Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

sarkabrezen
autor
12. kvě 2009

u tebe je to něco jiného januško, přece nebudeš hledat nového tatínka podle příjmení, aby seděl k Elishce 😀 😀

lenni těch jmen se vůbec neboj, dneska je to fakt divočina... nám to přijde divné, ale našim dětem podle mně vůbec, protože ta směska je dneska fakt šílená... tuhle si hrála Adi na hřišti se dvěma holčičkama.... jedna byla Isabela a druhá Josefínka...

krembonzur
12. kvě 2009

zeny, toz benjamin kralicek a sebastian zajicek-tak to je fakt hlina 😀 😀 😝
ja jsem jeste zapomenula na Katerinu, Nelu a ta Josefinka se mi teda taky libi, ne ze ne...ale k prijmeni Macurova-Macura, no nevim nevim, i kdyz ta holka ma vetsinou sanci na zmenu prijmeni, ze? 🙂 i kdyz znam i pripady, ze chlap si vzal po svatbe prijmeni sve zeny, takze i takhle to jde...
sari, ja jsem taky dala maleho na hlidani nanejvys na 2 hodky k babi, a to jsme sli s muzem na vecu, teda bylo to asi od 16-18 hod, takze to nebylo ani vecer...ja to mam uplne stejne, taky mi nekdy kapku uz leze Jenik na mozek, zvlaste posl. dobou je zase nejak moc zavisly, neni schopen se ode me odpoutat a kdyz je mi blbe, tak to moc nechce pochopit a pak muz na neho jeci, no parada....a tak zas stejne pribehne ke me, takze je to takovy kolotoc...

jituska
12. kvě 2009

Krásné uplakané ráno!
U nás prší, tak jsem měla procházku do školky a zpět, jsem ospalá, Juráš přišel o půlnoci do naší postele a pořád ječel, že nemá místo a v pět byl vzhůru, takže jsem celá rozlámaná, nevyspalá. Odpol. má Jituška ve školce besídku ke Dni matek, tak půjdeme, se těším, sice to trvá tak půl hodky, ale budu natáčet a fotit a doufám, že tam Juráš udělá scénu jak o vánoční besídce, protože nechtěl sedět mezi diváky, ale chtěl se motat mezi dětmi, co tančily. Takže si to dokážete představit, jak jsem ho táhla pryč - divadýlko totál. Dnes ho nějak musím uspat už v jedenáct, aby tam byl vyspalý.

Teda Benjamín Králíček, no to je mazec.

Janus - Elisabeth Marshall, to je krásnýýýýý, vznešený. A k tomu novému příjmení D... se Eliška hodí, tohle bych neřešila.

Jinak Juráš taky není zvyklý být ode mě pryč, ale teď po odstavu už byl u babi od rána do odpol., ale byla tam i Jituška, takže je to něco jinýho, že tam není úplně sám.

Holky, v tom Polsku je fakt tak levno???? Já vždycky myslela, že tam jsou šunty, teda oni ty šunty jsou i tady v ČR. No jo, holt máte výhodu, že bydlíte kousek od hranic.

maja.xx
12. kvě 2009

babky, ahojte, takže již druhý den jsem nekojanda, včera zase uspával Jurin a když jsem malé dávala pusu na dobou noc, tak už pochopila, že zase nebude prsíčko, tak spustila strašný řev, který trval asi pět minut, ale byl strašlivý, musela jsem utéct, abych to neslyšela, ale pak moje lásečka - Jiřík, ji zase ukecal, dokonce poslouchala pohádku, to mě se nikdy nepodařilo, ode mne ji nechce 😠
A prsa jsou úplně v pohodě, mám je trochu pevnější, ale v reálu pořád věšáky 😒 hrudky ani tečení z nich žádné, takže nevím jestli si s nima poslední doubou jen nehrála 😨
Děvčata, tak jsem vám přemýšlela 😲 , jestli bychom neměli založit novou diskuzi, když už tu téměř nikdo neodstavuje?

jituska
12. kvě 2009

Ahoj Maju, jste šikulky největší a manžel nebo přítel by měl dostat velkou pochvalu, když takto pomáhá, to ten můj by se na mě z vysoka vybodl 😖
Tak navrhněte název tématu a založte 😉

maja.xx
12. kvě 2009

Založit by měla Šarka, když zakládala i tuto 😉

lennis
12. kvě 2009

Nekojandy 😀

sarkabrezen
autor
12. kvě 2009

ahoj majule, tak to gratulace největší, máš velké štěstí na takovou oporu v rodině 😉 to můj muž - přesně jak píše Kremík, když vidí, že se mi s malou nedaří, tak si myslí, že jako zasáhne jako velký přísný otec, což samozřejmě všechno ještě více zhorší... 😠

tak jsem si holky myslela, že mi zvedne náladu, když si koupím nějako hezkou prsenku, která mi padne a budu se cítit zas jak ženská, tak jsme s myškou vyrazily a mám ještě větší depku než předtím 🙄 zjistila jsem, že potřebuju 85B, což je atypický rozměr, ve kterém je samozřejmě ho+no výběr 🙄 no prostě slonice s prsama jak uši od pidi baseta... nakonec jsem si koupila, ale samozřejmě takovou nudnou tělovou béžovou, sice praktickou, ale parádu s tím moc nenadělám 😒 ještěže mám manžu zvířátko, kterému je úplně jedno, co sundává, hlavně ať už je to dole... 😅

teď jak mám navíc každé jiné, tak jedna koza mi v tom sedí parádně a na druhé straně košíček odstává... no prostě trága, už ať je zima 😀 😀 😀

maja.xx
12. kvě 2009

😀 😀 😀 Šári ty mě bavíš 😀 😀 😀
Já jsem asi potřebovala vidět, že to jde i beze mně, jsem taková klidnější, v nemocnici bych mu pak nevěřila, že ji má do půl hoďky uspanou. Jo jo mám já to ale skvělého manžela (Jitu), nerada tohle oslovení používám - manžel 😝

lennis
12. kvě 2009

Šári, tak to mám stejnou velikost, zkoušela jsem už i 85A, ale ty mi byly malé 😀 ,t akže úspěch, aspoň B, ale taky mi odstávaj, taky musím nějakou koupit a to rychle 😉 , jooo tyhle depky mám za sebou, je jak máslo co, nikde nic a jak to plandá, zvyknete si.... ☹

sarkabrezen
autor
12. kvě 2009

majinko a kdy to vlastně máš, ty 4 noci v Chicago Hope, už teď někdy v květnu?

maja.xx
12. kvě 2009

v pátek jdu na sono a pak k panu primáři a ten mi řekne, budu informovat 😉

lennis
12. kvě 2009

Holky, užívejte, já letím do práce na 3hod a večer spinning 😉

jituska
12. kvě 2009

Maji, já taky nerada používám to slovo manžel, ale tady v diskuzi jsem nevěděla, jak jinak ho nazvat, takhle pochopíte hned, že se jedná o něj.
Teda vy mě jako chcete naštvat, prej 85 B podprda. To nemám ani náhodou 😢 😢 Tak mi něco pošlete, ach jo. Ale řekla bych, že se teď trošku zpevnili, že tak neplandaj, že už získávají ten dávný tvar. Ale k trojkám původním, to už se snad nikdy nedostanu ☹

jituska
12. kvě 2009

Lennis, nepřeháněj to! 😉

jituska
12. kvě 2009

Krem: kde jste sehnali ty slipky? 😀 Se nám líbíjou 🙂

sarkabrezen
autor
12. kvě 2009

nezoufejme holky, obnova prsou po kojení (než se tam vrátí nějaký tuky místo mléčných žláz) prý trvá až rok, takže plandolíny se trochu zlepší (takhle se utěšuju)...

jituska
12. kvě 2009

Tak Šári, věřím Ti 🙂 a jak ne, tak si jdu na Tebe stěžovat 😀 😀

sarkabrezen
autor
12. kvě 2009

jituško ale po 2 dětech to nevíííííííím jestli to taky tak funguje 😅 😀

jituska
12. kvě 2009

No to musí fungovat dvojnásobně 😎 a basta

Jo, já mám taky jednu větší a druhou menší a doma chlap už to taky nachmátral 🤐

krembonzur
12. kvě 2009

jitus, koupili jsme slipky 5ks za 115kace v Tescu...a prijdou mi fajne...mame velikost 2-3 roky a je to akorat, tak kdyz tak koukni na velikosti....
jinac co se tyka brzou-koncim debatu, resp. nekomunikuju, nekomentuju 😀

sarkabrezen
autor
13. kvě 2009

hele holky kremouš ukončil debatu co se týká kůzlátek, ne jako úplně 😉 😀 😀

sem se zas nechala nachytat letákem hypernovy... jela jsem pro botičky pro malou a měli tam velké kulové 😠 😠

zaregistrovala jsem se na stránkách společnosti Data Service, je to zajímavý přivýdělek, mám už první práci 😵 , 5 dotazníků za pětikilo, dobrý ne 🙂 😉 zkuste taky jestli chcete

sarkabrezen
autor
13. kvě 2009

eeee zvrzala jsem to, je to Data Servis... www.data-servis.eu

j.a.n.u.s.
13. kvě 2009

Hojda nekojicky....tak jak to bude s tou novou diskuzi????

jituska
13. kvě 2009

Ahoj holky, Šári já taky měla přívydělek, bylo to od agentury Median, tazatel a dělala jsem to od roku 2004 doteď a už to odmítám dělat. Vždycky jsem obešla pár známých a příbuzných a teď mi došly ty lidi, tak s tím končím, nemá cenu je tam psát pořád dokola. Ale penízky za to byly docela slušný, tak mrknu jestli je to v tom data-servisu jiný nebo nastejno a uvidím .... Každopádně dobrej typ, díky 😉

lennis
13. kvě 2009

Janusko, tak nějakou založ 😀
Monči, je ti trochu líp???
Zítra má manža odpo bowling, se má, taky bych šla, tak budu do večera slaměná vdova doma, já to tak nemám ráda, už z toho mám blbou náladu teď.
☹ ☹ ☹

jituska
13. kvě 2009

Nekozandy nekojandy 😀
Jenže to nekozandy by nesedělo, páč ty vaše 85 B 😎 a více, ach jo.
Tak třeba Matky závisláků 😀 Ne to ne, to je blbý.

Lenis nezoufej, náš odjíždí do práce před půl šestou, takže ho ani nevidíme a včera přijel až ve čtvrt na deset a normálně z práce jezdí tak o půl sedmé večer. Tak jsem si včera říkala, jestli není s nějakou babou, člověk nikdy neví. Samozřejmě tady nechci vyvolávat nějaké nejistoty apod., ale nenapadlo Vás někdy, že by mohli mít i nějaké bokovky? Já se snažím šmejdit a celkem jsme dost spolu, když není v práci, jako nějaké hospody a záliby apod., to on nechodí, prostě jsme ho naučila, aby byl s rodinou, že my jsme přednější. Teda zrovna dnes jde na tenis večer, ale tam je i můj otec, takže by mi volal, že jim někdo schází, ale kdoví jak.
Si říkám, že když máme děti malé, že nějaký nevěry nehrozíjou, ale co až děti povyrostou, přece nikdo se té nevěře nevyhne, ne? A že by se mnou vydržel celý život a on je takový, že po ženských se dost otáčí a jednou mu skočí do cesty mladá a už to je 🙄 Kdybych se ale dozvěděla teď o něčem, tak jdu na lov, teď bych ještě ulovila, ale až mi bude třeba 50, těžko 😢

jituska
13. kvě 2009

Krem sem moc nepíše, asi jí není dobře, ale snad to přejde brzo. A nebo chrupčí 😵
Jinak díky Krem za ty slipíky, Tesco v našem buránkově Třebíčkově nemáme, ale jiných krámů je tady plno. Takže se otočím do Jihlavy nebo do Brna a dokonce jsem tam jednou viděla i s Mašinkou Tomášem, že já už je nevzala tenkrát. Do školky, jinak teda máme i trencle, páč tam ho má líp uloženýho 😅

j.a.n.u.s.
13. kvě 2009

jitu, bud rada, ze to tesco u vas neni....
....bo my ho mame hned za barakem(normalne na nej cumim)a ta nase strava podle toho taky vypada 😀 😀 😀 , podle akciii 😀

krembonzur
13. kvě 2009

holky, je mi uz lip-diky za starost, ale muz se vcera rozhodl, ze dneska jedou s nejstarsim synem a jeste jednim znamym a jejich stejne starym synem na dovku-teda takovy pansky vylet, tak jsem dopo zehlila a pod... 😝 😀 a ted uz jen cekame, az ti znami dorazi a oni vyrazi... 🙂