřejmě jak jsme ležely vedle sebe v posteli, chtěla mlíko. Nedala jsem, ale řvala asi 25 minut, úplně zoufale. Já z toho chytla večer takovou depku, že jsem jí dnes odpoledne mlíčko dala. Sice neusnula, protože začal štěkat pes, projel traktor...atd., ale prostě jsem na ten pláč co by následoval neměla nervy ☹.

Tak teď přemýšlím, jestli raději nezrušit noční kojení, šla bych spát do obýváku a po manželovi by mlíko nechtěla...opravdu bych se už ráda vyspala celou noc v kuse. První dcera takhle řvala první den deset minut, druhý den pět minut a třetí noc se už ani nevzbudila.

Kojím teď ráno, odpoledne před spaním, večer před spaním a v noci.

cecil
17. dub 2009

A ještě vidím že jste tu řešily bouchnutí po ručičce.....věřte, že v tom vzteku ž enebude mlíko jsem dostala namláceno já 😀 . Normálně vzala polštářek a mlátila s ním o postel ( jsem zírala, kde se to v ní bere 😕 ) a chytla jsem jendu i já. Pak mě i zakudlila, opička jedna,ale já ji nechala, někde to vybít musí.

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

ahoj cecil, pro mně osobně bylo snazší zrušit nejdříve denní kojení a až pak noční, ale jestli to cítíš naopak, udělej to, ale jak už se rozhodneš, musíš vytrvat!! já u odpoledního spaní přestala kojit jen za cenu uspávání 😒 na rukách a tak... což je náročné, ale furt lepší jsem si říkala, než povolit ve svém rozhodnutí nekojit přes den... večer ji taky uspávám u kozy, takže až se rozhodnu přestat úplně, vůbec netuším, jak to přežiju 😨 ale tajně doufám, že to nebude tak hrozné, jak si myslím... protože i denního odstavení jsem se hrozně bála, ale nakonec to proběhlo mnohem líp, než jsem čekala 😵 držím palce a pisni jak ses rozhodla a jak probíháte

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

cecil - já při nočním odstavování dostávala takové kopance do břicha, že jsem odcházela vzteklá z pokoje, abych se ovládla a nevrátila jí to 😀

j.a.n.u.s.
17. dub 2009

presne jako u sarky a cecil....
...u nas to ale bylo hned a vsechno po zkouseni rano a vecer....nedala se mi oblbnout, "tak jednou das a pak nedas?"tak jsme museli utnout vsechno a bylo to krusne, ale dalo se touz spime celou noc a pres den jde NEKDY spat, jindy vydrzi cely den nespat...jak kdy....

sari.opet a zase ma slova...vzdyt maji sami co delat s zivotem....ja myslim, ze ten cas vychovy prijde pozdejc ted se ma vychovavat prikladem(dekuji prosim, promin, dobry den, atd.) nic jineho u nas by nefungovalo....placnuti pres ruce jen jednou-a to mi ujelo! Rvala Montyho za pysky dolu z gauce....po nekolikate!

cecil
17. dub 2009

Uf, no já mám pocit, že to fakt vždycky zvládám hůř než ty moje děcka 😖.

Ona už si za celý den nevzpomene (ještě před měsícem jo), ale jakmile se jde spát, chce mlíko. A na rukách neusne 😖 . Řkám si, že když se v noci naučí lehnout a znovu usnout sama, treba jí to pak půjde i odpoledne a třeba i večer.

Dík, já každopádně napíšu. Ale mám z toho děvčata, už dva dny náladu jako..... 🙄 (já osobně si myslím, že nejmíň bych trpěla radikálním řezem,ale je mi líto malé, chtěla bych to udělat pozvolna a nenásilně)...tajně sním o variantě x-krát přečtené tady na koníkovi : ona si ani nevzpomněla, já ji to nepřipomínala a ona zapomněla.... 😀 😀 😀, nebo sama se odstavila 😀 ...to se mi prostě poštěstit nemůže. 😅

j.a.n.u.s.
17. dub 2009

hahah cecil, ja jsem taky o tom snila-....cestne! A pak fakt nezbylo nic jineho nez radikalne utnout...pro me to bylo druhe sestinedeli-hormony a tak, jesteze me prsa nebolela.....ale mam mliko furt, jsem zkousela rano.....a to nekojim od 02,03,09...jsem slysela ze i nekolik mesicu se muze mliko drzet v prsech(ňunkách jak by rekla El)

j.a.n.u.s.
17. dub 2009

ale vsechno je individualni

krembonzur
17. dub 2009

sai, uz jsem koukala na diskusi, vidis, rozbehlo se to a urco se najde nejake reseni, treba to bude opravdu jen chtit cas....uvidis....a ohledne vychovy, ja se taky snazim, jak jen muzu a vzhledem k tomu, ze jsem vecne s malym sama, tak snad neni z neho takovy zbojnik 🙂

j.a.n.u.s.
17. dub 2009

sari-ale aby ses tu vratila 😀

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

🙂 Januško neboooj tu su doma 😀

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

jééé holky já teď byla u známých na oslavě, venku na grilování... byla jsem tam jen dvě hoďky, ale jsem z toho celá rozkokošená 😅 byla tam spousta mých známých... no paráda, aji vínečko si mamka dala 😵

no ale byla jsem tam samozřejmě i s malou 😅 byla to sranda, bylo tam 8 dětí a všechno holky 😀

cecil
18. dub 2009

Janus-já měla mlíko snad ještě rok! A poprve jsem odstavila a malá pila jen přes noc, v prsech už nic moc nebylo, ale asi za tři dny se mi nalily neskutečně, nepomáhlao ani zatáhnout obinadlem...nakonec jsem musela pro léky(hormony) ke gynekoložce. Ty zabraly, ale vedlejší účinek byly deprese...tak bych se jim tentokrát ráda vyhnula. Mám v záloze homeopatika.

krembonzur
18. dub 2009

cecil, ja jsem kombinovala salvejovy a matovy caj a homeopatika a zafungovalo to, jenze ja jsem mela prsa velikosti 00 🙂

j.a.n.u.s.
18. dub 2009

Kdyz jsem zkousela odstavit kolem 15ti mesicu, neslo to...prsa bolela na dotyk, pohyb i jak jsem na ne jen koukla tak bolela 😀 ..ňák to telo nebylo ready ci co....a pak teda ve 23mesicich....a bez problemu...i to, ze se snizil pocet kojeni, ale zase.....je to individualni.... 😉

lennis
18. dub 2009

Šári, já byla taky včera pařit, asi 4malý pivka, přijel kamarád z naší party, který byl dlouho v Anglii a ještě tam jede, tak jsme se zas sešli a zítra bychom měli všichni mít takovou sešlost s buřtama a opejkačkou, tak uvidíme, snad vyjde trochu počásko. Včera hlídal můj brácha se švagrovou, malej nadšenej, sice nám usnul brzy, ale předpokládala jsem, že se vzbudí a bude s nimi vzhůru,taky byl, tak si ho užili. Ale v noci trošku kocovina, ale už ok, jsem jak praštěná lopatou, nejsem zvyklá no.... 😉

j.a.n.u.s.
18. dub 2009

😀 len...to je ta krasa toho materstvi-trenovane telo brzy zapomene a dostavi se krusna rana a sucho v dutine ustni....ja uz taky jen tak decentne...ale byly casy kdy se to rozjelo pekne....a ve velkem. 😀

lennis
18. dub 2009

týýý joooo, v noci jak píšeš, jen 4malý pivka a jak mi daly zabrat, hold nejsem už ve formě, manža ještě kouřil, takže ráno mu bylo ještě hůř, já se neodvážila, už mi to i občas smrdí, kouřila jsem do těhotenství, s prvním pozitivním testem jsem s tím sekla z minuty na minutu