Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

jituska
13. kvě 2009

Janus 😀 Máš pěkný výhled 😀 😀
Jak je velká Karviná? Tady máme tak 40 tisíc obyvatel, by Tesco tady mohlo být, ne? My z okna nevidíme na žádný obchod, jsme na okraji a určitě zde žádný market nebude a ani nechci, si dojdu dál, aspoň mám procházku a už bude počásko, vám nafotím náš výhled a hodím do alba.

jituska
13. kvě 2009

Krem: takže budeš taky slaměná vdova? To vyražte s Lenčou někam na akci, musíte toho využít 😉

j.a.n.u.s.
13. kvě 2009

hehe, hele....z balkonu do dvora a na Tesco 😀 , z druhe strany jak je kuchyn a loznice, tak kraaaasny vyhled na popelnice(primo pod okny) a na hospodu zezadu, jo jeste parkoviste....no nekupte to!!!!!! 😝

Tak mam neco zalozit na premisteni se? Asi do volne diskuze, ni?

azeta
6. led 2010

Ahoj holky, tak jsem se u vás inspirovala a jsem ráda, že v tom také nejsem sama 😉 Dceři bylo 20 měsíců a také kojíme ve dne v noci stále. Chtěla bych kojení omezit či utnout, ale nejsem asi ještě definitivně rozhodnutá ☹ Ráda bych vydržela do 2 let, možná i déle, pokud se mi to podaří stáhnout na ráno večer, ale to co je teď fakt už déle ne. Üplně se vidím ve vašich příspěvcích, usíná u prsa, bez něj vyjímečně usne v kočáře, autě či šátku. Svléká mě také vždy a všude, jakmile se umane, nevyhovím-li okamžitě následuje hysterák. UM nepije, jí málo...
Právě jsem učinila rozhodnutí, že pokud vše bude ok, končím s nočním kojením tento víkend, už se potřebujeme obě v klidu vyspat a ne že bude dudlat hodiny v noci. Pročetla jsem pár diskuzí a chci to zkusit omezit na den a postupně na ráno-večer. Jsem tedy na sebe zvědavá. Nezdaří-li se, nezbyde než skončit definitivně. Ale přijde mi, že mlíka mám dost a bojím se, že bych dost trpěla, stačí když jsem déle mimo (např. 5 hodin)a nekojím, tak mám co dělat s prasama vydržet. A hlavně úplně končit se mi zatím nechce, ale s malými závisláky je to fakt těžký.
No uvidíme, kam až to dotáhnu a v jaké fázi vyměknu či zda vydržím 😎 Všem držím palce ať se správně rozhodnete a konání ať se daří!

azeta
6. led 2010

Ha, jsem úplně blbá a ještě jsem si nepřesmykla rok a odpovídám na rok staré příspěvky, tak ten výše uložený ignorujte 😉

lucustek
13. led 2010

azeta ahoj.sme na tom asi rovnako...ja uz dlho rozmyslam o odstaveni ale tiez niesom na 100percent rozhodnuta..uz ked si myslim ze to vydrzim tak maly spusti taky plac ze jednoducho povolim a dam mu cicnut ...skuusala som dat si na prsnik ctron alebo horcicu ale nic nezabralo...asi to ani nezabere kym sa uplne nepresvedci msama ze ho musim prestat kojit...velmi sa mi z toho kojeniakazia zuby pretoze maly si vytaha vseko c potrebuje, taktiez ma uz velmi bolia cici ked pije napr aj dve hodiny vkuse v noci...to ani nepije len ma proste pouziva namieto cumlika...no a nehovorim o tom ze mi vyhrnie tricko kedykolvek kdekolvek...v noci to robi uz sam proste ani neviem o tom ze ho kojim lebo mi sam vdihne tricko a cica...
citala som uz vela prispevkov o tom ako prestat kojit tak uz len to najtazsie presvedcit samu seba a potomo snad horko tazko pojde..drzim palce

meri
13. led 2010

Ahojky, ja som na tom podobne, malá má rok a odmieta príkrmy, stále by chcela dudlat. Do nového roka som sa odhodlala obmedzit denné kojenie, ale je to ako kedy. Niekedy sa mi ju podarí zabavit a kojím 3x inokedy si to prso vyplače. Hladám info aj o nočnom spaní, lebo cicia celú noc a som z toho vyštavená. Tiež uvažujem o odstavení, uvidím, čo povie doktorka. Myslím, že malá má v noci aj hlad, pretože mi večer odmieta kaše...
Držme si palce 😒

lucustek
14. led 2010

tak ja sa musim pochvalit...uz sme 24hodin bez kojenia...vcera som si dala na cicu trosku octu ten nezabral tak som skusila peper a maly uz si na cicu nespomenul cely den.az vecer prisla trosku kriza ale to bolo skor s tym ze maly sa hadzal po mne a mna velmi boleli kozy lebo som mala ich cele naliate mliekom tak som odeisla z izby aby som si ich zviazala deo elastickeho obvazu a maly potom trosku s placom zaspal s ockom:D v noci sa budil kazdu hodinu ale cajik nechcel tak som ho len trosku pokyvala a zaspal dalej ....myslim ze to preziva celkom fajn cakala som horsie reakcie ako zachvaty placu ale zda sa ze pre mna je to horsie ....hlavne zato ze som nevedela v noci spat nevedela som si najst polohu lebo ma hrozne boleli kozy..:D snad to dnes v noci bude lepsie :D

kachii
29. led 2010

ahoj přidávám se k vám, je dobr si přečíst, že nejsme na světě sama, co kojím 20 měsíční dítko.. holky, nevím jak na něj, jak ho odstavit, je už tak mazaný, ukáže na prso , už se ke mě tlačí a nastaví psí oči a je to .. už dujdá.. V noci stále taky nespí, taky kojíme, mám to v plánu, ale babičky chytré.. dej mu když chce a pořád dokola... když mě nevidí, vydrží i celý den, ale jak se objevím konec..pláče a vyžaduje mlíčko.. je to čert..

ivika18
29. led 2010

náš malý byl taky strašný závislák, kojili jsme asi 6x i více za den, 3x - 4x v noci, v 16 měsících jsem to vzdala, měla jsem z toho hrůzu, naposledy dostal v noci, ráno už ne, hrůzu jsme měli z usínání, protože usínal jedině u prsa a když jsme nemohli jeden večer kojit, protože předtím zvracel, tak prořval celý večer. No, ale k našemu údivu se nic nekonalo. Pochopil, že mlíčko prostě není, ještě před spaním se párkrát zeptal, tak jsme řekli, že není, on že je pá pá a byl v klidu. Ještě teď si vzpomene, když mě vidí, ale hlásí, že to je pro mimi.

ivika18
29. led 2010

jo a ještě to chce se hlavně pevně rozhodnout, prostě nedám, mlíko není a hotovo. Děcka jsou vyčuraný, ony cítí, že si něčím nejsme úplně jistý a zkouší. Já jsem s tím taky měla asi větší problém než prcek, ještě týden po odstavení se mi chtělo brečet, že už ho nebudu kojit.

efkas
31. led 2010

ahoj maminy,tak jsem si přečetla pár posledních příspěvků a hned mám úsměv na tváři,že jsme na tom podobně jakoy vy 🙂
díky

capy
31. led 2010

ja som mojich obydvoch zavislakov. odstavila zo dna na den ked mali 20 mesiacov. pri prvom som sa bala ze co a ako ale dali sme ho na noc babke a v pohode. a pri druhom to iste. proste sme presli na kakavko, kedze UM nechceli. este si sem tam spomenuli ale som im vysvetlila ze mm uz nieje ze mm papaju len babatka a po dvoch tyzdnoch si uz ani nespomenuli

zuzin78
1. únor 2010

ahojte
aj ja sa snazim pomalicky odstavit dcerku od kojenia, ona je velky zavislak na cici zatial sme presli na 3 kojenia za den, rano , na obed ked ide spat a vecer. pyta si aj cez den ,ale nedam je, smazim sa ju zabavit, rychlo ponuknut nieco ine,cajik, zatial to pomaha, a verim, ze to bude este lepsie, ze do jari to zvladneme bez zbytocneho placu....
drzim vsetkym pasticky nech to ide lahko

susik77
10. pro 2010

Ahojte, co myslite, kedy je asi najlepsie odstavit? Mne to kojenie sice az tak nevadi, aj mi je luto zacat odstavovat, ale zaroven by som uz aj skoro po roku a pol rada niekam sla len s mm na vikend, bez deti 😎 Este sa obavam, ze ked sa Terka uz rozkeca a bude si vediet vypytat, ze odstavovanie bude este tazsie...Teraz kojim cez den tak 2x na uspanie , potom vecer pred spanim a v noci.

carodejnica
13. pro 2010

@susik77 Ahoj, v tomto článku možno nájdeš odpovede 😵 http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodo...

bubelko
13. pro 2010

@susik77 vtedy, ked citis, ze je to pre teba aj pre babo to najlepsie riesenie. mne kojenie tiez ako take nevadilo, ale jonas ma 8 zubov a zacalo mi to byt neprijemne, pretoze som ich citila, hoci nehryzol. tak sme postupne odstavili tento tyzden. ani si nevsimol 😉